DiabloFans.cz je fan web hry Diablo 4 pro českou a slovenskou komunitu (CZ/SK). Najdete zde buildy, návody a novinky ze světa Diabla.

Image
Lilith - SEO web bgr
ImageDiablo 4 Malignant Hearts

Diablo 4 Malignant Hearts: Návod na sezónní mechaniku

19 července, 2023
 / 
DiabloFans.cz
 / 

Poutníku, Season of the Malignant (Období zhouby) je před námi! První sezóna Diabla IV začíná 20.července v 19,00 SEČ. Abyste udrželi Sanctuary v bezpečí před šířící se nákazou, využijte sílu Malignant Hearts (Zhoubných srdcí)!  Abychom vás připravili na hrozby, které vás čekají, níže jsme pro vás připravili další podrobnosti o tom jak celá mechanika Diablo 4 Malignant Hearts funguje, kde srdce získáte, v čem vám pomohou a jak si můžete vylepšovat vaše stávající.

Nový Úkol: Spolu s Cormondem prozkoumat srdce zhouby

Zrůdná forma Lilitiných machinací umožnila zrod nové hrozby – Malignant Monsters (Zhoubným monstrům). Tyto rozkládající se ohavnosti se potulují po Sanctuary a bezmyšlenkovitě útočí na každého, koho mají v dosahu. V rozrušení a panice, bez vedení Katedrály světla, se obyvatelé Sanctuary obracejí k nové naději. 

V průběhu nové úkolové linky budou hráči s pomocí Cormonda, bývalého kněze Katedrály světla, zkoumat tuto záhadnou nákazu. S jeho pomocí se naučíme uvěznit Malignant Hearts (Zhoubná srdce), která pohánějí tyto odporné bestie a přeměnit jejich sílu na sílu pro naše vybavení.  

Abyste se mohli pustit do nové úkolové linie Burning from Within (Spalování zevnitř), musíte alespoň s jednou postavou dokončit kampaň v Ethernal Realm (Věčné říši) nebo během sezóny v Season Realm (Sezónní říši). Jakmile budete připraveni postavit se nejnovější hrozbě, vydejte se do Kyovashadu, vyhledejte Cormonda a můžete vyrazit na cestu. 

 

Diablo 4 Malignant Hearts: Proměňte zhoubu na vaši pomstu!

Diablo 4 Malignant Hearts

Pokud se chcete bránit neúprosné nevraživosti Malignant Monsters (Zhoubných monster), budete muset obrátit sílu jejich srdcí proti nim. Pokud usmrtíte Partly Corrupted enemies (Částečně zkažené nepřátelé), vypadne z nich Malignant Heart (Zhoubné srdce). Provedením rituálu s Cage of Binding (Klec spoutání), což je předmět, který získáme během Sezónní úkolové linie, tato srdce uvězníme. Partly Corrupted enemies jsou opravdu vzpurní a není snadné je porazit. Pokud se pokusíme získat jejich Srdce, způsobí to, že se Partly Corrupted enemy (Částečně zkažený nepřítel) znovu zrodí jako Fully Corrupted enemy (Zcela zkažený nepřítel). Pokud ho porazíme, vypadne z něj Srdce, které je možné umístit do slotů ve vašich špercích místo normálního drahokamu.

Srdce pro každého z Poutníků

Tato sezóna představí 32 Diablo 4 Malignant Hearts, která poskytují bonusy pro naše vybavení. Srdce jsou rozdělena do čtyř kategorií, z nichž každá má odpovídající barvu a jedinečné klíčové slovo: Vicious (zlomyslná) – oranžová, útočná síla, Brutal (brutální) – modrá, obranná síla, Devious (úskočná) – růžová, spotřeba a Wrathfull (hněvuplná) – černá, super. Z poražených Malignant Monsters (Zhoubných monster) vypadnou srdce, která odpovídají barvou těmto monstrům.

Barvy těchto srdcí také odpovídají ohraničení speciálních Malignant Sockets (Zhoubných slotů), které nahradí normální sloty šperků, které získáte během Season of the Malignant. Hněvuplná srdce jsou speciální a velice vzácná, můžete je umístit do slotu jakékoliv barvy. 

Proto při svém putování po Sanctuary hledejte Malignant Monsters, které odpovídají barvě slotů, které máte ve svém vybavení.

Diablo 4 Malignant Hearts

Rozkládání a vytváření Zhoubných srdcí

Jak se budete setkávat se zhoubnými nepřáteli, bude růst i síla jejich srdcí. Každé srdce, které si ponecháte, může být rozložené u Cormonda v jeho vagóně a získáte z nich Ichor (Tekutiny) v barvě rozloženého srdce. Díky Ichoru pak můžete vytvořit a vylepšit další Zhoubná srdce a můžete je získat i z menších Zhoubných monster. Rozložením každého Vicious, Brutal a Devious srdce získáte 5-15 Ichoru v dané barvě a rozložením Wrathful srdce získáte 2-5 Ichoru v každé barvě.

Vytvoření nového srdce vždy vytvoří náhodnou barvu a bude vás stát 35 Ichoru od každé JINÉ barvy. Pokud chcete tedy vytvořit Brutal srdce potřebujete Devious a Vicious Ichor. Za odměnu pak získáte náhodné srdce požadovaného typu, které bude mít level stejný jako vaše postava. Takto vytvořená srdce jsou buď určená pro vaši postavu anebo jsou univerzální a může využívat každá postava.

Získejte jejich sílu a zlepšete svůj build!

Každé z 32 srdcí obsahuje mocné síly, které vaší postavě výrazně pomohou. Ponořte se do moci těchto hnijících ostatků a využijte až tři najednou. 

Níže najdete seznam rozdělený podle postav. Pro tento ilustrativní příklad uvádíme hodnoty, které srdce přinesou postavám na LEVELU 20. Pokud to není explicitně řečeno, tak můžete všechna srdce získat v libovolném World Tieru během této sezóny.

Diablo 4 Malignant Hearts – Pro všechny postavy

 • The Picana (Vicious, Offensive): Kritické zásahy nabijí nepřítele na 0,75-2.5 vteřiny a způsobí, že výboje elektřiny budou probíhat jimi i dalšími zelektrizovanými monstry a zraňovat je za 68-136 Poškození.
 • The Dark Dance (Vicious, Offensive-World Tier III): Každých 5 vteřin, kdy jste nad 60% Životů, tak vaše další Klíčová dovednost stojí 68-51 vašich životů, namísto vašeho zdroje. Dovednosti, které jste zaplatili životy způsobí o 10-20% vyšší poškození.
 • Tempting Fate (Vicious, Offensive-World Tier III): Získáte o 40-60% vyšší poškození kritickým zásahem, ale vaše nekritické zásahy způsobí o 20-15% nižší poškození.
 • The Lionheart (Brutal, Defensive): Získáte 10% generování bariéry a léčíte se za 3-7 Životů, kdykoliv máte aktivní bariéru.
 • Revenge (Brutal, Defensive-World Tier III): 10-20% poškození, které dostanete je potlačené. Když použijete Defensive, Subterfuge nebo Macabre dovednosti, tak exploduje maximálně až za 1360-2040 Ohnivého zranění.
 • Prudent Heart (Brutal, Defensive-World Tier III): Jste imunní na 2-4 vteřiny poté, co budete zasaženi jedním zásahem za více než 20% vašich životů. Tento efekt může nastat jen jednou za 110 vteřin.
 • Determination (Devious, Utility): Všechny efekty, které vám vysávají Zdroje jsou o 40-50% méně efektivní. Navíc získáte 3-8% Generování Zdrojů.
 • Retaliation (Devious, Utility-World Tier III): Kdykoliv je z vás odstraněný CC efekt, tak způsobíte 510-680 ohnivého zranění všem nepřátelům ve vašem okolí.
 • The Calculated (Devious, Utility-World Tier III): Když utratíte 150-200 svého Zdroje, tak váš další útok omráčí nepřátele na 2 vteřiny.
 • The Malignant Pact (Wrathful, Super): Každých 20 vteřin získáte jeden z těchto bonusů:
  • Vicious: 20% rychlosti útoku.
  • Devious: Základní a Klíčové dovednosti mají 15% šanci doplnit kompletně vaše Zdroje.
  • Brutal: Získáte bariéru, která absorbuje 80-121 poškození.
 • Creeping Death (Wrathful, Super): Vaše efekty poškození v průběhu času (DoT) se zvyšují o 30-40% za každý různý CC efekt na vaší oběti. Nezastavitelná Monstra a Staggered bossové místo toho dostávají o 110-130% vyšší poškození z vašich DoT efektů.
 • The Barber (Wrathful, Super-World Tier III): Kritické zásahy a všechno další poškození během 2-4 vteřin je pohlcené vaším cílem. Následně vaše oběť exploduje a způsobí všechno zranění sobě i do okolí. Toto poškození se zvyšuje o 10% za každou vteřinu, kdy bylo “pohlcené”.

Barbar

 • Focused Rage (Vicious, Offensive): Poté, co utratíte 100-60 zuřivosti během 2 vteřin, tak vaše další nezákladní dovednost získá Zvýšenou šanci na kritický zásah o 20-30%.
 • Resurgent Life (Brutal, Defensive): Když máte méně než 40-60% Životů, tak dostáváte 50-60% více léčení ze všech zdrojů.
 • Punishing Speed (Devious, Utility): Pokud Rychlost útoku vaší dovednosti je vyšší než +35% – +20%, tak tato dovednosti získá následující bonus: Při zásahu máte šanci 20-30% šanci na Sražení všech (Knock down) nepřátel v okolí na 1,25 vteřiny. 
 • Ignoring Pain (Wrathful, Super-World Tier IV): Damage, které dostáváte má šanci 5-15% na to, že bude zcela ignorováno a místo toho se vyléčíte o 17-68 životů.

Druid

 • The Moonrage (Vicious, Offensive): Zabití nepřítele vám přidává šanci 5% na vyčarování dalšího Vlka na 20-30 vteřin. Také získáte +3 úroveň dovedností u schopnosti Wolves.
 • The Agitated Winds (Brutal, Defensive): Když je ve vašem okolí 8-13 nepřátel, tak automaticky sešlete Cyclone Armor. Tento efekt nemůže nastat častěji než jednou za 10-20 vteřin.
 • Inexorable Force (Devious, Utility): 30-50 Vzdálených nepřátel je přitažených k vám, pokud máte aktivovanou Ultimátní dovednost.
 • The Unconstrained Beast (Wrathful, Super-World Tier IV): Pokud vás zasáhne Omráčení, Zmrazení, nebo Sražení na zem, tak máte 40-60% šanci, že se vám spustí Grizzly Rage na 3 vteřiny.

Necromancer

 • The Sacrilegious (Vicious, Offensive): Pokud projdete v okolí Ostatků, tak se automaticky aktivuje dovednost z kategorie Ostatky (Corpse skill) a udělí své poškození snížené o 40-30%.
 • The Decrepit Aura (Brutal, Defensive): Když je ve vašem okolí alespoň 5 nepřátel, tak získáte auru, díky které všechny automaticky proklejete Decrepify na 5-15 vteřin.
 • Frozen Terror (Devious, Utility): Lucky Hit: Máte 10-20% šanci vyděsit nepřátele (Fear) na 2,5 vteřiny. Vyděšení nepřátelé jsou Podchlazení (Chill) za 20% za každou vteřinu ve fearu.
 • The Great Feast (Wrathful, Super-World Tier IV): Každý Pomocník vám vysává 1-2 Esence každou vteřinu, ale má o 50-75% vyšší poškození. Pokud pomocníky nemáte, tak se tento bonus aplikuje na vás, ale požírá 5 Esence každou vteřinu.

Rogue

 • Cluster Munitions (Vicious, Offensive): Lucky Hit: Máte 20% šanci vystřelit 3 Stun Grenades, které způsobují 26-32 fyzického poškození a Omráčí nepřátele na 0,5 vteřiny.
 • Trickery (Brutal, Defensive): Když použijete Subterfuge dovednost, tak za sebou necháte nestabilní Shadow Decoy Trap (Stínovou vějičku), která Tauntne nepřátele. Tato past exploduje po 6 vteřinách a způsobí 680-1020 poškození. Tento efekt nemůže nastat častěji než každých 5 vteřin.
 • The Clipshot (Devious, Utility): Lucky Hit: Máte 20-40% šanci, že vaše další Cutthroat dovednost zpomalí nepřátele o 40% na 3 vteřiny a že každá Marksman dovednost Srazí nepřátele nazpět (Knock back)
 • The Vile Apothecary (Wrathful, Super-World Tier IV): Vaše útoky mají 5-15% šanci aplikovat na sebe všechny Imbuement efekty s 40-50% efektivitou. 

Sorcerer

 • Tal’Rasha (Vicious, Offensive): Po dobu 3 – 10 vteřin získáte bonus k poškození 7-12% za každé poškození, které dáte s unikátním elementem.
 • Spellbreaking (Brutal, Defensive): Poté, co dostanete Elementální poškození, tak získáte 20-40% Rezistenci proti tomuto typu poškození na 5 vteřin.
 • Spite (Devious, Utility): Kdykoliv jste pod vlivem CC efektů, tak máte šanci 20-40%, že vaši nepřátelé v nedalekém okolím budou zasažení stejným efektem.
 • Omnipower (Wrathful, Super-World Tier IV): Klíčové dovednosti, které vystřelují projektily, nyní spotřebují všechnu vaši Manu. Za každých extra 45-35 bodů Many vystřelíte další projektil a poškození je zvýšené o 3-5%.

Poznámka vývojářů: S Caged Heart nejde mezi sebou obchodovat. Chceme, abyste je vnímali jako odměnu za porážku velmi silných Zhoubných Monster. Nicméně je možné obchodovat se šperky, které obsahují Zhoubný socket. Chceme tak usnadnit hráčům získávání šperků se správnou barvou socketů.

Diablo 4 Malignant Hearts

Diablo 4 Malignant Hearts: HĽADAJTE NOVÚ MOC V MALIGNÝCH TUNELOCH

Jedným z najlepších miest na získanie Diablo 4 Malignant Hearts sú nové Malignant Tunely, vysoko hrateľné Dungeony, ktoré sa hemžia hrôzostrašnými nepriateľmi, ktorých treba vyhubiť. Keď ste vo vnútri, budete musieť riskovať život a končatiny, aby ste porazili divoké Malignant príšery pri prechádzaní týmto zatuchnutým systémom tunelov.

Celkovo je v Sanctuary rozmiestnených 6 dungeonov, ktoré tvoria systém Malignant Tunel. Po zabití skupín Malignant Monštier narazíte na dvoch Outgrowthov — jeden bude vždy hnevlivý a druhý bude iného typu srdca v závislosti od dungeonu. Pomocou Malignant Invokers, špeciálneho predmetu vytvoreného v Cormondovom Vagóne, môžu hráči interagovať s Outgrowths rovnakého typu, čo im spôsobí, že privolajú úplne skazeného nepriateľa. Ak dokážete poraziť vyvolaného nepriateľa, dostanete Zhubné srdce, ktoré zodpovedá typu príšery.

Stretnite sa s Varshanom Zjedeným

Odhalenie zdroja Malignant Monštier s pomocou Cormonda, vás privedie k Varshanom zjedeným, najnovšej bitke o šéfa. Varshan vyzbrojuje svoju nenávisť vo forme zlomyseľných výbuchov, vrhá guličky skazy ako vzdialených nepriateľov a bodá a švihá svojimi mäsitými úponkami, aby vyvrhol aj tých najodolnejších tulákov.

AKO FUNGUJÚ SEZÓNNE POSTAVY

Keďže Season of the Malignant začína 20. júla, chceli sme si nájsť chvíľu na to, aby sme vás vybavili všetkým, čo potrebujete vedieť o Seasons.

Chcete-li se zúčastnit sezóny, musíte si vytvořit novou postavu v Sason Realm. Pro hraní sezónního obsahu není třeba kupovat Battle Pass ani žádné doplňky, ale musíte mít dokončenou kampaň v Eternal Realm nebo Season Realm alespoń s jednou postavou. Jakmile dokončíte kampaň, tak jakákoliv sezónní postava bude mít k dispozici: 

 • Možnost přeskočit kampaň 
 • Mounty
 • Všechny dříve objevené Oltáře Lilith jsou odemčené včetně odpovídajícího Renownu
 • Všechny dříve objevené oblasti na mapě jsou odhalené včetně odpovídajícího Renownu. 

Po skončení sezóny se vytvořená postava a její postup přenesou do Eternal Realm. Zároveň se přenesou všechny předměty, které jste nasbírali, včetně těch, které máte v sezónní truhle. S touto postavou můžete kdykoliv hrát v Sanctuary, ale specifické mechaniky (např. Zhoubná srdce) již nebudou dostupné. 

Od 18.července důrazně doporučujeme přihlásit si do Diabla IV pomocí své nejpokročilejší postavy z Eternal Realm. Tím zajistíte, že pokrok, který jste dosáhli v kampani, objevováním mapy a odemykáním Oltářů Lilith, se přenese z vaší postavy v Eternal Realm na postavu v Season Realm. 

Náš názor na Sezóny

Sezóny nám poskytují možnost zavést do hry na omezenou dobu inovativní mechanismy. Protože se sezóny resetují, můžeme vytvářet bláznivá a zábavná témata sezón, aniž bychom se museli starat o jejich vyvážení s mechanikami zavedenými v minulých nebo budoucích sezónách. Vycházíme ze silného základu Ethernal Realm a stavíme na něm. 

Sezóny jsou také místem, kde mohou hráči zkoumat a objevovat. Vyzýváme vás, abyste vyzkoušeli novou herní třídu nebo různé buildy pro třídu, kterou jste si oblíbili – sezóna je příležitostí pro kreativitu. 

Sezóna navíc přináší rovné podmínky. Naše sezóny jsou navrženy pro nové postavy tak, aby zvládly děsivé výzvy, které téma sezóny přináší a aby společně postupovaly po sezónní cestě. 

Diablo 4 Malignant Hearts

ZÍSKAJTE ODMENY SO SEZÓNNYM PRÍBEHOM A BATTLE PASOM

Pri love za Diablo 4 Malignant Hearts (Malignant monsters), ako aj pri spolupráci s Cormondom pri odhalovaní zdroja korupcie, získate odmeny zo Sezónneho Príbehu a Battle Passu.

Sezónny Príbeh je rozdelený na kapitoly s úlohami na dokončenie. Postupom cez príbeh budete získavať odmeny, ktoré sú hodné obrancov Sanctuary, ako napríklad nové Legendárne Aspekty, titul či Zvitok Zabudnutia (Scroll of Amnesia), ktorý umožňuje bezplatné vyresetovanie stromu zručností a dosky Paragonu. Príbeh vám tiež prináša “Favor” – zdroj, ktorí použijete na postup cez Úrovne Battle Passu – a ktorý získate prirodzene prostredníctvom hrania hry.

Sezóna Zhubného Battle Passu začína 20. júla o 19:00 CET a obsahuje 90 úrovni, z toho 27 bezplatných a 63 prémiových úrovní. Z bezplatných úrovni získate “Smoldering Ashes”, ktoré môžete použiť na Sezónne Požehnania, ktoré vám poskytnú bonusy na získavanie skúseností, zlata alebo obolov v závislosti od vybraného Požehnania. Bonusy získané zo Sezónnych Požehnaní platia iba do konca Sezóny Zhubného Battle Passu.

Ak si zakúpite prémiový Battle Pass, nielenže budete mať prístup k odmenám bezplatných úrovní, ale čakajú na vás aj transmog Awoken Armor Setu, nový Mount a jeho armor brnenie, Platinum a ďalšie! Všetky kozmetické predmety v Battle Passe sú vhodné pre všetky triedy postáv a umožňujú vám priblížiť pozadie charakteru vašich postáv. Prémiový a Zrýchlený Battle Pass neobsahujú žiadne odmeny, ktoré by poskytovali bonusy na silu postavy.

Ak ste si zakúpili digitálnu Deluxe alebo Ultimate edíciu hry Diablo IV a chcete použiť svoj Battle Pass pre túto Sezónu, prejdite do sekcie Sezóny v Obchode a vyberte možnosť aktivovať váš Battle Pass. Hráči tiež majú možnosť preskočiť úrovne tým, že zaplatia Platinum v hodnote 200 Platinum za preskočenie jednej úrovne. Majte na pamäti, že preskočenie úrovne môže odomykať úroveň, ktorý obsahuje “Smoldering Ashes”, ale musíte splniť určité požiadavky na úroveň postavy. 

ZÍSKAJTE PEKELNE NOVÝ VZHĽAD V OBCHODE

V Obchode sme navýšili ponuku s novým vybavením, zbroja, príslušenstvom, Súpravami pre Jazdecké Zviera a ich brnenie, ktoré vám umožnia zabíjať v štýle. Od 20. júla sa určite pozrite na ponuku od Tejalu – a nezabudnite sa pravidelne vracať, pretože bude pravidelne aktualizovať svoje zásoby počas celej sezóny. Jedným z takýchto vzácnych objavov zo vzdialených končín Sanctuary je balíček Nebeskej  výbavy pre čarodeja naladený na elementárnu energiu.

Diskuze k článku

Image
Sprava uctu Diablofans.cz