Tvůrci botů prohráli, zaplatí tučné odškodnění

komentáře 2

Nedávno jsme vás informovali o soudním sporu, ve kterém se Blizzard dožadoval odškodnění ve výši $8 500 000 po německé firmě Bossland. Tvůrci podvodných programů se vydali cestou neobhajování se a zcela nepřekvapivě prohráli.

Právě taktika neobhajování se stála za prohrou německých „podnikatelů“. Kalifornský soud se plně ztotožnil s tvržením Blizzardu, že cheaty aktivně obchází ochranu Warden a tím porušují americké DMCA (Digital Millenium Copyright Act). Stejně tak je DMCA poškozeno v případě reverzního inženýrství, bez něhož by hacky nevzniky.

Celková škoda vyčíslená Blizzardem dosahovala částky $8 500 000, soudce David O. Carter nakonec tuto částku zvýšil na $8 563 600 za porušení neskutečných 42 818 autorských práv (copyright infringement).

Bossland se materiálně podílí na porušování práv tvorbou Bossland Hacks, jejich veřejné dostupnosti, návodech jak je instalovat a používat. Navíc umožňuje uživatelům vytvářet díla odvozená.

Blizzard prokázal škodu, jelikož musí utratit významnou část peněz na boj proti Bossland Hacks s cílem zajistit hráčům férové hry.

Navíc si hráči Blizzardích her stěžují na podvodníky, což má za následek vzrůstající nespokojenost hráčů a jejich odchod. Cheatování navíc Blizzardu poškozuje dobré jméno a reputaci.

Celý rozsudek si můžete prečíst zde.

Bossland, jakožto poražený, musí Blizzardu navíc zaplatit výlohy spojené se soudem. Zde se jedná o dalších $174 872. Aby bylo předejito dalším poškozením, Bossland podle rozsudku nesmí nabízet a prodávat cheaty na území Spojených Států. Vztahuje se to na Honorbuddy, Demonbuddy, Stormbuddy, Hearthbuddy, Watchover Tyrant a jakýkoliv software, který by umožňoval podvádění v Blizzardích hrách.

Za povšimnutí stojí i další věc. Podobný soud probíhá i ve Spojeném Království. Od 16. března je pro všechny obyvatele Velké Británie stránka prodávající hacky nedostupná a při pokusu o zobrazení webu se zobrazuje tato hláška:

Bossland nesmí obyvatelům Spojeného Království nabízet a prodávat software poškozující Blizzardí autorská práva.

Zdroj: Torrentfreak, BBC, PCGamer

Otázkou ovšem zůstává, jak bude toto rozhodnutí vymahatelné, jelikož soud proběhl na americké půdě a Bossland je německou firmou bez zastoupení v USA. Teoreticky je možná spolupráce amerických a německých úřadů, ale obáváme se, že k ní spíš nedojde.

  Komentáře
Celkem komentářů: 2
  • hurá tak a teďka tvrdě i do těch dalších

  • Dobra zprava. Spoluprace uradu bych se neobaval, ale vysledek uz se asi nikdy nedozvime…

  Přidat komentář

Přihlásit

Přihlášením získáte možnost přidávat komentáře k článkům a přispívat na Diablo fórum.

Registrace
Necromancer

Necromancer Pack

Nové rozšíření hry obsahuje:

  • postava Necromancera
  • 2 character sloty
  • 2 stash taby
  • Wings of Crypt Guardian
  • Golem Pet
  • Banner Shape
  • Banner Sigil a Pennant

Vyšlo v červnu 2017.
Nyní v prodeji.

Koupit Necromancera

Hledat
Návštěvy

DiabloFans.cz měří návštěvy už od svého vzniku, tedy 3. 9. 2005.