První akt se odehrává v divočině. Zpočátku procházíme travnatou divočinou (např. Cold Plains), občas narazíme také na několik jeskyň (např. Cave) či jiných menších interiérů. Ty se ze začátku vyskytují jen zřídka.

Video se nepodařilo načíst.

Úvodní video k 1. aktu.

Až časem, konkrétně tedy v druhé polovině prvního aktu, se dostáváme k těm větším interiérům, jako jsou například kasárny (Barracks) či katakomby (Catacombs). A tam také první akt končí.

Tento akt obsahuje celkem 6 questů. Zde je jejich popis:

Den of Evil (Doupě zla)

act1q1
 • Zadává: Akara
 • Odměna: 1 skill bod, 1 možnost Respecu (od patche 1.13)

Vyjděte z vesnice do první lokace Blood Moor. Zde vyhledejte jeskyni Den of Evil. Celou jeskyni vybijte od nepřátel. Až je všechny zabijete, vytvoří se záře. Poté se vraťte zpět do vesnice a zajděte k Akaře, dá Vám odměnu, tedy 1 skill bod, který můžete využít podle vlastního uvážení.

ilustrace

Jeskyně Den of Evil v lokaci Blood Moor.

Sister’s Burial Grounds (Pohřebiště sestry)

act1q2
 • Zadává: Kashya
 • Odměna: přidelení žoldáka (Rogue) a možnost najímat si jiné Rogues

Vydejte se přes Blood Moor do lokace Cold Plains (waypoint). Tam najděte vchod do lokace Burial Grounds. Jak již název napovídá, je tam hřbitov, který je oplocený děravým plotem a několika branami. Uprostřed hřbitova je Blood Raven, kterou musíte zabít. Blood Raven dokáže střílet ohnivé šípy a vyvolávat Zombie. Těm se snažte vyhnout, soustřeďte se jen na Blood Raven a pokuste se ji co nejdříve zabít. Po její smrti totiž začne její mrtvola vystřelovat blesky, které zabijí vaše nepřátele.

ilustrace

Uprostřed pohřebiště se tyčí strom s oběšenci.

Po smrti Blood Raven navštivte Kashyu, která Vám jako odměnu přidělí jednu ze svých bojovnic s lukem a šípy. Zároveň se tím odemkne možnost najímání podobných bojovnic, jako ta, která Vám byla za odměnu přidělena.

The Search for Cain (Pátrání po Cainovi)

act1q3
 • Zadává: Akara
 • Odměna: magický prsten, 10% sleva při nákupu u Akary, identifikace zdarma (Deckard Cain)

Z lokace Cold Plains se vydejte po cestě do lokace Stony Field (waypoint). Zde vyhledejte jeskyni Underground Passage. V její první úrovni (Underground Passage Level 1) najděte východ do lokace Dark Wood (waypoint). V této lokaci hledejte strom Tree of Inifuss, v jehož dutině je svitek Scroll of Inifuss. Vezměte ho a zajděte do vesnice k Akaře.

ilustrace

Strom Tree of Inifuss v lokaci Dark Wood.

Akara do svitku zapíše pořadí, kterým je nutné se držet při otvírání vstupu do Tristramu. Jediná možnost vstupu do Tristramu je pomocí kamenů Cairn Stones. Vydejte se tedy zpět do lokace Stony Field, kde zmiňované kameny vyhledejte. Poté se podívejte do svitku Scroll of Inifuss (otevřete pravým tlačítkem myši) a ve vyznačeném pořadí se dotkněte (klikněte levým tlačítkem myši) jednotlivých kamenů. Po bleskové animaci se vytvoří portál do vesnice Tristram.

ilustrace

Kameny Cairn Stones a portál do Tristramu.

Vstupte do portálu a zabíjejte vše, co se vám postaví do cesty. Zhruba uprostřed této vesnice je klec, ve které je uvězněn Deckard Cain. Osvoboďte ho a vraťte se do města. Promluvte si s Akarou, za vysvobození Deckarda Caina vám dá magický prsten. Poté zajděte za Deckardem Cainem, který Vám od této doby bude zdarma identifikovávat předměty (možnost „Identify Items“).

Zajímavostí je v lokaci Tristram ale mnohem více. Například v jeho severozápadní části se nachází Wirtovo tělo, ze kterého lze získat tzv. Wirtovu nohu (Wirt’s Leg). Více informací o tomto předmětu se dočtete v sekci Speciální questy – The Secret Cow Level. Další zajímavou postavou této terorem postižené osady je Griswold, osobnost, kterou můžete znát z prvního dílu Diabla. Na rozdíl od předchozího dílu Vám jde tentokrát po krku a řadí se také mezi Super unikátní bosse 1. aktu.

The Forgotten Tower (Zapomenutá věž)

act1q4
 • Zadává: automaticky nebo kniha ve Stony Field
 • Odměna: poklad (několik náhodných předmětů náhodné kvality)

V lokaci Dark Wood hledejte vstup do lokace Black Marsh. Na tomto území hledejte věž The Forgotten Tower a následně do ní vstupte. V tom okamžiku se Vám tento úkol automaticky zadá (pokud jste již nenašli knihu na území Stony Field). Věž má celkem 5 úrovní.

ilustrace

Vstup do opuštěné věže.

V páté úrovni se nachází hraběnka The Countess, kterou máte za úkol odstranit. Po její smrti se otevře truhla s pokladem, který se většinou skládá z několika náhodných předmětů náhodné kvality. Velmi často zde také najdete runy.

Tools of the Trade (Obchodní nástroje)

act1q5
 • Zadává: Charsi
 • Odměna: možnost upravit jeden obyčejný předmět na vzácný (rare)

Z lokace Black Marsh pokračujte přes lokace Tamoe Highlands a Outer Cloister (waypoint) do Barracks, kde hledejte kladívko Horadric Malus. Dejte si zároveň pozor na zkorumpovaného kováře The Smith, který kladívko hlídá.

ilustrace

Kovárna v lokaci Barracks.

Charsi Vám za odměnu umožní přeměnit jakýkoli obyčejný předmět (značen bílou barvou) na předmět s magickými vlastnostmi (rare – značen žlutou barvou). Tuto přeměnu lze využít pouze jednou.

Sisters to the Slaughter (Sestry masakru)

act1q6
 • Zadává: Deckard Cain
 • Odměna: předměty od Andariel, postup do 2. aktu

V lokaci Barracks hledejte vstup do první úrovně žaláře – Jail Level 1 (waypoint). Pokračujte skrz druhé patro Jail Level 2 do Jail Level 3, kde hledejte vstup do Inner Cloister (waypoint). Z této malé lokace směřujte do Cathedral a následně do první úrovně katakomb – Catacombs Level 1. Pokračujte přes Catacombs Level 2 (waypoint) a Catacombs Level 3 do Catacombs Level 4.

V této úrovni jsou jen tři místnosti, přičemž v té poslední na vás čeká Act Boss Andariel. Vaším úkolem je ji zabít. Vyniká jedem, takže je dobré si připravit větší odolnost vůči jedu (Poison Resistance), zkrátit dobu působení jedu a případně si pořídit několik proti-jedových elixírů (Antidote potion). V neposlední řadě je také dobré vědět, že Andariel má sníženou odolnost vůči ohni, takže disponujete-li ohnivými útoky, určitě je neváhejte využít.

ilustrace

Trůn Andariel v Catacombs Level 4.

Po smrti Andariel se vraťte do města a promluvte si s Warrivem, který vás odveze (možnost Go East) na východ do města Lut Gholein, kde začíná 2. akt.

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

« Zpět do sekce Questy «