WD podle Frozna

Odpovědět
Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice
WD podle Frozna

Příspěvek od Frozen » 14.01.2014, 09:28 hod.

Obrázek
Zbývá nám pár dní, týdnů do vydání datadisku a než se tak stane, tak to tu musíme nějak přežít. Rád bych se podělil o build, který hraji a tak trošku i přesměrovat diskuzi z graveyardu. Od 51 PL s ním chodím pravidelně mp8+ a to normální runy, ne crypty. Nyní jsem na PL 83 (vím, nic moc). Ps. jedná se o HC verzi WD.

Tento build je především určen pro hru v partě. Můžete i single, ale to mě nebaví :-).

Náročnost na výbavu
Je potřeba si sehnat 4KS zuni a to (helma, chest, ring, boty)
Stone of Jordan (papírové DPS je pro ty co si chtějí měřit pinďoury, ne pro ty co chtějí rubat elity)
Zbraň s LS
- dle mě WD bez tohoto setu jen honí DPS na papíře a není schopno trvalého boje, nebo vzácně.

Náročnost na hardware
musíte si vystřihout papír o velikosti cca 8 x 8cm a přilepit jej na monitor přes červený globus, abyste jej neviděli. Protože strach je u tohohle buildu Vaše smrt a život Vám bude doslova lítat nahoru dolu.


Spelly
LM: Firebats - Cloud of bats (500% dmg , po 5s 600% dmg - což je ohromná síla)
RM: Soul harvest - soul to waste (lepší jak která koli jiná, protože se soustředíte na to nabrat 5 stacků. Spell Vám přidá 130 inteligence za zaáhnutého nepřítele)
1: Big Bad Vodoo - Slam Dance / Ghost Trance / Rain Dance (dle počtu wd v partě, pokud máte rozdílné totemy jejich účinky na AS se sčítají)
2: Hex - Jinx (vyřazení jedné elity, super věc a to hlavně i na KW, nebo ubery Kulleho, navíc jde to ní větší dmg)
3: Spirit Walk - Honored Guest (volitelná runa, já mám nejraději tuto, protože v případě Nightmarish, či Frozen elit musím občas odběhnout a tak tím doplním manu spotřebovanou roztočením, výborné na přežití)
4: Horrify- frightening aspect (zvedá vám armor o 100%, zapínáte než vběhnete do packu, jakmile vyprší efekt už moc monster nezbývá, případě je to záchranný spell, či taktický - monstra utíkají s téměř 100% přesností na druhou stranu než odkud jej pustíte, čehož se dá krásně využívat)

Passive
Gruesome Feast - 50% inteligence nahoru za každý globe ( v boji s elitama téměř perma )
Spirit Vessel - Vaše životní pojištění :twisted: (pokud by Vás mělo něco zabít, tak Vás to hodí do spirit walku a dá Vám to šanci přežít)
Grave Injustice - volitelná, já jí mám nejraději ( za každého zabitého nepřítele a doplňuje život a manu a snižuje cooldown z kouzel o 1s)
Talent calculator

Průběh boje
jakmile vidím na obrazovce pack zapnu Horrify (tím si nahodím 100% armoru a nikoho nefearnu). Zapnu spirit walk a vběhnu přímo do středu packu, pustím Hexe a začnu točit Baty (přes shift). Spirit walk, již dále nepoužívejte samovolně, v případě elit si jej šetřete na únik, resp. Frozen, jail+plagued atp. Dále je možné jej využít, tak že vyběhnte z packu nahodíte si Horrify a zaběhnete zpět. Dá se to zvládnout a nefearnete nikoho. Nic složitého. Tím, že používáte primárně na útok jeden spell a navíc ani nemusíte trefit nepřítele myšítkem, soustředíte se více na dění na bojišti. To není ani složité, že?

Další využití Horrify Když Vám teče do bot.... druhý nejlepší přítel po spirit walku. Dále se s ním dají vyhnat elity ze sajrajtu (plagued, desecrator, arcane orb atp.)

Doporučení
doporučuji do toho buildu zahrnout obouruční zbraň, sice nesmíte pak nabírat příliš AS nebo budete mít problém s manou. Hrál jsem tento build i s one hand a mojo a s manou jsem vycházel lépe, ale LS z obouruční zbraně je obrovský komfort.


Pokud tento build zkusíte, napište prosím co si o tom myslíte a jak se Vám s tím hraje :-)
Jinak s 90k DPS unbuffed a obouručním skornem v partě s monkem a mantrou of conviction: overwave jsem schopen do elit dát rány přes 5 mega.

Ještě přidám pár linků: D3up, Battle.net
Naposledy upravil(a) Frozen dne 15.01.2014, 09:26 hod., celkem upraveno 7 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od hulkxxxl » 14.01.2014, 09:48 hod.

pěkná práce, musím doexpit to wd konečně :)

to s tím životem je kruté, člověk je zvyklej u barba že se to vůbec nehejbe a pak třeba s wiz je půlka baňky pryč raz dva (sice je za sekundu zase plná ale i tak)
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Frozen » 14.01.2014, 10:42 hod.

Večer zkusím udělat nějaké streamy. Máte nějaké doporučení na software?
Obrázek

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od hulkxxxl » 14.01.2014, 11:58 hod.

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Příspěvek od Kuki10 » 14.01.2014, 12:11 hod.

Obs sam pouzivam kdyby jsi potřeboval helf, tak se potkáme na tsku třeba

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Tapeworm
Burning Soul
Příspěvky:634
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tapeworm#2172

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Tapeworm » 14.01.2014, 16:56 hod.

Dobrej build do party je super. Netopejři nakládaj jak prase a s LS to skákání life také není moc výrazné.
Jako single build je to hratelné, ale už né tak hezky. Pokud člověk často přebíhá a znovu a znovu nahazuje netopejry tak to stojí hodně many.

Co se týká toho zuni setu. V případě využití 2H zbraně je to bezpodmínečná nutnost jinak nemáte šanci vyjít s manou a v podstatě nebojujete 100% času.
Při využití OneH + mojo se to dá hrát i bez zuni setu. Nutností ale potom je mít mana regen na zbrani a na moju a ideálně by mohla mít i helma :D

Je to build na rychlé zabíjení elitek, bossů, příšer s hodně life a případně velkých packů příšer a to v kombinaci s větším MP.
Na epení na nízkém MP to není moc výhodné.

Asi ideální build na UBERY. Jen pokud bych šel ubery místo passivek Gruesome Feast, Grave Injustice - bych nahodil ty dvě passivky na regeneraci many. Sice při zabíjení elitek na nabrání NV to tak efektivní není, ale potom při uberech samotných jsou lepší. U uberů těch příšerek na stackování moc neumírá a globů také moc není.

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Stanley » 14.01.2014, 17:33 hod.

Tapeworm píše:Co se týká toho zuni setu. V případě využití 2H zbraně je to bezpodmínečná nutnost jinak nemáte šanci vyjít s manou a v podstatě nebojujete 100% času.
Nechci se hádat, ale pokud bych bez zuni setu vzal 2hand a mana regen na helme s pasivkou blood ritual, tak pri AS 1.1 se mana ani nehne. (pokud si dobre vzpomínám, dlouho jsem 2hand nehral)
Tapeworm píše:Na expení na nízkém MP to není moc výhodné.
Tady si dovolím opět nesouhlasit, používám téměř totožný build (na doporučení od Frozena :)) a farmení na nižší mp je skvělé, pokud člověk hraje solo bez petů a followera, tak pohoda, vsichni pribehnou do kolotoce (ja tedy jeste hraju Locust swarm, ten je na solo uplne nejlepsi, co se tyka rychlosti farmeni). V parte muze byt problem, proto COB hraju pouze se Cyclone monkem (nemusi byt stun).

Tapeworm
Burning Soul
Příspěvky:634
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tapeworm#2172

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Tapeworm » 14.01.2014, 19:40 hod.

Co se týká toho regenu tak možná se to dá i s 2H. Je potřeba tuším 66many/s na což se asi dá dostat i s h. Problém je spíš v tom pokud se musí častěji přebíhat. Těch 200 many na začátku pokud se to dělá často je smrtelnejch bez většího regenu.

Co se toho expení na nízké MP tak jsem jen podotkl, že to není výhodné. Jsou lepší buildy na to. Třeba ten Locust, ale i třeba Acid je výhodnější pokud je dostatečný regen na manu.

Netopejři jsou prostě nejefektivnější na tužší příšery.

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Frozen » 14.01.2014, 21:45 hod.

Obrázek

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Stanley » 15.01.2014, 07:56 hod.

Tapeworm píše:Problém je spíš v tom pokud se musí častěji přebíhat.
To je pravda, ale v populárních lokacích jako FOM nebo Weeping udělá Grave Injustice svou práci ;-), SW s mana regenem je díky Grave Injustice taky k použití skoro pořád.
Tapeworm píše:Jsou lepší buildy na to.
To asi ano, ale jak říkáš, je tam potřeba vysoký mana regen a pravděpodobně i vyšší AS.


Jinak Frozene hezký crity :), o tom si muzu nechat jen zdat :)

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Guru » 15.01.2014, 09:05 hod.

Kdyz je tu zminka o tech popularnich lokacich tak si dovolim podotknout, ze v nich dela svou praci Locust (potvory jako na voditku) at uz ten s mana regenem (37 za potvoru) nebo Pestilence (100% infekce) a s LS Skornou kdy jen obihate potvory a hromadkujete si je, Locust vam v tu chvili vraci dostatek zivota na to aby jste mohli nejednu facku prehlidnout a navic pokud vas Pick up Radius neni zrovna velky Goldy na jednom miste se proste hodi :D . Nejvetsim problemem v tu chvili jsou vsak potvory s Knockbackem a tech v techto lokacich neni malo proto bych pouzil Mass Confusion-Paranoia (Potvurky se zacnou mydlit mezi sebou a dostavaji o 20% vice) nejvetsi vyhodou tohoto skillu je nizky CD oproti Totemu. Lovu zdar :wave:
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Brum » 15.01.2014, 12:10 hod.

S většinou prispěvků výše lze souhlasit. Ja ho hraju zatim jen na SC, cili odpada pasivka Spirit Vessel. Namisto BBV hraju Spirit Barrage, ponevazd kdyz mi neco utika tak me to vytaci ho honic s netopejrama a hexem. Nebo treba proti běhavejm potvoram s affixem Waller, kdy Spirit Barrage ignoruje překážky.

Tim se dostavam vlastne k jedinemu nesouhlasu. Ja netopyry hraje cilene hlavne jako solo, nikoliv do grupy, kde bych potreboval monka s cyklonem abych se nezblaznil. V solo hrani se vsechny potvory stahnou k tobe a nikam se nerozutikaji. Pro me je s WD s netopyrama a WD zdaleka nejlepsi na solo farmeni klicu. Takovou oazu doslova miluju :) Je tam jenom par samanu, jinak vsechno ostatni prijde samo rado pro smrt.

mdmT
Minion of Destruction
Příspěvky:874
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mdmT#2837

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od mdmT » 15.01.2014, 12:21 hod.

... tak ono to je přesně o tom, že každej build se hodí na něco a je upravenej podle toho co hraješ ( jaký MP ) a s kým hraješ v partě, případně jestli hraješ sólo a pod... Frozen hravá tento build troufnu si říct z 90% v partě právě s monken s cyklonem ( buď se mnou nebo s IvanemSK ) a v této kombinaci padá ten problém, kterej popisujes a je to do party naprosto fantastická kombinace ... za sebe můžu říct, že jsem v diablu zatím nenarazil na lepší kombinaci charů než je batovej WD a cyclone stunt monk ( EDIT : myšleno pro HC a vysoký MP ) ...

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Antabus » 15.01.2014, 19:12 hod.

Celkově pekně sepsané a souhlasím s příspěvky, že každý volí tento build s drobnýma modifikacema, které se hodí do různých situací - s čím ale musím nesouhlasit je použití runy na SH - soul to waste. To je úplný zabití možnosti z tohoto spelu vytáhnout něco navíc, výhoda této runy se projeví pouze v situaci zabíjení osamoceného rare championa/bosse, což při běžné hře tvoří úplný minimum času. Já osobně si myslím, že nejlepší runou je swallow your soul (na manu- za předpokladu že máme LS, což 99,9% WD mít bude), protože v kombinaci s pasivkou GI můžete SH používat hodně často a tím si držíte baňku many pořád plnou v packu monster, SH podobně jako HEX nepřerušuje kastění batů a toho je potřeba využít. Honored Guest na SW používam taky, a pomáhá mi právě v situacích, kdy kolem moc mobů není- druhá polovina boje s elitkou. Tyhle dvě runy vám zajístí many hromadu a není potřeba ani Zuni set (ikdyž mít ho je samozřejmě dost příjemný :) ) Pokud vám stále dochází mana a kor když hrajete HC vykašlete se na pasivku Gruesome Feast a dejte si blood ritual, který dá 2% life regenu life jednak, druhak výrazně šetří vaši modrou baňku a s tímto už vám fakt mana dochazet nebude, je k ničemu snažit se z globů lovit dmg navíc a ukajet se tím, že jednou za čas vám naskočí krásný čísla v kolonce "DPS", když vám pak za 10sec dojde mana a vy žadný dmg nedáváte a navíc se neléčite a můžete umřít. Myslím, že u tohodle buildu je základ zajistit, aby mělo WD neustále k dispozici manu na kastění batů, bez toho to nikdy nemuže fungovat optimálně. Na HC bych GF volil s snad s tím zuni setem(manu) + barbar v partě(inspiring presence).

A jinak už jsem se o tom rozepisoval v "graveyard" : bez dobré party (hlavně monk s cyklonou,barb k tomu) na HC je IMHO COB riskatní, stojíte přímo v první linii kvůli radiusu a vše co vás drží naživu je LS, který funguje jenom, když točíte baty a bezprostředně okolo vás s nima něco opíkáte. Hraju COB na SC a když kolem vas běhají samí ww barbaři je to fakt ho**o sport :)

Uživatelský avatar
Frozen
The Butcher
Příspěvky:1135
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frozen#2576
Bydliště:Litoměřice

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Frozen » 16.01.2014, 09:32 hod.

Já mám na ten Soul harvest úplně jiný názor. Dříve když jsem na ní měl runu na manu a nebo vengeful spirit tak jsem jej používal bez rozmyslu... prostě jsem naběhnul a použil a bylo mi jedno jestli okolo mě je jedna, tři nebo pět potvor, prostě jsem to bral jako útočný spell. Na manu jsem jej používal jen krátce než jsem vyřešil mana regen / gain. Ono když naběhnete mezi potvory tak vám mana skáče sama nahoru díky pasivce grave injustice. Na boj 1vs případně vs 2 Vám k ničemu nepomůže. Soul harvest stojí 59 many a 39 many dostaneš za každého zasáhnutého, což v boji pouze proti elitám je vcelku k ničemu, lepší bych řekl je Soul harvest nabitý, tak že ti vydrží po celou dobu boje na 5 stackách. Někdo jej používá na healování, ale zde si myslím to samé, že heal za 2171 za kždého zasáhnutého není až tak světoborný i když kluci říkali, že je to healuje skoro do plna, že by se k tomu připočítávali bonusy z globu?

Jinak spíše než blood ritual bych si asi dal pasivku jungle fortitude (15% dmg redukce) i když je pravda že na ubery mp8+ si dávám defenzivní build a to:

soul harvest nahradím psi s life linkem (10% dmg redukce) gruesome feast za jungle fortitude (15% dmg redukce) a grave injustice za blood ritual.
Obrázek

Tapeworm
Burning Soul
Příspěvky:634
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tapeworm#2172

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Tapeworm » 16.01.2014, 10:37 hod.

Já bych chtěl pořádně testnout Sacrifice build, ale na HC je prostě nereálný na to seskládat věci :(

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: WD podle Frozna

Příspěvek od Antabus » 16.01.2014, 10:50 hod.

BATMAN uz z povahy věci aby dobře fungoval musí stat uprostřed co největšího počtu mobů (nebavme se o chození uberů) => neustále je co nasávat. Nabíhat,pouštet baty a sát u jedné potvory jak píšeš určitě není dobrá taktika. Navíc to klubko kolem rychle likviduješ, a proto mužeš sát a sát jak upír. Pokud máš vyřešenou manu tak runa na dmg, jinak bych volil tu manu - siphon, ja myslím, že muže pomoct při zdrhání,ale jinak když je ls a ty máš kolem co sát, tak máš i co zabíjet=lečít se, tak siphon moc užitku neudělá,ale tak proč ne, někdy to muže pomoct, furt tuhle runu vidím mnohem výš než soul to waste.

Na modré elity (3-4kusy) se to furt vyplácí, obecně boj s elitou trvá déle a pravě tady hrozí že ti dojde mana nejvíce, s rare dokud jsou miniony se to opět vyplací(nejmíň 4), samotný žluťák je pak těch +-5% z celkovýho času hraní,kdy by snad soul to waste mohl být výhodnější,ale zrovna u tebe, když chodíš v partě a rozdávaš 5M krity, opravdu dobíjení zbylého rare championa ti trvá déle než 30sec? Silně pochybuju. Já situaci řeším tak, že pokud to není extrémně nebezpečná elita (osamocený žluťák bez minionu už je ale téměř vždy v pohodě), tak si ho natahnu do packu dalších mobů, což zajistí jeho rychlý konec a navíc vymeleš další kus mapy a nezdržuješ se bojem 1v1.

Odpovědět

Zpět na „Witch Doctor“