Nový Notebook na D3

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
c0ach
Quill Rat
Příspěvky:1
Nový Notebook na D3

Příspěvek od c0ach » 09.01.2012, 14:07 hod.

Zdravim všechny přiznivce..

Potreboval bych o vas radu ohlene noveho NB cena 20-25tis. bez daně. Pls pomozte ve starem notebooku se mi podarilo spalit grafiku takze si chci koupit notas co nejdriv.. at muzu rubat League of legends a doufam ze uz brzo i D3. Jedinou podminkou je 15,4" nebo 15,6" matny display..

Předem děkuji za tipy

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Abuzus » 09.01.2012, 14:58 hod.

Greenhorn s duší Throwera

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xatra » 09.01.2012, 22:42 hod.

Do 25k doporučuji tenhle. Jen tím matným displejem si nejsem jist. Bohužel ti ten neskutečný výkon brzo sejme baterku, tipuju tak hodinku hraní, možná ani to ne. Akorát si zkus v obchodě klávesnici, ta klávesnice MSIček je docela atyp, někomu vyhovuje, někomu ne :idea:
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Abuzus » 10.01.2012, 01:17 hod.

Z recenzí na výše uvedené stránce:
Recenze | od: Dr.010 odpovědět 16.10.201123:57:04

skvělá náhrada za stolní počítač pokud potřebuje být člověk mobilní ­(Nízká hmotnost 2,4Kg­) a není náročný na hry ­(nastavení detailů­).
Pro: výbava, výkon, NVIDIA Optimus, vzhled kartáčovaného hliníku, THX TruStudio Pro, váha, tlačítko na otevírání optické mechaniky

Proti: lesklé LCD, zbytečně velká paměť na VGA
Greenhorn s duší Throwera

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xatra » 10.01.2012, 13:13 hod.

Tak jsem se díval a srovnatelný výkon nabízí lenovo ale zase jen s lesklým displejem. Takže ten asi budeš muset oželet. Jinak ta paměť na grafice je docela předimenzovaná, já mám třeba na desktopu radeon 6770 512 MB a stíhá mi i crysis 2 na full. Ale zase u notebooku ta grafika nejde vyměnit co 2 roky :(
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Wincenzo
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Wincenzo#2314
Bydliště:Brno

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Wincenzo » 10.01.2012, 15:10 hod.


xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xatra » 10.01.2012, 15:30 hod.

Jo ale i5 a i7 je docela rozdíl, a taky má o 2 gb menší RAM...
V dnešní době je podle mě lepší si ty 4k připlatit a oželet matný displej, protože grafiku v notebooku nevyměníš a procesor jenom hoodně špatně
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Wincenzo
Quill Rat
Příspěvky:5
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Wincenzo#2314
Bydliště:Brno

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Wincenzo » 10.01.2012, 15:37 hod.

To jo ale pro někoho je 4k dost peněz když připočteš ještě D3 collectorku :D a podle mě je i5 6gb ram dostačující po dobu než se laptop rozhrká ;-) po dvou až třech letech koupit nový a je ne?

Uživatelský avatar
xXx
Gorebelly
Příspěvky:232
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xXx » 10.01.2012, 16:45 hod.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=99315
spolubydlící ho má a paří na něm vcelku náročné hry
Cíl: Paragon level 100
[100/100]

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Luk-ass » 10.01.2012, 16:50 hod.

Nestezuje si na vareni toho notasu myslim to lenovo.
Jinak co se tyka toho rozdilu I5 a I7 v dnesnich hrach to ani moc nepoznas v notasu to vetsinou zpusobuje vetsi teploty a tim padem ten notas vice varis.
Na to lenovo sem cetl jenom chvalu tahle rada se evidentne podarila ja osobne si ho do konce mesice chci taky kupovat.
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

Uživatelský avatar
xXx
Gorebelly
Příspěvky:232
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xXx » 10.01.2012, 17:00 hod.

no hraje na tom třeba i BF3 a z notebooku sice vychází hodně horký vzduch, ale zatim se ani jednou nevypnul (konkretní teploty neznám) a klávesnice je krásně studená...
Cíl: Paragon level 100
[100/100]

Uživatelský avatar
Mastrix6
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mastrix#2316

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Mastrix6 » 10.01.2012, 18:11 hod.

Zdravím. Potřeboval bych doporučit nějaký noťas, který by se pohyboval v co nejmenší cenové relaci a rozjel by plynule D3 na aspoň medium detaily, potřeboval bych něco na přednášky na VŠ (lepší výdrž baterie), ale zároveň abych si ho na koleji mohl zapojit do sítě a hrát Diablo 3. Není problém si něco takového najít, ale nemám moc obecný přehled na trhu tak bych byl moc vděčný kdyby se našel někdo kdo má přehled a uspokojil by mé požadavky :-) Hlavní je asi ta cena prostě čím míň tím líp...
" Everyone dies. Sometimes we must return to finish what we started ! "

Uživatelský avatar
xXx
Gorebelly
Příspěvky:232
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xXx » 10.01.2012, 18:53 hod.

Cíl: Paragon level 100
[100/100]

Uživatelský avatar
Azure
Wraith
Příspěvky:188
Currenly, I'm playing:Diablo
BattleTag:Azure#2998
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Azure » 10.01.2012, 19:13 hod.

xXx: tak ten přesně mám vyhlídlej už tak půl roku xD... čekám na to až bude pozkouškovim a až prodám můj stávající :)...
Programování je mým koníčkem (C#, wpf, java)
My brethren I will take my place among you, once again. But this time as a mortal.

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xatra » 10.01.2012, 22:27 hod.

@Mastrix6: Pokud chceš výkon, výdrž a nízkou cenu->tyto parametry se obvykle kopou, není problém koupit vcelku slušný ntb za 13-14k na kterém rozjedeš dost dnešních her(ne na ultra, ale medium nebo low určitě). Jenže notebook vydrží tak 3 hodinky běhu na wifi, a to ještě se štěstím. Jestli chceš dlouho výdrž a slušný výkon, budeš si muset připlatit, například za acer timeline-jeden z jejich prvních modelů při vyplé wifi a pouze na psaní vydržel 10 hodin, takže takových 7 hodin normální zátěže a tak 4-5 hodin nenáročného hraní by měl vydržet v pohodě. Mínus je ale cena, které osciluje okolo 17K za nejlevnější variantu s integrovanou GK, na které by ti D3 jelo MOŽNÁ na low, ale tím si nejsem jist. Nebo mohu doporučit tento, skvělý poměr cena/výkon/výdrž ale daní je 13,3" displej. Tento ntb je lehký a kvalitní(na poměry aceru vydržel rok a ještě slouží dál, což je u Aceru raritka, jelikož jejich levné ntb se rozpadávají samy :) )

@Luk-ass: Ano, lenovo vyrábí skutečně kvalitní kousky, u toho kousku co postoval xXx je grafika pouze 1GB a jen 4GB ram. Grafika nějakou dobu vydrží, ale RAMka ne(myšleno výkonem) a ceny RAMek do ntb a desktopů jsou někde jinde. Ohledně toho core i5 a i7->dnešní hry zatím core i7 moc nevyužijí, ale pokud je plánován provoz toho ntb tak na 4 roky....

@Wincenzo: zatím jo, ale za pár let to už bude lowend
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Uživatelský avatar
Luk-ass
Fallen Shaman
Příspěvky:52
BattleTag:Krusty#2943

1

Příspěvek od Luk-ass » 10.01.2012, 23:20 hod.

Jo jenze tahle 1giga grafika je uz DDR5 coz je trochu nekde jinde nez ta 2 gigova DDR3. Jinak ramky neni problem dokoupit. Ono u tech teplot na kterych ty i7 bezi neverim ze ten notas ustoji vice jak ty 2 roky zaruky potom uz je kazdy mesic jen ciste nahoda na kus :).Ono kupovat notas je vzdy nejaka ta loterie protoze je to fak kus od kusu :)
HC Athena MAzon 28 lvl
HC Givemepain berserk barb lvl 33

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xatra » 11.01.2012, 00:25 hod.

S tou grafikou to byl fail(sorry, přehlíd sem se), a to, jak dlouho vydrží notes-2 roky určo, ale pokud to není acer levnošit tak v klidu i dýl. Jediný, na čem se ty notebooky kazí je chlazení, které je většinou ucpané(stačí vyfoukat), nebo nabíječka(ano, nabíječka odejde většinou dřív než notebook, většinou jak na potvoru měsíc po konci záruky >:D )
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Pseudopes
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Pseudopes » 11.01.2012, 14:57 hod.

aušus a acer nebrat :)

Tak dlouho se chodí s acerem do práce, až se víko utrhne.

Uživatelský avatar
Mastrix6
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mastrix#2316

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od Mastrix6 » 11.01.2012, 15:15 hod.

xatra: Děkuji za dobré tipy a rady, neco takového co jsi linkoval jsem si představoval, ale asi stejně ještě chvilku počkám až trochu poklesnou zase ceny a přemýšlel jsem i o nějakém tom Ultrabooku příští rok má jejich cena klesnout až na 10 000,- Tak dlouho čekat nechci, ale určitě to tak neslevní naráz a na hry mám zatím výkonný stolní PC a VŠ až příští šk. rok :-)
" Everyone dies. Sometimes we must return to finish what we started ! "

xatra
Gorebelly
Příspěvky:215
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Nový Notebook na D3

Příspěvek od xatra » 11.01.2012, 19:43 hod.

aušus a acer nebrat

Tak dlouho se chodí s acerem do práce, až se víko utrhne.
Aušus-sám mám netbook od aušusu a v pohod funguje již třetím rokem, kromě jedné reklamačky(spadl, rozbil se displej a oni to opravili-fools) a toho že sem prostě odrovnal nabíječku, funguje jak po másle, ale nabíječky odchází u všech notebooků, s tím nic neuděláš. Jinak spolužák má aušus už 5 let a nebyl s tím ani jednou na servise, kromě nabíječky a ucpání prachem(překvapivě...po tak dlouhé době).

Acer-ano, znám otřesné případy jejich nejlevnějších netbooků, které drží u sebe jen silou vůle a přes deklarovaný "papírový" výkon jsou o dost pomalejší než jejich soukmenovci jiného výrobce. Levné notebooky aceru se rozpadají samy, viděl jsem odstrašující příklad a stačilo. Ty dražší acery/zejména timeline/ jsou ovšem z trochu jiného těsta, nebýt loga tak nepoznáš že je to acer. S tím posledním postovaným Timelinem mám veskrz kladné zkušenosti, i když ano, je šance že natrefíš na šunt, ale kde ta šance není, že :?:
Každým dnem sílím, abych se mohl postavit největšímu Zlu.

Kdy se už člověk naučí zálohovat data?

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“