Problém - zamrznutí hry

Odpovědět
Odegra
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Odegra » 08.03.2014, 12:10 hod.

Ahoj, potřebovala bych poradit. Před novým patchem jsem v pohodě hrála. Teď jsem nainstalovala novej patch a pravidelně mi hra padá. A to tak, že se sekne obraz i zvuk, se kterým se nedá absolutně hnout, počítač na nic nereaguje a musím ho vypnout natvrdo.

Reinstalovala jsem diablo (2krát - jednou obyč, podruhý i s registrama apod.). Zkoušela jsem i nastavení zvuku na minimální kvalitu, nic. Občas to spadne za 20 minut, občas po 4 hodinách hraní a včera zrovna těsně po zabití bosse, když na zemi ležela legendary weapon... )

(A až to poslední mě samozřejmě vytočilo natolik, že píšu sem :-)

Uživatelský avatar
Petros
Doom Knight
Příspěvky:511

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Petros » 08.03.2014, 13:38 hod.

Ahoj, příčin může být celá řada. Začal bych asi pohledem do PC skříně a případným vyčištěním chladičů procesoru a grafické karty, které bývají nejčastějším zdrojem těchto problémů - neodvádí dostatečně teplo a přehřívají se. Můžeš zkusit i program SpeedFan na měření teplot.

Edit: za předpokladu, že takové věci zvládneš. Pokud ne, předej to raději servisu. ;)

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Příspěvek od HELLERcz » 08.03.2014, 13:42 hod.

Takove problemy jsou k nastvani.
Urcite to bude problem hardwarový. A chce to zkouset no. Procistit vsechny komponenty. Treba i odpojit zapojit a uvidi se. Je dost mozne ze ramka pomalu odcházi.
Každopádně ze to zacalo s patchem bude asi jen nestastna souhra nahod.

@tabletofon
Obrázek

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Lemurman » 08.03.2014, 13:42 hod.

jednou se mi stávalo něco podobnýho. Obrazovka najednou zčernala a jediný co pomohlo, bylo odpojit ho z elektriky nechat ho tak 5 minut "odpočinout". Mohla za to špatná grafická karta
Obrázek

Odegra
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Odegra » 08.03.2014, 13:44 hod.

Díky za reakce - ale tím by to být nemělo, nedávno jsem měla pc otevřenej a vyčištěnej, všechno je zkontrolovaný a prý ok. Je sice trochu teplejší, ale mám chladící podložku a jelikož se to sekne i po malý chvilce hry, kdy se to tak moc ohřát nemohlo spíš ne.

Btw - už jsem stihla přeinstalovat ovladače zvuku i grafiky...

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od HELLERcz » 08.03.2014, 14:03 hod.

Počkej, tak ty máš notas, nebo PC ? jaké konfigurace. A hraješ i jiné hry ? vyjma D3
Obrázek

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od dawemorraless » 08.03.2014, 16:24 hod.

taky se mi stávalo že se hra sekla a vždy ctrl alt del spustit správce vlítnout do D3 a rozjelo se to pak mě to padalo s tím že mi to vyhodilo ze hry s nějakou bílou tabulkou o erroru vše od patche 2.0.1 aktualizoval sem grafárnu a zatím ok
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Odegra
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Odegra » 08.03.2014, 19:50 hod.

Mám notebook lenovo ideapad y560. hraju i jiný hry, který jsou náročnější než diablo a je to bez problémů.

ctrl+alt+del nefunguje - když se to sekne, zasekne se obraz i zvuk (ten jede dál, ale trhaně a nejde ani ztlumit - dost nepříjemnej efekt na uši) a pc nereaguje klidně 10minut na nic jinýho, než tvrdej restart. fakt mi přijde, že je to od nový verze hry...

Uživatelský avatar
david123
Gorebelly
Příspěvky:296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:davidcz#2414
Bydliště:Praha

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od david123 » 09.03.2014, 11:04 hod.

tyhle problemy nemáš jenom ty,ale více lidi
Obrázek

Odegra
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Odegra » 11.03.2014, 21:34 hod.

Jupí :-) to je přesně ta věc, kterou jsem chtěla slyšet :-D

Myslím tím, že jestli se to děje více lidem, mohlo by se to i nějak řešit.

Hok-tar
Quill Rat
Příspěvky:12
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hoktar#2528

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Hok-tar » 11.06.2015, 09:09 hod.

Zdravím taky se mi od nového patche seká komp. Vadí mě to z toho důvodu, že hraju HC a už sem kvůli tomu párkrát zařval. U ostatních her problémy nemám. A je jedno jak dlouho hraju. Někdy se sekne po 15 minutách někdy po 5 hodinách a někdy vůbec. Podařilo se vám někomu už tento problém vyřešit?

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Arnold » 11.06.2015, 11:06 hod.

Mne se te taky obcas (ale pravidelne) zasekne. Proste to z niceho nic na par sekund zamrzne a pak se to rozjede. A asi trikrat se mi stalo, ze se to uz nerozjelo a musel jsem ukoncit proces. Pocitac nabusenej a novej.

NENIE
Fallen Shaman
Příspěvky:80
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:NENIE#2758

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od NENIE » 11.06.2015, 13:00 hod.

jo blizz a jeho supr optimalizace, me se něco podobnyho stane zhruba každý 10 spustěni a vypadato tak ze to nejde ALT+TAB a musim na tvrdo do správce a ukoncit, ale další spusteni je OK...

trochu se obavam ze to bude souviset i se startem Hereosu, kdy blizz aby usetril na HW pro farmy, tak SW obchazi serverove kapacity a diky ktomu dochazi k packed lostu, vyda nejaky patch kde se to zase snazi ocurat tu něco prida tu něco opravy a ve finále to vždycky nekomu bude delat problémy

o vikendu budu nahazovat SSD tak jsem zvedavej jestli to na ten spike lag fest v D3 pomuze

Uživatelský avatar
Relic
Burning Soul
Příspěvky:685
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Relic#2877

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Relic » 11.06.2015, 15:42 hod.

ja mam zase opacny problem mne este asi ani raz DIII nezamrzlo :) a to mam stary notasek :D

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Arnold » 11.06.2015, 18:29 hod.

Na SSD to mam a dela mi to. V zadne jine hre nebo programu problem nemam, tak to neresim... Na starym strepu mi to taky nedelalo :D

Uživatelský avatar
Relic
Burning Soul
Příspěvky:685
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Relic#2877

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Relic » 11.06.2015, 21:00 hod.

takze tu tvrdite, ze ked upgradujem co planujem v blizkej buducnosti, tak budem mat same problemy? neverim :)

Arnold
Gorebelly
Příspěvky:306

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od Arnold » 11.06.2015, 21:47 hod.

To ja netvrdim, ja tu psal jen o svych zkusenostech. Jak to budes mit ty, nevim :wave:

pan HU
Doom Knight
Příspěvky:453
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Poldinka#2370
Bydliště:Praha

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od pan HU » 12.06.2015, 08:30 hod.

Zejména včera, ale máte pravdu, že to bude asi od posledního patche ... občas ten výše popisovaný několikavteřinový zámrz, než se hra pak rozběhne. Zcela zřetelné je to při vstupu do GR, kde jsem býval okamžitě vpuštěn do hry po kliknutí na portál. A včera už kolegové z grupy bojovali a já se teprve dostal po několikavteřinové prodlevě do riftu ... Nikdy s tímhle problém nebyl.
S11 aneb Monk v záplavě Necromancerů

marian_r
Doom Knight
Příspěvky:416
BattleTag:iAmTehLaw#2891

Re: Problém - zamrznutí hry

Příspěvek od marian_r » 12.06.2015, 14:31 hod.

Nestačí "prý je to dobrý". Alebo mám program čo zobrazuje teploty a nastavenia alermov, alebo nemám. Vidím/nevidím.

Neviem či sa to tu už spomínalo, ale na staršie počitače zaprasené inštaláciami existuje zázračný softvér, AVG TuneUp. Odinštalovať nepotrebné veci, stiahnuť free trial TuneUp a nechať skontrolovať a opraviť.

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy“