Whimsyshire

25.10.2012, 03:43 komentářů 12

Whimsyshire (whimsy – rozmarný, shire – oblast) je tajná lokace v Diablu 3. Jde o humornou oblast, která navazuje na tradici „kravího levelu“ z Diabla 2.

Informace na této stránce jsou spoilery, pokud chcete spatřit Whimsyshire nejdříve na vlastní oči ve hře a nechcete se připravit o růžové dobrodružství vedoucí k němu, nečtěte dále. 

Diablo 3 Whimsyshire

Typický pohled do lokace Whimsyshire.

Obecně

Tento tajný level je plně hratelná oblast hry. Nacházejí se v ní monstra (miloučká), můžete zde sbírat goldy i předměty, padají zde health orby (které vypadají jako růžové koláčky), náhodní a elitní bossové a také minimapa na motivy dětského bryndáčku.

Přestože se vstup nachází v první polovině 1. aktu, obtížnost je ekvivalentní k druhé části čtvrtého aktu dané obtížnosti. Pokud do této lokace zavítáte na nižším levelu, počítejte, že budete velmi rychle naporcování něčím velmi roztomilým i na obtížnosti „normal“.

Tajný level nemá být hlavním obsahem hry, je to jen vtipná vložka. Tvůrci hry nechtěli znovu princip kravího levelu z Diabla 2, který byl jednou z hlavních lokací pro postavy na vyšším levelu v prvních patchích hry.

Vstup

Abyste získali přístup do Whimsyshire, potřebujete 5 speciálních ingrediencí a plánek pro kováře na vyrobení Staff of Herding (pastevecká hůl). Tento předmět musíte přinést duchu Cow Kinga (kravího krále), kterého naleznete v lokalitě Old Tristram Road blízko jámy, ze které vychází zvláštní červené světlo.

Po konverzaci s Cow Kingovým duchem se záře změní v duhu a můžete na ni nyní kliknout stejně jako by to byl vchod do jiné instance (viz obrázek níže). Stejně jako v Diablu 2, hráč musí pokořit danou obtížnost, aby mohl vstoupit do tajného levelu pro stejnou obtížnost (musíte dohrát normal, abyste mohli jít normal Whimsyshire).

Diablo 3 Whimsyshire

Vstup do Whimsyshire.

Ingredience

 

blackmushroom Black Mushroom (černá houba) – dá se výjimečně najít v místnosti v lokaci Cathedral Level One v první polovině prvního aktu.

 

 

leoricshinboneLeoric's Shinbone (Leoricova holenní kost) – objevuje se v ohništi v Leoric's Manor v druhé části prvního aktu. Pokud potřebujete získat tento předmět, můžete začít hru s questem č. 9 – The Imprisoned Angel“ a stačí se teleportovat na waypoint Leoric's Manor a prohledat ohniště ve dvou místnostech.

 

wirtsbellWirt's Bell (Wirtův zvon) – tento předmět se dá koupit od prodavače ve druhém aktu za 100 000 goldů; je zařazen mezi barvami a lektvary.

 

liquidrainbowLiquid Rainbow (tekutá duha) – objevuje se v jeskyni Mysterious Cave v game objectu Mysterious Chest (truhla) v oblasti Oasis ve druhém aktu. Musíte zachránit alchymistu Zavena, který otevře přístup do jeskyně. Truhla se nachází v prvním patře.

 

gibberinggemstoneGibbering Gemstone (breptající drahokam) – náhodně padá z Chilitara v Caverns of Frost, level 2, act 3. Tato lokace bývá ve Fields of Slaughter. Tento předmět se velmi špatně shání a má nízkou šanci na drop.

 

staffplanPlan: Staff of Herding (recept: ovčácká hůl) – tento recept naučíte Haedriga. Náhodně padá z Izuala ve 4. aktu.

 

staffcraft

Jak se zbavit speciálních předmětů

Pokud se chcete zbavit některého z výše uvedených speciálních předmětů a nedaří se vám to, vytvořte si v Diablu 3 novou postavu, dejte ji do inventáře předmět, kterého se chcete zbavit a poté postavu vymažte.

Vylepšování hole

Základní Staff of Herding musí být vylepšena, pokud se chcete dostat na vyšší obtížnosti do Whimsyshire.

Poté co máte originální hůl vyrobenou, stačí zajít za Gorellem ve 4. aktu (město) a koupit si plánky. Ty stojí sice pouhý symbolický 1 gold, ale jejich craftovací cena se velmi zvyšuje.

Diablo 3 Whimsyshire

Ukázka plánu Hellish Staff of Herding.

Aby se dal plánek od Gorella koupit, musíte splňovat dvě podmínky – musíte mít na danou obtížnost otevřený 4. quest ve 4. aktu a musíte mít předcházející recept. Poslední level Staff of Herding je její „Infernal“ verze.

Za tým Diablofans.cz vám přejeme růžový a ničím nerušený pobyt v krajině heboučkých jednorožců.

Zdroj: Diablowiki.net

  Komentáře
Celkem komentářů: 12
 • ta lokace z rainbow goblinů má název whimsydale ale tady se jedná o whimsyshire

 • Dnes jsem tuto Lokaci vyčistil 3krat 😀 Pada z Rainbow Goblinu ve všech Actech 🙂 Mam standartní verzi Diabla 3

 • tusim ze od ROS jsou tyhle lokace v kompetenci rainbow goblinu:)

 • aarongoldstein

  Dostal jsem se do této lokace bez hole či nějaké ingredience… V lokaci Weeping Hollow (act I. ) jsem kuchnul goblina a zůstal po něm portál do této lokace… Obtížnost hard a sezónní postava…

 • tak upresním, pre xbox 360 sú potrebné len 3 ingrediencie – Black Mushroon, Wirt’s Bel, a Gibbering Gemstone + plán. Dnes som sa do toho pustil a za hodinku bolo hotovo.

 • Já na tuhle lokaci narazil zhruba ve III. Actu. A bez indegriencí a plánku. O tom, že něco takového existuje jsem absolutně nevěděl. Hru jsem hrál na "normal".

 • Na stejně animovanou lokaci ( viz. přiložené obrazové materiály ) jsem narazil v riftu na T5.
  Rovněž jsem v riftu na T5 narazil na lokaci plnou růžových jednorožců.

 • Nevíte prosím, zda lze získat ingredience při hře s rozšířením Reaper of Souls na všech obtížnostech či jen od obtížností torment s podobnou šancí na nalezení předmětů či lokací jako např. u předmětů pro Infernal Machine? Děkuji za odpověď

 • Barracuda_57

  Po patchi určitě funguje, teď se mi bonus level podařilo pokořit před koncem čtvrtého aktu. Goblin mi otevřel průchod a já začal masakrovat všechny jednorožce, plyšové medvídky a kytičky. V ruce sem měl dva recepty pro Headriga, nevím jestli to s tím mělo co dočinění.

 • izuala som zabil asi 52x a zadny ……. plan nemam. fakt nervy

 • Jestli to funguje ? Tak to bych take rad vedel.
  Podarilo se mi sebrat vsechny pozadovane veci krome toho planku od "Izuala".
  Na "Izuala" chodim uz 2 dny v kuse a planek nepadl.

 • funguje bonus level i ted po vsech upravach nebo uz ne???

  Přidat komentář

Přihlásit

Přihlášením získáte možnost přidávat komentáře k článkům a přispívat na Diablo fórum.

Registrace
Necromancer

Necromancer Pack

Nové rozšíření hry obsahuje:

 • postava Necromancera
 • 2 character sloty
 • 2 stash taby
 • Wings of Crypt Guardian
 • Golem Pet
 • Banner Shape
 • Banner Sigil a Pennant

Vyšlo v červnu 2017.
Nyní v prodeji.

Koupit Necromancera

Hledat
Návštěvy

DiabloFans.cz měří návštěvy už od svého vzniku, tedy 3. 9. 2005.