Fire build WD

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885
Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 01.04.2014, 08:20 hod.

Podělím se o build, který jsem hrál před vydáním datadisku, vyexpil jsem v něm RoS a v současné chvíli v něm lze farmit podle gearu všechny tormenty. Testoval jsem na T1-T4 rifty v partě, T3 bounties čtvrtý a pátý akt, krátce testováno i solo T4 ale nebyl čas. Mluvíme o efektivním farmení, takže se u elit nezastavujete na delší dobu než 5 sekund a i to už je dost hrana... Lze hrát jako faceroll i jako hodně bezpečný bez umírání, záleží jak kdo chce a jak koho baví. Nejsem příliš velký fanoušek běhání T1 za každou cenu a IK všeho co potkám, protože mi to přijde celkem ujeté a beze smyslu se někam posouvat tedy chodit vyšší a vyšší obtížnosti což by mělo být smyslem hry.

Build:
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/w ... VeT!YZaabb

Základem funkčnosti buildu je:
- co nejvyšší atack speed kvuli spawnování fetishů (všechny paragon body jsou v IAS), stává se dost často, že běhám i s 10+ fetishema
- +XY% fire dmg všude kde to jen jde
- enchant itemů na spely, které používá tedy Fetish army dmg, firem bomb dmg, firebats dmg

Viděl jsem už dost buildů nejen tady na forku, ale nějak pořád nechápu, proč si dáváte do svých buildů spely, které dávají +cold/poison atd., když pak většina používá fire nebo physical. Přijde mi to nesmyslné upřímně řečeno tlačit na gearu + nějaký druh dmg a potom chodit s jedním spelem, který tento dmg využívá a zbytek mít v něčem jiném:/ Samozřejmě je to můj subjektivní názor.

Způsob zabíjení monster
Trash:
- vše až do testovaného T4 (trash T5 a T6 nebude moc odlišný):
SW - SH - piranhado - spam firebats do piranhada

Elitky:
- jsou dvě možnosti, buď stejným stylem jako trash s tím, že občas se může na vyšším tormentu stát, že umřete, nebo bezpečněji z dálky s tím, že bose zabíjíte pomocí fetishů +pyrogeist+piranhado

SW - SH - piranhado - 3xpyrogeist - spam firebats do piranhada s pravidelným obnovováním pyrogeist

Gear:

Můj současný gear: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Yaka ... ro/1448572

BN ukazuje ty staty dosti podivně, takže uvedu na pravou míru, že DMG v této chvíli ve hře bez buffů mi ukazuje 950+DPS. Defakto na každém možném itemu mám +dmg k jednomu ze spelů, které používám čímž se celý efekt ještě zvyšuje samozřejmě. Zároveň jsem někde na +70% fire dmg (nemám +FDPS na necku, nemám SoJ s +fire dmg a ani jeden roll na itemech není +20% takže na zlepšení je opravdu ještě hooodně prostoru, stejně tak craftovaná zbraň se mi i přes 3 pokusy zatím nechce rolnout nad 2000dps a aspon +19% fire dmg).

Modifikace:
- vzhledem k tomu, že cast 3xfire bomb Vás na zbytečně dlouhou dobu nutí zastavit pohrávám si s myšlenkou vyměnit tento spell za Locus swarm s poslední runou na fire dmg. Jenže při boji s elitkami nebo rift bosem na vyšší obtížnosti si zatím nejsem jist, zda to bude až tak efektivní... Na nižší T1 nebo T2 je to asi jedno.
- lze se hodně kreativně vyřádit v pasivkách, pro build jako takový je více méně podmiňující pouze jedna a to Fetish sycophants, ostatní jsou volně měnitelné
- stejně tak s postupujícím gearem dojde určitě k nějakým změnám, pokud se mi podaří dropnout například zunimasa set nebo itemy na +pet dmg, ale to samozřejmě taková teorie co by kdyby...:)

Silné stránky:
- všechny útočné spely generují fetishe
- všechny útočné spely profitují z +fire dmg na itemech
- máte 2xmožnost úteku díky spirit walku a pasivce což minimalizuje možnost smrti
- pokud nechcete, nikdo do Vás nikdy nemlátí, Fetish army odtankuje bez větších problémů i rift bose

Slabé stránky:
- žádné jsem nenašel, pokud někdo najde budu rád, je mi to až divný, ale tenhle build snad nemá slabinu kromě gearu, který na to musíte nadropovat a craftů jako je například zbraň, kde holt je potřeba farmit lege materiál z dvou rarek, které tam fakt skoro nejsou:(
- nedochází mana, je tam veliký dmg burst a stejně tak je tam opravdu veliký dmg over time když se potřebujete hýbat delší dobu, neustále se kolem Vás pohybuje 5-10 fetishů, kteří odtankují cokoliv atd..

Za případné náměty na vylepšení budu samozřejmě rád, jak s tím člověk hraje tak je na to zvyknutý a časem získá pocit, že nic lepšího neexistuje, což většinou samozřejmě bývá chybné:)
Y

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Fire build WD

Příspěvek od Brum » 02.04.2014, 17:09 hod.

Ahoj,

je super vidět další blázny do Fetishů ;) Doufám, že se neurazíš, když ten build zhodnotím. Beru v potaz, že hraješ asi většinou v partě, nebo stejně jako já střidavě solo/clan. Nejde o kritiku, ale spíš o zamyšlení, protože to hraju podobně, jen s horším gearem.

Začnu gearem. Zaměření na +physical a +fire je logické a správné. Ty jedeš čistě +fire, což dává smysl. Já v současné chvíli beru jak +fire, tak +physical. Prostě jaká věc se dropne a je lepší. Pokud se objeví Mask of Jeram a gloves na pety, tak bych asi zařadil čistě +physical. Co se týká zbraní, tak po týdnu hraní logicky není moc kde brát. nicméně u tebe vidím 1,26 atk speed zbraň, což je na procování Fetishů strašně pomalé. Vampire bats mají breakpointy, na jednotlivé "ticky", které kromě dělání damage, také mohou procnout Fetishe. Proto pokud mohu doporučit, tak čistě kvůli Fetishům zkuz najít 1h s atk speed 1,5, ideálně 1,56. Nevím jestli ovšem nemáš Fetishe jen jako doplněk k DPS. Níže jsou breakpointy pro VB. Určitě bych se přes +atk speed a rychlou zraň snažil dostat přes 2.15 aps, v ideálním případě přes 2.31.

2.00001-2.14285 aps - 14 frames - 4.29 ticks - 142 mana - 2.27 sec (136 frames)
2.14286-2.30769 aps - 13 frames - 4.62 ticks - 153 mana - 2.12 sec (127 frames)
2.30770-2.50000 aps - 12 frames - 5.00 ticks - 165 mana - 1.97 sec (118 frames)
2.50001-2.72727 aps - 11 frames - 5.45 ticks - 180 mana - 1.82 sec (109 frames)

Mimochodem všichni peti, včetně Fetishů, čerpají mimo jiné i z tvojí tougness, čili s vysokou tougness nebudou lehce umírat, hlavně na bossech.

Co se týka pasivek, tak je máme úplně stejné kromě jedné. Kdybych hrál HC tak je Spirit Vessel logickou volbou. Pro mě na SC jsem nakonec zvolil novou, která přidá jednoho psa a zvýší dmg psů o 50%. Dmg zvýšení není podstatné, podstatný je další pes co mi vrací životy přes runu LoH. Je pravdou, že Soul Harvest občas zkouším, pak nabývá Spirit Vessel na významu, ale v mých očích to není dost na přebytí čtvrtého psa.

Ty jsi psi úplně vypustil, což mě překvapuje. Dělají malou dmg, to ano. Ale dělají i hradbu, aby jsi pohodlně mohl channelovat Vampire Bats a hlavně se přes Leeching Beasts úžasné léčí. Ty používáš nějaký regen a hodně Life after kill. Toho bych se bál, ale nikdy jsem to nezkoušel, tak nemohu hodnotit. Sám jsi ovšem uvedl, že zastavovaní kvůli Firebomb není ideální a já souhlasím. Co takhle dát místo toho Dogs, o které se už nemusíš starat a oni tě urží naživu?

Můj současný build není aktuální, protože tam skilly z farmení Ubers, nicméně, co celou partu posunuje mílový kroky kupředu jsou buffy, které WD nabízí. Je spousta jiných charakterů, kterů mají různé buffy a debuffy, ale pro farmení tak úplně debuffy nejsou třeba. Podle mě je lepší boostnout dmg a zabít to vše rychleji. Jasně, že T6 asi bude o něčem jiném. Proto mám naprosto pevně dané skilly, které neměním s jednou výjimkou. Nepoužívám nic, kvůli čemu bych musel přerušit Vampire Bats a summonování Fetishů. Buffy jsou první a pak jen VB.

BBV: Slam Dance - doporučují udržet sebe i Fetiše v dosahu. Pokud nejdou Fetishe, tak alespoň WD aby v tom stál.
Confusion: Paranoia - dmg boost, mess
Spirit Walk: honored Guest - já mam tohle na manu, ty tam máš Soul Harvest. Zkusil jsi dám +life, nebo dmg runu na Soul Harvest a nechat manu na Spirit Walk?
Vampire Bats - nt
Summon Zombie Dogs: Leeching Beasts - léčení

poslední slot je volný a točím tam
Spirit Barrage: Manitou - solo v kobkách kde je hafo věcí na rozbití
Soul Harvest: - mám ho prostě rád, ale používám runu co dělá dmg
Piranhas: Piranhado: super, ovšem 250 many je pro v současné době poměrně dost a občas mi došla mana. Nejen, že na to nejsem zvyklý, ale je to dost otravné

Během psaní jsem si vytříbil svoje myšlenky a napadlo mě dát šanci rybyčkám, a zkusit na manu tvoji verzi Soul Harvestu na svůj prázdný slot. To by mohlo fungovat lépe. Pokud ano, tak bych možná zkusil i pasivku Spirit Vessel kvlůli sníženému CD na Soul Harvestu. Zajímavé, zajímavé .... díky :wave:

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 03.04.2014, 07:07 hod.

Díky za názor - pročetl jsem a v posledních dvou větách si více méně popsal způsob, kterým to chodím a důvod, proč mám spirit vessel:)

1) Co se psů týče
- začínal jsem s nimi, měl jsem je místo soul harvest přesně jak píšeš, jako další hradbu přede mnou, aby do mě nic nemlátilo, později jsem vyměnil za zvýšení DPS, které díky SH přichází
- v momentě, kdy najdu aspoň jedem item na pety tak otestuju, jakou budou dávat dmg ve spojení s pasivkou +50% a právě bufem z itemů, v této chvíli je to pro mě zahozený slot se přiznám, preferuju burst dmg

2) Pasivky
- tady jsem hodně měnil a teď začnu zkoušet další změnu, místo spirit vessel jsem dal jednu z nových pasivek, která zapříčiní trvání debuffu z piraní + locus swarm na 5 minut, hrozně mě rozčilovalo nahazovat 3xfire bombu tak jsem to vyměnil právě za swarm, uvidím jak to bude fungovat nicméně je to jeden cast a hotovo, tiká to až do chvíle, než mobka umře díky pasivce a díky piranhadu se to roznese všude, zároveň s nahozením poslendí runy se na to bude vztahovat +70%fire dmg, které mám

3) + elemental dmg
- naprosto souhlasím, nyní vzhledem k tomu, že nemám ani jeden item na pety tak tlačím čistý fire dmg a fetishe používám pouze jako hradbu, v momentě, kdy padne jeden nebo oba itemy okamžitě přejdu na čistý physical dmg a jako hlavní DPS spell budou zombie charger s první runou na 800% physical dmg

4) Piranhado
- vřele doporučuju, zvykal jsem si na to jeden den, ale opravdu se neskutečně vyplatilo, hodí se na trash i na bose díky tomu, že zvyšuje incomming dmg o 15%, to stahnutí k sobě už je jen malé plus

5) Zbraň
- tady je to boj, mám v bedně asi 4 různé zbraně u kterých jsem testoval, která dává nejvíc z pohledu DPS, to co nosím současně je jen a jen kvuli +17%fire dmg a souhlasím s tím, že je pomalá
- toto jsem ovšem ošetřil tím, že veškeré paragon body které jdou, jsem nasypal do IAS což celou věc vyřešilo:)) Ať žije paragon. Z pohledu spawnování fetishů je pravda co si napsal, čím rychlejší tím lepší a tady je určitě prostor na výrazné zlepšení bohužel jak píšeš, žijeme z dropu a nebo jako v mém případě z craftu.

Používal jsem před datadiskem confusion na zvýšení dmg, bohužel ted už se mi nevejde:/

Na závěr, jsem poměrně zvědav, jakým způsobem bude fetishe spawnovat Locus swarm což dám vědět... Pokud bude řekněme na 10 mobech tikat každou vteřinu tak je otázka, jaký to bude mít proc na spawnutí.

Bohužel WD nehraje příliš mnoho lidí, všichni klasicky přeběhli honem rychle na wizzardy z důvodu, které není nutný popisovat:) Já osobně bych si rád někdy zahrál s 1 něbo více WD vyšší torment, protože právě tam by se projevila plná síla těch buffů, které by se daly nakombinovat.. Jen škoda, že kromě dobrého pocitu z té vyšší obtížnosti nic neni:(

foxo
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foxo#2431

Re: Fire build WD

Příspěvek od foxo » 03.04.2014, 07:58 hod.

Zdravim tak sa podelim aj ja so svojim fire WD ja pouzim podobne skilly len primarny utok pouzivam plague of toads s prvou runou to dava bohove supy.Nasiel som par predmetov s bonusom do fire damage a rozdiel je neskutocny zaby davaju 4mil. crity.Wd ma velmi bavi je to zabavna postava a ked sa naspamuju fetisi tak nepotrebujem ani partu :D

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Fire build WD

Příspěvek od Brum » 03.04.2014, 08:19 hod.

Zkusil jsem již s kamarádama T1 se 4 WD. U jednoho netuším co používal, páč jsem tam viděl nějaký poison "nesmysly" ale dva ostatní měly podobný build pres VB Fetishe a BBV, Confusion a Piranhado. Když jsme spawnuli elitky ze Shrine pomoci Nemesis Braceru, tak nežili ani dvě vteřiny. 20-30 Fetishů up non-stop je taky sranda :)

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 03.04.2014, 10:26 hod.

Foxo ty žabky jsou vynikající s konkrétní zbraní a to:

http://eu.battle.net/d3/en/item/rhenho-flayer

Ta vlastnost je až neskutečná při jejich použití... Bohužel bez toho mi to přijde, že si skáčou kam chtějí a když trefí tretí, když netrefí tak netrefí:( Navíc dávají double dmg což je opravdu hodně silné v momentě, kdy trefují vždy a všechny....

foxo
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foxo#2431

Re: Fire build WD

Příspěvek od foxo » 03.04.2014, 11:10 hod.

Yaka ja viem len tu zbran dropnut :D na PTR som ju mal a bola to parada co sa tyka toho ze tie zaby idu kam chcu mi nevadi postavim sa za petov, fetisov a spamujem zabicky .Dnes vecer budem okolo 20.45 tak mozme zahrat spolu. Skoda ze battlnet neukazuje spravne popisy mam okolo 870k dps bez buffu a je to maso ...

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 03.04.2014, 11:18 hod.

Přihodím si Vás oba a někdy to zkusíme. No přístup blizzu je tragédie, fakt bych nečekal, že ty kašpaři nebudou mít po spuštění datadisku funkční web. To už ani nejde komentovat jak na to s odpuštěním kálej a jen ždímaj prachy....

Když jsem v neděli po obědě dostal frontu připadal jsem si jako před pěti lety na twinstaru a fakt mi to nepřišlo vtipný....

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 03.04.2014, 11:37 hod.

BTW máte nějakej dobrej tip na MOJO nebo taky všichni taháte rarky?

Brum
Doom Knight
Příspěvky:411

Re: Fire build WD

Příspěvek od Brum » 03.04.2014, 12:12 hod.

4 plný inventory od Kadaly a všechny mojo z toho úplně na Kadalu. Používám rarkko, které se mi droplo. V podstatě to filtruju tak, že pokud nemá 5 primary affixů, tak se s ním ani nezdržuju. Ale zrovna u mojo mám teda kurna rezervu :) Jeden ze těch WD se kterými hraju pravidelně dostal od Kadaly lege Serpenta.

foxo
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foxo#2431

Re: Fire build WD

Příspěvek od foxo » 03.04.2014, 13:18 hod.

Kurna ja som u mysticka preroloval rare mojo a minul som na posranych 15mil. no a 10 minut na to som dropol manajunu v rifte islo ma porazit :evil:

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 03.04.2014, 13:39 hod.

No mě právě droplo manajuma taky, ale je o dost horší než to rarko co mám tak mě zajímá, co tak lidi nosej... Vidím, že stejná bída jako já:) což sice není potěšující, ale aspoň mě to uklidnilo.

BTW dropnul sem ho na T1 taky v riftu.

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 04.04.2014, 07:34 hod.

Zkusil jsem locus swarm s tou poslední runou - na solo asi dobré, na partu na nic. Fetishe to bohužel nespawnuje vzhledem k tomu, že jako jediný atack to bere první nahození + to stojí dost many. Donutilo mě to vrátit se k fire bombě.

Zároveň jsem zkoušel farmit T6 mangla v cryptách, zvládal jsem zabíjet ve dvou lidech sám, páč bratránek nemá gear včera doexpil.. Celkem slušný drop lege, za 40 minut farmení jsme měli dohromady 5 lege, 2 plánky a já sám 7 kusů toho lege materiálu na craftění.

Uživatelský avatar
Yarek
Fallen Shaman
Příspěvky:78
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Yarek#2624

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yarek » 04.04.2014, 23:49 hod.

Jen maly dotaz ohledne te zbrane co umoznuje 2x bum zabek... pise se tam neco o tom,ze zaby hledaji nepratele, takze to mam chapat tak ze uz jdou cilene za potvorama a nebo stale zmatene skacou podle libosti?to je totiz jejich jedina slabina podle me,jinak jsou fajn.
Diky za odpoved.

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 07.04.2014, 07:31 hod.

Jdou cíleně za potvorama... Nebo před datáčem tomu tak aspoň bylo - teď nemám zbraň, takže nemohu vyzkoušet...

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Fire build WD

Příspěvek od Tyckin » 07.04.2014, 11:48 hod.

Tak offhand je dobrej co mám já (hadi - dmg se v odkazu neukazuje správně, má mnohem víc) - má super bonus, že nějakých 25-30% utržené dmg jde do pejsků, což je další důvod proč je používat - s poslední runou mne léčí, pobírají dmg co chytám já, tudíž jsou fajn, ač toho sami moc neukoušou :D
Jinak taky přemýšlím co dát místo mass confusion (paranoia) - pro partu je to fajn, ale na výrobu fetiše už nikoli. Jenže soul harvest je v datáči co se týče boostu dmg dost nerfnutej, asi taky testnu ty mouchy ;)
Hlavně to chce něco na boost dmg té havěti, jenže já ne a ne nic najít. Zejéna zbraně mi pijou krev - co už jsem našel 2hand či 1hand braků, wand či staff, ovšem ještě mi nepadnul jedinej hnědo-zelenej ceremonial knife, a to hraju výhradně WD! Tomu se říká chytrej drop :twisted:

Yaka
Burning Soul
Příspěvky:694
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Yaka#2885

Re: Fire build WD

Příspěvek od Yaka » 07.04.2014, 14:35 hod.

Tyckine za kolik Ti hitují fetishové - když vidím Tvého WD abych si udělal představu jakou to má sílu. Přemýšlím, že opustím ten fire build a zkusím udělat vybavení čistě na posílení petů jen se trochu obávám toho, kam je možné se dostat bez jerama a TaT rukavic...

Survabilita se dá vyřešit dobře, ale ten dmg. Více méně plánuju opustit crit a crit dmg a soustředit se čistě na IAS + survabilitu. Podařilo se mi nasbírat blackthorne set, takže zkusím ten 4kový bonus jak moc nebo málo to bude znát, že se nemusím z ničeho uhýbat.

BTW: Neví někdo, zda a jak funguje Area dmg na vyvolané fetishe případně všechny pety?

foxo
Quill Rat
Příspěvky:31
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Foxo#2431

Re: Fire build WD

Příspěvek od foxo » 07.04.2014, 17:55 hod.

Tak ja som zase s fire buildom max. spokojny T2 pada ako hrusky ale su elitky ktore vedia potrapit chybaju len nejake dobre botky a bude uplna spokojnost.

Uživatelský avatar
Tyckin
Zhar the Mad
Příspěvky:1796
BattleTag:Tyckin#2872

Re: Fire build WD

Příspěvek od Tyckin » 07.04.2014, 18:58 hod.

Tak moji fetišáci zatím bohužel dávají jen kolem milionu - slabá zbraň a žádnej bonus :roll: Ale znám WD co má na ně 99% bonus na dmg v helmě a celkově lepší výbavu a dávaj mu i tři mega, a to už je pak znát když jich s váma běhá 10+ :D Pak už se vyplatí optimalizovat vše na jejich nejrychlejší výrobu ;)

Grca
Quill Rat
Příspěvky:43
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Fire build WD

Příspěvek od Grca » 08.04.2014, 05:12 hod.

Yaka píše:Tyckine za kolik Ti hitují fetishové - když vidím Tvého WD abych si udělal představu jakou to má sílu. Přemýšlím, že opustím ten fire build a zkusím udělat vybavení čistě na posílení petů jen se trochu obávám toho, kam je možné se dostat bez jerama a TaT rukavic...

Survabilita se dá vyřešit dobře, ale ten dmg. Více méně plánuju opustit crit a crit dmg a soustředit se čistě na IAS + survabilitu. Podařilo se mi nasbírat blackthorne set, takže zkusím ten 4kový bonus jak moc nebo málo to bude znát, že se nemusím z ničeho uhýbat.

BTW: Neví někdo, zda a jak funguje Area dmg na vyvolané fetishe případně všechny pety?
bohužel area dmg se z petů neaplikuje

Odpovědět

Zpět na „Witch Doctor“