Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno
Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 08.02.2014, 17:42 hod.

Už jsou to skoro dva roky od mého prvního spuštění Diabla 3. Když jsem si hru koupila, doufala jsem, že se jen tak neodtrhnu, ale nakonec bylo všechno jinak.
Diablo vyšlo a já okamžitě sedla ke kompu a vytipovala jsem si Demon Huntera. Měla jsem velikou radost, že tahle postava má všechno, co jsem kdy chtěla. Možnost uskákat pryč jak největší srab a odstřelovat všechny z dálky a přitom se smát, jak všechny mobky umírají a expy vám přibývají jako po másle. Vychutnávala jsem si každý detail hry, skill, atmosféru, luxusní hudbu a po zhruba 30 hodinách jsem změřila své síly s hlavním bossem této hry Diablem. Rychle se objevil, rychle umřel a já si mohla vychutnat závěrečný filmeček této hry. Utřela jsem si pot a pokračovala jsem dál ve zdolávání dalších obtížností. Pamatuji si jakoby to bylo včera, kdy jsem měla ještě ten elán, chuť a myslela jsem si, že mě nemůže vůbec nic odradit. Opak byl pravdou. Po zdolání obtížnosti Nightmare mě překvapil fakt, že už další obtížnost nejde po másle jako ty předchozí, permanentně umírám a říkám si proč. Se vším tim equipem, který mi padl z předchozích aktů, to nešlo. Koukla jsem se na své staty a uvědomila si, kde je zakopaný pes. To si opravdu Blizzard myslel, že s tím vším, co vám padne se dostanete až do Inferna? Pocit radosti vystřídal pocit znechucení v tom okamžiku, kdy jsem musela leavnout hru a navštívit aukci, abych mohla pokračovat dál. Postupem času jsem začala poznávat, že nejtěžším bossem Diabla není samotný Diablo ale Belial. Položila jsem si otázku, proč se hra vlastně nejmenuje Belial? Dablo je velmi lehký boss, protože máte strašně moc prostoru, můžete volně taktizovat a bez problému ho zabít. Jenže před Belialem jako jediným bossem nezdrhnete. Začne prdět tu zelenou s*ačku a vy umřete ani nevíte jak. Vážně jsem si myslela, že nejvíc epická bitva bude ta s Diablem a nakonec to byla pro mě ta s Belialem.
Měsíce plynuly a po získání levelu 60, začalo běhání a expení paragonu pořád dokola ve stejných lokacích. Nepomohlo mi ani, když jsem expila v partě i přes to jsem měla pocit otrávenosti a hru jsem chtěla smazat. Nakonec jsem hru nesmazala a nespustila ji přes půl roku, protože mě omrzela jako polovinu hráčů a vrátila jsem se až, když jsem se dozvěděla, že vyjde nový datadisk a mohla se na něj řádně připravit. Jsem zvědavá jaký nový datadisk bude a doufám, že mě nepřestane po nějakém čase bavit jako základní hra a bude více možností, jak se zabavit. Uvidíme. Blizzarde nezklam mě! :D
Doufám, že se vám můj první článek líbil a rádi si přečtete další, kde se zaměřím na jednotlivé postavy a napíšu svoje názory. Žijte dlouho a blaze! :D
Obrázek

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Drakkari » 08.02.2014, 19:09 hod.

Zajímavé.. souhlas s Belialem, zvláště na HC. No teď už zbývá jen čekat a pak jít tam, kam se dosud nikdo nevydal (kromě beta hráčů), do Westmarche.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Javurek » 08.02.2014, 19:43 hod.

Z dost velké části sdílím tvoje pocity ze hry, jen mám strach aby RoS tu hru ještě více nepohřbil. To ukáže čas.

Uživatelský avatar
zahadum
Doom Knight
Příspěvky:483
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zahadum#2966

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od zahadum » 08.02.2014, 20:58 hod.

Javurek...pochovať viacej vanilu ako je pochovaná ? to nemyslíš vážne....RoS je ZNOVUZRODENIE legendy menom Diablo !
BestVeroniqueEU...Blizzard ťa nesklame ! konečne si budeš môcť po dlhých rokoch zahrať Diablo 3 ktoré vychádza 25.3. 2014

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Drakkari » 08.02.2014, 21:03 hod.

A co teprve až vyjde datadisk :D

Uživatelský avatar
Wishmaster
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Nemo#2937
Bydliště:Spišská Nová Ves
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Wishmaster » 08.02.2014, 21:18 hod.

o nejake 2 roky (+/-) to zistime :D

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Javurek » 08.02.2014, 21:24 hod.

Wishmaster: přesně teprve pak bude možné napsat to co napsal Zahadum, který teď spíš zní jako blizz fanboy .)

Datadisk přináší z toho co víme docela dobrá vylepšení ale žádné extrémnější zásahy do mechaniky hry, které by byly potřeba.

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Guru » 08.02.2014, 23:14 hod.

V takovem pripade zni jako FANBOJove vsichni Javurku, ne ze by se pro ten jeden novy ACT,CHAR a MYSTIKA tahali za sulinka vsichni jako nekteri tady na foru, ale prijde mi ze vsichni prehlizi zcela zasadni vec a tou je ... ze funkcni system dropu ma vyjit v PATCHi po DVOU LETECH od vydani D3.
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od dawemorraless » 09.02.2014, 00:06 hod.

Guru +1 a uvidíme jestli bude fungovat:) nebejt toho že hraju bez aukce(sem tam radost když nedej bože něco padne) a hlavně dobré party tak už bych nehrál
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Javurek » 09.02.2014, 01:37 hod.

Já vidím také problém v tom že je gear až moc provázán se skilly. A to patch ani RoS vůbec nijak neřeší.

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 09.02.2014, 02:14 hod.

Nečekala jsem, že se bude článek líbit :) Dalo mi to motivaci k napsání dalšího článku :)
Obrázek

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Drakkari » 09.02.2014, 02:34 hod.

Ano, velice kvalitní článek a zhodnocení dvouletých zkušeností včetně negativních vlastností D3 jehož konstruktivní a informativní charakter je vždy velice vítán na fanfórech, která jsou většinou zahlcována nekonstruktivními žvásty většinou znuděných chlapců, snažících se jíti proti mainstreamu, který má hru většinou rád a bývá právě těmito lidmi označován jako fanboy. Pohled mladších lidí na věc, většinou nebývá zamlžen nostalgickou mlhou starších a nyní již idealizovaných dílů hry, v našem případě D2, která dle mého názoru, a to si nalijme čistého vína, nedosahuje kvalit D3 ani za mák.
Dále bych chtěl reagovat na předchozí příspěvek soudruha Javůrka: Já vidím provázanost gearu se skillama jako řešení. Řešení, které Blizzard zvolil, aby hru vylepšil. Vždyť nové legendárky jsou přímo eskalací provázanosti itemů se skillama. A protože Blizzard je pokroková a moderní společnost, jež si dala za cíl v příštích 5ti letech vytvořit z Diabla 3 nejlepší hru kterou kdy vydala, tak musím prohlásit, že při rčení slavného bonmotu kupředu levá zpátky ni krok, držím ti palce Blizzarde dej do toho vše a nezklam nás!

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 09.02.2014, 08:47 hod.

Tak to abych v dalším článku nezklamala :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Guru » 09.02.2014, 10:17 hod.

Javurek: Tak ono i v zivote se musis rozhodovat jestli koupis auto pro rodinu nebo coupe/cabrio pro dva a prave o tom RPG je o rozhodovani, prece nikdo nechce multi-univerzalniho superhrdinu vladnouciho vsemi skilly ... na urcity build potrebujes specificky gear/staty a pokud je bude chytry drop doplnovat o magicke slovicka ke skillum ktere pouzivas je to jedine dobre ne ? Ale na druhou stanu prehazovat build o skilly co te hrat nebavi jen pro to, ze zrovna padl item s konkretnim bonusem je jako stravit zivot ve vlaku.
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

Uživatelský avatar
Silblade
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Silblade#2187

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Silblade » 10.02.2014, 11:49 hod.

To je zajímavé, také jsem měl chuť napsat nějaké takové zamyšlení, kde by bylo všechno od příběhu až po mechanismy hry, ale nechám si to v hlavě, pač na to není teďka čas psát litanie, které se beztak dočtete na každém fóru. A kromě toho, koho ve skutečnosti zajímá můj názor, jednoho z davu fanoušků Diabla... mě ani ne.:D :D
Ale dost srandy. Souhlasím s pisatelkou článku, že po prvotním boom, kdy jsem doslova umačkal myš k smrti (už mám novou :)) se dostavila spokojenost a potom byl najednou elán do hry tentam. Stále stejné zabíjení, procházení stejných lokací, sbírání equipu, který stejně za nic nestál - to nemůže vydržet věčně. A tak jsem s několika měsíčníma pauzama hrál a zase přestával. Kdyby se má hráčská aktivita měla zobrazit grafem, pak bych ji nakreslil jako oscilující křivku. Ale ruku na srdce - Diablo II jsem většinou přestal hrát na Nightmare a na Hell jsem se dostal jenom jednou. Nevím proč, prostě mě to už přestalo bavit, i přes strhující atmosféru, fenomenální hudbu a takřka dětinskou radostí nad každou legendárkou a runou, která padla. V tomto jsem u D3 vydržel podstatně déle, dohrál jsem všechny obtížnosti, vyzkoušel všechny postavy i skilly a kolikrát jsem hrál i "příběhově" - vyslechnul jsem si každou postavu, každý deník, každé video, jako bych Diablo hrál poprvé. Podle mě má D3 větší endgame potenciál než D2, ale pořád to není dost, aby to hráče donutilo slintat. Promiňta mi to srovnání (já kacíř :D), ale v tomhle WoWko jasně nad Diablem v endgame vede, přitom mechanismus je prakticky stejný - shánění gearu, piplání postavy atd. Je nutno jedním dechem připomenout absenci PvP, která výrazně Diablo ochuzuje (byť se počítám mezi PvE hráče, který má na rychlou PvP klikanicu až příliš pomalé prsty :)), brawling nepočítám.
Tolik asi k hratelnosti. Odstranění AH z Diabla je velmi zajímavý tah a když jsem se o něm poprvé dočetl, moje obočí vystřelilo vzhůru rychlostí světla. Ani já se nepovažuji za hráče, který by si koupil komplet celý gear na AH a pak "vesele" a primitivně procházel celou hrou. To mě nebaví. Ovšem s tím lootem, který fungoval, to ale někdy ani jinak nešlo. Přesně jak píše autorka článku, chtě nechtě jsem do toho AH zajít musel, pokud jsem neměl absolvovat stovky a stovky hodin zdlouhavého shánění equipu v normální hře. To běžného hráče přestane ihned bavit, takže AH bylo jednoduché byť velmi kontroverzní východisko. Ovšem díky AH jste získali i nějaké goldy navíc ke craftění a k výrobě gemů, v tom vidím pozitivum. Pokud by AH zrušili a nehnuli s cenama craftingu a s tvorbou gemů, pak se budeme často potýkat s nedostatkem peněz, které (zase) vyřešíme zdloooooouhavým pobíhaním, které přestane po čase bavit. Nikdo nechce, aby goldy neměli hodnoty jako v D2, naopak - budu rád, když goldy budou relativně cennou komoditou. Ale nemělo by to zase být na úkor hratelnosti. Chce to hodně dobré vyvážení. Navíc by podle mě měli rozšířit truhlu - 3 sloty je málo. Pokud itemy nebudete moci prodat na aukci, pak si je spíš budete šetřit pro vaše ostatní postavy, budete proto asi potřebovat víc než jeden slot (jeden je na gemy, druhej na suroviny z craftingu + blbiny jako součástky do Infernal Machine, Whirmshire atd.)
Tož takhle k úvodu. Palec nahoru pro založení tohoto vlákna.;)
Obrázek

pavlas
Doom Knight
Příspěvky:446
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pavko#2573

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od pavlas » 10.02.2014, 12:31 hod.

Další slot v truhle bude, společně s datadiskem Reaper of Souls... ;)

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od DrSma » 10.02.2014, 13:05 hod.

Za mě souhlasím s Drakkarim, že D3 je nejzábavnější ze všech dílů Diabel a to i se svými chybami. RoS očekávám dle zeřejněných informací jako kvalitní náplast na mnoho problémů D3V. Hráči, kteří chtějí měnit celé mechaniky hry, která je napsaná tak, jak napsaná je, by asi měli jednodušší najít si jinou hru, která jejich představě bude odpovídat víc. (třeba PoE a pod. tu mělo vždy silnou opozici k D3) Zkrátka, držet se D3 jak klíště jen pro jeho legendární jméno je nenormální. Hodně lidí to dle komentů přesto dělá. (chápu, že je deprimující, že oblíbená sága nenaplnila někomu třetím dílem očekávání, ale naštěstí tu pro ně stále je mnohem lepší a legendárnější D2) Já se pokoušel hrát nespočet kopií Diabel a přes veškerou moji snahu nebo pozitivní krititky jsem po měsíci vždy rychle pelášil zpět do Sanctuary. Co se týče doby hratelnosti, tak to je No comment. Žádnou hru jsem nikdy nehrál 2 000h!! Za usoplených patnáct stovek, nebo kolik to stálo ani nemluvím. Za elektriku jsem asi dal víc, jak za kolečko s D3 :lol: Nejsem nekritickej. I já často cítím rutinu, obzvlášť při dokončování druhé P100 bez AH a solo. Ale do žádné jiné hry jsem nikdy neměl druhej den takovou chuť se vrátit, zatočit kolem štěstí a těšit se, jestli něco výjimečnýho nemůžu třeba dropnout i já. (několika svých předmětů si nekonečně cením, byť nesnesou magické pojmenování AH TOP) To mě žene 2000h. Postupuju pomalu a uživám si každej sebemenší progress, kterej se mi povede. Se svými postavami jsem velice spokojenej a pořád mám po stovkách hodin kam se zlepšovat dropem i craftem. Mě to prostě baví.

Nechci mít po roce hry end game gear. Co bych asi pak chtěl na zemi najít?!..Na jakou obtížnost se pak snažil šplhat?!

Proto expím a hraju i když už to v podstatě velkou cenu nemá. RoS cíleně znehodnotí Vanilla gear a zdá se, že i hodnotu P100. Co na plat. Takže já si jdu zapnout D3, po 1050tý vlítnu na bejky do FoM a budu se těšit, jestli mi to Mempo konečně nepadne :wave:

RoS pro mě bude další polití živou vodou přesně ve správný čas. :wave: BV i ostatním přeju hlavně uspokojení a dojití klidu s datadiskem, protože já jsem si jistej, že moji chuť hrát D3 zdvojnásobí. 8-)

Alfajk
Zhar the Mad
Příspěvky:1804
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Alfajk#2436

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od Alfajk » 10.02.2014, 13:30 hod.

to,ze vydrzels 2000h zirat do 3 map samo o sobe neco vypovida,tak tu moc nerozhazuj moudra...uz po 50 hodinach crypty jsem si pripadal jako magor...

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od AlterEgo » 10.02.2014, 13:40 hod.

D2:LoD bohuzel nebylo prekonano jeho radoby nastupcem D3.
Hlavni vec, ktera byla na LoD tak zabavna je variabilita ruznych buildu stavenych nejen podle skillu, ale i podle equipu.
Padalo tam vic pouzitelnych veci na kterych se dal poskladat nejaky build.
U D3 je ten problem, ze kdyz uz padl nejaky kousek equipu pro dany build (kterych ovsem neni tolik co v LoD), tak tam byly jeste ruzne rozmezi diky kterym i tak ten dany predmet byl nepouzitelny a bylo treba shanet lepsi a proto se z toho staval slozity proces na delsi dobu, nebo nutnosti hledat to na AH, coz pro hrace, kteri to brali jako odreagovani nebylo moc zabavne.
Itemizace a herni mechaniky je kapitola sama pro sebe, protoze Blizzard se nepoucil z LoD co bylo to, ze ta hra byla tak uspesna.
Snazili se vytvorit neco noveho a podelali to jak jen slo. Vtipne je, ze se stejne pomalu zase vraci v RoS k osvedcenym vecem, ktere byly uz v D1.
Konkretne narazim na trideni vlastnosti na vecech na primarni a sekundarni, coz uz bylo v D1 a nebylo to tam jen tak pro nic za nic.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Diablo 3 - díl 1. - Úvod

Příspěvek od DrSma » 10.02.2014, 13:46 hod.

Alfajk: no, sám jsi to o sobě řekl. Navíc na někoho štěkáš a ani nečteš. Nepsal jsem nikde, že bylo třeba to vydržet. Já se bavil. Kdybych se nebavil, nedělám to ani 50 hodin..

AlterEgo: ano, jak píšu a říkáš. RoS vypadá nadějně. Tak snad to bude takový, jaký se zdá..
Naposledy upravil(a) DrSma dne 10.02.2014, 13:51 hod., celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Obecně“