Adventure Mode

26.04.2017, 14:53 komentářů 17

Nikdy nekončící objevy, svobodné cestování do jakékoli oblasti a dobývaní nových a různorodých výzev. Vítejte v Adventure Mode!

Úvod


Volba pro zpřístupnění a vytváření her v Adventure Mode se vám odemkne, když porazíte bosse ve finálním aktu hry v kampani. Tento mód hry umožňuje vytvořit hru se všemi akty a waypointy ale všechny questy a příbehové události jsou vypnuté. Adventure mód poskytuje nové úkoly, které v kampani nenajdete, jako například Bounties a Nephalem Rifts.


Bounties

Počas hraní v Adventure módu budete moct lovit odměny. Bounties jsou speciální mise, kde musíte zabít určité monstrum, vyčistit danou lokaci nebo dokončit jistý event. Za úspěšně dokončené bounties samozřejmě dostanete zlato a různé poklady ale hlavně krystalické krvavé úlomky zvané blood shards – předměty, se kterými můžete ve měste obchodovat s prodejcem zvaným Kadala, která vám výmenou za tyto krvavé střepy může dát horadrické poklady a tajemné, apokryfní artefakty.

Pro prohlédnutí dostupných bounties pro každý akt, stlačte klávesu „M“ (pro PC) k vyvolání mapy světa. Waypointy, které ve své lokaci mají nějakou odměnu, jsou označeny symbolem „!“ a kliknutím na ně se do lokace teleportujete. Za dokončení všech odměn v aktu dostanete kořistí naplnený vak Horadrich Cache, který může obsahovat jeden (dva na vyšších obtížnostech Torment) exkluzivních legendárních předmetů z toho aktu, kde jste boutnies splnili. Určité předměty, hlavně craftovací materiál pro Kanaiovu kostku, můžete získat jenom tímto spůsobem.


Nephalem Rifts

Nephalem Rifts jsou alternativní dimenze složené z náhodně generovaných prostředí a nepředvídatelných kombinací nepřátel. V Riftech můžete narazit na pylony, které posilní vaše schopnosti doslova do nebeských výšek. Poražení dostatečného množství monster v riftu vyvolá bosse s názvem Rift Guardian, nového mocného nepřítele s náhodnými…ale se strašlivými schopnostmi…a velkolepým pokladem. Normálních riftů můžete otevřít kolik chcete ale Greater Nephalem Rift otevřete jenom tehdy, když získáte předmět zvaný Greater Rift Key, který má šanci padnout z Nephalem Rift Guardiana v klasickém Nephalem Riftu.


Greater Nephalem Rifts

U každého poraženého Rift Guardiana je šance, že z nej vypadne předmět zvaný Greater Rift Key, (na vyšších obtížnostech je šance na klíče dva!) co je speciální věc, která vám později umožní přístup právě do Greater Riftu. Klikněte na Nephalem Obelisk a vyberte si úroveň, kterou chcete skusit zdolat. Napoprvé si budete moct vybrat z jenom několika „ranků“, čili hodnocení Greater Riftů ale jakmile pokoříte svůj nejvyšší dostupný rank, odemknou se vám vyšší a samozřejmě těžší úrovně. Ve hře více hráčů musí každý z hráčů přispět Greater Rift klíčem k tomu, aby se mohl Greater Riftu zúčastnit. Podobně jako v Nephalem Riftu, bude vyvolán Rift Guardian, když porazíte potřebný počet nepřátel. Je tu ale zopár rozdílů:

♦ ♦ ♦

Greater Rifty mají nekonečné úrovně a každá je o něco více těžká než ta předchozí. K přístupu do další úrovně obtížnosti riftu je potřeba zabít rift guardiana v omezeném čase.

Dokud není rift guardian poražen, nemůžete si měnit svoje schopnosti ani vybavení.

Pokud vám vyprší čas, stále budete moci dokončit rift ale po zabití rift guardiana nebudete moci přejít na vyšší úroveň Greater Riftu ale je možné povýšit legendární drahokamy u Urshi.

Vaše nejvyšší dokončená úroveň obtížnosti a nejlepší čas v Greater Riftu budou ukázany v hodnocení řebříčků. (Rankings)

Kromě rift guardiana monstra v Greater Riftech nedávají žádnou kořist, takže se můžete soustředit jenom na jejich zabíjení.

Rift Guardiani v Greater Riftech můžou dropnout Legendární drahokamy.

Pokud neposkytnete ve hře více hráčů Greater Rift Keystone do Nephalem Obelisk, nebudete sa moci k ostatním hráčům v riftu teleportovat.

Pokud dokončíte současnou úroveň Greater Riftu ve výjimečném čase, můžete přeskočit více než jednu úroveň obtížnosti.


Urshi

Starověký duch rasy nephalem známý jako Urshi bude přivolán když porazíte Rift Guardiana. Pokud se vám povede porazit rift guardiana ve stanovaném čase, budete mít volbu vylepšení schopností legendárnich drahokamů (3 pokusy + 1 pokud zdoláte Empowered Rift + 1 pokud během riftu ani jednou nezemřete). Empowered Rift  je volba, kterou máte možnost zvolit při aktivaci Greater Nephalem Rift. Za určitý obnos zlata, který se úměrně zvyšuje s obtížností riftu, poražení guardiana v určeném čase a 0 smrtí v riftu, budete moci legendární kameny vylepšit až 5 krát!

Můžete získat dodatečné pokusy na vylepšení legendárních kamenů za dokončení vyšších úrovní Greater Riftů ale mějte na paměti, že vylepšovaní drahokamů u Urshi nemusí vždy vyjít, takže k dokonalému šperku budete muset podmanit více Greater Riftů. Šance na úspěšné vylepšení kamene se percentuálne zobrazuje a zároveň snižuje jak kámen zvyšuje na síle.

♦ ♦ ♦

Podrobnejší informace o Greater Nephalem Riftech se dozvíte v této starší novince.

  Komentáře
Celkem komentářů: 17
 • Čau, to jste zřejmě našli blood shards. Těch se do báglu vejde max. 500. Budete muset nějaký utratit u Kadaly, aby jste mohli sbírat další. Kolik jich máte zjistíte na dně báglu hned vedle infa o vaší finanční situaci 🙂

 • Ahoj. Mám ten semý problém co miki-miki akorát na pc. Muže někdo poradit prosím?

 • ahoj, máme diablo 3 na PS4. Včera sme hráli adventure mode a po zabití, jak kdy, nějakého bose nám vypadli takové jakoby fialové suroviny ( tmavě růžové) jenomže je nemůžeme zvednou, píše to, že nemáme místo v batohu, přitom jej máme prázdný. Nevíte někdo jak tu surovinu zvednou, případně k čemu je?nebo co udělat abychom ji zvednout mohli??dík

 • Já jsem taky nepsal, že jich mám málo, ale ptal jsem se, jestli někdo nevíte čím to je…

 • Já těch klíčů na rifty mám, že nevím, co s nimi. 🙂 Navíc v Public Gamu to vždycky nechám galantně otevřít někoho jiného. 😀

 • Jsem jedinej komu minimálně 4x za den nedá mise z bounties klíč na rift ?? Celkem mě to už sere.

 • S 2x bounty revand jsem se ještě nesetkal. Vždy u dvou aktů je napsáno bonus, ale ten znamená jen 2x blood shards

 • spouste hracu zrejme uniklo, ze D neni o tom vyfarmit, vykraftit a vybehat top gear za taden, dva. Rozjezd je vzdy rychlejsi, ale prave s postupem casu prijdete na to, ze top neni legrace. Hrajte HC a snazte se, tam si cenite i zlutych dobre narolovanych itemu. 🙂 proste neni kam spechat.

 • Co placete, ze musite hrat dlhsie? To by bola aka zabava, keby za den padlo 20 legendarok? Naco chodite torment 3+ ked ste slabi jak caje? dajte si normal az expert, ked nato nemate. Casom budete mat gear, ze budete davat torment 6! Mozno uz behom roka!

 • V riftech je vetsi zabava hrat ve vice lidech.
  Ikdyz s tim katastrofalnim bount systemem veci je to opruz …

 • Přesně jak říká kapo, rifty mě těžce zklamaly. Hraji Torment 1, byl jsem již ve 3, prdlal jsem ses nimi snad hodinu s každým, ne-li déle, a odměna stála za velký kulový 🙁 Bounties mnohem výnosnější

 • sensation86 – to znamená, že tam dostaneš 2x tolik blood shardů, když najedeš myší na ten bonus tak ti to i napíše.

 • sensation86

  Zajimalo by mne kdyz sidam mapu tak vzdycky nad 2actama je napsano Bonus… Nevite nekdo co to znamena?

 • Kronstar:
  Asi naozaj hráš inú hru. Mne už padli 3 leg z horadrich cache a dve z nich boli naozaj vydarené. Za blood shardy mi padlo už niekoľko leg. Cca 5 kúskov. Je pravda, že už som vymenil cez 1500 Blood shardov. Možno robíš chybu, že beháš na T3 a trvá ti to. Ja behám na T1 a preletím to celé za pár min. Legendárne veci padajú pekne. Skôr sa mi nepáči, že niektoré legendárne MAT. na výrobu LEG a SET vecí proste nepadajú. Skúšal som niektoré farmiť, ale neúspešne. Mám síce v bedne asi 20 materiálov, ale tie sú práve na veci, na ktoré nemám recept. A to mám receptov naozaj veľa. Takže v tomto smere zase znehodnotili craft a hráči sa im na to kašlú a radšej behajú Bounties alebo Rift namiesto farmenia LEG. materiálov.

 • co je to za plky? exluzivni legendarni predmety? to asi hrajem jinou hru, beham to na torment III a v bountyes sem snad jeste legendarku nevidel. V riftech je to o neco lepsi tam mi obcas padne jedna jednou za 5 riftu a z 50 itemu koupenych za bloodshardy sem nevybral ani pouzitelny zluty item.

 • Toto je ze strany blizzardu docela fajn počin.

  Co je ale tragickej omyl je znemozneni lokalnim fan strankach preklad ASPON titulku ve hre aby si kazdej vychutnal pribeh naplno …
  Opravdu sprostost !

 • Bounties su ovela lepsia ako rifty 🙂

  Přidat komentář

Přihlásit

Přihlášením získáte možnost přidávat komentáře k článkům a přispívat na Diablo fórum.

Registrace
Necromancer

Necromancer Pack

Nové rozšíření hry obsahuje:

 • postava Necromancera
 • 2 character sloty
 • 2 stash taby
 • Wings of Crypt Guardian
 • Golem Pet
 • Banner Shape
 • Banner Sigil a Pennant

Vyšlo v červnu 2017.
Nyní v prodeji.

Koupit Necromancera

Hledat
Návštěvy

DiabloFans.cz měří návštěvy už od svého vzniku, tedy 3. 9. 2005.