HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Odpovědět
Uživatelský avatar
PuNY
Fallen Shaman
Příspěvky:50
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:PuNY#2122
HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od PuNY » 23.04.2012, 21:18 hod.

Zdravím, taky bych se podělil o svůj build(aktualizovaný).

Trochu o mém myšlenkovém pochodu k tomuto buildu:
Snažil jsem se vytvořit AoE DPS build do hardcoru, kde se soustředím na co největší možnou a přijatelnou hodnotu critu a s tím spojeným healingem z whirlwindu, jako secondary heal jsem zvolil Revenge s touto kombinací by měl být dav monster můj druhý domov, nevím přesně jak se vše bude vyvýjet, ale určitě, pokud chci v davu co nejvíc ran rozdávat budu jich taky hodně přijímat.
V tomto případě volím War Cry s navýšením armoru s se schopností přidat k resistům 50%, abych se vyhnul náhodnému zabití od "zbloudilého" Fireballu, atd... Samozřejmostí v těchto vypjatých momentech je "last stand" alias Relentless, počítám že je dost možné, pokud se v davu bude nacházet i nějakej ten champion, bude moje hladina HP na této "near death" hranici po většinu času, hodně věřím healu z Whirlwindu a častému zapínaní Revenge.
Jako utilitku na Bosse/více elit volím rozhodně Wrath of the Berserker, která by měla brutálně posílit schopnost killení po dobu 15 vteřin.

Gear:
1H Axe + Shield a itemy s co největším Armorem a Vitalitou, aby ta 1/5 života zastoupila co nejdelší úsek k mé smrti (která se nesmí objevit). Samozřejmostí je i + crit chance.

Jako "enter battle"/ "exit battle" schopnost jsem zvolil můj oblíbený Leap se schopností na chvíli vyřadit dopadem zasažený hlouček, který si trochu rozCleavuju (áá krkolomné spojení CZ a ENG) ;) a poté už s Rejží bych měl být schopen se v davu pěkně točit...samozřejmě pokud se někdo nezatočí ná mé mrtvole :/

Snažím se o co nejefektivnější build pro můj styl hry, nikoliv nutně pro každého. Tvorba tohoto buildu je také doprovázena jen dostupnými informacemi, mým skromným myšlenkovým pochodem, který se nemusí líbit všem a také může obsahovat nedomyšlenosti, to vše úznávám a proto zde build před vydáním hry představuji a chtěl bych slyšet co nejvíce názorů a i zlepšení. Věřím, že jsem nevytvořil naprostý nesmysl, ale něco co by mohlo fungovat s notnou dávkou rozvahy.

Teď prostor pro Vás -> -> ->
Naposledy upravil(a) PuNY dne 19.05.2012, 12:56 hod., celkem upraveno 3 x.
HC barbarian lvl ?? / ?? / ACT ??
Graveyard:
HC barbarian lvl 60 / INFERNO / ACT IV - Diablo down - Sacrifice A2

TOP 10 HC EUROPE

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od PSK » 23.04.2012, 21:57 hod.

Není to špatné, ale mám trochu negativní názor na Blood Funnel u ww. Samozřejmě že je to healing a toho není nikdy dost, ale nejsem si jistý, že to 1% max life při critu bude až tak znát a raději bych sázel na Damage Dealt is Converted to Life na equipu a v případě problémů ten revenge... Na HC bych při hranici "near death" raději leapnul pryč a vypil potku, než sázel na Relentless, takže bych dal možná raději něco jako Nerves of Steel nebo Tough as Nails - těžko teď soudit co přidá víc armoru. Trochu mi chybí single target skill na bosse, ale jinak se mi to líbí.

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od AlterEgo » 23.04.2012, 22:19 hod.

Pokud to je build na HC, tak bys nikdy nemel pocitat s tim, ze se dostanes na tak malo life jako je 20%
Blood Funnel u toho WW bych asi tez vymenil za neco jineho, protoze to precenujes. Pokud trvas na tom healu, tak to uz mas lepsi si dat tu pasivku Bloodthirst, nebo pises, ze budes brat i equip na vitalitu, tak stoji za zvazeni Inspiring Presence, ktera regeneruje i kdyz nebojujes.

Uživatelský avatar
PuNY
Fallen Shaman
Příspěvky:50
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:PuNY#2122

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od PuNY » 24.04.2012, 18:34 hod.

PSK píše:Není to špatné, ale mám trochu negativní názor na Blood Funnel u ww. Samozřejmě že je to healing a toho není nikdy dost, ale nejsem si jistý, že to 1% max life při critu bude až tak znát a raději bych sázel na Damage Dealt is Converted to Life na equipu a v případě problémů ten revenge... Na HC bych při hranici "near death" raději leapnul pryč a vypil potku, než sázel na Relentless, takže bych dal možná raději něco jako Nerves of Steel nebo Tough as Nails - těžko teď soudit co přidá víc armoru. Trochu mi chybí single target skill na bosse, ale jinak se mi to líbí.
Ten BF na WW je tak trochu sázka do loterie;) ale chtěl bych se pokusit o co možná nejvyšší crit chance, která by se teoreticky mohla pohybovat minimálně na 30-40%. Což by v praxi znamenalo minimálně každou 3 ránu od WW crit, počítám, že ve skupince nepřátel by to mohlo procnout 2-3/vteřinu. Tím jsem vlastně odpověděl i AlterEgovi proč jsem nezvolil Inspiring Presence, kterou jsem dlouho zvažoval. War Cry s touto pasivkou je aktivní 120s a po dobu 60s generuje 1% max hp/s. Je to tedy míň než zamýšlené 2-3% z Blood Funnel. Tuto kombinaci nepřeceňuju, ale ani jí nepodceňuju. Je to jen spekulace a jak to funguje se dozvíme až vyjde full hra. Na druhou stranu o Bloodthirstu přemýšlím, chtělo by to vyzkoušet v praxi, btw to mi připomíná ať už je 15týhooo!!!;)
Abych pravdu řekl i mě chybí single target skill, s vědomím, že nebudu mít na Bossovi takové DPS, rozhodl jsem se pro hlavní úlohu v AoE killingu a o singl tar. DPS se postarají (doufám) zbylí parťáci.
A jak píšeš určitě je dobrá úvaha vyzkoušet Nerves of Steel nebo Tough as Nails, skvěle by to posílilo redukci dmg, permanentně a ne jen na 20%. Good idea;)

Nemůžu říct víc, než jen, že už s napětím očekávám "fullko" kde začne to pravé experimentování.
HC barbarian lvl ?? / ?? / ACT ??
Graveyard:
HC barbarian lvl 60 / INFERNO / ACT IV - Diablo down - Sacrifice A2

TOP 10 HC EUROPE

SkalLDa
Fallen Shaman
Příspěvky:56
BattleTag:SkalLDa#2864

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od SkalLDa » 24.04.2012, 19:10 hod.

PuNY píše: Abych pravdu řekl i mě chybí single target skill, s vědomím, že nebudu mít na Bossovi takové DPS
Co ti brani pred bossem zmenit aktivni skilly

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od kojot » 24.04.2012, 19:11 hod.

Nephalem Valor?
Obrázek

Vozi

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od Vozi » 24.04.2012, 19:18 hod.

Ted nevim, jestli je toto recese nebo regulerni pokus o HC build. S timhle bych nevlezl na vyssi obtiznosti ani na SC. Takove srandy budou mozna fungovat s velkym lifestealem a legendary gearem na SC. Revenge jsem zkousel v bete a nekdy se ti nabije okamzite treba i 2x a nekdy ani 1x za 10 ran. Myslis si, ze na inferno dostanes 10 ran a jeste budes zit s cistym DPS buildem?

Jeste 1x se radeji ptam, to jako opravdu s timhle chces hrat na HC? RIP na sebe nenecha dlouho cekat, tak pak dej vedet, kde se tak stalo.

Uživatelský avatar
PuNY
Fallen Shaman
Příspěvky:50
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:PuNY#2122

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od PuNY » 24.04.2012, 20:36 hod.

To jak funguje Revenge mi doopravdy vysvětlovat nemusíš, betu jsem hrál taky.

Toto samozřejmě není Build na inferno, o infernu se zatím neví tolik aby na něj vznikl efektivní build. A co si vlastně představuješ? Aby na hc byly jen tankovací buildy? Na co je tedy vlastně damage dealer bez možnosti dávat dmg? A navíc pokud se podíváš pozorně není to jen "čistý dps build".

Jde spíš o to... jak to říct...ty si pomáhal Blizzardu při navrhování systému a herních mechanik?! Ze tvých příspěvků přímo vane skeptičnost a hlavně neříkej, že "pouze logicky uvažuješ". Logicky zde uvažuje většina lidí, ale vychází z dosavadních informací. Ano je tu hodně otazníků, každej pre-release build nemusí fungovat, je možný že ani tenhle.

A ještě jednu věc jsem chtěl říct, napsal jsem zde něco jako: "Tento build 100% pojedu naskrz celým Diablem a nenechám si do toho od nikoho kecat"? Ne, dokonce jsem požádal o případné úpravy. Výše se mi dostalo rad, ale zato ty... si fakt pomohl nejvíc...
HC barbarian lvl ?? / ?? / ACT ??
Graveyard:
HC barbarian lvl 60 / INFERNO / ACT IV - Diablo down - Sacrifice A2

TOP 10 HC EUROPE

Vozi

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od Vozi » 24.04.2012, 20:43 hod.

@PuNY .. Ja vychazim ze zasadni informace, ze smrt je permanentni na HC. Kde jinde by hraci meli pouzivat ty defensivni skilly a buildy, kdyz ne na HC? Uvidime, jak bude vypadat tvuj build po opakovanem RIPu na vyssim levelu.

EDIT: V ramci HC kazdy spise pujde defensivnejsi build po dohrani normal a dmg bude postupne pridavat s vice zkusenostmi, lepsim gearem a pocitem, ze si to muze uz dovolit.
Naposledy upravil(a) Vozi dne 24.04.2012, 20:48 hod., celkem upraveno 1 x.

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od PSK » 24.04.2012, 20:47 hod.

Já mám spíš pocit, že ty vozi vycházíš ze zásadní informace, že (když to trochu přeženu) nightmare bude jako hell v D2. Hell bude jako uber tristram v D2 a na inferno dostaneš IK od toho prvního zombíka než dojdeš do města. Tvoji skepsi ale většina lidí nesdílí.

Vozi

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od Vozi » 24.04.2012, 20:54 hod.

@PSK .. Nevim na co reagujes. Psal jsem, ze takove buildy budou fungovat s lepsim gearem a lifestealem na SC. Rikam jenom to, ze tohle neni urcite build pro HC. Hral by jsi snad takovy build na HC?

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od PSK » 24.04.2012, 20:58 hod.

@Vozi narážím na to, že obtížnost hellu nebude podle mě až tak rozdílná oproti hellu v D2. A hell v D2 šel bez problémů i bez štítu. Dali se tam jet experimentální buildy. Já třeba došel hell i s "always naked" sorckou a úspěšně s ní zabil Baala. Ano - nebál bych se jít do mapy ani s takovýmhle buildem. Inferno bude nejspíš trochu o něčem jiném, ale to uvidíme až tam dojdem...

AlterEgo
Burning Soul
Příspěvky:670

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od AlterEgo » 24.04.2012, 21:28 hod.

Kdyz chces co mozna nejvyssi crit, tak proc si nedas do Revenge runu Best Served Cold?

Uživatelský avatar
PuNY
Fallen Shaman
Příspěvky:50
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:PuNY#2122

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od PuNY » 25.04.2012, 17:05 hod.

AlterEgo píše:Kdyz chces co mozna nejvyssi crit, tak proc si nedas do Revenge runu Best Served Cold?
Dobrá úvaha a možná lepší řešení jak v mém případě. Zdálo se mi těch 8% (ze základních 5%) a generace fury, ve výsledku pro tento build lepší, ale těžko říct, zase záleží na situaci.

@Vozi
Třeba až to vyjde, se skutečně ukáže, že si ten jediný na celém fóru, co měl pravdu a my se konečně začneme řídit podle tvých "železných" norem a že jich je, jak jsem si tak zhruba pročetl fórum.
Zamysli se, je opravdu forma toho vyjadřování a komentování všeho zde, na místě? Od člověka, který to v podstatě ještě ani nehrál... (když nepočítám kratičkou betu)
HC barbarian lvl ?? / ?? / ACT ??
Graveyard:
HC barbarian lvl 60 / INFERNO / ACT IV - Diablo down - Sacrifice A2

TOP 10 HC EUROPE

Tyrion
Quill Rat
Příspěvky:19

Re: HC party - Whirlwind Axe crit & heal barb + last stand

Příspěvek od Tyrion » 17.05.2012, 20:19 hod.

chcem sa opytat na Whirlwind (aoe) buildy z akych zbrani sa najviac profituje 2h/alebo dual wield ?

Odpovědět

Zpět na „Barbarian“