Otázky a odpovědi - Barbarian

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cartman
Burning Soul
Příspěvky:738
BattleTag:Cartman#2474
Bydliště:Plzeň - můj byt, Karlovy Vary - rodiče
Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od Cartman » 18.07.2015, 17:00 hod.

Sevas bařeny
+% Ww na věcech se přičítá k dmg tornádům ze SETU?
Dík za odpověď ; )-

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od Stanley » 18.07.2015, 17:07 hod.

Ano ;)

sajrajt
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od sajrajt » 29.07.2015, 15:46 hod.

ahojte :)

nedavno sa mi podarilo dropnut s inou postavou pekny IK ancientku a tak som sa rozhodol ze spojazdnim stareho barba na HC...

vsetko ide ok a chcem mat 6set Wrat of the wastes /chyba mi uz len 1 vec/ a 4 set IK /ten uz mam/

mam vsak strasny problem s FURY pokial nedam na ancientov runu kedy generuju 4 fury za hit...

viete mi niekto poradit ako mat dostatok fury a nemat pritom na ancientoch spominanu runu ? skusal som nejake moznosti ale moc mi to nejde :)
a este by som sa rad opytal preco takmer kazdy pouziva REND - mutilate ?

momentalne vypadam takto - http://eu.battle.net/d3/en/profile/saaj ... o/16628705
ak by mal nejake rady + pripomienky ku skillom velmi rad si necham poradit ;)

diky moc :)

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od fuxicek » 29.07.2015, 18:16 hod.

kdyz nahodim unity a lightning runu na dedky, kolik budu mit celkem redukci??

jinak sajrajte jed lightning runu na ww a fury bude dost, problem je, ze se to lame dost vysoko na gr, na t6 se to vubec neda hrat pac se ti to nestihne nabit pres to jak rychle to zabijis, na gr 40+ ancient fury funguji pekne, aspon me.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od DrSma » 30.07.2015, 18:45 hod.

sajrajte, jak píše fux, ww s lightning runou a hotovo. (já teda jezdím dědky na Fury a WW s healem) Na T6 je IK mrtvý. T6 jedině full WotW+BK! a zase je po problému. Proč se používá Multilate? Co, že je obvykle nejvýhodnější. ;)

fuxicku, kolik bude výsledný číslo redukce nevim, ale fungujou obě 50% současně a je to hodně znát

sajrajt
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od sajrajt » 30.07.2015, 22:03 hod.

no na vyssich GR mi staci mat WW na FURY...na T6 je to naprd ale zase tam mozem mat dedkov na FURY a nezabije ma aj tak nic :) ...cize vyriesene v priebehu deja :) ...a kedze este nemam BK zbrane a uz vobec nie ancient tak stale mi vychodi ze je dobre mat ancient IK :) 37micku dam uplne v pohode co som dnes zatial najviac skusal a odvazil sa lebo to este nemam uplne v krvy a vyskusane mozne alternativy a nemam este gemy...a hram HC :)


a ktore gemy prosim ta/vas sa mu najviac hodia ? vidim ze vsetci nosia Bane of the Trapped, Pain Enhancer a Taeguk.
prva otazka je: pri Bane of the Trapped ta prva abilita - Zvýšené poskozeni proti monstrům o 15%, na které použijete control-impairing effects - ktore z toho co barbari robia toto zapne ? Nie je mi to dost jasne :)
druha otazka - ktory z tychto gemov je najviac postradatelny...chcel by som tam dat Esoteric Alteration.

dik za odpovede ;) lovu zdar

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od fuxicek » 31.07.2015, 05:03 hod.

tak bane ti sepne jeho druha vlastnost, ktera se odemkne na lvl25 gemu a esoteric mam ja osobne misto pain enhanceru, jasne, nemusel bych ho mit, ale pro jistotu, mam lepsi pocit proste

Ferek
Wraith
Příspěvky:140

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od Ferek » 31.07.2015, 13:05 hod.

Tak dam aj ja trochu zo svojich postrehov (HC).
Lightning vs Physical ono ťažko povedať čo je lepšie záleží od toho komu čo viac sedí (pri kombinácií 6xWastes + 4*IK ja osobne idem s lightningom).
Ale napíšem + a - oboch.

Ligntning:
+ vyššia redukcia dmg (ancienti, unity, 4-ty bonus zo setu a tageuk)
+ žiaden problem s fury behom GR až po samotného Guardiana (rozpíšem pri minusoch potom)
+ môžeš si dovoliť ísť do elit tam kde by si s physical prevedením musel dávať bacha a riešiť to defenzívne (napr. pri GR45+ som zažil, že keď mi pod nohami buchli frozen orby tak s physical už som behal s procnutou pasivkou :D, pri light pri tej istej situácií zostane aspon 1/3 HP takže bez procnutej pasivky)
- menší healing oproti physical, ale zase väčšia výdrž takže HP veľmi neskáču hore dole
- fury u samotného Guardiana, pri niektorých bossoch skoro nemožné udržať fury a tu nastáva problém pretože aby sa generovala je potrebné stále ísť do guardiana aby bol aký taký profit z weapon mastera a light runy u WW ale ani to niekedy nestačí napr. pri Orlashovi (najhorší boss podľa mňa), Sand Shaperovi a ďalších
- keď nie je fury tak sa nedá točiť a tým padom ide dole 40% redukcie dmg z bonusu u wastes setu a takisto z tageuku, tým pádom sa neudrží CDR na Berka a na HC v takej situácii môže byť vymaľované

Physical:
+ nie je problém s fury
+ u Guardiana si môžeš dovoliť nenabiehať priamo do neho pretože generáciu fury obstarajú Ancienti
+ vyšší healing (WW runa Blood funnel)
- menšia redukcia dmg oproti lightningu takže je potrebné byť viac v strehu a ísť defenzívnejšie

Čo sa týka gemov pri 6*wastes + 4*IK tak podľa mňa jednoznačne Bane of the Trapped, Pain Enhancer a Taeguk.

fuxicek: čo sa týka tvojej otázky
kdyz nahodim unity a lightning runu na dedky, kolik budu mit celkem redukci??

Presnú odpoveď neviem ale je to cítiť či máš redukciu u Ancientov alebo nie.
Poviem to takto, ja sa na čísla veľmi nepozerám pre mňa majú len smerodajnú hodnotu. Beriem to podľa toho čo sa napr. dmg týka buď to dávam alebo nie a ak nie tak vidím, že niekde musím pridať to isté platí pre redukciu dmg buď mi nakladajú alebo to je OK a podľa toho upravujem armor.

sajrajt
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od sajrajt » 01.08.2015, 17:34 hod.

dam aj ja moje postrehy...

pred chvilkou som dal GR 43...predtym par krat 38...dalej som radsej neskusal...

teraz som nahodil unity
pasivky som mal...Nerves of Steel...Ruthles...Rampage...Bul Katos
aktivky...WC imputy...BR bloodshed...Rend mutilate...Berserk insanity...Ancientov together as one...WW wind shear

ako jediny generator fury som mal WW + /bracery Rapers Wraps /a v priebehu riftu mi to stacilo bohato kedze globov je dost a aj WW celkom dobre generuje...
pri bosovi to uz bolo horsie a vysiel som s fury len tak tak...
kazdopadne s mojimi vecami je to celkom pekny vysledok a som spokojny :)

defenzivnejsie uz neviem ako by to slo mozno keby si dam superstition namiesto rampage alebo namiesto rampage dam weapon mastera nech sa mi generuju fury a a do WW dam blood funel...

a mal by som jednu otazka...ked mam ww lightning a berserk je physical z akeho DMG sa mi pocita bonus ? na braceroch mam physical...rata sa mi to alebo hlavny dmg maker je ww s runou lightning ???

Ferek
Wraith
Příspěvky:140

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od Ferek » 02.08.2015, 07:58 hod.

Sajrajt: Urob ešte pár zmien a skús.
- Takže pasivku Bul-Kathos vymeň za weapon mastera, ostatné máš OK s CDR na Berka musíš vychádzať keď používaš Rend.
- u rendu daj runu blood lust, ostatné je OK.
- viac defenzívne už netreba s lightningom (keď máš nesmrteľného templára a 2-krát unity tak redukciu dmg máš dosť)
- Berk by mal pridávať s runou Insanity 50% dmg a je jedno aký element máš
- keď ideš lightning WW tak na braceroch musíš mať tiež lightning, pretože 6-ty bonus WW setu dust devils majú taký element akú runu máš nastavenú na WW

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od Stanley » 02.08.2015, 14:45 hod.

Ted si nejsem na 100% jistej, ale tornada ze setu, davaji element dle bonusu na gearu a ne dle runy.

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od DrSma » 02.08.2015, 20:07 hod.

Mě to bylo vždycky celkem jedno, protože valím phys, ale pokud se nepletu, tak tornáda ze setu dávaj vždy physical (a měl by je posilovat Physical na Gearu, ale ruku do ohně bych za to nedal) a element má vliv pouze na samotný WW (podle jeho nastavený Runy). Tak jako Skull Grasp posiluje samotný WW, ale ne tornáda ze Setu a proto je ten prsten úplně k ničemu. Tornáda ze setu (i Skill WW, ale to není moc podstatný) posiluje +% WW.

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od fuxicek » 03.08.2015, 07:21 hod.

no ja myslim, ze tornada ze setu jedou takovy element, jaky mas nahozeny na ww, pac jinak by tam bylo napsano "as physical" jak je tomu na nejednom setu....

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od HELLERcz » 03.08.2015, 08:30 hod.

Tak dlouho jsem přemýšlel a zkoušel na PTRku patch 2.3 a sezonu 4 ... a nikdo mě neseděl v gameplayem tak dobře, jako nakonec Barbar :)
Jelikož jsem už nahranej dost DHčka, tak chci celou sezonu 4 odehrát s jinou postavou primární a bude to právě Bába ... a pořádně to v sezoně 4 roztočíme, drahoušku :D
Líbí se mě kombo Cube + WW build ... a nakonec mají i boostnout IK full set bonus, tak bude určo co hrát :)
Obrázek

sajrajt
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od sajrajt » 03.08.2015, 08:53 hod.

a co sa pojde hlavne po novom patchi ? ja idem combo Wrath of the Wastes 6set + IK 4set...budu tam nejake vyraznejsie zmeny ? ak nie vies mi povedat priblizne co by som si mohol dat do kocky ? nemam moc predstavu asi okrem ringu co by sa tam dalo dat...

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od HELLERcz » 03.08.2015, 09:39 hod.

Jelikož jsem Barbarovi moc v 2.2 nevěnoval čas, tak nevím, co až moc se tam změní, ale líbí se mě dát do kostky Furnacku a těžit bonus +50% dmg to elites a nosit přitom Bul Khatos wepky :)
A pak do kostky dát třeba Mr.Yan panty na větší dmg v pohybu a přitom si zachovat fullset.
Nevím no, možností se nabízí asi hodně, já zatím vyzkoušel jednu a hraje se mi s tím moc fajn, dneska ještě vyzkouším víc :)
Obrázek

sajrajt
Quill Rat
Příspěvky:42

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od sajrajt » 03.08.2015, 11:34 hod.

tak tu Furnacku asi pojde vela charov a buildov...ked ma clovek dobru IK sekeru je to lepsie ako BK lebo najst 2 ancientky je zazrak skoro :)

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od hulkxxxl » 03.08.2015, 13:53 hod.

do bonusu co jsem koukal je furnace + gatě pro ww barba jasná volba, z ringů jsem viděl tuším zodiac na cdr - pro obnovení wotb (bez IK setu)

momentálně jedu tenhle charge/ww build chybí mi trochu fury díky tomu chybějícímu bonusu z gatí bez bracerů na doplnění se neobejdu

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Hulk ... ro/7663061
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od DrSma » 03.08.2015, 14:36 hod.

fuxi, možná to tak je, já jsem ale vždycky vycházel z toho, že na setu je napsáno, že získáváš efekt runy Dust Devils - physical.

OK, takže i když jsem PTR neviděl ani z rychlíku, už vím, že kostka nekostka, možnosti nemožnosti bude v 90% případů slot pro zbraň v kostce specka z Furny :D

Pane Karfík, to jsem nečekal, že bude jasno tak brzo. :{

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Otázky a odpovědi - Barbarian

Příspěvek od HELLERcz » 03.08.2015, 14:49 hod.

Njn uz je to tak :-) furna ftw :-D

@tabletofon
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“