Pomoc s Wizem po updatu

Odpovědět
Igoreso
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Igoreso#2740
Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Igoreso » 22.01.2016, 11:49 hod.

Ahoj,
mám postavu
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Igor ... ero/545051

mužete pomoct co změnit, najít, upravit abych ji vylepšil?
moc se v tom ted neorientuji...
dík moc

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od hulkxxxl » 22.01.2016, 11:52 hod.

http://www.diablofans.com/builds/69933- ... izard-solo

http://www.diablofans.com/builds/69867- ... gy-twister


ahoj koukni sem nějaký základ máš, sežeň zbraň, source a hurá na ně
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Glimmer Man » 22.01.2016, 12:18 hod.

Co bych udělal já:

- do kostky helmu "slow time gets the efect of every rune", jednoznačně

- vyměnil zbraň... že se potvory rozprchnout je ti na nic, protože většina kouzelníkových schopností musí přesně cílit, používal bych jednoruční zbraň + orb, dvě věci = víc vlastností a bonusů

- jiný bracery, co máš mi přijde k ničemu

- víc bych věci cílil na critical hit change + damage

- jiný prsteny, nejlépe focuc + restraint, protože stejně používáš primary + arcane orb

- jako primary bych používal chain lighting, má delší dosah, takže se dá používat častěji

- opasek rozhodně nechat, ten je dobrej na dobíjení arcane power, ale zkusil bych najít lepší roll s hodnotou 12 a lepšíma vlastnostma

- rukavice - pokud enchantuju critical hit change, nedám pokoj, dokum mi neapdne 50%. Když už stojí jeden pokud kolem 5 miliónu a mám jenom 49, tak to zabalím, ale štve mě to. To samý boty... chce to 15%.

- amulet máš sice ancient, ale myslím, že to je s*it, jak jsem říkal, chce to critical hit change + damage, pasivka power hungry se mi nelíbí, ale to záleží na tvým herním stylu

- vždycky mít tři legendární gemy, ne jenom dva, asi bych nedával bane of stricken, ten mi přijde dobrej pro charaktery, který dávaj hodně slabších ran rychle u kouzelníka nevím... je to asi dobrý na těžký rift guardiany, jinak v běžný hře, kde chce zabíjet rychle asi moc ne

- skilly asi dobrý odpovídaj buildu, akorát by se dalo zvážit, jestli si nenechat jenom jeden a druhej vyměnit za magic weapon, nebo energy twister a nasadit bracerky ranslor's folly, čímž bys se natahovaly potvory do bubliny, bracerky to chce s 6% crit chnage a 20% + arcane damage

- pokud používáš teleport a slow time, tak jsou dvě hůlky, jedna odstraňuje cooldown na teleport a truhá snižuje cooldown bublin o 40%. Jednu to chce nasadit a druhou do kostky.

- orb Triumvirate, kterej máš tech v kostce bych dal do druhý ruky.

- prsten v kostce je ti dobrej možná tak při sólo hře s pomocníkem, jinak ne. Já osobně mám rád imunizační amutely proti poison a fire. Jeden na sobě a druhej v kostce, podle toho, kterej najdu lepší.

- pasivní skilly - illusionist mi přijde na nic, cooldowny se daj vyřešit jinak a v podstatě je řeší už tvůj set, dal bych astral presence, ať se rychleji obnovuje AP, jinak by to mohlo bejt dobrý, pokud s tím počítáš a hraješ podle toho (zejména arcane dynamo)

- do budoucna ideálně všechny věci ancient, ať se na ně dá použít ten novej recept v kostce, kterej ti k věci přidá inteligenci výměnou za tři nejlepší topazy a vylepšenej legendární gem

To je asi tak ve zkratce všechno... jak vidíš, téměř všechno máš špatně. Teda podle mě. :-)

Máš alespoň co zlepšovat a důvod hrát a hledat, zkoušet, hledat, zkoušet...
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Mlok » 22.01.2016, 13:16 hod.

Sice teď Wiz. nehraju, takže nemám Wiz. tak dobře nastudovanou jako UE DH, ale reagovat musím (ale možná Wiz. hrát za chvíli jako druhý char budu a studoval jsem Wiz. také docela dost pro rozhodnutí jestli při jednom charu hrát DH nebo Wiz).

Co radí Glimmer Man je s prominutím úplně celé blbě.

Aktuálně se hrajou hlavní dva buildy, i když skoro všichni hrají převážně jeden a to ten, který dával hulkxxxl v prvním odkazu (tedy s Explosive blastem). Ještě se pak hraje i Dis. + Twister + Etched Sigil (hraje ho o dost méně lidí, nicméně s tímhle buildem je někdo na GR86 na druhé pozici EU, tzn. je to konkurence schopný build).

Build lze nastudovat v odkazu od hulka.

Co se v každém případě určitě nehraje (a je přitom doporučováno v předchozí příspěvku):
- Crown of the Primus: na tuhle helmu není v žádném dobré buildu prostor, její přínos je mnohem menší než použití jiných zásadních itemů
- Focus a Restraint: Ty se také nehrají v žádném buildu. Hraje se vždy Endless Walk + Halo + CoE (při použití F&R by se musel vyhodit Halo nebo CoE a to by nejde ani jedno, bez Halo to na vysokých GR nejde a CoE obrovská ztráta dmg)
- Barier Blades je na vysoké GR nutnost, celé se to hraje hodně na blízko (a nebo v tom druhém buildu se nehraje primary vůbec), nechal bych je ale klidně i na speed farmu středních GR
- na vyšší GR se Stricken hraje vždy, gemy jsou dané, tam není žádná použitelná jiná alternativa, tedy Trapped + Stricken + Esoteric; na nízké GR na rychlofarmu Stricken samozřejmě lze nahradit něčím jiným
- z těch uvedených zbraní se nehraje ani jedna (to je úplně špatně, s tím bude dmg několikansáboně menší a bude pižlat supernízké obtížnosti), buď se hraje Unstable scepter pro zdvojnásobení dmg Arcane orbu (a k tomu do kostky Triumvirate, který ještě extrémně navýší dmg Arcane orbu) nebo se hraje Twisted sword pro velké navýšení dmg Energy Twisteru (a k němu do kostky Furnace nebo Deathwish);
- magic weapon se v jednom tom buildu nehraje vůbec, na to není prostor a v druhém se hraje deflection
- imunity amulet jeden na sebe a druhý do kostky, to je s prominutím už totální hovadina, to je tak cesta k tomu mít několikanásobně menší dmg a hrát někde úplně nízké obtížnosti (k čemu dva imunity amulety když nebude vůbec žádná dmg hrát vyšší GR...)
- illusionist je povinnost, to je základ obou dobrých buildů, cílem je vůbec nechodit a držet trvale 100% dmg bonus z Endless Walku

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Glimmer Man » 22.01.2016, 13:31 hod.

Mlok:

Zajímavá konfrontace, dík. Já to psal podle toho, jak bych to udělal. V pár věcech máš recht, když se nad tím zamyslím.

U imunizačních amuletů jsi ale zapomněl na jednu věc... dám celkově větší damage, pokud nebudu věčně na prkně a čekat na ressurect nebo cooldown, i když mám dílčí damage. Ale pravdu máš v tom, že to je relativní. Může bejt rift bez much a s jiným guardianem a nemá to takovej efekt.

Proč ne, "tvůj" je asi lepší. :)
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Mlok » 22.01.2016, 13:50 hod.

Správně postavený build bude dávat cca 3-5x větší dmg než při použití imunity amuletů a současně se nebude konat žádné umírání (je tam spousta defensivních aspektů, jinak by to na GR86+ ani nešlo).

Oba popsané buildy mají už v žebříčku zahráno GR86+. A příležitostní hráč bez perfektní výbavy (ale zase už s nějakým slušným základem) a bez vysokého paragonu u obou buildů musí zahrát aspoň GR75. Můžeš zkusit zahrát GR75+ s použitím dvou imunity amuletů...

Mně pořád od DMO některé věci odrazují, proto jsem začal ve 2.4 s DH:
- nemám rád Explosive blast (osobní preference), což je základ toho nejvíce hraného buildu. A to je škoda (pro mě), protože tenhle build je slušně použitelný i na nižší speed GR i rychlé TX (na ty nízké obtížnosti jsou možné mírné modifikace) i když UE DH bude na nízkých obtížnostech o malinko rychlejší;
- druhý build (Disint. procující Twister) by se mi líbil stylem hraní, jenže ten je zase výborný pouze na vysoké GR, na nízkých obtížnostech vhodný není a dělat Wiz. jen kvůli vysokým GR se mi nechce i když by bylo s tímhle buildem o hodně snažší se dostat výše než s UE DH.
S UE DH jsem na GR75 zatím bez jakékoliv snahy o vyšší GR (jen exp. gemů) a při hodně velkém snažení se dostanu na GR77-80. S DMO by to bylo tak GR80-82 (vím co umím oproti jiným lepším hraůčm zahrát, takže vždy už předem mám vždy dobrý odhad kam se s čím proti ostatním dostanu) za předpokladu nasbírání hodně dobrého gearu jako mám u UE u DH. Ale třeba se o max na GR ani snažit nebudu, už mi to zase tak moc nebere. Nejspíš jen zkusím ještě 1-2 lvl kvůli gemům a vykašlu se na to (maximálně mi namotivuje dostat solo gemy na lvl 80, což ale můžu i na speed GR64, který už je kolem 3,5minuty průměrně s UE DH)

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Glimmer Man » 22.01.2016, 14:11 hod.

Hmm, asi máš pravdu. Ten set s tím amuletem je teď asi pro kouzelníky dobrej, protože u kouzlení stojej na místě. S tou hůlkou máš taky pravdu, přiznám se, že o týhle nový jsem nevěděl.

No ale ten svůj výlev tady nechám, i špatnej příklad může udělat dobrou službu. :lol:
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Igoreso
Quill Rat
Příspěvky:33
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Igoreso#2740

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Igoreso » 22.01.2016, 14:44 hod.

Dik moc za rady.
Vecer k tomu sednu a upravim

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od hulkxxxl » 22.01.2016, 15:05 hod.

ale všechno je k něčemu dobré o tom melee buildu pro wize jsem nevěděl sledoval jsem jen ten twister co všichni hrají v partě a s ohledem nato co udělali s barbarem to asi skusím :D
Obrázek Obrázek

Cenda
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Cenda » 23.01.2016, 11:56 hod.

Muzu se zeptat hraju na ps4 paragon 600 zacal jsem z novym patchem wizarda doted sem jel na ty prsteny co zvysuji damage za ancient s unity a Etched sigilem disint procujici blizard na stun dal sem zatim na hardcore 51 chci ted jet dis procujici energy twister a nevim ktery set je nejlepsi na to.S ancient verzi sem daval az 700M po prehozeni na DMO zatim jen 60M ale nemam jeste dobry rolly. A jestli muzu jeste v cem je takovej prinos prstenu CoE kdyz se ty bonusy toci ten bost mam pouze kdyz je boostlej ten muj element ne?

Cenda
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Cenda » 25.01.2016, 19:17 hod.

Tak jsem zkusil tu verzi s Etched sigilem DMO i firebird a porad nevim co je lepsi u fire je plus dalsi pasivka na hardcore aje to rychle u DMO me brzdi ta bublina dis i kdyz procuje energy tak to nesnizuje coldown musim rucne pustit twster a nemam arcane no budu zkouset ocividne wize moc lidi nehraje.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Demogorgon » 26.01.2016, 08:59 hod.

Mlok to popisuje dobře, já hraju DMO na arcane orb. Jen s tím rozdílem, že prozatím se mi nechce používat Explosive blast. Non-season jsem bohužel hrál jen chvilku, a tak nemám pořádně vylepšené gemy a nemám na všech ancient věcech přidaný main stat (přes recept kostky) ale s tím co mám je GR75 docela easy farma.
Více se teď věnuji sezoně, kde mám taky toho stejného Wizarda + build DMO arcane orb. Tam mám gemy prozatím naprostou katastrofu a přidaný mainstat do ancient nemám nikde. Přesto jsem dnes ráno na rychlo zkoušel GR66 a dal jsem to s prstem v nose, to pro tyto buildy není žádná výzva.

Cenda
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Cenda » 26.01.2016, 13:24 hod.

Jasne zkusim zahrat uvidim ale ja hraju HC a pri zdi nerad umiram ,ze setu Dmo nemam ani jednu ancient takze zatim slaby a gemy mam na35 . Co jsem zjistil na tech setech se dmg stakuje paj je obrovska ale zaklad zacina nekde na 20m a kdyz neni stak tak je kolem 50tky riftu uz problem.u ty verze na ancient veci tam mam stabilne 500 M i vic .

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Mlok » 26.01.2016, 13:43 hod.

Tady je jeden z buildů (dis. + twister) pro HC:
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/20419283838

Nakonec mi právě tenhle odkaz odradil začít hrát teď také Wiz. Chtěl jsem hrát právě nějakou variantu tohoto buildu (jak nemám rád Explosive blast), ale při bližším prozkoumání mechanismu toho buildu mi hrozně moc vadí to neustálé střídání skillů.
Než jsem to prostudoval pozorněji, tak jsem nečekal, že se disint. a Twister budou muset tak rychle točit.

Tady je to hezky popsané v mechanice Twisteru v části pro Etched Sigil
http://us.battle.net/d3/en/forum/topic/20420284122
cituji:
"This power has a cooldown of 60 frames and while channeling either of the listed spells you deal damage every 20 frames, leaving you 40 frames per second to cast your own Energy Twisters while still getting as many Energy Twisters as possible from Etched Sigil."

A v tom videu je to pak pěkně i vidět, že se to tak snaží co nejvíce hrát. Tzn. v rámci jedné sekundy točit 1/3s disn. a zbylých 2/3s self cast Twisteru. A nesnáším velké klikačky. Takže Wiz. zase tuhle sezónu hrát nebudu vůbec a zůstanu jen u DH i když to nepůjde s UE tak vysoko v GR jako s DMO.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Demogorgon » 26.01.2016, 14:41 hod.

Tak to jsem rad, že jsem ty ostatní buildy moc nestudoval. Zalibil se mi DMO arcane orb. Pro SOLO hru idealni a v poslednim PTR s nim dali GR88 (stejné podmínky jako live patch 2.4), takže silný je dost.

Já jen nepoužívám ten explosive blast, tak nevím jak moc mě to bude limitovat. Můj vrchní limit GR ale zatím zjistěný nemám. Až jej zjistím, tak budu řešit, jestli to s explosive blasts zkusím.

Co se ale týče HC, tak tam se hra samozřejmě může lišit.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Mlok » 26.01.2016, 15:23 hod.

Koukám na to, že to má i Quin v tom jeho návodu jako alternativu (hrát to s Furnace + Magic Weapon bez Explosive blastu). Na dmg to bude i o chlup lepší bez explosive blastu, ale znatelně horší na defense (i když se dá Deflection).
Ale každopoádně to tak bude mnohem hratelnější.

Téhle variantě bych možná ještě mohl dát šanci, jestli se mi bude chtít dělat komplet s druhou postavou.

Uživatelský avatar
Demogorgon
Doom Knight
Příspěvky:442
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Démogorgon#1565

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Demogorgon » 26.01.2016, 15:40 hod.

Jj, mám to od Quina a právě používám tu Furnaci, včera jsem ji získal na season, tak jsem happy :) .
Uvidíš sám, za mě musím říct, že se to hraje dobře.

Cenda
Quill Rat
Příspěvky:8
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od Cenda » 26.01.2016, 18:39 hod.

No tak verze s arcane orb naprosta nehratelna bych se zblaznil nevim co driv mackat :(

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od hulkxxxl » 27.01.2016, 09:09 hod.

arcane orb je právě podle mě jednoduchej

jen jdu sekám, házím bublinu, mačkám blast, po nastackování dynama zmáčku orb a zase dokola, stacky - orb atd...

oproti raekoru je to jednoduchý jak facka
Obrázek Obrázek

lulinak
Doom Knight
Příspěvky:442

Re: Pomoc s Wizem po updatu

Příspěvek od lulinak » 08.02.2016, 08:52 hod.

souhlas DMO je jednoduchej na hrani, sice mam aktualne vrchol na GR70 (cili na DH apod. se to asi pro casualy nechyta), ale jinak se to hraje paradne a jednoduse, jen drzim porad levej, obcas zmasknu pravej, a skacu po obrazovce teleportem.

V kostce mam Furnace, na slotu misto blastu mam Magic weapon s 20 procentama, jako druhej ring Unity, celkem Area damage zatim jen kolem 110% a do GR70 to pujde i bez blastu...

Jeste doladit zbran a nasyslit postupne gemy do na primar stat a mohlo by se darit o par levelu vyse, ale nema to moc smysl, trva to tam vse uz moc dlouho...

Odpovědět

Zpět na „Wizard“