Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1

Všechno co se týká normální hry a nelze zařadit jinam.
Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno
Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 04.03.2014, 00:02 hod.

Úvod
Vítám vás u svého dalšího článku, ve kterém se dočtete, jaký mám názor na nový patch.
Obrázek

Loot 2.0
Nečekala jsem jako spousta hráčů, že tak krátce po testu na PTR se dostane nový patch i na oficiální server. Hra nebyla přístupná skoro celý den a i přes to, že jsem věděla, co mě čeká, strašně moc jsem se těšila na všechny ty změny. První novinkou, kterou se budu zabývat je Loot 2.0
Obrázek
Full - https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/co ... 170348.jpg

Nový systém lootování je prostě pecka. Celou dobu hraní jsem měla pocit, že hraji úplně novou hru. Procházení hrou bylo mnohem zábavnější s tím vším, co mi padalo. První den testování nového patche mi padlo deset legendárních itemů za hodinu - můj klan mě nazval cheaterem :D Sama jsem tomu nemohla uvěřit, že jsem měla takové štěstí - z toho bylo 90% itemů použitelných. Ještě více jsem nemohla uvěřit tomu, že už u toho sedím celý den, ale když je to taková zábava? Procházela jsem kdejakou skulinku, i když jsem viděla šipku, která mi ukazuje správnou cestu, nešla jsem po ní. Vrátila jsem se zpět a prozkoumala i zbytek cest. Kolikrát jsem koukala, jak moc se mi vyplatilo jít zpět, otevřít truhlu, kterou jsem nechtěla - určitě bych neměla za den tolik legendárních itemů. A ten pocit, když vám padne legendárka z truhly, kterou jste nechtěli otevřít - no páni! Tohle se hodně povedlo a hodně to oživuje hru včetně všech těch nových efektů, které legendárky mají. Když jsem na PTR lootnula legendárku ze statem: Vaše ostatní itemy jsou nezničitelné - taková bomba, neutrácet za opravu. Ano, hra je úplně o něčem jiném než byla. Na normálu vám úplně v pohodě padne i setovka, která je lepší než ta nudná zbraň z vanilly. I když ty pořádné itemy nás čekají v RoS.

Nové obtížnosti
Nový systém obtížnosti je vyřešený taky skvěle. Už jsem nebyla nucená dodělávat levely nebo projít hru třikrát, abych se dostala na Inferno. Po vytvoření nové postavy jsem měla na výběr, jestli půjdu Normal, Hard nebo Expert s upozorněním, že nová obtížnost se odemkne na 60. levelu. Vytvořila jsem si wizzarda a šla jsem Hard - Hardcore. Když jsem porovnala ten rozdíl od vanilly - to se snad ani srovnat nedá. Zkušenosti šli jak po másle a já se celou dobu divila, že už mám zase novou úroveň. Po zabití Diabla jsem měla 49 level, což je o proti vanille rozdíl asi 20 levelů zhruba. Tolik jsem neměla ani po dokončení obtížnosti Nightmare, vždycky jsem musela dodělávat do 50, aby se mi odemkl Hell, což mi strašně vadilo. Teď jsem šla pouze jednou a hned 49 úrovní. Mám z toho obrovskou radost, že to jde rychleji a svižněji než předtím.
Obrázek

Cursed Eventy
Dalším zpestřením pro mě byly samozřejmě Cursed Eventy. Bylo skvělé, když jsem se po delší době hraní a expení mohla odreagovat u těchto eventů, kde jsem musela pozabíjet několik mobek za určitý čas nebo vln apod. Když jsem to stihla, získala jsem odměnu v podobě truhly, kterou jsem mohla otevřít a nechat se překvapit jejím obsahem. Bylo fakt vzrušující to někdy stihnout a kolikrát mi chyběl kousilinek ke splnění tohoto eventu, ale naštěstí jsem byla odměněna, i když jsem to nezvládla - buffem.
Obrázek

Paragon 2.0
Nekonečný paragon - pořád přemýšlím jestli to brát jako pozitivum nebo jako negativum. Je to super, že si můžu rozdělit bodíky přesně tak, jak potřebuji a když zjistím, že jsem se rozhodla špatně, mohu to kdykoli změnit. Jeden level paragonu jsem neexpila hodiny, ale několik minut - i na normální obtížnosti přibývali ty expy rychle než tomu bylo na vanille. Za hodinu jsem udělala 3-4 paragony místo 1 paragonu. Tohle se mi na tom vážně líbí, že nesedíte skoro celý den na jednom paragon levelu a můžete si body rozdělit podle svého uvážení, ale co pak? Co bude dál? Není právě kvůli tomu nekonečný paragon i menší chybou? Když nad tím přemýšlím, jak mě bude bavit expení na takovém 400 paragon levelu? Jak moc rychle to půjde? Bojím se toho, že mě dostihne opět pocit znechucení, že je to už nekonečné. Představte si, že děláte něco, co nikdy neskončí. Pořád se vylepšujete, ale jak často se budete vylepšovat na 400 paragon levelu? Co když nepadne nic lepšího dalších 200 paragon levelů? Bude existovat nějaká maximální hranice equipu, který máme na sobě a hráč se bude několik paragon levelů dívat na ten samý vzhled postavy a znechutí ho, že už nevidí žádné zlepšení nebo to bude jinak vyřešeno? Jsem vážně zvědavá a mám z toho obavy, že k tomu pocitu dojde.
Obrázek
Full - https://bnetcmsus-a.akamaihd.net/cms/co ... 933496.jpg

Pools of Reflection
Jakoby nestačilo, že už ty expy jdou tak rychle, na svých cestách se často setkáte se studnou, která vám přidá bonus ke zkušenostem. Na své cestě jsem narazila na tuto studnu mnohokrát a expení šlo ještě rychleji než před tím - je to další skvělá věc, která zrychluje hru a velmi pomáhá k dalšímu levelu. Tady jde vidět ta snaha o to, aby jste nedělali jeden paragon level extra dlouho a už se vám nechtělo hrát dál. Bude to ale stačit?
Obrázek

Klany a komunity
Když jsem hrála před tímto patchem, občas se mi stalo, že si nemám s kým zahrát nebo pokecat. Díky klanu a komunitě už takový pocit nemám. Už nemusím psát různě po forech nebo na jiných stránkách, kdo si zahraje. Podívám se, kdo je online v klanu nebo v komunitě a nestojí mi nic v cestě, abych s někým hrála. V klanu taky vidíte komu padl jaký legendární item nebo setovka a jak se jednotlivým lidem v klanu daří. Už není žádný problém se na něčem domluvit a to se mi moc líbí.

Ostatní
Crafting - Konečně není tak drahý a nemusíte sbírat knížečky na vylepšení Blacksmitha nebo Jewelara - vylepšení do 10. úrovně za goldy - to se mi moc líbí.
Nové skilly - Hodně kouzel bylo změněno, ale já v tom nevidím žádný extra velký problém. Spíš mi dělají problém ty mobky, které mi dávali zabrat - nové schopnosti mobek vás kolikrát zabijí.

Závěr
Celkový dojem z nového patche je velmi dobrý, ale zase nevím, jak dlouho mi tento pocit vydrží. Hodně věcí bylo zlepšeno a pár věcí bylo zkaženo. Líbí se mi, kolik věcí se změnilo a proto mě to baví víc než předtím. Já osobně jsem opravdu spokojená, ale nejsem ráda za to, že u toho vždycky ztvrdnu tak dlouho jako na začátku :D Díky tomuhle patchi to do 25.3 uteče jako voda :)
Naposledy upravil(a) BestVeroniqueEU dne 23.03.2014, 18:16 hod., celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od kolij » 04.03.2014, 07:16 hod.

Ta otazka je dost nejasna, protoze chvilu to uz muze jit v pohode a pak zase zacnou lagy a problemy a to bys jak resila?

Uživatelský avatar
Kapo614
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kapo#2713

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Kapo614 » 04.03.2014, 08:42 hod.

Pekny clanok, poslane :D A aby som povedal aj ja nieco k patchu, totalne mi rozbilili WW barbara, no nastastie som nasiel nahradu... Dalej, neviem ako to mate vy, ale mne v novom loote nepada nic lepsie ako vo vanille, v podstatne mam okrem hellfiru, helmy!! a topanok, ktore mi dal kamata to iste ako vo vanille.

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Reve » 04.03.2014, 09:13 hod.

zajimava soutez a stedry dar, ale bojim se, ze nebudes moct urcit kdy to presne zaclo byt vpohode, nebudes vedet jestli zase neprijdou atd..atd...atd..

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 04.03.2014, 09:45 hod.

Kluci nebojte, nejsem pitomá :) Sami dobře víte, že ted když se přihlásíte, nic vás neodhlásí, teda pokud není maintenance :) Takže od času, kdy nebude už fronta a já si zahraju bez fronty a minimálně aspon hodinu, aniž by mě to zas vykoplo - budu brát jako čas vítězný :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Reve
Zhar the Mad
Příspěvky:1791
BattleTag:Reve#2353

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Reve » 04.03.2014, 10:14 hod.

to jo, ale ono to muze jet dobre treba uz od 2 v noci...a nekdo bude mit takovy tip a jak zjistis, ze byl spravny kdyz ty zacnes hrat trebas az v 8 rano ? :)

neber to jako rypani nebo tak...spis me to jen zajima, protoze me to prijde takovy opravdu komplikovany na vyhodnoceni

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 04.03.2014, 10:26 hod.

Já to budu sledovat a rozhodně nezačnu hrát v 8 ráno, když jsem udělala takovou soutěž :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Silblade
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Silblade#2187

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Silblade » 04.03.2014, 10:44 hod.

Povedený článek. Souhlasím s postřehy, patch dělá z Diabla jiný (nový) zážitek a to jenom v podstatě úpravou Lootu + dalších maličkostí. Je vidět, jak málo stačí k tomu, aby hra byla/nebyla zábavná. Ten nový Paragon system je jediná "novinka", nad kterou skuhrám, prostě sdílení paragonu mi přijde jako přílišné zjednodušení počátečních fází hry, nevím jak ostatní, já teda rozhodně, když založím nový charakter, nehraju typem Rychle a zběsile, abych ještě ten samej den měl max lvl. PROGRES je to, co mě na Diablu (I na ostatních hrách) baví, ne KONEČNÝ výsledek.

Když jsem spustil nový patch a zíral na okno výběru svých starých postav, fakt jsem měl chuť je všecky vymazat (předtím ale zachránit všechny gemy :D) a hrát odznovu. Nevím, jestli to je jen moje úchylka, ale rád zakládám a hraju nové postavy a ke starým se nevracím. Tam už to je jen o tom pobíhání a shánění itemů, abych měl "best of the best" postavu, co kdy v Diablu pobíhala, ale jaksi mě taková motivace chybí. Nu každej hraje Diablo po svém. Ani vlastně nevím, proč to sem píšu, jsem se nějak rozkecal. Tak když mi to tak pěkně jde, tož jdu mezitím napsat další část diplomky.:D
Obrázek

Uživatelský avatar
RipperOwen
Wraith
Příspěvky:138
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:RipperOwen#2330
Bydliště:Martin, Slovensko

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od RipperOwen » 04.03.2014, 12:35 hod.

aka kocka na fore :)

Uživatelský avatar
Kapo614
Wraith
Příspěvky:132
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kapo#2713

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Kapo614 » 04.03.2014, 13:02 hod.

Tiez si hovorim, ze sa to nevidi tak casto :D :D su tu iba sami fesaci

Uživatelský avatar
homeles8
Fallen Shaman
Příspěvky:76
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Homeles#2261

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od homeles8 » 04.03.2014, 15:10 hod.

...a jeden ježíšek :green:

Jinak ta soutěž je divná, no. Nejde to určit přesně nějakým faktem. Něco jako bodování snowboardingu na olympiádě - vítěze určí pár subjektivních názorů. U skoku na lyžích, nebo třeba bobování je to jasný podle vzdálenosti/času. A takhle nějak by to mělo bejt i tady, přeci jenom je to o 15€ :) Já jinak soutěžit nebudu, protože to mám předobjednaný, ale tipuju to tak na 2 dny po vydání :)
něco

Kolmen1
Doom Knight
Příspěvky:459
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Kolmen1 » 04.03.2014, 16:32 hod.

Takto hra nebude bez chyb a pádů nikdy :lol:

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 04.03.2014, 17:21 hod.

Není to o 15 eur, to co nabízím má hodnotu 60 eur
Obrázek

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Javurek » 04.03.2014, 17:32 hod.

Podle mě by to chtělo jinou soutěž, protože budeš defakto ovlivněná tím co tu lidi napíšou. Nejde totiž náhodonou událost ale o to kdy se rozhodně začít hrát. Chtělo by to něco random, jako třeba kolik tiza první den hraní padne legendárek a jaký nebo něco na ten způsob.

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 04.03.2014, 22:06 hod.

Random věci nezjistím, to kdy si zahraju aniž by mě to vykoplo nebo bych čekala ve frontě zjistím :) Já to sledovat budu a výherce vyhlásím
Obrázek

jardach85
Fallen Shaman
Příspěvky:64
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:jardach85#2631
Bydliště:Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od jardach85 » 05.03.2014, 00:27 hod.

Je to jeji soutez,ona dava cenu, tak at si urci sama pravidla...navic hapojeni do souteze stoji cca 5s casu,tak kdyz nevyhrajes,tak se svet nezbori snad...
Obrázek

Uživatelský avatar
Predy
Doom Knight
Příspěvky:437
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Archangel#2213

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Predy » 05.03.2014, 09:04 hod.

Ahoj tak já bych se rád zapojil. Myslím si že tentokrát Nás Blizzard překvapí a půjde hrát hladce od půlnoci 24.3.2014 tedy hned od startu a letos žádné komplikace nebudou :)

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 05.03.2014, 09:21 hod.

Predy: Podmínky jsou jasné - aby ses mohl zúčastnit soutěže - musíš napsat PM a tohle není PM :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Predy
Doom Knight
Příspěvky:437
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Archangel#2213

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od Predy » 05.03.2014, 09:30 hod.

Jo PM :D vidíš to jsem nějak přehlédl :D mě ale bylo divný jakto že se ještě nikdo nezúčastnil :D

Uživatelský avatar
BestVeroniqueEU
Wraith
Příspěvky:134
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Veronique#1131
Bydliště:Brno

Re: Diablo 3 - díl 4. - Dojmy z patche 2.0.1 + Soutěž

Příspěvek od BestVeroniqueEU » 05.03.2014, 09:34 hod.

Sice jsi můj dobrý kamarád, mohla bych to uznat, ale pořádek musí být :)
Obrázek

Zamčeno

Zpět na „Obecně“