WD na inferno MP10

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902
Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od Quetak » 23.07.2013, 18:11 hod.

neříkám, že bys měl mít, taky nepamatuju že bych si dal s wd ik o reflect s 5,8ls, ale teoreticky se to stát může. S barbem když dám do SB hammer za 5m a hned předtím mi ubere tim jeho hrabáním tak je to ik jak vyšitej a neudělám s tím nic. Jen sem poukazoval na chybu počítání reflectu s LS - pokud dáš do reflectu single hit jehož 1% dmge převyšuje tvoje aktuální hp tak ti ani 100LS nepomůže.

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od Ksinbad » 24.07.2013, 09:40 hod.

Jak farmit za WD efektivně na MP10 + jak za WD na ubery MP10 solo

WD je zatím moje nejoblíbenější postava v Diablo 3. Nic jiného než MP10 už s ní nehraju a to mám základní damage pouhých 200k. U každé jiné postavy by to asi bylo málo, ale u WD ne, tedy pokud máte velkou regeneraci many (min 90) a vhodnou zbraň (neměla by mít moc velký AS). Je to díky tomu, že WD má velmi silný skill firebats, který lze při vysoké regeneraci many a správném složení skillů používat neomezeně. Rozhodně preferuju plague bats, který lze používat efektivně i proti nepřátelům na dálku.

Na MP10 má postava umře zhruba jednou za tři až čtyři hodiny hraní. Vždy jde o velké extrémy, kdy se smíchají například dvě silná elitka se zákeřnými schopnostmi a do toho přiběhnou ty vybuchující maniaci a já zrovna nemám k dispozici spirit walk nebo horrify. Největším mým úspěchem je zabití uberů na MP10 solo, kde mě velmi překvapilo, že nejenže to šlo, ale bylo to překvapivě i velmi snadné. Všechny ubery jsem zabil za 15 minut a během té doby se nemusel aktivovat ani spirit vessel.

Můj charakter je zaměřený na all resisty (1000), life regen (3500), mana regen (90) a vysokou vitalitu. Je velmi velký rozdíl hrát za WD na MP10, který má life okolo 50k a za WD s 80k, z toho důvodu jsem začal dávat ametysty do všech socketů (samozřejmě kromě zbraně). Připojuji link, na kterém můžete vidět nejen mé složení skillů, ale i legendárních předmětů, které jsou pro správné fungování mého buildu neméně důležité.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Ksin ... o/23492486

Má postava je hodně založená na podpoře petů, kteří díky mému velkému life regenu, resistům a pasivnímu skillu fierce loyalty přežívají velmi slušně i na MP10. V praxi to znamená, že u každé druhé nebo třetí elitky přijdu o jednoho nebo dva psy (ve výmečných případech - plague, frozen, mortal ... o všechny, ale to se nestává moc často a 45 s coldown na vyvolání psů je v tomto případě více než dostačující - normální mobové na MP10 jim neublíží, tedy kromě těch maniaců). Pro představu, jednou jsem zabíjel butchra na MP10 v publicu se slabou partou, která chcípla hned na začátku, takže bylo hned jasné, že sám ho nedám dříve než začne šílet a všude začnou hořet plameny. Zajímavé je, že jsem to nejen ustál v naprosté pohodě, ale v naprosté pohodě byly i psy. Popravdě, kdyby butcher ještě více přitopil, tak by dříve odrovnal mě než ty čokly, což jsem nečekal.

Z hráčem, který by efektivně jako já využíval pety na MP10 jsem se nesetkal. Je to proto, že většina hráčů si myslí, že peti nemohou na MP10 přežít a pasivní skill fierce loyalty nepoužívá na MP10 nikdo. Já jsem se tedy na MP10 nesetkal s žádným WD, který by ho měl. Hraní s mým buildem je velmi efektivní a příjemné (narozdíl např. od CM wizarda, který je také efektivní, ale už ne tak příjemný na ovládání). Hlavní smysl petů je rozdrobit útok nepřátel na více cílů, což velice pomáhá obraně nejen na solo, ale i v kooperaci více hráčů. Viděl jsem pár videí z farmení na MP10 nejen za WD, ale i jiné postavy a nejčastěji je to pohled jak skáče život ze 100% na takových 30% v 1 až 3 vteřinách a často je to o štěstí. S mým WD málokdy jdu pod 60 % života i proti elitkám. Také nemusím řešit na čem stojím, to řeší za mě vysoké resisty, vysoky life regen a v neposlední řadě slušný damage s live steelem. Bohužel bez vysvětlení tohle málokdo chápe a já už ani nespočítám kolikrát jsem byl přemlouván k tomu, abych místo petů dal skilly do big bag voodoo a mass confusion. Kdybych to udělal, což jsem i vyzkoušel, byl by i tak můj WD hodně nadprůměrný, ale ztratil by tu schopnost přežít na MP10 úplně vše, kterou mají ve hře jen ty nejsilnější barbaři a možná sem tam i nějaký monk.

Na závěr je nutný říct, že můj gear nebyl zadarmo. Stál mě nějaký 3 miliardy goldů. Pro většinu hráčů je to asi příliš, ale nemožné to není. Jsou tři možnosti jak získat tolik goldů - 1) mít štěstí a najít předměty, které lze prodat za stovky miliónů či miliardy (bohužel takové štěstí jsem moc neměl - za cc 1000 hodin hraní jsem našel asi jen 3 předměty, které jsem prodal za více než 100 M. 2) obchodem (tuhle možnost využívám hodně, málokdo si uvědomuje, že obchodem se dá velmi snadno získat hodně goldů, musí to ale bavit a je nutná znalost věcí kolik co stojí a za kolik se to dá prodat rychle a ze ziskem. Každý den dokážu bezpečně vymačkat z AOH aspoň těch 25 M goldů z obchodu. Můj denní průměr je ovšem na nějakých 40 M goldů. Do toho nepočítám suprové objevy, kdy tam dá někdo předmět za např. 40 M, který má hodnotu kolem 300 M. Stává se to překvapivě často, bohužel tady jde o štěstí skočit po tom první. Denně strávím na AOH asi 30 minut, takže ta efektivita oproti normálnímu farmení je extrémní. 3) poslední možnost je nasypat do hry vlastní peníze (tuhle možnost jsem si však zakázal, hodně lidí ji však využívá, protože zde není nutné mít štěstí nebo obchodní dovednosti, prostě nasypáte, zakoupíte dobrý gear a jedete).

walosek
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od walosek » 24.07.2013, 11:45 hod.

kousek gameplay na youtube by šlo dát? docela bych se mrknul na ty psí vytrvalce :D jinak čumim, že máš IK ruce - můžeš vysvětlit, proč neexistuje lepší alternativa nebo je prostě moc drahá?

Uživatelský avatar
Bagr13
Doom Knight
Příspěvky:430
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Bagr#2994

Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od Bagr13 » 24.07.2013, 12:30 hod.

No ja bych s tebou uplne nesouhlasil, myslim ze s bats prave naopak potrebujes, aby na tebe chodili, prave je to o tom ze rychle resetujes spirit coz ty tu pasivku nemas. Myslim ze kdyz das misto fialovych, zluty tak ti to da 23tis dmg coz ve vysledku v dobrym buff bude tak(nevim presne) cca 70tis ??
A i tak by jsi mel hodne life a mam pocit, ze posledni runa na bat dava daleko vetsi dmg. ono je to tezky presne rict jedine to zkusit na nejakym bossovi pac tu runu co mas tak nedava crit (ty co jsou videt)
ps. celkem by me to zajimalo zkus, kdyztak udelat gameplay na bossovi, bat s tvoji runou a pak s posledni :)

Je fakt, ze tak jak to mas, bude super na bosse tam ja jsem celkem v haji, kdyz nemam mobky mam problem :)

Ksinbad
Gorebelly
Příspěvky:277
BattleTag:Ksinbad#1240

Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od Ksinbad » 24.07.2013, 13:15 hod.

Jo ty čoklové s podporou live regenu jsou hustý v tom, že co je nezabije na jednu ránu, tak z toho se vyléčí. Přesto například maniaci nebo například silový elitka na konci prvního aktu před butchrem (myslím ty, které když praští a netrefí, tak jim chvíli trvá než zbraň vytrhnou ze země), tak je dokážou zabít. Koupí mi ale dost času, abych je zlikvidoval na střední vzdálenost a znovu po bitvě psy oživil, takže žádný problém. Co se týká maniaců, lepší když to našijí do psů než do mě.

Velice správný postřeh, ta IK byla nutností, protože lepší alternativy byly moc drahé. Teď šetřím právě na lepší rukavice a zároveň se je snažím i vycraftit, ale zatím žádný úspěch. Jsem dost náročný - musí mít all resisty, CC, CD a AS, zároveň také základní atribut 200 a více (ten je u craftu naštěstí zaručen). Spočítal jsem si také, že díky velkéme regenu many mohu ještě zvednou AS až o 18%, aniž by to ovlivnilo nepřetržité používání skillu firebats. Těch až 18 % bych chtěl docílit přes výměnu rukavic a výměnu zunimasa poxu za stejný, ale s AS. Ze základu 200 k bych se tak mohl posunout až na nějakých 230 k. Jinak ty rukovice se kterými bych byl tak nějak spokojený jsou tak za 1,5 miliardy goldu, takže pořád doufám, že se mi podaří ten craft. Také časem by se hodila lepší zbraň, ale je tu stejný problém jako rukavice - miliardy goldů.

Bagr13
Vim jakou pasivku myslíš, ale opravdu ji nepotřebuji. Dokonce ani s AS větším o 18 % ji nepotřebuji (navýšení o 18 % je hraniční) kdybych to navýšil například o 25% byl by to problém. Hodně vděčím helmě Visage of Giyua, kterou jsem nakoupil se specializací na firebats a také kompletnímu setu Zunimassa. Jinak ta poslední runa cloud of bats by byla pro mě velkou chybou, protože má taktika je založená na útočení přes mé pety a firebats s runou cloud of bats je sice silnější, ale je to útok na blízko. Gemy měnit nebudu to navýšení by bylo zhruba z těch 200 k na 225 k čili jen o 10%, za to HP by mi spadly z 80 k na 50 k a to je na MP 10 například ve 4 aktu cítit. S 50 k HP se mi 4 akt na MP10 solo projít bez jediného úmrtí nepovedlo, naopak s 80 k HP to nebyl problém.

Jinak by mě také zajímalo, jestli někdo dokázal dát s WD ubery na MP10 solo. Dávat gameplay nebudu, nikdy jsem to nedělal a jsem líný zjišťovat jak se to dělá, takže mi budete muset věřit.

walosek
Gorebelly
Příspěvky:230
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od walosek » 24.07.2013, 14:29 hod.

jediný, co musíme, je umřít a platit státu daně, lepší než věřit je zahrát si s Tebou ;) (v mým případě by to byl pes navíc, možná gargantuan no...)

Uživatelský avatar
Quetak
The Butcher
Příspěvky:1391
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Quetak#1902

Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od Quetak » 27.07.2013, 13:29 hod.

Quetak píše:nepamatuju že bych si dal s wd ik o reflect s 5,8ls
tak už se mi to stalo i s wd, totem + monk s conv mantrou a 55k hp pryc během setiny vtěřiny. Asi byl crit větší než 5,5m

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: WD na inferno MP10

Příspěvek od fuxicek » 27.07.2013, 17:44 hod.

55k hp je priserne malo, mam to ted na monkovi a trpim jak pes, chybi mi ten 100k+ polstarek

Odpovědět

Zpět na „Witch Doctor“