Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Odpovědět
Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167
Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od Fru-fru » 16.04.2014, 15:19 hod.

Hoj všecy bařenky,
ze zájmu o lightning build u mé bařeny řeším jestli někdo netuší jaký je proc koeficient u itemu Thunderfury u jednotlivých skillů.
Pro příklad u cleavu mám pocit, že to je poměrně vysoké číslo, tipnu třeba 30% .... Zatímco u WW mi přijde, že je ti (zase střelím od boku) 10% . Prostě velmi velký rozdíl.
Nemluvě o tom, že u cleavu zcela jistě pozoruji multiple proc (2x i 3x) - což se samozřejmě odvíjí i od počtu nepřátel. Zatímco u WW mui přijde, že je to vždy pouze single proc.
Mno zkoušel jsem to hledat a nic konkrétního se mi nepodařilo najít...Kdyby někdo tušil nebo věděl, budu rád za názor.

Pokud někdo máte v plánu, rozvinout níže debatu o lightning bařence, nebojte se a házejte návrhy, nápady atd....
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od hulkxxxl » 17.04.2014, 06:07 hod.

ahoj taky jedu lightning... jedu frenzy (stun kvůli amuletu) a ww s runou na fury

pokud vím u ww je proc rate u LOH asi jen 13% (tragedie) takže s procem TF to bude asi podobný, tu zbraň ještě nemám tak nemužu testovat

celkově se blizz snaží upřednostňovat primární skily aby byly více využívaný (proto posílil i dps momentálně)
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od Fru-fru » 17.04.2014, 18:50 hod.

Díky za reakci Hulku.
Subjektivně bych řekl, že ten proc rate sedí. Jen s tím, že WW nemá multiproc zatímco u cleavu může procnout každý cíl zvlášť a vytvořit tak multiproc. Problém je, že metoda "čumím jako puk co tot am lítá" není úplně exaktní záležitost a těžko z ní dovodit konkrétní závěry. Ale pocitově bych to tak viděl...

Zajímavý postřeh, že se blizz snaží upřednostňovat primární skilly - fakt mi tak přijde, když nad tím přemýšlím...
Jinak Thunderfury je boží! Je to trochu smutné, ale dává několikanásobně větší rány než můj primár atack :D... Ještě že ten OP to zachraňuje.
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od fuxicek » 18.04.2014, 09:34 hod.

Kolik tika ta thunderfury? Ja pouzivam odyn son a to mi tika za 13 mio, takze cleavem davam vice nez kladivem. Uplne mi staci jen cleave a jde to dolu jak po masle.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od Fru-fru » 18.04.2014, 11:23 hod.

Mno, řekl bych, že v tuhle chvíli za 6 mil. Ale to je dáno mou dmg, kterou teprve optimalizuji na lightning.
Jdu na to postupně, teď jsem makal abych udělal díru v Odinovi, teď se zaměřím na bracery co mám v truhle s Light dmg a potřebují enchant...
Jen pro představu, unbuffed dmg dle dprogres je 540k a ele asi 650. Ingame selfbuffed jsem cca 700, takže ele asi 840.
Večer sem pro představu, případnou kritiku nebo inspiraci postnu nějaké Foto statů a čísel. A vůbec, rozepisovat se na mobilu se mi nechce...
Ale pěkné rány dáváš Fuxi, musím se ještě polepšit...:lol:

Odesláno z mého HTC Desire HD A9191 pomocí Tapatalk 2
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od Brum » 18.04.2014, 14:25 hod.

Hulk ma pravdu co se tyce proc koeficientu u WW. I proto mam radsi HotA build. K TF doporucuji Fulminator, ktery muze procovat i z efektu TF. U me je problem s tim, ze mam radsi fire, takze jedu fire build a Fulminator lezi v bance. TF bych ale nacpal vsude :)

https://docs.google.com/spreadsheet/lv? ... omany=true

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od Fru-fru » 21.04.2014, 20:32 hod.

Hoj, když už jsem to tu založil, tak to lehce přiživím. Ať mají začínající bařenky inspiraci. Jinak pro představu, od doby datadisku mám nahráno cca 50+. Takže asi tak jako každej s trochou povinností a menším množstvím času na hru. Tedy k věci:

Jdu build na ligtning, celkově to stavím dle pocitu, jak co dělá dmg a výdrž v reálu než v tabulkách. Ale pro představu a posouzení progresu sem dám screny postavičky. Takže bařena je čerstvá a ještě velmi málo optimalizovaná pro tento build (obzvláště velmi nízným bonusem do lightning dmg), ale lepší něco než nic ;) :

Takže na startu lightning buildu, pro který jsme rozhodnul po dropu Thunderfury a následném Odinovi mám tyto staty :

Obrázek


Self buffed bez followera:
Obrázek

Výbava, která má co do činění s ligthninigem:
ObrázekObrázek


Build který používám je :
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/b ... egY!YZZabc

Cleave v tomto buildu je super, velká dmg do skupin, velká šance na proc a multiproc chainlitghningu - to vše s runou Broadsweep, která dává dmg jako lightning,
Rend - s runou Bloodlust mám protože jedu HC a plánuji ustát lecjaký průšvih. Zkoušel jsem WW, ale v tuhle chvíli mám pocit, že větší dmg dávám Cleavem s kombinací s Overpower,
Overpower - super, šlehy ja sfiňa, nestojí to rage, s runou Killing spree, která dává dmg jako lightning a ještě na 5 sec + 8% CC - cože se využije pro opětovné rychlé nabití OP (OP začíná mít význam opravdu až od 50% CC).
Leap - OK, chápu, není to nejnutnější skill pro hráče, dá se nahradit Bersekrem, ale já jsem na leapu závislej a jen tak se ho nevzdám ;)
War Cry - Invigorate runa - runa na HP a hlavně na heal per sec, který mi prostě na itemech chybí a i do party na HC příjemný buff
Battle Rage - Bloodshed - Jednoduché, potřebuji CC + tato runa dělá při critech slušnou AOE dmg....

Co se týče pasivek:
Nerves of steel - hraji HC a Armor je prostě nenahraditelný,
Superstition - střídám v partě s Inspiring presence a pokud jedu sám lehkou obtížnost tak s Berseker Rage, protože moje spotřeba fury je v tomto buildu nicotná...
Brawler - prostě boží navýšení dmg ve skupinkách,
Weapons Master - doháním nedostatek CC na předmětech.

Výsledek toho všeho je tedy cca 840k elemental dmg a 14,8M toužnese. Teprve po dropu Odyna začal být build zajímavý a to hlavně díky multiprocu chainlightningu.

Hráno jednoduše :
Nabuffovat a pak Leap do skupiny, Overpower a točím cleave...a dokola. Joo, je to fakt obtížný build :D . Rend s heal runou tam mám na elitky a prakticky do té doby je nevyužit. Zkoušel jsem WW (runa lightning a genervání fury) společně s pasivkou Bloodthirst (life per fury spent), ale subjektivně dávám větší dmg s cleave než s WW, pak je lepší nechat běžet Rend a do toho mlátit cleave.

Takže popsáno lehce jednoduše, zas takový grafoman nejsem. JSme samozřejmě zvědav na Váš názor, případně Vás rád inspiruji. Je mi jasné, že na foru je hafec lidí, kteří jsou v tomto buildu dále, proto budu rád za Vaše názory, případně společně helpneme newbiekům ;)
Jinak je evidentní, že cesta je přede mnou dlouhá, ale těším se na ní. Sbírám první setovky, připravuji věci na enchant, craft a postupuji vpřed.
Časem zase dodám nějaký vývoj postavy...
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Lightning barbar - Thunderfury - proc rate

Příspěvek od hulkxxxl » 22.04.2014, 06:40 hod.

super info pro začátečníky, osobně stackuju lighting už mám tuším +55% a k tomu mám 14% k ww přímo (asi to dám ještě na ramenách)

ww je momentálně to co dělá u mě největší dmg, navíc ho mám rád protože se tím pohybuju po hromadě a neskončím někde uvězněnej ty máš nato leap....

ráno jsem četl že zvažujou změnu typu elementu u skilů, pokud to udělají tak mě naser*u protože pak aby zas člověk sháněl patřičnej element a nebo reroloval když to ještě jde

co se týká dps skoušel jsi ruhtless pasivku?
Obrázek Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“