Frank Pearce opouští Blizzard

Další smutná zpráva přišla z Blizzardu. Jeden ze tří původních zakladatelů opouští hegemona herního průmyslu po téměř třiceti letech.

V Blizzardu z původních zakladatelů zůstává už jen Allen Adham. Frank Pearce, Allen Adham a Mike Morhaime založili v roce herní studio Silicon & Synapse, které prošlo několika změnami, aby se z něho v roce stal Blizzard Entertainment. Frank se jako programátor podílel na Diablo 1. V posledních letech byl spíše známý jako hlavní postava stojící za vývojem Diablo 3 poté, co se Diablo 3 ocitlo bez herního ředitele. Vzhledem k výše uvedenému se obáváme, že se nad Diablo 3 navždy zavřely vody a již se nedočkáme žádného většího obsahu.

Přišel čas odejít z Blizzardu a předat žezlo další generaci vůdců.

Můj cesta Blizzrdem začala před 28 lety. Allen mi dal příležitost připojit se k němu a k Mikovi na cestě za snem. Dělat videohry byla vášen, kterou jsme sdíleli. Byla ve mě jen jiskřička naděje, že bych kdy měl možnost dělat hry. Ale rozhodnutí bylo jednoduché – neměl jsem možnost procházet internet při hledání první práce. Allenův dopis s nabídkou práce byla nejlepší a vlastně jediná šance, kterou jsem mohl dostat. Když se na to podívám zpětně, měl jsem ohromné štěstí být součástí něčeho, v co Blizzard vyrostl.

Naše úsilí vždy byla vedena s dobrými úmysly. Dělali jsme hry, které jsme sami chtěli hrát, věřili jsme, že lidi jako my budou také chtít ty hry hrát. Dnes se se to dalo charakterizovat jako ambiciózní vize spojit svět přes epické zážitky. Jsem pyšný na to, že jsem měl šanci pozitivně ovlivnit život mnoha lidí zážitky, které jsme vytvořili.

Můj čas v Blizzardu zahrnuje jak profesionální kariéru, tak moji dospělost. Mám nespočet podmínek. Práce s nejlepšími vývojáři na světě, na nejlepších herních světech vyčnívá. Nejlepší vzpomínky mám na první BlizzCon, kde jsem si uvědomil důležitost lidí a komunity.

Slova nemohou popsat moji vděčnost za to, že jsem mohl pracovat v Blizzardu, dělat na hrách, pracovat s úžasnými lidmi a co víc, být součástí komunity. Před tím, než jsem začal dělat v Blizzardu, nemohl jsem najít místo, kde bych zapadl. Nyní vím, že ho mám, stejně jako další lidé. Děkuji za poskytnutí mi pocitu sounáležitosti, kterou jako člověk potřebuji.

Měl jsem to štěstí pracovat s J. a Rayem po mnoho let, nyní je jejich odpovědností určit, jak bude dobrodružství pokračovat. Mají spoustu talentovaných herních vývojářů, zkušených, a ví, co je pro Blizzard a komunitu nejdůležitější. Vím, že pod jejich taktovkou bude budoucnost Blizzardu úžasná. Pracují na mnoha projektech a těším se na výsledky.

Vše, co jsem v Blizzardu dělal, jsem dělal s vášní. Dlouho jsem pracoval tvrdě a vášnivě. Přišel čas zhodnotit minulé a přemýšlet, co dál. Plánuji aktivní odpočinek v přírodě. Chtěl bych se naučit hrát na hudební nástroj. Doufám, že budu věnovat osobnímu životu víc pozornosti než dříve. Ale jedno je jisté – i nadále budu součástí Blizzardí rodiny.

Prosím a doufám, že budete následovat Blizzardí hodnoty, že na sebe budete milí a budete se navzájem respektovat. Blizzard je speciální místo a speciální komunita. Každý, se kterým komunikujete, je pro Blizzardí cestu důležitý. Děkuji všem za skvělou minulost, kterou jsem si vážně užil. Předem děkuji za skvělou budoucnost, kterou snad budeme sdílet.

Play nice, play fair,
Frank

Zdroj: Battle.net

Komentáře 11

 1. Ale no tak hosi su to 4 ludia ktory sa v skutocnosti uz nepodielali neakeho toho vo vasich predstavach : 4 hodiny rano pri svieckach v zaprdenej garazi kutia pribeh svojoj novej hry. To uz nie mozeme im podakovat za D1 warcraft starcraft . Activision Blizzard su tu uz cez 11 rokov preco je ten plac teraz taky akoze koniec titanik sak to je uz 11 rokov co sa potapa podla vas a kricat zacnete az teraz sak nechajte nech si uziju chalani sak penazi maju uz dost a prenechali to inym . Vecsi strach by som mal s kravatakoch je jedno v akej firme tych nezaujimaju aka je super hra . Ale kolko kapne a ako dlho bude kapkat s hry co uz dnes je biznis .

  • Jenže člověk měl alespoň tak ňák víru že tihle starý pardálové se alespoň trochu snažili držet Activision na uzdě. Ale pokud srdce Blizzardu postupně odchází, tak jak to bude dál?

  • BaronDevil666

   Ja osobne kricim uz od prvniho vydani SC2. Do ty doby jsem se sice desil toho, co activision udela, ale nebyl jsem az tak velkej pesimista.

   • No optimista som neni ani ja ale uvideme co nam pripravia na tohtorocnom blizzcone kde sa to ma prejavit ale mna zaraza viac to ze je uplne ticho ohladom noviniek celkovo s blizzardu kde sa dusovali ze viac noviniek uvidime dozvieme v priebehu buduceho roka no a podla nich buduci rok je asi iba blizzcon koniec roka 🙂

 2. Poslední ať zhasne.

 3. Titanic se potapi, barka jde ke dnu.

 4. BaronDevil666

  Jinak receno – cesta do pekla uz je skoro otevrena.

  Přidat komentář