Tank GR Barbar

Odpovědět
DarkTemplar
Quill Rat
Příspěvky:2
Tank GR Barbar

Příspěvek od DarkTemplar » 25.02.2015, 01:28 hod.

Odkaz : http://eu.battle.net/d3/en/profile/L1nk ... o/40966621

Greater Rift Tank Barbar.
Zdravím všechny fanoušky této hry a tohoto webu. Už nějaký ten měsíc nebyl zde na webových stránkách zveřejněn build pro lidi, kteří by se chtěli inspirovat nápadem někoho jiného  Představuji Vám svého Barbara tak jak ho hraji, a který mě hlavně hodně baví.
Jaké je Vaše poslání ve světe Sanctuary s tímto buildem ?
Prvně si musíte uvědomit několik věcí. S tímto Barbem se nechodí solo Greater Rifty, ale Greater Rifty v partě (nejlépe o 4 lidech, kde je hra v globálu nejlehčí). Na solo GR nemáte moc velké DPS, takže než umlátíte GR Guardiana na vyšším levelu, tak Vám zpravidla vyprší čas.
Nejlepší je jít se svými klanovými kolegy, které znáte a s kterýma se můžete domlouvat skrz TeamSpeak, Skype atd. Public je dost o náhodě, záleží koho dostanete, kdežto v klanu víte částečně co kdo má, a navíc co si budeme namlouvat Vám nebude dělat problém dát někomu k klanu item který zrovna potřebuje.

Nejlepší parťáci pro Barbara?
Rozhodně nejlepší jsou postavy bojující na dálku, nejideálnější je DHčko. Nejlepší by bylo kdyby jste Vy byl jediný melle char, a zbytek ranged, nebo melle ranged (Crusader s koňmi například).
Co se týče supportu Vaší postavy, tak nejlepší je bez debaty Monk s kompletním Inna setem, který Vás ještě mnohem víc nabuffuje do defenzívy a healingu.

Co budeme nosit ?

Toto je celkem choulostivé téma z jediného důvodu : Přicházejí neustále patche, a s tím nové itemy, úprava těch starých, přidání nových legendárních vlastností, apod. Tento build sepisuji nyní s příchodem 2 sezony (celkové mám odehráno s tímto buildem cca 100 hodin). Takže pokud přijde další patch, nezbyde mi nic jiného než aktualizovat 
Prvně řeknu základ. Pokud jste to ještě dosud nepochopili, tak Vaším úkolem je tankovat moby na sebe, což znamená, že priorita je pro Vás toughness, recovery a až na třetím místě damage !. Já nyní mám s War Cry buffem cca 100 mil. Toughness a 5,2 mil. Recovery. Tyto hodnoty jsou samozřejmě jen orientační pro Vás, protože nemusíte mít tak vysoký paragon, nebo ho máte naopak vyšší, apod.
Celý build se opírá o 3!! celé komplet sety ( s royal ringem samozřejmě ).A těmi sety jsou Aughild´s Set(AS), Blackthorne Set(BS) a IK (Immortal King´s Set) Set.




AS – Ramena a Bracery
Tento set dává při plném nošení parádní bonusy: 7% redukce poškození jak na blízko tak na dálku, 15% redukce poškození od elit, a 15% zvýšeného poškození do elit. Vykováme ramena a bracery. Jiná alternativa nepřichází v úvahu.
Roll :
U ramen se snažte mít vyrolované tyto statistiky – Strenght, Vitalita, %life a All-resistances.
U bracerů mějte – STR, VIT, AR a 6% cc (6%cc z toho důvodu, abyste aspoň něco dělali. Pokud chcete jít fakt do extrému s obranou, tak si tam narollněte LPH) Já mám na Bracerech v sekundárním státu ještě 6% redukce na melle poškození.
Blackthorne Set

Tento set je snad nejlepší pro jakoukoliv pure tankovací postavu. 250 VIT, a 10% poškození a redukce do / od elit se hodí, ale největší pecka je 4set bonus a tím je ten že jste imunní proti : Desecratoru, Moltenu a Plaguedu ! ( Zde ještě dodám poznámku, že na jiné druhy affixů se 4set bonus neaplikuje. Plagued není Poison enchanted – od něj dostáváte normálně poškození, stejně tak od poison guardianů jako Choker, Ghom apod.)
Já mám momentálně BS itemy na chestě, amuletu a kalhotech
Chestka : Tady to je jasné – STR, VIT, AR a 3 sockety ( v nich nejlepší diamanty/ametysty co máte k dispozici ) Pro neznalé dodám, že pokud máte AR (All-resistances) v primárních statech, tak nemůžete mít single resistence (např +147 fire ress) v sekundárních. Stejně to funguje i na opak samozřejmě. Vždy preferujte AR před SR.
Amulet : Já měl dost velké štěstí, že mi padl skoro TOP amulet (737 STR, 100CD a 9,5cc), takže tady to bude dost o náhodě. V případě že nebudete mít Blackthorne amulet, si vemte jiný, ideálně pokud máte nějaký s legendárním afixem, který Vás dělá immuní proti nějakému elementu( Countess, Xerath, Mara´s …. ) Staty – STR, CC, CD a díra
Kalhoty : Stejné jak chestka – STR, VIT, AR a 2 sockety a v nich dia/ametyst.
IK Set
IK set je posledním setem který musíme mít kompletní. Pokud mohu doporučit, snažte se IK set nafarmit jako první, jelikož 4set bonus(nepřetržití ancienty) je naprosto klíčový, a bez něj tento build nemůžete hrát.
IK set mám na rukavicích, botách a pásku
Rukavice : STR, VIT, AS a CC – vše na pokud možno nejvyšší hodnotě. Co se týče útočných rollů, tak jestli tam budete mít CD a CC nebo AS a CD je jedno. Na hraní to nebude mít skoro žádnej vliv
Boty : STR, VIT, AR a něco (buď MS nebo armor, ale spíše ten MS )
Belt : STR, VIT, AR a buď % life nebo xxxx life per fury spent (Já mám druhou variantu, protože se mi to tak vyrollovalo, nicméně mohu říct, že ten life regen je hodně znát a možná je i lepší než % life – přece jen HP máte dost )
Ostatní

Zbývá vyřešit 3 věci a to jsou 2 prsteny, helma zbraň a štít. Co se týče helmy, tak tam se to odvíjí od toho jestli máte Blackthorne amulet. Pokud ano, tak si sežeňte Leoric Crownu, pokud ne, tak si nasaďte IK helmu, a místo IK pásku si vemte BS pásek (nebo místo IK bot BS boty, popř). Tím docílíte toho že pořád budete mít 3 plně funkční sety.
Na helmě hledáme : STR, VIT, díra a buď LPH, nebo CC ( Já teď jedu LPH, je to více save, ale kdo chce jet trošku víc útočně, může jít CC). Do díry nacpeme ametyst – nejlepší co máte 
Ring 1 – Ring of Royal. Toto je bezpodmínečná nutnost ! Pokud ho nemáte běžte si ho s jiným charakterem nafarmit !  ještě dodatek – staty (STR, DEX nebo INT) se nerolují podle toho s kým tu kešku nafarmíte, ale podle toho kým tu kešku oteveřete !  Takže se nebojte, když budete farmit s DHčkem bountieska, že Vám za Barbara vyskočí Dexterity ring :D.
Roll – STR, díra a buď 2 ofensivní rolly, nebo 1 offensive roll a vitalitu
Ring 2 – Rogar Huge Stone. Má fantastickou vlastnost a to tu, že čím víc jste zranění tím větší máte life per second regeneraci. Roll stejný jako u prvního prstenu
Zbraň. Huh, tady je to trošku těžší. Já osobně to hraji s Ancient verzí bul-katoshe(můžete vzít jakou koliv A verzi itemu) kvůli DMG. Ale co vím, tak ideál by byla Burning Axe of Sankis, která Vám spouští Ignore Pain ! .
Štíť. Jediná varianta a tou je Stormshield. Má parádní vlastnost a to až 30% redukce poškození od melle nepřátel. Primární rolly mám STR, VIT, %life a CC.

Gemy
Gemy budeme používat tři a to : Moratorium, Bane of Powerfull a Taeguk
Co se týče kombinací, tak Moratorium, a Taeguk je nutnost. Pokud se nepletu, tak nyní v 2 sezoně na season postavách je možnost dropnout gem co Vám zvyšuje AR, takže po skončení sezony ho otestuji, a podělím se 
Moratorium – Asi nejlepší gem pro tanky. 25% poškození se Vám rozloží do určitého času (záleží na lvlu gemu). Já mám nyní 6,3 vteřiny. Princip je v tom, že máte tak vysoký liferegen, že ani nepocítíte že vám klesají HPčka dolů, takže když vynecháme to rozložení tak máte 25% dmg reduce 
Taeguk – Pokaždé když použijete Fury se Vám navýší poškození o 0,5% procenta a 3 vteřiny a toto se stackuje 25x+ 1 stack za každý lvl gemu. Důležité je dorvat tento gem na 25lvl, kde se Vám poté nebude stackovat jen DMG ale i Armor (též o 0,5% za stack), což je důvod proč tento gem nosíme 
Bane of powerfull – není třeba vysvětlovat, dmg navíc. Můžete zkusit třeba swiftness gem, nebo nějakou jinou alternativu  Tady to je čistě na Vás co zvolíte
Skilly

Co se týče skillů, tak zaprvé nemáte žádný Fury generátor. Ten totiž vůbec nepotřebujete, jelikož Vám Fury budou generovat ancienti (v 99% ho budete mít pořád na maxu)
Levé tlačítko – GroundStomp (runa Wrenching Smash) První Váš skill na kontrolu nepřátel. CD je 12 vteřin. Všechny nepřátelé v okruhu 24 yardů se pullnou na Vás a jsou na 4 vteřiny omráčení.
Pravé tlačítko – Whirlwind (runa BloodFunnel) Tento skill tu máme ze dvou důvodu. Ten první je, že to je nejlepší aktivátor Taeguk gemu, s WW máte max stack cobydup. Druhý důvod je runa, která Vás za každý crit vyléčí o 1% ( 14000 HP za crit).
Skill 1 – Threatering Shout (runa Demoralize) Druhý skill na kontrolu bojiště. V okruhu 25 yardů se sníží všem nepřátelům damage o 25% a hlavně jsou na 4 vteřiny natauntování na Vás ! 
Skill 2 – WarCry (runa Impunity) Party skill. Navýší armor a resistence jak Vám, tak spojencům .
Skill 3 – Ignore Pain (runa Ignorance is Bliss) Možná se ptáte proč neberu MobRule ? Tento skill Vám v této podobě dá NEUVĚŘITELNOU HP regeneraci skrz fury per spent. Navíc IP Vás vyseká ze všech crowd control efektů – Jail, Freeze apod. Je to záchranná brzda v momentě, když už Vám fakt teče do bot 
Skill 4 – Call of The Ancients (Ancients Fury). Tady to je jasné. Za každý hit co stařešinové uštědří, se Vám doplní 4 fury. Jiná alternativa neexistuje. Navíc slouží jako další cíle, na které nepřátelé útočí. Ancienti navíc dost vydrží (tady si nejsem jist, zda jejich odolnost je nějak propojena s Vaším Equipem)

Pasivky
1 – Nerves of Steel – zvýšení Armoru o 50% Vaší vitality. No neberte to 
2- Tough of Nails – Zvýšení armoru o 25%. Též bereme !
3 – Suspensition – Redukuje veškeré elementární poškození o 20% a pokud Vás trefí nějaké element poškození, máte šanci že se Vám obnoví 2 fury. Parádní pasivka 
4 – Poslední můžete vzít buď bloodthistera nebo RenentLess. Na vyšší GR doporučuji druhou volbu, jelikož ta Vám opravdu zaručí to, že budete takřka nesmrtelní, než si dáte životy do normálu. Volte dle situace 
Jak bojovat?
Teď si vysvětlíme jak bojovat. Primární cíl je jasný. Vše natáhnout na sebe, a nenechat dojít nepřítele k Vaším spojencům, což by měli zařídit skilly na kontrolu davu. Nikdy nepoužívejte Ground Stomp a TS po sobě, ale používejte je tak, že jakmile jeden skill skončí, tak použijete druhý, a opačně. Pokud se něco dostane k Vaším spojencům, tak hlavně na vyšším GR (45 a víc) je s nima Ámen. Pokud bych to měl popsat, tak na začátku vyvoláte ancienty, zakřičíte Warcry, a jdete první dopředu. Pohybujete se pomocí WW, který díky IK setu castíte pořád. Nikdy WW nepřestávejte používat, protože jakmile ho nepoužíváte dýl jak 3 sekundy, tak Taeguk Vám skončí, a musíte to buffovat na novo.
Bohužel neovlivníte pár věcí a těmi jsou hlavně – Jail, Mortar, Frozen Pulse, Arcany a Orbitery. Tady už záleží fakt na tom, jak jsou schopní uhýbat Vaší spojenci těmto afixům. Co se týče Vás, tak Vás možná ohrozí leda mikrospánek. S tímto Barbarem víceméně nemáte žádného velkého nepřítele, a kdyby se nedej bože stalo, že Vám brutálně klesnou HP k nule, tak pořád máte v záloze pasivku Renentless, Ignore Pain a potion. Vaše úspěchy v GR záleží na tom jak dobře dokážete brát mostra na sebe. Já jsem dal ve 4 lidech max GR 45 a to jsem nemusel použít ani potion, ani Ignore Pain(max když jsem byl ve freezzu). Myslím, že bezproblémová životnost je klidně i kolem GR 50. Snad se tam někdy dostanu.
A na závěr defenzivní statisky v den, kdy jsem toto psal 
105mil. Toughnes
5,1 mil Recovery
1,443 mil HP
1451-1817 AR
Block 23%
Melle Damage reduction 36%
CCR 21%
Elite Damage Reduction 21,5%
Ranged Damage Reduction 7%
LPH 16000
LPerFury 3,228
LPS 11000
Naposledy upravil(a) DarkTemplar dne 25.02.2015, 11:33 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
vakek
Quill Rat
Příspěvky:39
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Vakek#2244
Bydliště:Liberec, Czech Republic

Re: Tank GR Barbar

Příspěvek od vakek » 25.02.2015, 06:54 hod.

Zdravím...no pěkně si se rozepsal a toto asi zkusim i když v partě moc nehraju,ale kvůli tomuhle to asi zkusím. Každopádně jsem nad čistě tankovym barbem přemýšlel.jen byl problém, že barbar byl sice moje startovní postava při vydání ale už sem ji tak rok a půl nehrál, ale o víkendu jsem ho zase začal pomalu oťukávat. A jak přijdu domu tak se na něj opět vrhnu a pokusim se o to o čem tu mluvíš :)

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Tank GR Barbar

Příspěvek od hulkxxxl » 25.02.2015, 07:30 hod.

ahoj mám drobné návrhy

jako helmu zařadit http://eu.battle.net/d3/en/item/skull-of-resonance dokáže pak díky shoutu přerušit affixy elit, což je paráda (podobně jako fear wd)

další technická je u runy TS, pokud jsi support tak dej runu grim harvest a sbírej partě globy - dh tě budou milovat :)
dále nejlepší pasivka pro partu je podle mě inspiring presence, 2% HP regen pro všechny je prostě super

a link na postavu by všichni jistě ocenili :)
Obrázek Obrázek

DarkTemplar
Quill Rat
Příspěvky:2

Re: Tank GR Barbar

Příspěvek od DarkTemplar » 25.02.2015, 11:33 hod.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/L1nk ... o/40966621 tady je odkaz, zapoměl jsem ho dodat :). Co se týče toho TS, tak ty potřebuješ to natáhnout na sebe. Jak jsem psal, pokud se něco na vysokém GR ( 45 a víc ) dotkne nějakého papíra (DH nebo Wizz), tak je s nima ámen a healgloby jsou mu jaksi na nic (beru monstra v partě pro 4 lidi, kde dávají víc DMG, než když jde hráč solo, nebo třeba ve dvou lidech).

Co se týče té helmy, tak to je zajímavý tip. Já osobně ji vždy rozkládám, ale mohl bych to s ní zkusit, přece jen HPček mám habaděj. Ale to je jen pro ty co mají BS amulet, bez toho amuletu musí mít na hlavě IK helmu, jinak ty 3 sety nebudou mít kompletní :)

A poslední co se týče té pasivky, která dává 2% HP per sec všem spojencům - Je to možnost. Já to rád hraju na čísílka a preferuji co největši toughnes, ale nepopírám, že by se tam našlo místo :)

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“