Vaše oblíbená zbraň

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509
Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Alyx » 14.03.2010, 16:30 hod.

Vorvy píše: jinak mou oblibenou strelnou zbrani je YK 42B pulsní puška 8)
Hehe tak tady jsme taky tak trošku u Falloutu což? :P Že by další oddaný Vault Boy? :twisted:
Grammator píše:mě spíš imponujou takový ty 40kg obouruční meče, prostě něco co přinejhoršim stačí na protivníka pustit :)
Gramme, teď jsi mě po dlouhé době zase něčím naprosto rozsekal :D Ale co se týče toho brnění, uvědom si taky tu chabou pohyblivost... :Diablo
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Mirda » 14.03.2010, 16:58 hod.

Grammator píše:jako nic proti kataně, ale proti dobrému plátovanému brnění, jaké měli rytíři ve středověku by si ani neškrtla v pravém slova smyslu, tam si opravdu potřeboval tu váhu abys to prorazil
Dovolil bych si nesouhlasit. V evropském středověku bývala výzbroj často velmi nekvalitní, zatímco Japonci měli speciálně kalené čepele, takže by brnění chránící krk měli proseknout. Toho by však asi ani nebylo třeba - stačí se strefit mezi pláty :twisted:

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Grammator » 14.03.2010, 17:14 hod.

nesouhlasit můžeš zkusit :mrgreen:

už vidim jak se metrovej japončík sápe evropanovi po krku...

teď vážně, brnění třeba nebylo z kalené oceli, ale nikdy bys ho nepřesekl, to je jako sekat do kamene... o pohyblivost tady nešlo... to je jako kdybys porovnával vipera a tank, co vyhraje při srážce, to že japonci by utekli když by utíkali, o to nejde, ale o boj :), koneckonců od čeho je kůň...

edit: vždyť v tom brnění se dala přežít i rána z mangonely :)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 14.03.2010, 17:46 hod.

Alyx

fallouta uprimne miluju, je to hned po dia moje nejoblibenejsi hra..(predevsim F2) :love: :love:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Alyx » 14.03.2010, 17:50 hod.

Vorvy:
Tak to jsme dva :Diablo Myslím, že ani není hra, kterou bych znala líp...prostě moje srdcovka :love: Jednička je taky super, akorát na můj vkus moc krátká :? Což je ovšem taky její jedinná chyba :D
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 14.03.2010, 17:58 hod.

F1 je hooodne kratka, ale zase ma takovy hadankovitejsi questy, ale zas ten omezeny vyber zbrani.. a taky tam chybi Frankie a jeho ultimatni zbranovy system.. jednou jsem to na nej zkousel z kladivem bratrstva oceli/rozparovacem, takto jsem mu rozflakal jiz avizovany zbranovy system a pak si s nim dal pestni souboj (samozrejme s energo pesti):D :D ..

uz se nejakej cas chystam na 100% pacifistu, tak uvidim jak mu to pujde :D
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Alyx
Doom Knight
Příspěvky:509

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Alyx » 14.03.2010, 18:06 hod.

Vorvy:
No koukám, že hraješ asi hodně destruktivním stylem :Diablo To já jsem si to kdysi dávala i tak, že sem přišla, vyvraždila město a odchod dál....atd :D Ale není to ono, přijdeš o hromadu questů a celkově - nic pro mě. Já jsem příkladnej klaďas :shockdiablo:
∆ ∞ ~ Ussta Trelao Yorn Zhah Ulu Har’luth Jal~

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od damagedeath » 14.03.2010, 18:10 hod.

No jo, ale F3 mě nehorázně zklamala, a to jsem čekal od tvůrců Oblivionu lepší kousek.

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Grammator » 14.03.2010, 18:10 hod.

fallout má své téma v "další hry" ne?
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od damagedeath » 14.03.2010, 18:16 hod.

Ovšem ta atomovka je jako zbraň cool, jen je třeba stát kousek dál

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Grammator » 14.03.2010, 18:20 hod.

nejhezčí použitelná atomovka je momentálně ve WiC

http://www.youtube.com/watch?v=tEBWXPhjw_Y

krásný jsou i v Supcomu :) zejména Seraphimská experimentální, která vyčistí půl mapy...

edit: http://www.youtube.com/watch?v=x6ruq2HvSpE
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Mirda » 14.03.2010, 20:54 hod.

Grammator píše:nesouhlasit můžeš zkusit :mrgreen:

už vidim jak se metrovej japončík sápe evropanovi po krku...

teď vážně, brnění třeba nebylo z kalené oceli, ale nikdy bys ho nepřesekl, to je jako sekat do kamene... o pohyblivost tady nešlo... to je jako kdybys porovnával vipera a tank, co vyhraje při srážce, to že japonci by utekli když by utíkali, o to nejde, ale o boj :), koneckonců od čeho je kůň...

edit: vždyť v tom brnění se dala přežít i rána z mangonely :)
Myslím, že si ty středověká brnění trochu idealizuješ. Ve většině brnění, co jsem viděl, se při ohnutí kloubu udělala pěkná mezera, a vzhledem k nízké pohybilovsti těžkooděnců není problém se do ní strefit. A že brnění nelze probodnout - hrál jsi někdy Assassins Creed? Jestli jo, tak si vzpomeň na souboje s křižáky :)

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Bemik » 14.03.2010, 21:11 hod.

pokud vím, tak záleží na brnění... jeho složení a jeho tloušťce....

Brnění pokud vím tak má spíš než odolávat bodným ranám, odklánět sečné rány...

to co říká mirda je pravda..... myslím že by se trefil mezi mezeru... pokud vím tak boje japonskými mečemi se specializují (oproti našemu stylu, sekat dokud nechcípneš) víc zaměřují na hledání slabin v Brnění a obraným opatřením protivníka.... (pokud se nemýlím)
nadruhou stranu pokud vím tak japonci nikdy nepoužívali štít a moc obraně to teda netáhli :lol:
takže pokud by protivník měl dobrou zbroj a štítem byl odkláněl rány a hlídal si slabiny a do toho ještě stíhal útočit tak bych sázel na evropana...

Mirda: moc neodkazuj na filmy a hry :-D:-D:-D:-D nebo začnu argumentovat že ve SW krájeli meči skálu a ocel :D (trochu sem přehnal ale prostě každej film a hra sou dost nerealistický většinou....)
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Mirda » 14.03.2010, 21:21 hod.

Bemik píše:Mirda: moc neodkazuj na filmy a hry :-D:-D:-D:-D nebo začnu argumentovat že ve SW krájeli meči skálu a ocel :D (trochu sem přehnal ale prostě každej film a hra sou dost nerealistický většinou....)
Já vím, ale AC se snaží vypadat (když opomenu leap of faith) celkem reálně, a pak tam najednou vytáhneš dýku a třikrát probodneš kroužkovou zbroj s několika vycpávkami a to ještě takovou silou, že tím zabiješ elitního křižáka. Zajímalo by mě ze kterého kovu byla ta dýka vyrobená. Že by znali mithril? :lol:

Uživatelský avatar
Vorvy
The Butcher
Příspěvky:1104

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Vorvy » 14.03.2010, 21:22 hod.

ale pokud bys mel stit, tak uz asi nebudes schopnej unest 4Okg mec v jedne ruce a efektivne ho pouzivat.. paklize ho ale nahradis pouzitelnou alternativou a doplnis ji stitem, tak taky sazim na evropana :wink:
Kupodivu mě to stále baví..

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Mirda » 14.03.2010, 21:40 hod.

Když on ten Evropan je celkem široký pojem. Takoví Vikingové jsou taky Evropané, ale používali lehké brnění a sekery. Nebo třeba Arabové, kteří se často objevovali na Balkánu a Pyrenejském pol., zase jezdili na rychlých velbloudech a bojovali šavlemi.

Souboj např. franckého rytíře s roninem je nereálný a proto se hodně špatně odhaduje, jak by dopadl. Vždycky když se střetly dvě kultury, byly vzájemné boje velmi složité a nepředvídatelné. Vemte se třeba vyspělé Římany, jejich vytříbenou taktiku, a porovnejte je s barbarskými Germány raného středověku. A jak Řím dopadl?

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Grammator » 14.03.2010, 22:41 hod.

ano záleží jakou plátovou zbroj myslíš, pod plátovou zbrojí je i kroužková zbroj a pláty samotné kryjou opravdu dobře, s nějakym AC si můžeš víš co, já brnění měl na sobě takže vím, jak to vypadá, plně oděnej sem vážil 2x víc (160kg) teda i se zbraní, není to žádná sranda, ono koneckonců stačí dát pěstí a samurai lehne, ta zbroj je pěkně vycpaná, takže můžeš klidně pěstí prorazit zeď, beze srandy....

a i kdyby samurai evropana nějak škrábnul, tak tý hoře masa co je pod tim brnění to moc vadit nebude... nejslabší místa jsou asi klouby (lokty a kolena) krk je chráněn dobře... zkoušeli jsme brnění i prostřelit, takže s katanou se můžeš vážně jít klouzat :)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
Mirda
Gorebelly
Příspěvky:227
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Mirda » 14.03.2010, 23:03 hod.

Pokud jsi na sobě měl kevlarové brnění jako Batman, tak možná. Ale obyčejné ocelové brnění lze prostřelit snad i kuličkovkou :lol: . Dobře, teď trocu přeháním, ale vzpomeň si na hustity a jejich nedokonalé tarasnice a hákovnice. I ty dokázaly brnění a prostřelit. A vůbec - proč střelné zbraně? Stačí ho majznout cepem po palici a je vystaráno :D

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Grammator » 14.03.2010, 23:35 hod.

ovšem o to šlo, v tom brnění cíl "umlátit" protože přes brnění neprojdeš, a už vůbec ne katanou :) taky že luky nestačily, potřeboval jsi alespoň kuši a ocelový hrot atd...
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od damagedeath » 15.03.2010, 08:43 hod.

Husité samozřejmě museli nejprve těžkooděnce sejmout z koně, pak se jejich cíl stal nepohyblivým, takže do něj v klidu mohli bušit o sto šest. A souhlasím s Grammatorem. Ono je potřeba si uvědomit také to, proč daná zbraň vznikla. Takže např. kuše se šípy s ocelovými hroty s velkou průrazností byly záměrně vytvořeny proti těžkooděncům.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“