T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Odpovědět
Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261
T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od DrSma » 09.11.2015, 21:50 hod.

T10 "FAS" Build (Frenzy Ancient Spear)
Fun Build, Created by DrSma


Protože jsou barbaří vody tak trochu stojaté, rozhodl jsem se nabídnout neobvyklý Build, řekněme Fun Build, ovšem podle mě tak povedený, že je bez problému použitelný pro T10. Mrkněte nebo zkuste a posuďte sami. ;)
  • Obrázek
Build: :arrow: http://us.battle.net/d3/en/calculator/b ... geW!cbYccZ
Battle.net: :arrow: http://us.battle.net/d3/en/profile/DrSm ... o/69085564

Proč hrát tento Build?
  • 1. pokud vás nebaví jet v GR i T10 pořád jen HotA
    2. pokud vám u Slam nebo HotA Barba kvůli sbírání opadávaj stacky všeho druhu
    3. pokud vás u rychlého WW štve zastavování pro DB, materiál obecně, nebo otevírání truhel
    4. pokud se vám u DPS WotW zdá, že je Barbar na T10 papír
    5. v případě, že vás už provařené Buildy nudí
Jak to funguje?
  • Celé je to založeno na Frenzy, Ancient Spear s Runou Boulder Toss a maximální rychlosti doplňování Fury na spamování Ancient Spear.
    1. vyrobit maximální nádrž na Fury
    2. zajistit maximální rychlost doplňování Fury
    3. Fury odpálit přes Ancient Spear s Runou Boulder Toss

    Jinak řečeno je Fury Generatorem Frenzy a Spenderem je Ancient Spear. Aby Ancient Spear udělilo co největší DMG, potřebujete maximum Fury, ze které se počítá. V mém případě se mi podařilo nashromáždit 181 Fury, což vede k DMG: (181-25)*20=3120% Weapon Damage (podotýkám, že jednorázově, žádný DMG per XX sec., prostě řádná bomba)
A jak tedy co nejrychleji doplnit Fury?
  • Zde je to celkem otevřené pro další nápady, ale já to dělám takto.
    1. max. AS = dual, AS na Gearu všude kde se dá, ale HLAVNĚ The Undisputed Champion opasek na všechny Runy Frenzy
    2. naprosto nepostradatelná Passivka Superstition (doplňuje Fury úměrně, kolik dostávám elemental DMG a výrazně posiluje Defense)
    3. taky používám Passivku Aimosity na Fury (+20 Fury a +10% Generation Fury)
    4. CotA s Runou na doplňování Fury, což zajišťuju pomocí Fury of the Ancients Shoulders
    (Testoval jsem i Bul Kathos meče, ale přínos překvapivě nebyl dost dobrý, aby se tento Set do Buildu dostal)
Nepostradatelné stavební kameny Buildu.
  • 1. Frenzy
    2. Ancient Spear s Runou Boulder Toss
    3. Call of the Ancients s Runou Ancient´s Fury + Together as One
    4. Passivka Superstition
    5. Atack Speed
    6. 50 Fury Paragon Level (zbytek v Paragonu vše full)


Nepostradatelné stavební kameny Gearu.

  • 1. 6P Immortal King´s Eternal Reign Set Bonus (spolu s F+R tvoří základ DMG)
    2. Reaper´s Wrasp Bracers (když je v GR hoodně zle, dá se jen sbírat Globy a vrhat kameny z dálky :D )
    3. Fury of the Ancients Shoulders
    4. The Undisputed Champion Belt
    5. Focus, Restraint

Kanai´s Cube
  • 1. Furnace
    2. Na T10 CoE (do GR Unity)
    3. The Undisputed Champion
Zbraně
  • Zde opět více možností. Rozhodně musí jít o Ancient verze, jinak to nemá smysl. Já jsem naprosto nejlíp vyhodnotil kombinaci Doombringer a Sun Keeper. (+20% Physical a +30% do Elit). Dál se dají nouzově použít i Bul Kathosy a bohužel nemám otestovanou velice slibnou variantu s The Three Hundredth Spear, které by šlo nahradit za jednu ze zbraní kombinace Doombringer Sun Keeper. Nemám otestováno, protože áčkový třistakopí prostě nemám a asi ani nikdy mít nebudu jak to vypadá.
Legendární Gemy
  • Klasika na DMG. Používám Pain, BotT a třetí volitelnej. Nejlepší do trojky se mi zamlouvá Toxin a ten taky nosím.
Herní styl
  • Řekl bych pohodlné. :wave: Velmi prosté zuřivé sekání s Frenzy, sledování plné Fury a okamžitě jak je plno bác! Odpálit Spender. Pokud máte na Gearu Life per Fury Spent nemusím říkat, že to parádně léčí. Taky reset Berka jsou dvě rány kopím, takže okamžitě. Není potřeba furt hlídat cooldown. F+R je plně aktivní 100%! času a naprosto pohodlně, protože full Fury mám někdy za 1sec někdy za 2sec, podle toho, jestli mi pomáhá Superstition. Passivku No Escape nepoužívám, protože to kvůli Frenzy a Brawler hraju dost na blízko. Rozhodně je to ale taky rozumnej doplněk, ale záleží spíš na stylu hráče.

Výkon
  • Samozřejmě do GR je HotA i Slam lepší. Na T10 se to ale hraje parádně. Frenzy/Vanguard a Berk zajišťují velice svižný pohyb. Vůbec není problém na T10 přežívat i když hraju s CoE místo Unity a redukci mám jen od CotA/TaO. Když je náhodou zle, dá se šutr hodit i z dálky, takže se dá velice snadno vypořádat s Malletama nebo třeba Arcane, které dělají u HotA paseku i na T10.
    • 1. na T10 jsem o něco málo pomalejší jak s HotA
      2. v GR jsem testoval 50 (7:08) a GR55 už byla docela dřina, ale dal jsem na druhej pokus (14:30)

Postřehy
  • Upozorňuju, že Frenzy neslouží k udělování DMG, ale primárně k maximalizaci Attack Speed a lepšímu doplňování Fury. Posilovat Primary Skills přes Depth Diggers a Gem nepřineslo téměř žádný výsledek. Odehrané výkony mě opravdu překvapily. Obvykle se sranda Buildy nejde hrát ani T10, zde padla i GR55 a to s nedoladěným Gearem, Gemy pouze na R50 a Rubínem v hlavě. Myslím, že potenciál tohoto konceptu tu rozhodně je a lituju hlavně toho, že nemám slušný The Three Hundredth Spear na další testy. Prostor pro další zlepšení rozhodně je. Nemám třeba +12 Fury na zbraních! (+480% Weapon Damage) nebo se dá experimentovat s Passivkami Brawler, Berserker Rage nebo No Escape, síly do Kostky na 10 stacků Frenzy atd atd,....a mimochodem, na T10 jsem si nevšimnul že bych dal s HotA IK modrýmu Elite Packu. Tenhle Build to občas předvede a to udělá jednomu radost. :green:




Detaily se dají prohlédnout v mém profilu, protože si "FAS" Barba na T10 zatím nechávám a budu dál ladit.

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od Longmahu » 10.11.2015, 08:09 hod.

to je moc pěkné, hned jak budu večer na kompu, podívám se, jestli bych to taky neposkládal. chce to nějakou zábavu a navíc potřebuju mlíko :) díky za inspiraci

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od DrSma » 10.11.2015, 21:14 hod.

Hlavně jestli máš třistakopí. To by mě fakt zajímalo jak by to šlapalo s tím :wave:
Zbytek Gearu je úplně běžnej. Stavěl jsem to ze Slam Barba a na Gearu jsem přetáčel snad akorát Boty a měnil Bracery. 8-) Jen ty zbraně zatracený..

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od Longmahu » 11.11.2015, 09:23 hod.

mno tak jsem to sice chtěl vyzkoušet, ale co osud nechtěl...
máme nový kotě a ta malá bestie lovila jak kurzor, tak i PCmyš a moje prsty na klávesnici...
takže jsem testoval leda tak svojí trpělivost a odhazování kočky v dál :twisted:
jestli bude dnes klidněji tak si to určitě vyzkoušim, nicméně "třistakopí" jistojistě nemám...

WulFgaR77
Minion of Destruction
Příspěvky:923
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od WulFgaR77 » 11.11.2015, 09:39 hod.

jeee na tu runu Boulder Toss jsem uplně zapomněl - kdysi jsem viděl nějaký experimenty na YT ;)
Dobrá práce !!! - vyzkouším ve slabý chvilce na HC, tam mám nějaký pěkný věci v truhle na to. Třistakopí ale v áčku asi nenajdu hmmm ...

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od DrSma » 11.11.2015, 16:56 hod.

Wulfe, díky :wave:
Jinak myslím, že i na HC T10 je to naprosto dostatečný. Vůbec jsem na T10 neumřel a to ani při testování. Při hraní jsem se cejtil opravdu pohodlně.
Longu, žádnej spěch, šak to nikam neuteče :) 8-)

PS: to kopí padá krutě málo asi všem teda...natož v áčku :roll:

EDIT: pět minut co jsem napsal příspěvek toto :green:

Obrázek

Takže 63% Anc. Sp. I v neáčku je to boost oproti Sunkeeperu. A taky zkouším 10 stacků Frenzy místo Furnace. To je brutal. :D
To sekání už je spíš jak šicí stroj :lol: EDIT: celkově ale na prd, protože těch 10 stacků hodně padá

Uživatelský avatar
DrSma
Na-Krul
Příspěvky:3302
BattleTag:DrSma#2261

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od DrSma » 14.11.2015, 23:17 hod.

No, možná brzo nebude FAS Build zas tak pro legraci :idea:

PTR PATCH 2.4.0 - v2.4.0.34408
1.
Might of the Earth

(2) Set Bonus
Reduce the cooldown of Earthquake, Avalanche, Leap, and Ground Stomp by 1 second for every 40 Fury you spend
(4) Set Bonus
Leap causes an Earthquake when you land
Leap gains the effect of the Iron Impact rune and the duration is doubled
(6) Set Bonus
Increases the damage of Earthquake, Avalanche, Leap, Ground Stomp, and Ancient Spear by 800%
2.
Skular's Salvation

New Legendary Bracers
Increases the damage of Ancient Spear - Boulder Toss by 100%
When your Boulder Toss hits 5 or fewer enemies the damage is increased by 150-200%

Longmahu
Fallen Shaman
Příspěvky:85
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hitacu#2596

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od Longmahu » 16.11.2015, 09:08 hod.

jj koukal jsem, že přijdou změny, který by tvůj build mohly posunout.
jinak je to zábavný, ale třistakopí mi sice za poslední dny padlo dvakrát, pokaždý hodně špatnej roll, takže se mi na to ani děrovačku nechtělo dávat :P
doufám, že všechno dobře dopadne a nadělej nám nějaký pěkný balance.

gulisek
Fallen Shaman
Příspěvky:80

Re: T10 "Frenzy Ancient Spear" Fun Build

Příspěvek od gulisek » 08.02.2016, 12:26 hod.

zdarec docela mě štve že se hrajou předem dané buildy a tak bych chtěl oslovit ty co nehrajou top buildy aby mi sem napsali nějakou inspiraci nebo případně link na buildy které se až tak moc nehrají mam na sezoně rozjetého crusadera (invoker) a barbariana. U barbara koumam nad tim jestli by nebyl zábavnej opět throw barb co si myslíte? :wave:

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“