Firebird set - obecna pravidla

Odpovědět
Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636
Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od McT » 19.11.2014, 09:32 hod.

Jak na DH přestanu lovit vybavení, tak vyzkouším. Vypadá to zajímavě a mezitim vyupgraduji pain. Jo bohužel, furnance mě nepotkalo za celou dobu co hrají. A dokonce mám i takovou smulu že i nikoho s kým hraji, že by mě ho dal :-)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 19.11.2014, 10:36 hod.

Tak to zkrácení vzdálenosti pro perma FB DoT u RG je brutální: "Less than a screen away and it stops."
Aspoň, že se jen zastaví a když se vzdálenost zpět zmenší, tak se zase rozběhne a není nutné DoT znovu startovat.

Edit:
Tak další říká něco jiného, tohle je zcela odlišné:
"The DoT stayed on the RG for me as long as its health bar was still displaying at the top of the screen (even if the RG was offscreen). If the bar vanished the DoT was gone when I moved back closer again."
To by byla dost velká vzdálenost.

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od babacho » 19.11.2014, 22:23 hod.

McT: Nic si z toho nedělej. Jsem na tom podobně, neřku-li hůř. Furnace mi padlo v době kdy nebylo in a protože jsem si říkal. No přece nebude běhat Wizz s takovou palicí. Tak jsem jej rozložil. A od té doby nic. Počítám, že mi začne padat až budou žádné jiné zbraně. Stejně tak jako mi po tomto posledním patchu začali padat TF a dokonce i to WoW mi padlo.

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Dava_C » 20.11.2014, 07:58 hod.

Pokud vše zůstane jak je, na což je zatím brzo, tak je Furnace dead a nastoupí Serpent Sparker jako BiS. Ovšem už v 2.1 měl být SS BiS a vše se změnilo během PTR. Bohužel nelze reálně otestovat, protože wizard zase nefunguje, když jsem to zkoušel, nedával jsem damage resp. měla strašně pomalej ramp up, říkám si WTF, pak jsem se dočetl, že je FB set zase buglej :roll: .
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Kuki10 » 20.11.2014, 08:09 hod.

A mě zrovna ss padl den zpátky. :-D

Odesláno z mého Nexus 4 pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
babacho
Burning Soul
Příspěvky:788
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KarelKiller #2267

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od babacho » 20.11.2014, 08:47 hod.

Tak to by bylo pekne. SS mi pada relativne casto. Predevcirem mi jeden padl a vyhodil jsem jej, byl hodne slabej.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 24.11.2014, 09:18 hod.

Tak jsem udělal na T6 jednu změnu gemu.

Přestal jsem používat Zeis. Měl jsem to udělat už dříve. Místo toho používám Powerfull (takže Toxin, Pain, Powerfull).

Není to nijak výrazně lepší (pocitově nepatrný rozdíl zaznamenávám pouze pro elitky mírně ve prospěch Powerfull), ale umožňuje mi to nestresovat se vzdáleností pro Zeis, zejména u elitek, když zrovna chci něco sbírat (a tedy nezmizím hned pryč) nebo je jich více u sebe a ve chvíli kdy řeším 2., 3. pack, tak nejsem pořád dost daleko od prvního.

Když nemám Furnace a hraju Maximus (Sledge vychází +- nastejno), tak mi to vychází takto:
- pro elitky Powerfull = Zeis na 50+ yardů, tzn. pro elitky je Powerfull celkově lepší, protože u Zeisu nikdy není 50y+ pořád (i když u dané elitky nečekám a mizím pryč, tak ze začátku než zmizím nemám 50+ yardů)
- pro obyč moby powerfull = Zeis na cca 25 yardů (v průměru), tady je Zeis o chlup lepší, průměrně udržím obyč u mobů asi o něco více než 25 yardů (u nich nikdy nečekám, ale i tak v některé mapě se hned dostatečně nevzdálím), tady ale tedy nepatrný dmg boost nepotřebuju, slabinu mám elitky a ne obyč moby

A buff z Powerfull při 75s mi na T6 drží pořád.

Kdo má Furnace, tak to bude mí trošku posunuté ve prospěch Zeisu, protože 15% bonus do elit z Powerfull bude méně významný (při větší celkové dmg do elit). Já mám i s Powerfull pouze 30% do elit s Maximem.

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od fuxicek » 24.11.2014, 11:51 hod.

hele borci, za kolik vam to tika do elit ta apokalypsa s furnace a bez ni?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 24.11.2014, 12:38 hod.

Hoď si to do kalkulátoru. Odečítat ve hře nemá vůbec smysl díky podivným interakcím hodnoty DoT x Apocal. (změna intervalu po jakém se zobrazují dmg čísla).
Co si vybavuju, tak pro GR setup se Sunkeeperem mám infinite DoT kolem 130mil. Pro T6 setu jsem to ani nezjišťoval, tam infinite DoT není vůbec podstatná.

A kolik tiká samotná Apocal. také není podstatné a hlavně navíc se to bude rychle měnit jak postupně bude narůstat dočasná FB DoT.

Tedy pro GR použít kalkulátor a budeš vědět přesně pro libovolný setup. A pro T6 je nejlepší srovnání průměrný čas riftu, případně XP/hodinu (to je v podstatě to stejné srovnání).

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od fuxicek » 24.11.2014, 13:00 hod.

kde najdu ten kalkulator?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 24.11.2014, 14:26 hod.

Odkaz je v tomhle vláknu, strana 6. Nebo tedy ještě jednou:
- originál tabulka
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
- upravená Uterem, příspěvek na straně 6
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... 1181041020

Ta upravená je lepší.

fuxicek
Burning Soul
Příspěvky:716
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Pepa#4687

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od fuxicek » 24.11.2014, 16:04 hod.

diky


tak trochu jsem se v tom ztratil, takze tabulka uplne k hovnu pro me, proste kdyz mam pres tri mega fire dmg a 90pct do elit, tak to musi strilet ne?

tak ted jsem tak trochu prekvapen, spustil jsem na guardiana apokalypsu a po par vterinach tam zacaly skakat 500 mio+ cisla a ten se roztekl jak z cukru, takze to i slusne naklada.

nevim, jestli se to tady doctu, ale je mozne, ze cim vice mu nalozim na startu, tim vice to potom skace?

Hcx
Fallen Shaman
Příspěvky:51
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Hcx » 01.12.2014, 00:46 hod.

Dobrý den,

jsem začínající wizard.. mám toto : http://eu.battle.net/d3/en/profile/Expe ... o/51459356

osobně se mě libí moje off hand kde díky ní si mohu dát iluze při portu. Jinak bych byl rád za jakoukoliv kritiku.. čím více kritiky a informací co je špatně tím budu raději .. děkuji a zakousněte se do mě prosím xD

Hcx
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Hcx- ... o/51459356

NS ........................... SC
24.01.2015 - 625 plvl 10.3.2015 - 410plvl
17.12.2014 - 312 plvl 24.2.2015 - 255plvl

ALOKART
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ALOKART#2233

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od ALOKART » 04.12.2014, 04:25 hod.

fuxicek píše:diky


tak trochu jsem se v tom ztratil, takze tabulka uplne k hovnu pro me, proste kdyz mam pres tri mega fire dmg a 90pct do elit, tak to musi strilet ne?

tak ted jsem tak trochu prekvapen, spustil jsem na guardiana apokalypsu a po par vterinach tam zacaly skakat 500 mio+ cisla a ten se roztekl jak z cukru, takze to i slusne naklada.

nevim, jestli se to tady doctu, ale je mozne, ze cim vice mu nalozim na startu, tim vice to potom skace?
to by som chcel vidiet co tam mas za veci :) Ja sa to sice tiez snazim nejak poskladat ale moj wizar je zatial len taky supak z bazaru oproti miestnim :/
Cisla mi tam skacu tak okolo 160 mio ked sa to dobre rozbehne :D

Redy
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Redy

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Redy » 02.01.2015, 17:57 hod.

Chtel bych poprosit o zhodnoceni me Firebird Blizz/Hydra Wizardky a budu rad za kazdou radu. Nejcasteji chodim Rifty, obcas Bounties, prekonavat GR me moc nebavi.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Redy ... o/43465622

Jako sve slabiny vidim :

Prsten: Cekam az padne lepsi SOJ, ktery bych mohl osocketovat. Kdyz hraju sam, pouzivam Unity.

Amulet: Idealni by asi byl nejaky s + Fire dmg , CHD, CHC a socketed ???

Zbran: Cekam na Furnace.

Vidite tam jeste neco?


Jake Legendary kameny pouzivat? V RORG mam Bane of the Powerful, co dal? Zeis a Trapped?
Napada vas nejaky lepsi pasiv. skill?

Diky :)

Dava_C
Ancient
Příspěvky:2377
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:avio#2489

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Dava_C » 02.01.2015, 20:14 hod.

Máš tam toho hodně.

Amulet alespoň int, cc, cd, díru + Toxin (ideálně místo int mít Fire)
Rukavice s vitalitou místo AS
Bracery Warzechian nebo Strong Arms
SoJ s jedním z critů a socketem + Pain Enhancer

Třetí gem může být Zeis nebo Bane of The Powerfull

Takhle jak máš build, tak tak to chodím v partě, když náhodou jdu, jen místo Glass cannonu mám Elemental Exposure a místo Hydry mám Familiar Sparkflint. Když jdu solo, tak upřednostňuju pure DPS a movement speed u všech skillů i pasivek a kompenzuju to Unity místo SoJ, vyjde to lépe. SoJ už neudržím, protože i s plným počtem bodů z paragonu mám jen 6m Toughness, proto Unity. Ostatně to můžeš vidět v profilu, jak chodím T6 solo.
Profil

PL800 (6.12.2014 - 1104.) ✔
PL1000 (15.4.2015) ✔
PL1200 (12.7.2015 - 469.) ✔
PL1300 (1.9.2015) ✔
PL1400 (7.10.2015 - 596.) ✔
PL1500 (27.10.2015 - 440.) ✔
PL1600 (15.11.2015 - 578.) ✔
PL1450 S4 ✔
PL1715 (29.11.2015 - 595.) ✔

Redy
Quill Rat
Příspěvky:3
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Redy

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Redy » 02.01.2015, 21:19 hod.

Dava_C píše:Máš tam toho hodně.

Amulet alespoň int, cc, cd, díru + Toxin (ideálně místo int mít Fire)
Rukavice s vitalitou místo AS
Bracery Warzechian nebo Strong Arms
SoJ s jedním z critů a socketem + Pain Enhancer

Třetí gem může být Zeis nebo Bane of The Powerfull

Takhle jak máš build, tak tak to chodím v partě, když náhodou jdu, jen místo Glass cannonu mám Elemental Exposure a místo Hydry mám Familiar Sparkflint. Když jdu solo, tak upřednostňuju pure DPS a movement speed u všech skillů i pasivek a kompenzuju to Unity místo SoJ, vyjde to lépe. SoJ už neudržím, protože i s plným počtem bodů z paragonu mám jen 6m Toughness, proto Unity. Ostatně to můžeš vidět v profilu, jak chodím T6 solo.
Dekuji za obsahlou odpoved. :)

Ten Toxin gem musim hned vyzkouset, nejak jsem o nem vubec nepremyslel jak jsem u nej videl poison dmg, stejne tak vlastne Pain Enhancer. :oops: Takze potom se vlastne Elementar Exposure hodne vyplati, o to vic s Familiar Sparkflint.. Jen by to asi chtelo pro Pain a Toxin uz mit Furnace ne? Jeste premyslim jaky gem dat do helmy. S mou malou Toughness asi zatim bude lepsi +life?

K tem bracerum, mne se zdaji Slave Bonds lepsi nez Warzechian, nebo jde o ten speed boost?
Btw ten tvuj dmg je perfektni, skoro jednou tak velkej jak muj.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od Mlok » 02.01.2015, 21:44 hod.

Poison dmg z Toxinu nefunguje s EE. Toxin a Pain E. se hrají kvůli DoT, která má rychlejší nástup dmg než fire s FB setem.
Familiar má velmi malý efekt pro EE, protože Familiar trefí jen sem tam něco málo a ne jako Apocal. všechno široko daleko.

EE má smysl především se zbraní, která má cold/light/arcane dmg jako to má Dava_C. S fire dmg na zbrani EE nehraju i když i tak se to dá, ale už to není ono (když je to jen fire + cold/light armor).

Furnace je jasně nejlepší volba když se hraje s Pain + Toxin. Furnace nemám, tak to hraju s Maximem. Pro gemy pořád slušné, ale je hodně znát, že chybí dmg do elit oproti Furnace. Se Sunkeeperem je to ale na T6 horší. Elitky jsou sice pak lepší, ale zase už má malou base dmg pro DoTky z gemů.

Warzechiany se hrají kvůli speed boostu a je to opravdu hodně znát. Na T6 podle mě povinnost, pokud chceš být aspoň trochu efektivní. Konečně se mi podařil trochu slušný roll Warzechianů než jsem měl předtím.

Uživatelský avatar
KryOn
Burning Soul
Příspěvky:646
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KryOn#2377

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od KryOn » 03.01.2015, 10:11 hod.

Zdar a sílu, občasně sem tam skočím wiznu (je sožená zejména z Kadili) a po očku koukám, co máte na sobě a podle toho se to tak nějak trochu snažím skládat, ale chtěl jsem se zeptat, na co se zaměřit. Asi udělat pain šutr tipuju, sehnat si lepší opasek (to se snažím už od tý doby co zápalku hraju - cca čtyři dny intenzivně), zkusit lepší RoRG a samozřejmě čekat na furnance a vylepšovat si FB set, říkám to správně? Mam ještě jednoho maxima, ale ten nemá moc dobrý roll a to bych asi tratil zase bonus z rukavic... T6 se dá, ale trochu mi lítá život, pasivku jsem zatim neměl žádnou, takže trochu pocit sucha je... Díky za radu, jestli jsem na něco zapomněl...

http://eu.battle.net/d3/en/profile/KryO ... o/49798797
Obrázek
Battlenet: PROFIL________________________________________________________Zprávy na poetu

Uživatelský avatar
KryOn
Burning Soul
Příspěvky:646
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KryOn#2377

Re: Firebird set - obecna pravidla

Příspěvek od KryOn » 03.01.2015, 12:12 hod.

Tak jinak, jsem našel pěknej maximus v truhle, myslel jsem že měl reroll ale neměl. Horší to je ale teď s rukavicemi, ty stojí za nic, jedině vyměnit cinder, ale to je mi zase líto resource cost... No budu trochu lootovat, snad něco padne a ono se to nakonec vyskládá samo, tak jak to ostatně bývá...
Obrázek
Battlenet: PROFIL________________________________________________________Zprávy na poetu

Odpovědět

Zpět na „Wizard“