Vaše oblíbená zbraň

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546
Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Spellsword » 21.09.2009, 17:15 hod.

Tak mě napadlo založit toto téma, aby sem každý napsal, jakou zbraň má nejraději. Napište proč a přihoďte obrázek. NEdávejte sem dnešní zbraně jako pistole, raketomety atd. Jenom středověké/fantasy/vymyšlené.
[cara][/cara]

Moje nejoblíbenější zbraň je scimitar. :)
Je to dlouhý meč, tenká, mírně zahnutá čepel. V sérii knih "Legenda o Drizztovi" od R.A. Slavatore je hlavním hrdinou temný elf - Drow - jménem Drizzt. K boji používá dva scimitary. Jeden drowský a jeden magický zvaný Záblesk (v originále Twinkle).

Drizzt Do´Urden v boji:
http://img401.imageshack.us/img401/7628 ... drizzt.jpg

A tady je Záblesk a obyčejný scimitar:
http://img176.imageshack.us/img176/4963 ... winkle.jpg

Moje ručně malované scimitary:
Obrázek

Uživatelský avatar
xXx
Gorebelly
Příspěvky:232
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od xXx » 21.09.2009, 20:28 hod.

Cíl: Paragon level 100
[100/100]

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Spellsword » 29.09.2009, 11:18 hod.

Talleen: Jo Deadric Dai-katana... :love: S tou jsem posekal půlku Morrowindu :wink:

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od damagedeath » 29.09.2009, 11:57 hod.

Já teď pařím Gothica 3 (opět) a snažím se udělat si tento meč

http://www.gothicz.net/gothic-3/zbrane/ ... -predku/#2

Jinak s daedric dai-katanou máte naprostou pravdu, ještě na ni dát dmg s area efektem a pak to jsou teprvá jatkenzis

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 29.09.2009, 13:55 hod.

Je to fajn, akorát je škoda, že to v prvním postu není scimitar a dai-katana je neuvěřitelně hloupý pojem stejně jako jednoruční katana. Ale jo, beru to jako fantasy...

EDIT: A ta katana, co tu někdo linkoval je docela šmejd.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 29.09.2009, 14:58 hod.

Fantasy pojem to možná je, ale držet katanu v jedné ruce je asi jako když Arnold Šwáňa drží raketomet v jedné ruce. :-) A když mluvíme o provedení katany, tak bych tu katanu, co jsi poslal přirovnal k raketometu, který má oba otvory zalité betonem, a ty z něj chceš střílet. :-)

EDIT: Toto je katana, která stojí za zmínku -> http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ntou74.JPG
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 29.09.2009, 15:10 hod.

Tak říct o něčem, co není katana, že je to hezká katana...je přinejmenším zajímavé. Naučil jsem se takový zbrojířský zvyk...všem paznehtům, které mají jednobřitou čepel a nezapadají do žádné kategorie říkám "tesák". Tesák je definován jako jednoruční jednobřitý meč s délkou čepele kolem 50-60 centimetrů. Čili to, co je v TES je spíše tesák, nežli katana. :-)
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 29.09.2009, 15:21 hod.

Nemyslím si. Autor topicu píše "středověké/fantasy". Jenže vám se líbí "fantasy katana" a mě se líbí "středověká katana" a v tom je sakra rozdíl. :-) Jinak mám rád luky, ostřelovací pušky a škorpiona.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 29.09.2009, 15:27 hod.

Jedinej rozdíl mezi fantasy a řekněme "living history" je ten, že s fantasy zbraněma (ač vyrobenýma v reálném světě) bys nepodřezal ani králíka, v horším případě ani nenakrájel chleba...

Ten druhý citát je motto hradu Necropolis z Homamu. Ten první už nevím, kde jsem na něj natrefil, ale je to hezká slovní hříčka.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 29.09.2009, 15:35 hod.

Našel jsem to někde u Homam 5, ale ten je dost inspirovaný trojkou, takže je to možná v obou dílech.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Spellsword » 30.09.2009, 13:14 hod.

Lidi, vy jste tady začali psát o citátech a předtím o tom, co je katana a co není. ::ot::
V TES vývojaři nerozdělovali meče na druhy z historického nebo ještě nějakého hlediska. Prostě to má mírně zahnutou čepel, takovou tu katanskou rukojeť, takže je to katana.
Dále. Fantasy a středověké zbraně se líší. Středověké jsou obyčejné meče, luky, sekery a podobně. Fantasy jsou magické meče s runami, luky střílející ohnivé a magické šípy a sekery, které rozťají i kámen - jako ve fantasy knihách. Třeba v LOTR (filmu) byl jediný meč co svítil modře, ostatní meče byly magické/legendární a vypadaly jako kus železa.

Prostě sem pište jaká zbraň se vám líbí atd. Definici katany můžete rozebírat v novém tématu. :wink:

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 30.09.2009, 16:22 hod.

Tak proč potom zakazuješ střelné zbraně, když je to jedno, jaká je to zbraň?
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Spellsword » 30.09.2009, 17:34 hod.

Nezakazuju zbraně jako luky, kuše a podobné. Ale zakazuju dnešní, moderní zbraně.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 30.09.2009, 18:39 hod.

Proč?
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Spellsword » 30.09.2009, 18:49 hod.

Prostě chci aby lidi napsali, jaký je jejich nejoblíbenější meč, nebo jiná sečná zbraň, případně luk, kuše.
Protože mám moc rád meče. A kdybych tady chtěl jakékoliv zbraně, hemžilo by se to nějakými super lasery, plazmatickými kanony a raketomety a tak vůbec.
Prostě jenom středověké nebo fantasy.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Garn » 30.09.2009, 18:51 hod.

Roflmao...tak bys aspoň mohl napsat adekvátní název topicu. Mimochodem, pokud WoW uznáváte jako fantasy svět (kdo ne), tak se tam vyskytují pušky, granáty, raketomety, tanky i letadla a vrtulníky...
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Drakesis
Adviser
Příspěvky:1007

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Drakesis » 30.09.2009, 19:56 hod.

Garn se rád špičkuje, to je jasný. 8)

Jinak já mám rád Palcáty všeho druhu, jako má tu například kolega Varg Vikerness:
Obrázek

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od damagedeath » 01.10.2009, 08:50 hod.

A to, že katana není středověká zbraň? Určitě je!!!
Jinak co se týká veškerých zbraní, tak mám rád deserty a berety, troška stylu neuškodí.

Meče mám taky moc rád (snad už od té doby, co jsem jako hodně malej viděl conana).

Uživatelský avatar
homer_cz
Adviser
Příspěvky:248

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od homer_cz » 01.10.2009, 09:17 hod.

Viděl sem ukázky boje s touhle věcičkou,a bylo to perfektní...
Obrázek
FWD2 tu bylo před D3,a bude i po něm.Obrázek

Crowen
Quill Rat
Příspěvky:11

Re: Vaše oblíbená zbraň

Příspěvek od Crowen » 01.10.2009, 11:06 hod.

A Warhammeráckej rotomeč sem patří nebo ne? On to totiž sice není středověká zbraň, ale dnešní taky ne. :) A WH40 je přece taky trochu fantasy, nebo ne?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“