Assassin Barbarian

Odpovědět
Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285
Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 10.03.2012, 21:57 hod.

EDIT: Build hratelný max na Nightmare(ani tam si ho neužijete pretože nebudete mať všetky potrebné runy)

Takže chcel by som vám predviesť môj build na Barbara.

Chystáme sa hrať D3 s kamošom v co-op mode v combe Monk (Dmg/Heal) a môj barbar ktorého nižšie špecifikujem.

Vopred upozorňujem, že je to finálna podoba mojich predstáv a samozrejme, že počas expenia sa bude rôzne meniť a vyvíjať.
Ľudia, ktorí preferujú defenzívne skilly na barbarovi by tento článok ani nemali čítať :wave:
Nakoľko ideme vo vyššie uvedenom combe moc obranných a "tankovacích" skillov tu nenájdete, presnejšie žiadne. Môj build je postavený na maximalizácii DPS, rýchleho vstupu do boja a prípadne potrebného rýchleho úniku.

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... YcS!cZZabZ

Bližšie info:
2h Sword (idealne) - pasivka Weapons master +15% dmg

Generátory :

Frenzy(Maniac) - po nastackovani +130% dmg a +75% attack speed,
osobne si myslím, že najviac času strávim na bossoch,
takže už spomenutý bonus je výhodnejší ako Cleave/Bash.

Furious Charge(Battering ram) -skill, ktorým budem iniciovať boj , navyše
skvelý plošnák s vysokým dmg

Leap attack(Launch) - únikový skill a vďaka rune launch dam creepom dmg aj
pri zbabelom úniku :) , taktiež skvelý spôsob ako si
skrátiť cestu (D2 Act III.tam to bolo na nezaplatenie)

Možno si vravíte 3 fury generátory ??? Ten chalan sa musel zblázniť :D

Ale je to úmysel, pre správne fungovanie +25% dmg z Berserker rage pasivky a bol by som veľmi nerád ak by som bez nej fungoval viac ako 10sec :)

Spendery :

Battle rage(Marauder's rage) - runa nám zabezpečí +30% dmg a 3% critu,
skvelá voľba, kedže chcem byt aj užitočný
pre partu, refresh na CD

Earthquake(The Mountain's call) - osobne si myslím, že najsilnejší plošňák, s
runou a 3. pasivkou Boon of Bul-kathos,
má CD iba 75 sec. a nestojí ma žiadne fury

V prípade, že na vyšších úrovniach bude priveľa monštier s "immune to fire" Earthquake zmenim v niečo užitočnejšie.

Wrath of the Berserker(insanity) - + 100% dmg z runy, CD 90sec z pasivky,
úžasný boost pri bojoch s bossmi

Dúfam , že naberiem z EQ dostatok itemov na Life steal inak asi moc solo neprežijem :D

Tak, pustite sa do mňa a príjemný deň prajem.
Naposledy upravil(a) Avenger dne 19.05.2012, 14:21 hod., celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Tomasenkoo
Quill Rat
Příspěvky:18
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Tomasenko#2764

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Tomasenkoo » 11.03.2012, 10:08 hod.

Pekny barbar ja mam rad nejakou defenzivu ale je good akorat bych vymenil Boon of bul-Kathos za Brawler kdyz jsou v 8yardech min 3 nepratele o 30% vetsi dmg to by se ti hosilo vic,ta pul minuta na earthu je ti k nicemu kdyz jak rikas muzes rychle vyskocit z boje ven a pockat si, jeste misto frenzy bych dal Cleav s runou Broad sweep aby to davalo uz tak velky dmg aspon plosny
Ja jsem si udelal barbara taky na 2H zbran ale s defensivou a na singl game tak mi ho zkoukni :)

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... ZWg!YZbaYc

fury uvidim jak vyresim kdyztak dam do cleav jeste runu Reaping Swing a v Ignnore pain dam runu taky podle toho jak to bude vypadat ve hre mozna tam dam tu na prodlouzeni o 2s

Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 15.03.2012, 13:13 hod.

to: Tomasenkoo
O Brawlerovi ako passivke som uvažoval a po tom ako zverejnili 30% dmg reduction pre meele povolania som sa rozhodol trošku pozmeniť build.

-zaradil som passivku Brawler namiesto Boon of bul-Kathos
-po prepočitani si dmg z Earthquake na 1 sec som ho odstránil z buildu a nahradil som ho Seismic Slamom(Cracking rift), má to menšiu nevýhodu (lvl 57) dovtedy akýkoľvek spender s čo najvyšším dmg.

-v Furious charge som zmenil runu na Merciless assault, tj. ak chargnem 5 creepov, furious charge bude mat 0 CD, tým pádom sa z neho stáva, úžasne zábavný skill a ešte lepší fury generátor. Týmto spôsobom by som sa mal stať "untouchable" :)

Stačí si predstaviť masu creepov, tak ako to vidíme na gameplay videách a medzi nimi Barbara, ktorý lieta chargom zo strany na stranu, preskakuje z jedného rohu obrazovky na druhý v Berserker forme a až príde na nejakú rare príšeru zbesilo sa do nej pustí s Frenzy :)

A dostávame sa k časti prečo nie Cleave s +156% weapon dmg do okolia ale nastackované Frenzy s +130% weapon dmg + 75% attack speed...

Príklad:
Veľmi zjednodušený, nakoľko si to nemôžem s presnými prepočtami overiť v hre.
Zbraň : Dmg ....200 / Attack speed....3sec( tj. raz za 3 sec sekneš)

Cleave s runou ... +156% weap dmg...200*1,56 = 312dmg / 3sec
Frenzy s runou ... +130% weap dmg...200*1,30 = 260dmg / 1,7 sec
(5 stackov) ... +75% attack speed
(zbraňou už nebudeme mlátit čo 3 sec ale každých 1,7 sec)

Takže za minútu na bossovi s cleavom spravíš 20 seknutí, tj. 6240dmg done, pričom s nastakovaným frenzy spravíš 35 seknutí, tj 9100 dmg done.

A toto je hlavný dôvod prečo som si nevybral cleave ale frenzy, potrebujem skill, ktorý napácha riadne škody aj na jeden target. Na hromadné bitky, tu mám plošňáky ako charge, leap, slam.

K tomu tvojmu buildu, osobne sa mi zdá zbytočná pasivka Animosity, nakoľko Revenge, Ignore pain nespotrebúvajú Fury, Battle rage nahadzuješ raz za 30 sec a jedným použitím Cleavu a Leapu máš Hammer nabitý, takže by som ju asi vymenil za užitočnejšiu.

Do Ignore pain by som na hi end určite vložil runu Contempt for Weaknes.

Inak pekný build a už ma nenapadá nič čo by som vytkol.
Naposledy upravil(a) Avenger dne 19.05.2012, 14:20 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Tomasenkoo
Quill Rat
Příspěvky:18
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Tomasenko#2764

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Tomasenkoo » 16.03.2012, 08:01 hod.

Cus taky jsem to zmenil trosku budu pouzivat 2H mace nebo axe a mit co nejvyssi crit a crit hit

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... ZYg!YZZaYc

ale mam dilema jestli Revenge nebo Owerpower pojedu na co nejvetsi crit a crit hit tak by se hodil Owerpower s runou Revel na 7% HP ale CD na 15s,zatimco kdybych dal Revenge s runou Provocation tak si myslim ze bych to mohl pouzivat casteji co ty myslis?sice mensi dmg ale neva. a K tomu Cleavu ty budes muset mlatit po jednom(to vykompenzujes Seismicem) ja plosne sice to ma nevyhodu proti bosum ale proto mam HotA s runou Smash na niceni ,kazdy vybirame co se nam libi ;-).Tu pasivku jsem taky vymenil za tu co jsem tam mel predtim Weapons master.Jinak tvymu buildu uz nemam co vytknout s charge a leapem tam budes litat jak superman :-) taky proto se chci zeptat jestli mas nekoho do party na hrani nebo budes hrat jen singl?Ja totiz shanim lidi do party a myslim si ze bude jedno jestli tam budou 2 barbari kdyz kazdymu to lootuje a nemuze mu nikdo ty veci sebrat.Popripade bych zvolil DH nebo WD :-)

Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 17.03.2012, 10:52 hod.

Critovací build som mal tiež v zálohe :)
Pokiaľ budeš mať dostatok critu, tak by som to určite šiel cez Overpower s tou 7%HP runou, kedže sa to dá používať už na lvl 26 a Revenge s Provocation až na 58lvl.

Ak by si sa rozhodol pre Overpower, tak neostáva nič iné ako farmiť itemy s crit/str/vitality :)

K tej parte.....

Už som to písal v prvom príspevku, chystám sa to hrať so spolubývajúcim na kolejích, on bude hrať monka s +- takýmto buildom:

http://eu.battle.net/d3/en/calculator/m ... fUX!bZZaca

A máme nasledovný plán 14.5. 23:50 pred Xzone obchodom, rýchlo na koleje, popri inštalácii vycedíme šampáňo, dáme oslavné doútníčky a čaká nás 24 hodinový nonstop.
Dúfame, že pokoríme aspoň normal úroveň :)
Tak, ak by si sa chcel pridať kludne :D

Vozi

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Vozi » 17.03.2012, 12:28 hod.

@Avenger .. pekny dmg build, ale bez lifestealu a utility budes kusovka na hell / infernu. Pasivka berserker rage je k nicemu a vice dmg do buildy neprida, protoze nepouzivanim fury na druhou stranu celkovou dmg snizujes.

Bossove v D3 uz nebudou davat nejlepsi loot. Nephalem valor a hledani skupinek championu a rare bossu te donuti prochazet cele lokace.

Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 17.03.2012, 21:13 hod.

To: Vozi

Na life steal sa spolieham z itemov :) Ďalej, bude so mnou Monk s healom :) a ako utilita sa dá použiť aj leap aj charge ;-)

Aby sme to ujasnili , fury spendery budem používať ale nakoľko je jeden shout (1x za 30 sec), druhý skill ma 2 min cd, a tretí je použitelný, tak vďaka tým 3 fury generátorom sa zase dostanem rýchlo na full fury a passivka Berserker rage splní svoj účel :)

A ver tomu, že z bossov budú padať najlepšie itemy, len to vďaka Neph. valoru už nebude také monotónne grindenie ako v D2.

Vozi

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Vozi » 18.03.2012, 10:16 hod.

@Avenger

- heal monka je prakticky nic (doplni zhruba 1/4 - 1/3 max hp) po nerfu v patchi 14, vychazim ze zkusenosti z bety a faktu, ze serenity s runou healuje 2x tolik (navic drive serenity doplnovalo cca 70% max hp misto fixniho cisla, takze ani ten heal 40k hp nebude odpovidat full hp na max levelu a gearu)

- ver si cemu chces, ale Blizzard to nekolikrat opakovane rekl, ze z act bossu nejlepsi loot padat nebude

"You will not be farming bosses. Bosses won’t drop the best loot, they won’t even drop really great loot."

http://diablo.incgamers.com/blog/commen ... l-strategy

- build monka od tveho kamose je tragicky (hlavni spirit spender wave of light za silenych 100 spiritu s runou, co sice zvedne dmg, ale zrani to opravdu uz jenom moby stojici vedle neho)

Pokud date inferno s timhle setupem, tak pak uz to da uplne kazdy. Nemam nic proti frenzy barbovi, ale takovy build by potreboval uplne jiny setup party. Taky mam rad spise dmg buildy, ale clovek musi byt realista a delat kompromisy. Na vrcholu farmiciho retezce v infernu bude WD a monk :)

Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 18.03.2012, 12:17 hod.

No k tomu jeho Wave of light som mal tiež výhrady ale myslím, že on po čase tiež uzná , že bude lepšie dať Lashing tail kick alebo Dashing strike.

A ten heal, osobne si nemyslím , že je až tak useless, pretože neverím, že health globe alebo nebodaj potion ti dá priamo väčší heal ako monk.

Serenity s runou, pokiaľ viem healuje len monka, takže do co-op ...zbytočný heal.

K tomu lootu....no je fakt , že toto vyjadrenie som nečítal :) Chápal som to skôr tak , že si nastackuješ Magic find na rare moboch , tým pádom aj z nich budú padať skvelé predmety a že z bossov bude tradične nejaký unique loot , pričom Neph. Valor ti len zvýši šancu ale evidentne to tak teda nebude :)

Osobne si myslím, že tú Inferno obtiažnosť zbytočne celá komunita zveličuje, blizzard by v tejto dobe malých zavislákov čo si nevedia dať dohromady ani 2+2 nevydal niečo, čo nebude pre masy ľudí. Až príliš to vidieť na tom akým smerom sa uberá WoW (ešte jeden datadisk a stačilo by mi mlátiť šulinom o klávesnicu aby som prešiel raid :D ).

Takže Inferno dá podľa mňa každý, len bude rozdiel v dobe za ktorú to dá :)

Vozi

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Vozi » 18.03.2012, 12:44 hod.

@avenger .. budes hodne prekvapeny stejne jako zbytek lidi, jak obtizne inferno bude... inferno je znacka propagujici D3 a v kombinaci s faktem, ze Blizzard bude chtit zdravou ekonomiku v ramci RMAH a maximalizovat svuj prijem, tak nemam sebemensi pochyby o tom, jak silene tezke inferno bude :)

S tim serenity jsi mne nepochopil. Snazil jsem se prostrednictvim serenity odvodit silu healu. I v bete ten heal uzdravil tak 1/5 hp (jakmile jsi mel nekde na gearu nejaky slusny bonus k vitalite).

Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 18.03.2012, 12:53 hod.

Aha, každopádne je 1/5 HP stále pekné číslo :) a v kombinácii s passivkou na 16% navýšenie dmg na 15 sec, to je aj príjemný boost :)

Vozi

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Vozi » 18.03.2012, 13:11 hod.

@avenger .. Jo s tim bonusem k dmg je to pekna utilitka, ale nijak zasadne neovlivni zivotaschopnost a o tom hra na infernu bude. Vetsina lidi rikala, ze to video "you will die, we promise" nevypovida nic o obtiznosti, protoze vyvojari to hraji proste blbe. To je ale uplne spatna uvaha a vsechny ty cc utility a defensivni skilly jsou ve hre prave kvuli obtiznosti.

Ten bonus 30% lepsiho scalovani bonusu z itemu k armoru a resistum dostali monk s barbarem prave z duvodu obtiznosti inferna pro meele classy. Ten bonus nijak neovlivni max cap % redukce z armoru a resistu, ktery budou mit vsechny classy stejny.

Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 18.03.2012, 14:03 hod.

Mne tá hromada CC utilitiek príjde skôr ako uspokojenie PVP hráčov, pretože aspoň podla doterajších ukážok pvp v D3, si chce dať Blizzard na tom naozaj záležať :) Ale to je každého osobný názor postavený na domienkach, teoriách a skúseností z D2 :)

Avenger
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Avenger#2285

Re: Assassin Barbarian

Příspěvek od Avenger » 19.05.2012, 14:29 hod.

Doplnené info v prvom príspevku!

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“