Kdo je akolyta na videu Diablo IV Announce Cinematic? #2

Počátkem listopadu jsme si položili „filozofickou“ otázku Kdo je akolyta na videu Diablo IV Announce Cinematic? podpořenou několika důkazy. Ale zdá se, že jsme se v závěrech mýlili.

Začneme něčím, co souvisí jen částečně. Dvacátého čtvrtého listopadu jsme na náš Facebook hodili odkaz na německá fóra, ve kterých komunitní manažer omylem prozradil, že onen akolyta je Rathma, což sám komuniťák později dementoval. Zdálo by se, že je všem spekulacím konec, tedy alespoň dočasně.

Pár dní byl klid, krize byla zažehnána. Tedy až do dnešního odpoledne. Redditor u/XTeKoX dostal nápad, ale ne ledajaký. Originály videí stáhl ze serveru Gamespress, kam Blizzard nahrává tiskové materiály. Videa pak vložil do editovacího software Adobe AfterEffects a všiml si jedné věci. Ve zůstaly v nich značky z dob, kdy je Blizzard teprve chystal. Nějakou záhadnou chybou (nebo snad záměrně) se dostaly až do finální verze. Podle informací z Redditu někdo neodškrtnul výchozí volbu Include Markers and other metadata, aby do videa nebyly exportovány značky.

Proto vzal Announce Cinematic a podíval se, zda tam jsou také. A taky že byly. Sice mu nedávaly velký smysl, až na dva:

Je potřeba něco dodávat? Otázkou zůstává PROČ by to Rathma dělal?

Pravost leaku potvrdil například i Rhykker. Celé video naleznete níže.

Zdroj: Reddit

Komentáře 7

 1. Pro me je to Pinhead a hotovo

 2. Trocha vyzera ako John Irenicus z Baldurs Gate sagy : )

 3. Glimmer Man

  No moje první otázka byla, „kde se tam najednou ten bubák vzal?“.

  A druhý dojem je takový, že to vyvolání Lilith bylo moc snadné. Parta homelesáků vleze do nějaké kobky a krom toho, že se vymenstruují na pokreslenou podlahu, nic dalšího neudělají, jeden z nich jen odříká nějakou frázi zakončenou hajlováním a Lilith je na světě. Úplnou náhodou… Jako stačí fakt málo a hned se nějakej bubák zhmotní.

  • Rathma má schopnost teleportace, přes dveře se tedy mohl dostat, jestli dokáže měnit podoby, to nevím, je známý jen schopností ovládat mysl druhých (třeba to objasní v D4, jak píše witek)

   z toho, co je známo, mi tam pořád více sedí jako postava akolyty Malic

 4. trochu přiživím konspirační teorii, protože si nemyslím, že je to Rathma a že by Blizzard jen „zapomněl“ odstranit značku z oficiálního videa, podle mě to má zmást fanoušky, kteří toto objeví

  pokud to je Rathma, tak je to scenáristický úlet, nedrží se Diablo universa a informací o Rathmovi – proč by vyvolával Lilith, kterou nesnáší? kde jsou jeho černé vlasy? kde je jeho plášť reagující na náladu? co ty zakryté díry v hlavě? co ozdoba na hlavě, která je hodně podobná té, kterou nosí členové Trojjednoty?

  • Během 30 let se mohlo stát cokoliv a nejspíš se to dozvíme v D4.

  • dawemorraless

   taky mě hlava nebre že to je Rathma…Lore začíná krapet smrdět

  Přidat komentář