Citáty

To, co se nedá zařadit jinam a netýká se D2 a D3.
Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Citáty

Příspěvek od ZOMB » 21.03.2013, 15:33 hod.

Narazili jste na nějaký zajímavý citát? Máte některé své oblíbené citáty? Chcete se s nimi podělit? Sem s nimi!
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 21.03.2013, 15:34 hod.

Za mě dnes: Neboj se svých nepřátel, mohou Ti vzít maximálně Tvůj život. Je to však stále mnohem lepší, než média. Těch se boj, neboť Ti ukradnou Tvou čest. (Mark Twain)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Citáty

Příspěvek od Grammator » 21.03.2013, 16:13 hod.

Ego cogito, ergo sum ;)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 21.03.2013, 16:22 hod.

Vím, že nic nevím :)

Dar duševní síly pochází od Boha, božské bytosti, když soustředíme svoje myšlení na tuto pravdu, naladíme sa na velkou sílu. Moja matka mě naučila hledat všechnu pravdu v Bibli.
Můžu vychýlit planetu Zemi z její oběžné dráhy, ale neudělám to! (Nikola Tesla)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Citáty

Příspěvek od Bemik » 21.03.2013, 18:48 hod.

To bude na dlouho...

"Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne." Mark Twain

"Bible nám přikazuje, abychom milovali své bližní a také své nepřátele, patrně proto, že z pravidla jsou to titíž lidé." G.K. Chesterton

"Nesmíme soudit lidi podle přátel, neboť i Jidášovi přátelé byli bezuhoní." E. Hemingway

"Jediným postižením v našem životě je nesprávný přístup." Scott Hamilton

"Realita je nedokonalá a dokonalost je nereálná."

"Stehlík dává jedovaté byliny svým potomkům uvězneným v kleci. Raději smrt, než ztratit svobodu." Leonardo da Vinci

"Hloupé je naříkat nad neštěstím tam, kde je tvá vina." Publilius Syrus

"Dávej pozor na svoje myšlenky, stanou se slovy.
Dávej pozor na svá slova, stanou se činy.
Dávej pozor na své činy, stanou se zvyky.
Dávej pozor na svoje zvyky, stanou se tvým charakterem.
Sávej pozor na svůj charakter, stane se tvým osudem." Indické přísloví

"Na rozdíl od přátel si ide mne nepřátelé nepůjčují knihy a neflirtují s mojí ženou. Jsou to zkrátka sympatičtí lidé. Jan Sobotka

"Oko za oko, a svět bude slepý." Gándhí

"Strach má sto očí a všechny proto, aby týraly bušící srdce." William Wordsworth

"Emancipaci ducha mohou přinést pouze pochyby." Satanic bible

"Náboženství vzniklo, když se podvodník sešel s hlupákem." Voltaire

"Bohové dali člověku ruce, aby je neobtěžoval s každou maličkostí." Pythagoras

"Milosrdenství vůči katům je krutostí vůči jejich obětem." Maxmilien de Robespierre

"Svědomí hlupáků je vždy čisté." Alexander Roda

"Jen mrtví se dočkali konce války." Platon

"Celý problém světa spočívá v tom, že blázni a fanatici jsou si vždy tolik jistí sami sebou a moudřejší lidi jsou vždy plni pochybností." Bernard Russell

"Kdo jednou zradil, marně slibuje věrnost." Moliere

"Možno dobýt všechny pevnosti, na které vyleze osel naložený zlatem."

"Mít pravdu ve všem je znakem hlouposti." Michael de Montaigne

"Nápadněji dávají najevo smutek ti, kteří mají menší bolest." Publilius C. Tacitus

"Tvou bolest nářek nezhojí, jen prozradí." Publilius Syrus

"Ten, kdo je prázdný, je naplněný sám sebou." Lermontov

"Žárlivost je umění působit více zla sobě, než druhým." A Dumas mladší

"Kráva pije vodu a je z ní mléko. Had pije vodu a je z něj jed." Indické přísloví

"Přítel je člověk, který zná melodii tvého srdce, který ti ji předzpívá, když ji zapomeneš." Albert Frossard

"Kdo myslí jenom na sebe, ochudí jiné o sebe. Ochudí sebe o jiné, zakrní a zahyne." J Werich

"Žádný pták se nevznáší příliš vysoko, neboť se vznáší na vlastních křídlech."

"Kdo ví, zda není život umíráním a smrt životem." Euripides

"Do what you fear and the death of fear is certain." (dělej to, čeho se bojíš a smrt strachu je zaručena)


Snad v tom někdo najde poučení jako já... U citátů bez uvedení autora se neví, kdo je řekl.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 21.03.2013, 19:57 hod.

Pěkná sbírka...

Pravda vás osvobodí, ale nejdříve vás naštve.

Muž nikdy nepochopí ženy a ženy nikdy nepochopí muže. A to je věc, kterou muži a ženy nikdy nepochopí.

„Představivost je důležitější než vědomosti.“ - Albert Einstein

„Hra je jeden z nejefektivnějších způsobů, jak zjednodušit život. Přesně to jsme dělali jako děti, ale v dospělosti jsme si hrát zapomněli.“ - Albert Einstein
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Citáty

Příspěvek od Bemik » 21.03.2013, 20:31 hod.

Zomb: Díky :)

Dneska sem psal slohovku (nácvik na maturitu)... úvaha na citát : "Nejlepší cestou k vlastnímu neštěstí je zakrývat si oči před neštěstím jiných." Václav Havel
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 21.03.2013, 21:41 hod.

Bemik: Ten citát od Havla taky dobrý :)

Když jsem se dneska podíval na citáty Einsteina, přijde mi jako moudrý filosof (i když vzhledem k jeho povolání teoretického fyzika to může sedět) stejně jako třeba můj oblíbenec na poli fyziky a vynálezů Nikola Tesla :)

Máš taky nějakého oblíbence, ke kterému máš blízko?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Citáty

Příspěvek od Bemik » 21.03.2013, 22:05 hod.

Eintein mě udivuje... Protože mě příjde divné, že člověk, který nejlepe ze všech chápe svět v číslech a vidí díky nim věci přesněji, než naše "omezená" fantazie, je schopnej takových hlubokých myšlenek. Příjde mi to jako uplně jiný druh myšlení, jako můj češtinář a matikářka. Obdivuhodné...

Jinak mám rád řecké filosofy (klasika), taky hodně pasáží ze Satanské bible od LaVeye. Přestože se nepovažuju za satanistu, hodně věcí mi tam příjde hodně logických a dobrých (ve slova smyslu : dobro - opak zla). Pokud se nemýlím, ty jsi věřící, takže nejspíš si to nepřečteš a když, ne bez předsudků...
Taky jestli sis všimnul, mám rád přísloví. Víceméně jsou v každé kultuře stejná, jenom jinak formulovaná. Indická a čínská/japonská přísloví mi příjdou často dost trefná a více filosofická, než naše spíše praktická/pragmatická přísloví...

Abych nebyl OT: jestli si dobře pamatuju, tak jedno čínské přísloví zní: "Pokud odháníš od dveří vlka, dávej pozor, aby ti dovnitř oknem neskočil tygr."
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Grammator
Na-Krul
Příspěvky:3535
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Grammator#2662
Bydliště:Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Citáty

Příspěvek od Grammator » 22.03.2013, 16:18 hod.

Když už jste u těch velkých fyziků, tak si nemůžu odpustit svého oblíbeného Richarda Feynmana...

"Fyzika je jako sex, může přinést praktické výsledky, ale to není důvod, proč to děláme." (můj oblíbený)
"Rozvoj vědy a pokrok poznání se stávají stále obtížnější. Na experimentování již nestačí zápalky a sláma."
"Věda je dlouhou historií školení o tom, jak si přestat lhát do kapsy."

"Byli jsme vedeni k představě věcí nekonečně zázračnějších než představy básníků a snílků minulosti. Ukazuje to, že imaginace přírody je mnohem, mnohem větší než imaginace člověka. Například o kolik pozoruhodnější je pro nás to, že jsme připoutáni vlivem záhadné přitažlivosti k otáčející se kouli - polovina z nás vzhůru nohama -, která si miliardy let pluje prostorem, než představa, že jsme neseni na hřbetu slona nadnášeného želvou plovoucí v bezedném moři."

"Svého času se v novinách objevil článek, v němž se uvádělo, že teorii relativity rozumí pouze dvanáct lidí. Nevěřím, že tomu tak kdy bylo. Možná jí rozuměl jenom jeden člověk, autor dosud nezveřejněného objevu. Ale poté, co se ostatní vědci seznámili s jeho myšlenkami, většinou tuto teorii tím nebo oním způsobem pochopili, a jistě jich bylo víc než dvanáct. Na druhé straně si však myslím, že mohu klidně prohlásit, že kvantové teorii nerozumí nikdo." (to má sakra pravdu xD)

"Kdyby nějaký Marťan (který nikdy nezemře, snad jen při nehodě) přišel na Zemi a viděl tento zvláštní druh bytostí - tyto lidi žijící asi sedmdesát nebo osmdesát let s vědomím, že přijde smrt - zdálo by se mu, že musí být nesmírně depresivní žít a vědět, že život je jen dočasný. My lidé nějak přijdeme na to, jak žít i přes tento problém: smějeme se, vtipkujeme, žijeme."

"V galaxii je 10^11 hvězd. Kdysi to bývalo opravdu velké číslo. Ale je to jenom 100 miliard, to je míň než schodek státního rozpočtu. Takovým číslům jsme říkali astronomická, teď bychom jim měli říkat čísla ekonomická."

A nakonec ještě jeden pěkný od Ernesta Rutherforda: "Údajný vědecký objev nemý význam, pokud ho nedokážete vysvětlit barmance."

A ještě: "Stal se básníkem... Pro fyziku měl příliš malou fantazii." (David Hilbert)
Dříve sem byl namyšlený, dnes už nemám chybu...
A šestého dne bůh řekl: "not enough mana"...
Ptejte se mě na co chcete, já na co chci odpovím...
Inteligence je omezená, deb*lita ne...
Diablo profil
Facebook

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 22.03.2013, 16:52 hod.

Grammator: Pěkné citáty... člověk má hned nad čím uvažovat :)

Bemik: Einstein mě tolik neudivuje jako Tesla, o kterém vím snad téměř všechno (a možná to je i tím zpúsobeno)
Nemýlíš se, jsem křesťan, ale velice otevřený... žádný konzervatista :)
Ale máš pravdu... pokud bych četl satanskou bibli, tak bych si dával velký pozor... i když teda obsah může být o něčem jiném, než název napovídá :)

"Nedělej druhým, co nechceš, aby dělali tobě." Konfucius
"Jak chcete, aby lidé jednali s vámi, tak jednejte vy s nimi." Ježíš

Jsou podle vás tyto dva citáty totžné nebo znamená každý trochu něco jiného?
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Citáty

Příspěvek od Bemik » 22.03.2013, 20:35 hod.

Já bych řekl, že jsou totožné... Možná jsi jeden z těch, co věří, že Ježíš žil. Já podle pár názorů, které považuju za větší důkazy, než bibli (svatou) si myslím, že byl fiktivní postavou k ukázání křesťanských hodnot dobra a převzatý z charakterů starších bohů dobra... Takže bych se nedivil, že jeho výroky i činy byly už dříve někde podobné.

Kdo to nezná, dal bych porovnání Horuse (egyptského boha starého cca 10 000 let) a Ježíše (2000let)...

Ježíše nemusím asi představovat, každý zná několik základních bodů jeho udajného života.
Horus s ním má společného:
Narozen panně (Isis-meri) 25. prosince.
Jedinný splozený syn boží.
Narození doprovázené hvězdou východu.
Obdarovaný třemi krály.
Měl dvanáct následovníků.
Dělal zázraky (no byl to bůh :D)
Léčil nemocné.
Navracel zrak slepým.
Chodil po vodě.
Oživoval mrtvé.
Znám jako "pravda", "světlo" a "beránek boží"
Byl zrazen Typhonem.
Pohřbený v hrobce (no Egypťan, že jo...)
Vzkříšen po třech dnech.
Znám jako "zachránce lidstva"

Totožný život měli i bohové Attis, Mithra, Krishna, Dionysus, o kterých víme...
Sám tomu přikládám historickou přesnost, asi jako pohádce o červené karkulce, tak berte klidně spíš jako pobavení ;)


OT protection: "Každý náš čin je bojovým pokřikem proti imperialismu a zároveň bojovou hymnou za sjednocení všech lidí proti společnému nepříteli lidstva - Spojeným státům americkým." Che (Guevara? nepamatuju si, jak se to píše)
Taky ale vím, že před popravou řekl: "Střílej. Ale jediné, co zabiješ, bude muž."
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
Lemurman
Zhar the Mad
Příspěvky:1721
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Lemurman #2764

Re: Citáty

Příspěvek od Lemurman » 22.03.2013, 22:12 hod.

Od něj je taky myslím tohle: "Ano, popravovali jsme, popravujeme a budeme popravovat."
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 22.03.2013, 22:19 hod.

"Kdo chce psa bít, hůl si najde. "

Bemik: To, co píšeš je zajímavé... jen bych chtěl napsat, že já svoji víru nikomu nevnucuju a nevyvracuju tu jeho.
Pokud se ptáš na mojí osobní víru, tak ta není založena na tom, že vše co je v Bibli se skutečně stalo a já tomu bez ověřování slepě věřím. Moje víra je založena na osobních zkušenostech, neboť jsou to právě ony, co člověka doprovází a formují celý jeho život. Nejsem žádná ovce farářů nebo Vatikánu. Ona je to docela ironie když se nad papežema zamyslíš. Například Benedikt 16. (minulý papež) kázal lidem o umírajících dětech na hlad, zatímco si seděl v pohodlí na svém zlatém trůnu... myslíš, že se takový člověk řídí křesťanskými zásadami? Stěží...

Lemurman: Ano, i tohle je od něj... nevím, proč si Bemik vybral právě Che Guevaru, tyrana a diktátora, i když je pravda, že se z jeho myšlenek dá něco vzít (v tom případě se radši ale neohlížet na jeho život a utrpení, které způsobil :) )
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Citáty

Příspěvek od Bemik » 22.03.2013, 22:50 hod.

ZOMB: Na CheGuevaru jsem si vzpoměl opravdu jen náhodou :D... první citát mě rozesmál a druhý je zajímavý: Zabijete člověka, ne myšlenku, ne ideu, ne revoluci... stejnou myšlenku měla i postava "V" ve filmu V jako vendeta.

K víře: Víc věřících, jako si ty :)
Já se často bavím s lidmi, které štve přesně tohle, o čem mluvíš. Říká se jim satanisti. Poukazují na pravé zlo: na ty, kteří káží vodu a pijí víno.

"Začínalo být jasné, že utrpení, kterého se pokoušeli zbavit modlením, je utrpení, jímž mučí sami sebe a teď i nás. Šelma, jíž se tolik báli, byli ve skutečnosti oni sami: byl to člověk, nikoli mytologický démon, kdo měl nakonec zničit člověka. A ta šelma se zrodila z jejich strachu."
Brian Warner (Marylin Manson) - o jeho výchově v křesťanské škole.

"Co je potlačování - šíří se.
Co je oslabováno - sílí.
Co je ničeho - rozkvétá." Lao-c'

Vzpoměl, jsem si, co mi jednou řekl jeden můj kamarád... "Když se na něčem shodnou dva blbci, tak je to vždycky pravda." ... v poslední době mám dojem, že je to snad i pravda.
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 23.03.2013, 08:04 hod.

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod." Jan Werich

Bemik: Jj, vím jak jsi to myslel... taky jsem si vzpomněl na postavu "V". Ten byl ale větší sympaťák :D

Co se týče boje dobra a zla... proto mám rád celou sérii Diablo, kde je jasně definováno co je zlé, a co je dobré... to se Ti v běžném světě nestane (už jen kvůli tomu, že každý člověk je šedý - není ani úplně bílý, nebo černý)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Citáty

Příspěvek od Bemik » 23.03.2013, 09:00 hod.

"Člověk je jako měsíc, má svou temnou stranu, kterou nikomu neukáže." Mark Twain
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Crate
Quill Rat
Příspěvky:9
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stepan#2229

Re: Citáty

Příspěvek od Crate » 23.03.2013, 09:01 hod.

Kdo uvěří, že jsem hodný, zemře. Kdo ne, zemře taky. Svět konečně začíná fungovat, jak má. (NEZNAMY AUTOR)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Citáty

Příspěvek od ZOMB » 24.03.2013, 15:00 hod.

"Nemůžete si udržet na lidmi moc, dokud jim něco nedáte.
Oloupěte člověka o všechno a už nebude více ve vaší moci."

"Vědění je zrcadlo, ve kterém poprve uzříte, kým jste."

"Být znamená být vnímán. Poznání sebe samého je pouze možné očima druhého."

"Povaha našich nesmrtelných životů závisí na důsledcích našich slov a činů, jež přetrvávají napříč časem."

"Naše životy nám nepatří. Od lůna k hrobu jsme spojeni s druhými. A každým zločinem či laskavostí, rodíme naši budoucnost."

"V tomto světě existuje přirozený řád
a ti, kdo se jej pokusí zvrátit, nedopadnou dobře.
Ať uděláte cokoliv,
vždy to bude jen jednou kapkou v oceánu.

A co je oceán, než jen spousta kapek?"

Co mají tyto citáty společného? Pocházejí ze stejného filmu - Atlas Mraků, jehož režii si vzali na starost Wachowští, tedy stejní lidé, díky kterým se můžeme podívat na Matrix nebo V jako vendeta...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Bemik
Minion of Destruction
Příspěvky:917
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Dark Wood

Re: Citáty

Příspěvek od Bemik » 29.03.2013, 10:48 hod.

nemohl sem si odpustit...

"Člověk je jediný tvor, co se dokáže smát ... i když k tomu má nejméně důvodů". (E.Heminway)
"Do what you fear and the death of fear is certain."

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“