Manald heal dotazy

Odpovědět
HuntaKunta
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Manald heal dotazy

Příspěvek od HuntaKunta » 12.01.2017, 13:48 hod.

Zdravím. Moc by mě zajímalo, co všechno ovlivňuje dmg z proc Manald Healu. Zvyšuje ho +procenta lighting dmg? Pasivní skilly, např. power hungry? Gem Veis stone of vengeance? A co třeba crit hit? Má smysl ho mít, pokud bych se zaměřil pouze na dmg z manald healu? Díky za odpovědi!

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Glimmer Man » 12.01.2017, 14:44 hod.

Jen napíšu pár myšlenek:

Šance na procnutí damage z manald heal je 15 %. To mi přijde dost málo na to, aby to byla hlavní damage. Já to chápu jen jako dobrej bonus navíc, ale nesoběstačnej.

Myslím, že všechny bonusy násobící tvojí damage se na to uplatní.

Se setem DMO to asi nepůjde, tam se podporujou jen nějaký skilly. S Firebird setem by to asi šlo, ale tam moc není prostor na lightning damage.

Asi by to šlo s Vyrs setem, kterýmu je jedno, kterou damage násobí.

Taky by to šlo s Tal Rasha setem, ale tam je zase málo prostoru pro lightning skilly.

Takže abys to měl jako hlavní zdroj damage, tak by to chtělo udělat co nejvíc hitů pomocí lightning. Čili všechny možný věci, který dělaj lightning "samy". Je na to dvouruční sekere, opasek a nevím co ještě. Možná... ale přijde mi, že tyhle věci zase seberou prostor něčemu užitečnějšímu.

Fakt nevím, jestli šance 15% je dostatečně silná.

Já blbnu s Tal Rasha kouzelnicí a bleskovejma meteorama procovanejma pomocí Etched Sigil, takže to tam sypu jedna báseň a mám k tomu taky manald. Tak až dám do kupy pořádnou předfinální výbavu a budu zkoušet co to umí, tak možná budu moudřejší. Teď v tom fofru oneshotů těžko posoudím, jestli manald heal ring dělá rozdíl. Nicméně mám pocit, že top build z tohodle ringu žádnej nevzejde. Pořád to bude firebird nebo tal rasha hranej s archonem dohromady.
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
Glimmer Man
Doom Knight
Příspěvky:558
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:GlimmerMan#2825

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Glimmer Man » 12.01.2017, 15:14 hod.

Ještě dodatek: trochu blbnu s legerdárním gemem "Mirinae...", tam je stejná šance na procnutí, taky 15%. A mám pocit, že to teda pleskne potvoru hodně vzácně, když si odmyslím pravidelný plesknutí po 3s za level 25.

A to mám pocit, že hitů rozdám fakt hodně.

Ono 15% že se něco povede je něco jinýho, než že se na 15% procent něco nepovedě. Co já už měl u Uršuly failů na 90%... 8-) 8-) 8-)
S11 - těším se... necromantský žebříček čeká, až do něj vyreju svoje jméno :-)

Profil: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Glim ... o/84033455

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Seton » 12.01.2017, 16:37 hod.

"....Nicméně mám pocit, že top build z tohodle ringu žádnej nevzejde...."
;) :twisted:

http://www.diablofans.com/builds/85762- ... -no-archon

Dneska začnu S9 asi po roce absence tak to rovnou zkusim :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Mlok » 13.01.2017, 18:14 hod.

Aktuálně na sezone rank1 je Vyr6/Tal2 s Manald healem (je to s Archonem) se zahraným GR96 (to už stihnul o 1lvl výše než mám zahráno s FB6 Archonem mimo sezonu). Takže rozhodně jsou buildy s manald healem i na nejvyšší GR. Co se více testovalo na PTR, tak to vypadá, že build s manald healem bude o malý chlup slabší než předchozí FB6 Archon. Ale třeba jen o 1-2GR. A to znamená, že se časem může ukázat, že FB6 Archon překonná.
Mimo sezónu zatím na nejvyšší pozicích žádný build s Manaldem není, ale tam to bude trvat daleko déle, jak jsou ty zahrané výsledky na GR100+ s FB6 Archonem výsledkem extrémního fishingu.

Mně se buildy s Manaldem nelíbí, takže zůstávám u FB6 Archon, který mi na vysoké GR baví.

HuntaKunta
Quill Rat
Příspěvky:2
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od HuntaKunta » 14.01.2017, 09:22 hod.

Já to ejdu s Tal Rashou, funguje to dobře. Je to celé o attack speed, do dvou vteřin nejpozději to většinou kritne. Chain lighting jako spouštěč je ideální + orb na opakovaný zásah a helma na dvojnásobek cílů. Jakmile to procne, rozdělí to za tu vteřinu a půl 1 až 2 biliony dmg. Takže hraje se s tim v pohodě. Spíš mi jen šlo o vyladění gearu.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Seton » 16.01.2017, 14:40 hod.

Mlok: Jojo, sleduji to, ale Achron ani FB mě neberou, takže jsem zvolil variantu z mého příspěvku nad Tebou ;). Propastný rozdíl to nebude. Tak či tak se na ten prsten teď hodně hraje, kromě FB prakticky vše z těch top sestav. FB už je tu moc dlouho :D už by mohl odrotovat někam do pryč :p :D.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

wirgie
Doom Knight
Příspěvky:431
BattleTag:wirgie#1965

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od wirgie » 17.01.2017, 04:37 hod.

Zajimala by me ta sestava 6vyr 2tal..nevis jak to mel?

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Mlok » 17.01.2017, 08:20 hod.

Přesně nevím. A není nic jednoduššího než se sám podívat přímo ve hře.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Seton » 17.01.2017, 14:43 hod.

Možné vylepšení na které někdo správně poukázal dotazem na jednom fóru:

1. Dovu energy trap: Prodlužuje stunt efekt z Paralysis? Pokud ano, jednalo by se o prodloužení okna, ve kterém může procnout MH.
2. Můžou klony z Mirror Image procnout MH přes lightning spell?

Pokud budou obě odpovědi pozitivní, těším se na další variace Tal+MH buildu :)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

wirgie
Doom Knight
Příspěvky:431
BattleTag:wirgie#1965

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od wirgie » 18.01.2017, 01:39 hod.

Mlok
Neptal bych se, kdyby tam ta postava byla :) nejspis uz se posunul v raitingu vys s buildem, ktery jede vetsina hracu..6 vyr jsem tam nikde nevidel..

Seton
1. Myslim ze prodluzuje, ale nevim jestli tech 25% navic stoji za to, za prodlouzenou dobu asi dalsi hit dat nestihnes..mozna tak nejaky build s naspeedovanym spectral bladem?
2. Pokud mas nejaky napad, podel se, vyzkousim

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Mlok » 18.01.2017, 08:57 hod.

Podívat se pořád můžeš. V season to tak hrají všichni na prvních místech žebříčku. Aktuálně GR100 na první pozici. Na noSeason do první dvacítky zatím nic (pořád tam je zatím jen FB6 Archon). Je ale otázka jestli se někdo snaží a nejsou všichni na sezóně.

Já se ale omlouvám za překlep, mělo to být samozřejmě opačně a tedy Tal6 a ještě navíc Vyr4 (a ne Vyr6/Tal2). S Vyr6 asi nic na opravdu nejvyšší GR nehrozí (a Tal2 v buildu by nemělo žádný smysl).

Edit:
Tak GR101, právě navýšil. A je zajímavé, jak to každý hraje nepatrně jinak. Jak ne úplně totožné skilly (první 3 v žebříčku se liší), tak každý hraje pak k tomu jiné bracery (Ancient Prathan, Ashnagararr, Ranslor).
A i zbraně se používají různé. Buď Starfire pro jeho bonus a nebo jiné alternativy s větším APS (i Pig stricker na druhém místě žebříčku, pak tu někdo má Eun-jang-do.

A tady jedna z variant
http://www.diablofans.com/builds/86578- ... ing-wizard

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Seton » 18.01.2017, 13:14 hod.

wirgie píše: Seton
1. Myslim ze prodluzuje, ale nevim jestli tech 25% navic stoji za to, za prodlouzenou dobu asi dalsi hit dat nestihnes..mozna tak nejaky build s naspeedovanym spectral bladem?
2. Pokud mas nejaky napad, podel se, vyzkousim
1. To se právě neví no :D. Každopádně to asi nebude mít cenu, protože amu slot je obsazenej víc než dost i bez Dovu. Tím myslím, že těch variant na to slotu je dost a asi o dost lepších (Traveler, Hellfire, Tal....). Jen mě to zajímalo :).
EDIT: Spectral blade neeee, ten je pomalej i při všech boostech, má malej speed coeficient už v základu :/

2. No nápad je víc než jasnej ;). Pokud by útok klonů z Mirror Image mohl procnout MH, tak by to mohlo výrazně navýšit dmg. Další dva zdroje pro proc MH :twisted:

Už teď je při BP AS 2.00001 - 2.2 a použití AT:SD schopnej MH procnout 2x na stejném cíli v jednom cyklu (v jeden čas) (tento jev možná není ovlivněnej breakpointem AS, nevím přesně). Pokud by se k tomu přidal proc MH od klonů :) :)....
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Seton » 07.02.2017, 10:16 hod.

Tak sem to nakonec stejně překopal na Achron verzi...dmg je prostě úplně někde jinde. Ale musím upřímně uznat, že mě to začíná bavit :).
Jakmile to dostanu do ruky, bude to pecka. Teď se ještě učím správně stackovat všechny bonusy a transformovat ve správnou chvíli a dobře pozicovat atd..
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Clay Burton
Quill Rat
Příspěvky:12
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KARGATH #2439

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Clay Burton » 07.02.2017, 11:59 hod.

Taktéž sem to zapích u Archon Manald buildu a paráda, jen mě mrzí že z důvodu odstěhování se do jihozapadních čech sem byl nucen nechat pc zatím tam kde jsem bydlel a to zrovna kdy mě to chytlo .Moc mě baví když se na farm GR 70 objeví boss , čas na progress baru těsně za hranicí půlky ,odpálí se archon ,plesk do bosse a ten se běhěm dvou a půl vteřin rozteče jako náctiletá fanynka na koncertě Justina Ferenborow Ugly Boya Biebera :D :D

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Seton » 07.02.2017, 13:08 hod.

Jn, jakmile to procne, je to naprosto erektivní zážitek :). Horší jsou opačný případy, kdy na vyšším GR stáhneš během prvních 3 vteřin půlku jeho HP a pak se třeba 15 vteřin nic neděje a ty si připadáš, jako bys ho pleskal mokrým ručníkem :D :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Clay Burton
Quill Rat
Příspěvky:12
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:KARGATH #2439

Re: Manald heal dotazy

Příspěvek od Clay Burton » 07.02.2017, 13:22 hod.

Přesně :D to je pak 15 sec dlouhejch jak dekáda kold když máš za choudelí Perditiona (Rakanoth) :D

Odpovědět

Zpět na „Wizard“