Jaka je endgame vybava Wizarda?!?

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth
Re: Jaka je endgame vybava Wizarda?!?

Příspěvek od Darkness » 11.05.2014, 02:14 hod.

To navysovani jsem myslel takhle - kdyz se kouknu na tveho wize, mas na gloves a jednoum ringu Attack speed a nikde nemas Resource cost reduction.

Kdyz se kouknes na mou arcane carodejku - tak mam na gloves a sholders maximalni Resource cost reduction. 8%, dalsi 10% mam za 50 z paragonu.
Pak mam full tal rasha set, kdyz nahodim RORG (bohuzel mam jen jeden tak musiim prehazovat mezi postavami
Porad jeste pouzivam Magic weapon Conduit. A to je jeste malo, ale na T1-T3 se s tim da vyjit.
A taky pouzivam Frozen Storm armor, ktere procuje taky slusne, i kdyz dava zanedbatelnou dmg, tak hlavni efekt krome obranne funkce je, ze mi doplnuje AP, kdyz prochazim pres moby.

A diky tomu vsemu nepotrebuje ani AstralPresence

Nejlip s AP ale vychazim solo, kdy z mam jeste bonus na regeneraci od templare.

Dalsi vec, protoze pouzivam jako primarni utok wawe of force, tak jsem si dal z paragonu 50 bodu na navyseni Max AP, abych jich mohl, kdyz je potreba za sebou dat vic.

A jako spender, kdyz potrebuju setrit AP pouzivam Arcane Torent runu Death Blossom, ktera ma nejvyssi proc coeficient (tusim 60%) Arcane Torent tak s templarem muzu castit prakticky nekonecne, A kdyz je to na vice cilu, tak i bez templare.

Moznosti je spousy a zalezi jen na tom s cim se ti bude nejlip hrat.
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Jaka je endgame vybava Wizarda?!?

Příspěvek od lulinak » 11.05.2014, 18:34 hod.

ja jsem musel potupne resit nedostatek AP vyhrabanim staryho source z vanilly co dava 10 APOC, sice jsem holt prisel o 200 damage a 10 procent k Arcane so mel jinej source, ale ted uz nemam s AP vetsi problem, jen na single targetu...
Holt uprednostnuju jiny staty nez RCR (a taky jsem si lege itemy enchantem zamknul, cili s tim uz stejne nic neudelam a drop na obdobnou legendarku je zalezitost stovek dalsich hodin, ktery spis mit nebudu) a zatim se s tim vyzit da.

Az nekdy mozna padnou nejaky setovky, tak ty to castecne poresej, do ty doby asi nic jinyho nezbejva...

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Jaka je endgame vybava Wizarda?!?

Příspěvek od Mlok » 12.05.2014, 07:57 hod.

lulinak: Nemáš žádné plánky na sety? Pokud máš, tak si něco vyrob. Některé jsou velmi snadno získatelné, např. Asheara (za 20 minut dávám cca 15 esencí - Ssthrass na T5 v kampani), takže esence nejsou sebemenší problém. A můžeš si vyrobit např. legs + shoulders. Tím získáš současně 8% RCR + kalhoty mohou být o dost lepší než máš + získáš set bonus. A když ještě nemáš prsten na setovky, tak můžeš vyrobit rovnou i boty (ty už mohou dát o trochu více práce než trefíš dobrý roll) nebo rukavice s dalšími 8% RCR (u rukavic je to ale obětování vit. a jsou nejnáročnější na povedení rollu).

Já už mám AP vyřešeno, už jsem základ výbavy poskládal. Aktuálně už můžu jet pinpoint barier (tedy už nepotřebuju Power of Storm) a už nepoužívám ani Arcanota ani Astral presense. Aktuálně mám 21% RCR (10% captain, 8% ramena + 5% paragon) + ještě nechávám 4 APOC na Mirroballu, což mi při čekání 16s na Archon bohatě stačí.
Až konečně vyrobím Asheara rukavice s 8% cool down redukcí (zatím mám celkem slušné bez cool down redukce, protože se podařily jako první, nejsou ale cílem) a snížím čekání na Archon zpět na 13s (už jsem měl, jednu cool down redukci jsem ale obětovat z rare ringu a nahodil SoJ, který mám bez cool down redukce) a k tomu nahraju nějaký paragon (aktuálně mám 5% RCR z paragonu a navyšuju), tak vyhodím i ten APOC z Mirroballu. Už mám připravený celkem pěkný triumvirate (10% arcane, 9,5% CC a slušný roll dmg i int), u něj jen musím přerollovat na 8% cool down (je v pořadí čekání na materiál).

Ale ani jiné nejdou tak špatně, esencí mám aktuálně dost na všechno (Ashera, Born, Aughild) kromě Captaina (u toho ale zatím ani předělat nic nepotřebuju, jeden kousek se mi povedl téměř perfekt a druhý také ujde), který jde pomaleji.

Teď mi to vše vázne na nedostatku rare craft materiálu. BS mi přibývají rychleji než potřebný rare materiál. Ono taky když na rukavice (ty potřebuju vyrobit nové jako první a ty budou ještě na hodně pokusů než se trefím na int + CC + CD + CD) a helmu je potřeba 90 kousků, tak se není čemu divit.

Snowfist
Gorebelly
Příspěvky:320
BattleTag:Shawes#2825

Re: Jaka je endgame vybava Wizarda?!?

Příspěvek od Snowfist » 12.05.2014, 11:34 hod.

já jedu wizze trochu jinak...zacal jsem s tím že jsem chtěl jet cistou CDR na archona, pak mi postupne popadaly 3 kousky tal rashy. Tak jsem nahodil frozen armor s runou, která dává 28% dmg do okolí, tzn. mám s familiarem vsechny druhy dmg a kazdých 8s to háže 4 meteory a v archonu 3 ( protoze neni lighting dmg)...dmg to už ted dává hodně slušnou, nemám žádný problém dávat T4. T5 si myslím že bude taky v pohodě - vyzkousím dneska....a to mám gear který je potřeba ještě doladit u mystika - ramena -8% CDR, moonlight ward ceká na roll CHD, no je ještě dost drobností, které nebudou těžké dodělat a posunu se zase někam jinam...

Edit: tak s Thunderfury davam i light.dmg, takze 4meteory i v archonu

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Jaka je endgame vybava Wizarda?!?

Příspěvek od lulinak » 26.08.2014, 10:11 hod.

inu vzhledem ke zmenam wize (vetsina jednoznacne k lepsimu) oprasuji toto tema, ktere uz nebude tak jednostranne jako kdysi, ale wiz muze byt postaven na nekolika velmi funkcnich variantach (a Archon v nich paradoxne mozna uz nebude).
WoW byl silny a je ted skoro OP, Hydry konecne umi neco vic, Disintegrate konecne nadela paseku, MM dava vic, meteory z TR delaj bum atd....

Ted jeste vymyslet, jaka kombinace toho vseho noveho udela paseku nejvetsi a zaroven to bude cloveka jeste bavit.

Truhlu mam plnou kramu (Serpent, Mirrorball, Slorak, full FB set, full TR set, ruzny Magefisty, Cindercoat atd.) tak budu rad za zkusenosti z PTR, co smysluplnyho z toho postaviti :-) Dik

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Jaka je endgame vybava Wizarda?!?

Příspěvek od Mlok » 26.08.2014, 10:29 hod.

Řeší se to teď vedle ve vláknu
https://www.diablofans.cz/forum/viewtopi ... 07&t=10811
Více až to všichni pořádně na live otestují.

Mimo FB set už asi nic moc hrát nepůjde, pokud to má být i do vyšších lvl GR. Možná ještě tak Star Pact build.

MM zase tak moc více nedává. Ze začátku ano (navýšená dmg), ale na high life monstra už je ale zase naopak horší, protože je zase teď omezená na 3 stacky, což dříve nebylo. Líbí se mi ale více jak je ve 2.1. Stack dmg stejně pořeší FB set.

Archon pro endgame nebude 100%. Přes 30 GR není šance se s ním dostat (spíše ani těch 30 nebude možných), dmg je prostě slabá (oproti FB buildum o hodně). Archon je na dmg tak limitovaný, že už jsem vyzkoušel, že se ani nevyplatí hrát s unity. Už i na T6 je Archon s unity horší než bez unity. Sice na T6 s unity je to děsně lehké ohledně defense, jenže dmg s unity jde ještě o něco dolů oproti SoJi, takže jsem na T6 s Archon buildem s unity ještě mírně pomalejší než bez unity.
A to je pořád jen T6. GR jsou obtížností jinde T6 je +- jen 27 GR).

A co ještě nepadlo v tom sousedním vláknu, tak to jsou obouručky. Ty budou také jednou ze zajímavých variant pro některé FB buildy (a asi i jiné, ale ty budou stejně slabé).
Zejména Maximus a Furnace. Na FB buildy limotované cooldownem nebo spotřebou AP je to velmi zajímavá alternativní volba.

A tohle jsem teď našel:
Blizzard - Apocalypse stacks on targets
To je velmi zajímavé a bude nutné potvrdit na live otestováním. Pokud to tak opravdu bude, tak to bude super a další + pro Blizz. do buildu.

Odpovědět

Zpět na „Wizard“