Xatrova počítačová poradna pro všechny

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Odpovědět
Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956
Re: notebook pro dd

Příspěvek od damagedeath » 01.05.2010, 08:50 hod.

Marast: hahaha, to bylo fakt vtipný, klidně napiš sem, hlavně když bude téma využité...

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 01.05.2010, 19:47 hod.

Klidně, mi, Maraste, to PM pošli, nebo jak říká DD, využijeme toto téma. Ještě ho zbývá překřtít na "Počítačová poradna" a je to :D
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: notebook pro dd

Příspěvek od Marast » 01.05.2010, 20:10 hod.

Dobrá. Já jen, vzhledem k názvu tématu, nechtěl pokračovat v tom svém "nabrnkávání" mimo téma. To bych to taky mohl pěkně slíznout, ale já už tomu tady, jak se zdá, šel "po Conanovsku" naproti. :) Ale radši k věci.
Problém spočívá v tom, že PC se v jakémkoliv stavu "zahryzává; vytuhává; kouše", či jak jinak to nazvat. Chápal bych situaci, kdy nedokáže zpracovat několik procesů naráz. Jenže není rozdílů mezi momenty, kdy hraju Diablo, píšu ve Wordu, nebo jen tupě hledím do půštěného PC a přemýšlím nad tím, co zrovna budu dělat. :)
Jeden člověk mi říkal, že bude problém někde v HW, ale kde, to se jednoznačně určit nedá, neboť to může být prakticky cokoliv na desce. Snad si to, co mi dotyčná osoba řekla, pamatuju tak, jak zamýšlela vysvětlovat.
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: notebook pro dd

Příspěvek od xatra » 01.05.2010, 20:44 hod.

Takže, Maraste, mám na tebe několik dotazů:
1) píše to nějakou chybu/BSOD při seknutí?
2)dělá to pravidelně?

Být tebou bych udělal vylučovací metodu: Zkontoroloval bych teploty, jestli se to PC nepřehřívá (Rivatuner a podobné programy), potom bych se podíval, jak je při těch zásecích zatížené CPU, a zkontroloval bych na CPU vodící pastu (je na spodku CPU, když ho vyloupneš z MB, ale musíš opatrně, jinak zničíš CPU, nebo ho fyzicky vyrveš ven :D ). Pasta může být ztuhlá a CPU se přehřívá. Podobné opatření bych udělal s grafickou kartou (je tam větráček?točí se? A co optimální teplota?). Potom bych projel RAMky prográmkem MEMTEST (zkontroloval bych integritu RAM, čím déle test poběží, tím máš větší šanci najít chybu), pak bych třeba v Disk Doctor(TuneUp utilities) zkontroloval dysk, může to být vadný sektor na disku, můžeš též vyzkoušet příkaz /fixmbr(google poradí->http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=58&t=28599). Kdyby ani to nepomohlo, naformátoval bych HDD a zkusil bych reinstal Windows(zálohuj si Diablo :waving: ). Kdyby potom problém přetrvával, zkus si půjčit od kámoše zdroj a rozběhat ho na svě sestavě. Zdá se to jako bl*ost, ale i to už jsem zažil. Potom bych zkusil vyměnit grafiku(získal bych ji od téhož). Pokud by ani toto nezabralo, tak to je na 99% northbridge na MB, s tím nic neuděláš.
Klidně se sem obrať z dotazy, čemu nebudeš rozumět, pokusím se ti odpovědět, ber to jako omluvu za moje nehorázně de*ilní dotazy ohledně Diabla :D ¨
Jo a až budeš kontrolovat ten procík, tak vážně opatrně. Nejlepší metoda je tam vrazit šroubovák, to pak sku*víš hned. Fakt opatrně, ne šroubovákem.
A nezapomeň že to děláš na vlastní nebezpečí, moje dobře míněná rada tudíž nemůže za to, když si vyrveš procesor z desky :D
A ještě: Co je to přesně za sestavu a netaktoval jsi ji?
Stává se z toho Offtopic, tak bych to přejmenoval

Klidně sem piš své postřehy, ať se mám od čeho odpíchnout
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od damagedeath » 03.05.2010, 08:00 hod.

Xatro, každej máme talent na něco jinýho... :D (/mám na mysli to tvoje Diablo...)

přejmenováno

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 03.05.2010, 08:13 hod.

No jo no, odrána chodím countessku :D
A co Maraste, co tvůj kompl?Jak postupuješ?
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Drakesis » 03.05.2010, 09:40 hod.

Čest, tak já bych měl taky dotaz.

Když mám v noťase píchlou baterku, tak se mi noťas zhruba po hodině sám vypne. Pokud baterku vyndám, jede jak dlouho chci, jen pak nastává epic fail při výpadku proudu. Může to takhle kazit ta baterka? Doufám, že je to teda baterkou, neboť nemám zrovna keš na kupování podobnejch blbin, jako jsou počítačový doplňky ... :roll:

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 03.05.2010, 17:43 hod.

To když je v notesu baterka a je připojený na síť tak po hodině exne?
Jestli ano, mám vysvětlení:V noteboocích jsou obvody, které zajišťují, že když se nabije baterka, tak se nabíjecí proud "odkloní" jinou cestou, aby se baterka nepřebíjela. Zkusil bych si vypůjčit od někoho s podobným notebookem baterku (neboj, nic by se nemělo stát) a skusit to s ní. V tomto případě se opět musí postupovat metodou vylučování, takže si z netu stáhni prográmky na měření opotřebení baterky (určitě najdeš-Google) a zkus jestli není na sr*čky. V životnosti baterie taky hraje důležitou roli, jak je notebook starý(napiš mi to, a taky napiš co je to za typ-ať se na to blíž podívám). Baterka by nebyla problém, ale jestli je problém v tom "odkláněcím obvodu", tak by to znamenalo vyměnit MB notebooku.U některých starších notebooků jsou ty obvody na MB, u novějších přímo na baterce. Jinak by taky mohlo jít o problém přehřívání baterky(prostě je moc opotřebená). To nejlíp vyzkoušíš tak, že nebiješ baterku, pustíš NB, a když to přes hodinu pojede v pohodě, tak se baterka v NB(když je na síti) přehřívá. To vyřešíš jedině novou baterkou. Některé notebooky jsou také vybaveny tzv. Over charge ochranou, což znamená, že se baterka zhroutí (vypne), pokud se začne vybíjet pod určitou mez (přirozeně se to vybíjení k té mezi blíží opotřebením). Rovněž některé nb bývají vyrobeny Over current protection technologií, která baterku odstaví hned, když do ní pouštíš víc šťávy, než snese. Takže ten noťák vyzkoušej na více zásuvkách. Tipovat moc nechci, ale jestli je to novější notebook, tak by problém měl být v baterce. Nicméně zkus to co jsem ti tu napsal a pochlub se s výsledkama :D
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Evil
Wraith
Příspěvky:136
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Evil » 03.05.2010, 19:02 hod.

Hoj, rád bych tě taky zneužil ku prospěchu mého noutbuku.
Mám ho zhruba tři měsíce a za tu dobu se mu zmenšil výkon, není to sice fatální, ale předtím byl zaplej během chvilky, teď musím naopak chvilku čekat. Nechtěl bych, aby se z něj do budoucna (jasný, že zestárne, myslím tak na další rok) nestal křáp, na kterým tata píše svoje věci.
Jinak, mám asus, k50ij, cpu duo t5900, ram 2+2 gb.
Jsou nějaký programy na údržbu, nebo nějaký rady?
Kamarád mi říkal, že baterku bych měl jednou za čas úplně vybít a pak třeba úplně nabít, co je na to pravdy?
:)

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 03.05.2010, 19:45 hod.

Začneme od začátku :D Jestli tam máš Windowsy Visty, tak ty sou samo*asírací. Ale i to jde řešit, pomocí napříkald CC Cleaneru, nebo TuneUp utilities(výborný nástroj). Doporučuji Defragmentaci registrů, vyčištění registrů, zbytečných ikon....v tom programu to najdeš, no link ti nedám, protože se to na tomto fůru nesmí. Dál bych doporučoval vyčistit a defgragmentovat disky(Tento počítač->najedeš na disk->dáš vlastnost->vyčištění disku->vyběhne ti tabulka, zaškrneš to všechno a dáš ok. Bude se to dlouho dělat, ale zbyde di ušetřené místo na disku a rychlejší Pc. Potom defragmentace(Tento počítač->najedeš na disk->dáš vlastnost->záložka nástroje->defragmentovat->defragmentovat). Postupy jsou pro XP, ve Win7 a Vista je to podobný. Jinak bych notes doporučil projet nějakým antivirem, třeba Nod 32. Výkon-zmenšil se ti výkon ve hrách, nebo jen prodloužilo nabíhání systému? Jestli nabíhání systému, tak pomůže výše uvedená rada. No a jestli ne, tak tam tu chybu najdeme. V každém případě budeme prvně hledat chybu v SW. A co se baterky týče-ano, hodí se to jednou za čas úplně nabít a vybít, protože když jedeš pořád na baterku tak baterka"zleniví"(odborně se tomu říká paměťový efekt->baterka se naučí nabíjet míň a míň a pak se po*ere).Zkus a uvidíš, kdyby ti něco nebylo jasné tak napiš. Stejně tak napiš, jak jsi dopadl.
Naposledy upravil(a) xatra dne 03.05.2010, 19:50 hod., celkem upraveno 1 x.
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 03.05.2010, 19:50 hod.

Vím, je to trochu OT, ale potřebuju sem napsat několik důležitých věcí:
1)Napište typ, nebo konfiguraci Vašeho PC/Notebooku, se kterým máte problém
2)zpětná vazba je dobrý prostředek, proto když Vám napíšu postup, tak ho udělejte, a napište, jak to dopadlo :D
3)Všechny tyto věci děláte na vlastní zodpovědnost, většinou se nic nestane, ale když napíšu "podívejte se pod procesor" a nějaký inženýr ho vyrve ze základovky, tak za to nemůžu :D
4)Jsem jenom člověk, budu se Vám snažit pomáhat(potřebuju zkušenosti) ale můžu se seknout, ale většinou se tak nestává :D
5) Přečtěte si, co Vám tam píšu, cokoliv Vám nebude jasné, PTEJTE SE!
6)Dělám to dobrovolně, takže když delší čas neodpovím, tak nepište"co to sakra je" :D Ale budu se snažit odpovídat jak jen to půjde
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Abuzus » 03.05.2010, 22:32 hod.

Tož, chytil jsem virus Recycler. Našel jsem si nějaké odkazy, ale potřebuji vést za ručičku :-)
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?f=47&t=36428
http://www.viry.cz/forum/viewtopic.php? ... t=recycler
http://www.antivirovecentrum.cz/navody/hijackthis.aspx
http://www.elektroworld.info/modules.ph ... ic&t=20580
http://serzovo.spaces.live.com/blog/cns ... 2029.entry
Mám crack XP Profi, Win 2002, SP 2
Jestli to vyřešíš, tak založím Tesladina a půjdu ti v patách :-)))))
Greenhorn s duší Throwera

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 04.05.2010, 07:16 hod.

Obecně o RECYCLERU. JE to haj*l. Mr*á se do registrů ve WIN, ale jde se ho zbavit, ae někdy se to povede, někdy ne.
Nicméně, odborník na viry nejsem(spíš HW) ale jednou mi pomohla panda antivirus. Sice zpomalí systém, ale je schopná viry"brzdit", to znamená, že se nezavedou do paměti, ale PC se tím dosti zpomalí. Je to akorát dobré na nouzovou záchranu dat. Jinak to skus projet pandou, ale nic moc si od toho neslibuj. Mohu se ještě zeptat, jak dlouho tam ten recycler máš?Jestli se má vůbec cenu pokoušet o záchranu....Taky dost pomáhají body obnovení ve Windows(zálohuj si data=Savy z D2 :D ) a zvol bod obnovení před infekcí virem. To taky může pomoct. Tyto rady píšu ze zkušenosti, vím, že je to trochu zmatené, ale prvně skus bod obnovy, potom pandu, pak cc cleaner a t cleaner.Před porčíštěním compu je ale dobré vypnout firewall(ovládací panely->brána firewall systému widnows->vypnout) a rezidentní programy(většinou antiviry). Jestli ani jedno z toho nepomůže, tak jedině reinstal.
jak na CCcleaner:
Tcleaner(http://sweb.cz/Marinus/T-Cleaner.exe) a CCleaner(http://www.ccleaner.com/download/downloadpage.aspx?f=2). Tím to pročistíš a uvidíš.

- Klikni na Cleaner -> záložku Windows a stiskni Analyzovat a poté Spustit Cleaner
- Klikni na záložku Aplikace a stiskni Analyzovat a poté Spustit Cleaner
- Klikni na Registry, stiskni Hledej problémy, po dokončení skenování klikni na Opravit vybrané problémy,
-zvol Ano pro vytvoření zálohy, ulož nabídnutý soubor a klikni na Opravit všechny problémy
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Marast » 04.05.2010, 16:19 hod.

xatra píše:A co Maraste, co tvůj kompl?Jak postupuješ?
Zatím jsem nic z toho, o čem jsi tu psal nevyzkoušel. Také se zeptám na některé tebou uvedené termíny, až se nebudu muset dělit o drátové připojení k internetu. Momentálně je potřeba ustoupit potomkům majitelů mého dosavadního bydliště. :evil: :)
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 04.05.2010, 17:23 hod.

Napiš rychle čemu nerozumíš, dyť net máš i na mobilu :D
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Marast » 04.05.2010, 20:43 hod.

Kdyby jsi viděl můj mobilní telefon, tak by jsi si myslel, že jsem zaspal ne jednu dobu, ale doby dvě. :D Mám totiž oldschool Siemens. Jeden z prvních modelů. 8) A na něm se píše teda pěkně blbě. Určitě ti napíšu. Nicméně o volných chvílích, které teď mám dávám přednost svým postavám. :Diablo
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od xatra » 05.05.2010, 17:45 hod.

Ve volných chvílívh se věnuj tomuto tématu, nebo se ti ten comp rozpadne :D :D :D
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Marast » 05.05.2010, 19:00 hod.

Tak to já si jej právě chci nechávat na úplný závěr, abych se mu mohl věnovat co nejdéle ne :?: :wink:
Ale zkusím se tedy na něco zeptat, takže tě prosím o trpělivost. :)
xatra píše:1) píše to nějakou chybu/BSOD při seknutí?
Netuším co má zkratka BSOD znamenat. Stejně tak zkratka MB (Že by to byl Tower :?: :idea: ). Pokud budeš tak laskavý a něco mi k tomu písneš, budu jedině rád. :)
xatra píše:2)dělá to pravidelně?
Právěže nepravidelně což mě doteď dost mate. Nekteré dny pracuje bez sebemenšího problémy, abych jej dny jiné musel až 15krát za den restartovat.
Vím, že dříve se mi stávalo něco podobného a bylo to právě přehříváním počítače, neboť "větrák" nebyl funkční. Ta teplota se snad šplhala až k 80°C, což mi bylo vysvětleno až byl "oheň na střeše". :) To však není tento případ. Teplota je podstatně níž (mezi 40-50°C). Jestli je to však ideální, jistě mi napíšeš v odpovědi.
CPU v drtivém případě není zatížené vůbec. Žádný proces, nebo dokonce více procesu dohromady. Ohledně vodící pasty. Nikdy jsem se o tento termín nemusel zajímat, takže o víkendu se na to mohu mrknout blíže.
Grafická karta (NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (Microsoft Corporation)) bude asi ten problém, což mi hlasí má intuice. Je to právě tahle komponenta, která je nejstarší a to již zmiňovaných 10 let. Možná to bude pro některé neuvěřitelné, ale je to tak. :) Jen na okraj takový příklad. Po zabití Shenka the Overseera, jak začnou padat na jeho místo úmrtí ty katapulty, mi hra není schopna zobrazit všechny animace. Většinou mi také zmizí a zůstane jen obraz terénu. Jestli to však může souviset s oním sekáním PC, to nevím.
Ramky, kontrolu disku provedu o víkendu. Je však dobře že tu uvádíš ten reinstall celého operačního systému. Byl to jeden z prvních kroku, které jsme zkoušeli, ale problém přetrval.
S připadnou výměnou zdroje, či grafické karty by se hodila nějaká odborná asistence. :arrow: Kvůli těm šroubovákum apod. :lol:
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Mirda » 05.05.2010, 19:54 hod.

Marast: Tak že BSOD je Blue screen of death a MB je mother board, to vím i dokonce i já :D . Měl bys na svých vědomostech z oblasti IT trochu zapracovat :wink:

Uživatelský avatar
Marast
The Butcher
Příspěvky:1057
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Marast#2705
Bydliště:Ivančice

Re: Xatrova počítačová poradna pro všechny

Příspěvek od Marast » 05.05.2010, 20:07 hod.

Provedu pane Řezník. :wink: Co mě však dělá větší potíž je chápání zkratek obecně. Není to jen oblast IT. Mother Board znám, ale vůbec mi to nedošlo. O Blue Screen of Death jsem doposud neslyšel, takže doplním. :) I při hraní Diabla na servrech se dost často nechytám, když každý nesouvisle chrlí. :)
"Released from a dark curse and bound to a higher calling." Wolfir Avenger

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“