Diablo I na Nintendo Switch

Chtěli jste si zahrát herní klasiku na cestách? Máte možnost.

V červnu 2018 jsme přinesli článek o tom, že GalaxyHaxz reverzním inženýrstvím zrekonstruoval zdrojový kód Diablo 1. To otevřelo pomyslná stavidla ostatním, kteří chtějí Diablo upravovat k obrazu svému. Uživatel Modern Vintage Gamer využil této příležitosti a rozhodl se o port Diabla na Nintendo Switch.

Modern Vintage Gamer, díky dobře udržovanému kódu, strávil několik nocí upravováním hry. Nakonec se mu povedlo skutečně spustit Diablo na konzoli, jak v Handheld módu, tak v dokovacím módu. Bohužel to má několik omezení. Switch musí být upraven tak, aby na něm bylo možné spustit vlastní kód. Takže pokud jste si chtěli Diablo zahrát na cestě do práce, školy, nebo na zahradě, děláte to na vlastní nebezpečí. Taktéž je velmi pravděpodobné, že si takzvaně „bricknete“ vaši konzoli, nebo vás Nintendo může zabanovat z online hraní.

Doporučujeme přeskočit na čas 10:15, jelikož do té doby se Modern Vintage Gamer věnuje obecně reverznímu inženýrství. V současné chvíli je Diablo 1 spíše „Proof-of-concept,“ Modern Vintage Gamer chystá další úpravy.

Pokud byste se i tak chtěli pustit do Diablo na Nintendo Switch, můžete si stáhnout zdrojový kód a binárky z GitHub. Pamatujte však na jednu věc: Vše děláte na VLASTNÍ nebezpečí. Redakce Diablofans nenese žádnou odpovědnost, pokud si Nintendo Switch zničíte.

Zdroj: DiabloII.net

Komentáře 1

  1. Uz som sa naplasil ze to je dalsi z „multiple diablo project“ ..ale nastastie nie. Velky respect ludom co toto dokazu. A my sa snad dockame d4 v najblizsich rokoch 2021?

  Přidat komentář