Uliana´s set a 2.3 Monk

Odpovědět
Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890
Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od coyd » 21.09.2015, 09:45 hod.

Tak jsem trochu vylepsil gear a zkusil svuj druhy pokus solo GR60 (poprve minuly tyden jsem nestihl o 30sec) a vcera prvni pokus a splneno za 8:12 bez ripu, takze asi zkusim jit vyse. Jel jsem to s Konvou - Intimidation jinak vse podle profilu

EDIT: tak i GR62 dole dve minuty do konce a opet na prvni stych zadne cekani na idealni rift ;)
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Nordir
Quill Rat
Příspěvky:44
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Nordir #2938

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Nordir » 22.09.2015, 16:02 hod.

mas pravdu funguje to na i na sentry. Dodge moltenu byla vec ktera jiz fungovala na Vanile .. zkusenost 3stovkove monky na HC

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od coyd » 23.09.2015, 06:49 hod.

Jj taky jsem si myslel a priklanim se k tomu ze se jakoby da dodgnout castecne vse respektive pokud mam dodge 50% a treba poison pool dava dmg 4x za sekundu, tak mam teoretickou moznost 2x tu dmg dodgnout.
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Gold Eagle
Zhar the Mad
Příspěvky:1641
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:goldeagle#2259

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Gold Eagle » 23.09.2015, 18:16 hod.

Ano takto by to mělo fungovat.

Uživatelský avatar
iki
Wraith
Příspěvky:198
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:iki#2722

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od iki » 29.09.2015, 12:57 hod.

Divne... jel jsem ulianu s BP ringem a zasekl se na gr 55. Paragon pouze 440. Pracne udelane ancient zbrane trochu pomohly, rama gift jeste nepadl ani jeden.
Nakonec jsem po dropu celkem peknych ancientovych rukavic neodolal a predelal gear na CoE. Staty odlozenych itemu rozhodne nebyly idealni, rikal jsem si, ze to bude asi slabsi, nez BP, ale relativne v pohode jsem dal 56. Takze prekvapeni! A pujde to nahoru, az padne lepsi focus/restraint/bracery.
Zpet k BP uz tedy ne. Dva rama gifty jsem dostal od kolegu za protahnuti (WTF... jeden na paragonu 5 a hned ho dropnul, druhy na 60...).
Je to dobre, bavi me to tak hrat. A mam pocit, ze s CoE jsou i T10 mnohem rychlejsi, nez s BP. Ale jeste jsem poradne netestoval, dal jsem to dohromady kolem pulnoci a kdyby zena nehecovala, at zkusim jeste 57, sel bych uz davno koukat na Walking Dead :)

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Ryliah » 30.09.2015, 18:14 hod.

CoE build.

Obrázek

EDIT : Hneď prvý pokus po 65, 2 vylepšenia GR v 1 deň, štastný som :) Riskol som a zmenil pasívku z Near Death Experience na Momentum, kedže inač by som mal už problém stihnúť to čas kvoli DMG, a podarilo sa : ) Vyššie to už vidím iba s pasívkou Mythic Rhytm a snapshotovaním, zatial idem bez, nemám chuť učiť sa to a zdá sa mi to ako zneužitie herných mechaník..

Obrázek
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od coyd » 01.10.2015, 06:37 hod.

Pekny ja dal zatim jen GR63 a s mythic rthytm jedu od zacatku co mam monka
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Y0G1 » 01.10.2015, 06:44 hod.

Chlapci co je presne snapshotovanie ?

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Ryliah » 01.10.2015, 08:17 hod.

V podstate ide o aplikovanie buffnuteho EP pomocou Mythic Rhytm, pripadne aj power pylonu a nasledne sirenie buffnuteho EP po celom rifte. Po praci o tom napisem viac. Teoriu ovladam v praxi som to este ale meskusal. Nrmam chut a je to dost komplikovane hrat tak aby si si buffnuty EP neprepisal..Ale na GR 67 a viac je to nutnost. Quin ma aj videjko v ktorom snapshoying vysvetluje. Dal aj GR 72 s tym.
S4 Monk 1100+

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Y0G1 » 01.10.2015, 08:21 hod.

Dikes pockam si na tvoj clanok

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od coyd » 01.10.2015, 13:23 hod.

Tak s mythic rhytm ani tak moc o snapshot nejde ne kdyz tam se ti boostnuty palm aplikuje vzdy po tretim hitu spirit generatoru a zadny jiny palm nez po tretim hitu neudelas.. Leda mne napada ze bych musel udelat 3x hit naprazdno a pak palm aplikovat rucne a teprve pak hodit SSS.
Ryliah dej tu odkaz na tvuj profil pro inspiraci dik ;)
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Ryliah » 01.10.2015, 14:28 hod.

Profil:
http://eu.battle.net/d3/en/profile/Arxo ... o/64552711

Tak teda k Mythic Rhytm(MR). Robíš chybu ak používaš MR bez "snapshotovania" EP. Sú tam lepšie pasívky ktorými to ide nahradiiť. Lebo pri bežnom používaní ti MR buffne hlavne SSS, čo tvorí menšia časť tvojho celkového DPS, hlavné je stále EP.

"Snapshoting" MR bufu funguje tak trochu divne. Tak ako píšeš, U2 bonus aplikuje EP, avšak nie s buffnutou dmg s pasívky MR, Po prvých troch hitoch zo spirit generatoru sa MR buff, viem že to znie divne, akoby aplikuje na teba, EP ostane nebuffnutý. Je potom viac možnosti ako dostať MR buff na EP :

1) Aplikovať buffnutú EP manúalne, to je jediný zaručený sposob ako prepísať už existujúci EP na targete.
2) SSS, ciele ktoré ešte nemajú na sebe EP, dostnú taktiež buffnutú EP ale iba v prípade že sa gungdo explózia rozšíri od mobiek ktoré už majú na sebe buffnutú EP.

-ak už majú mobky okolo teba buffed EP, tak trvanie už len udržuješ pomocou SSS,

V praxi v rifte by to malo vyzerať takto:

Získaj pomocou generatoru MR buff, čiže 3x strike a dashni sa preč k inému packu.
Aplikuj manuálne už buffnutý EP, pozor, iba na jeden target
Hneď na to použi SSS, ktorým aplikuješš buffnutý EP na celý pack.
Pozor, nikdy nezabíjať celý pack, je potrebné natiahnut si ho dalej a už šíriť EP iba pomocou SSS. Nepoužívať 3x generator, pretože sa aplikuje nebuffnutý EP a cez SSS sa prepíše na všetko. Generétor je potrebné používať iba na udržania F+R, čiže 1 úder a dosť.

To samo o sebe nie je až také ťažké, potom sú tu ešte ďalšie možnosti ako si "snapshotom" ešte viac zvýšiť DMG EP :
WOtF - Assimilation sa taktiež započíta pri technike popísanej hore, aj na EP.
Power Pylon - to isté, ak máš štastie na pylon na žačiatku riftu, dokážeš a robíš to správne, dá sa udržať extra buffnutý EP, pomocou power pylonu aj po vypršaní pylonu, po cleom poschodí riftu.

To je v podstate návod ako zvládnuť 70+ Rifty. Každý jeden TOP hráč to prešiel takto.. Čiže to ešte raz zhrniem pre perfekt rift:

-vyzabíjaj všetko čo sa dá čím rýchlejšie pokiaľ sa neobjavý power pylon, zober ho
-naťahaj na seba čo najvačší pack malých mobiek, čím viac , tým lepšie, kvoli Assimilation stackom, najlepšie 40+
-aplikuj už extra buffnutý EP(MR,Assimilation,Power Pylon) tak ako som to popisoval vyššie (1 target)
-pomocou SSS naťahaj EP na všetko okolo teba
- znič 90 % packu, niečo nechaj prežiť, POZOR, nikdy nepoužívať 3x hit generatorom aby sa neaplikoval nebuffnutý EP
- snaž sa udržať buffnutý EP čo najldhšie


Prejdi GRIFT 70+ ;)

Ešte nejaké poznámky
-Snapshotovať EP cez BP,CoE, F+R, Bone of the Trapped sa nedá, Čiže nezáleží aký máš práve lement na CoE, pri aplikáciíí EP.
-nikdy nepoužívať SSS ked sú okolo mobky s nebuffnutou EP, može sa tak náhodne prepísať
-pri GR to už je jednoduché, kedže je single target, aplikuješ to raz manálne a len udržuješ cez SSS, pozor, keď spawne adds, može sa to azse prepísať

Ako som spomínal, sám MR pasívku ešte nepraktizujem, GR 66 som dal bez. Vyššie to už však asi bez nepojde, Ešte sa budem pokušať, pravdupovediac sa mi týmto sposobom hrať nechce, ale pri TOP Griftoch to je nutné .. Teoriu ovládam, už len sa to anučiŤ v praxi ;)
Perfektne zvládnuť túto techniku zase nie je také ľahké ako to znie a treba na to okrem skillu aj dávku štastia(Pylon,Assimilation tacky). dokonci ani top hráči ešte nevyužívajú dokonale všetky možnosti snapshotovanie EP. Quin dal 72 a to nemal zdaleka perfekt Rift, mal by tam ešte rezervu aj 2 lvl rifty naviac. Podlľa mna bude limit monkov na GR túto sezónu cca 75, keď sa to TOP hráči naučia dokonale praktizovať :)

Pridávam aj videjko od Quina, tam to pekne vysvetluje aj predvádza : https://www.youtube.com/watch?v=NG_lfqn5I1I
S4 Monk 1100+

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Kubis » 01.10.2015, 19:30 hod.

Diky za super vysvetleni. Rikal jsem si jak to delaji ze davaji takovy pecky :-)

Uživatelský avatar
coyd
Doom Knight
Příspěvky:586
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:coyd#1890

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od coyd » 02.10.2015, 08:35 hod.

jj dikes aspon vim ze jsem doted jel MR uplne zbytecne :D
>>Monk<<
>>Witch Doc<<

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Y0G1 » 03.10.2015, 06:22 hod.

Vcera sa mi po 14 dnoch podarilo dat GR 60 nemam Ancient zbrane a chytil som nejaky pekny rift DDD, ale osobne pre mna uspech a spokojnost .

Cas GR 60 14 57 DDDDDD

Uživatelský avatar
Sonic1SVK
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sonic1SVK#2152

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Sonic1SVK » 05.10.2015, 21:30 hod.

Ja som presiel na COE build . Hlavne ze mi napada ancient armor ale ze by zbrane ani za ... Skusal som asi 20 x upgrade cez kocku a nic. To iste tetka Kadala ma asi nema rada.
Ja som dal GR 50 a T10 mozem farmit. No zeby o bolo optimalne to nie. Takze Rifty na T8cke do nemoty

Uživatelský avatar
CalypsoCZ
Fallen Shaman
Příspěvky:50
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Calypso#2635

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od CalypsoCZ » 07.10.2015, 16:05 hod.

Dík za vyčerpávající popis, mě by docela zajímalo jak se tam dá přežít a stihnout to v čase >:roll:

Snažím se pokořit s Monkem 60GR solo a nějak se mi to nedaří - projdu ještě 56 možná 57 s odřenýma ušima a to s Unity.

Je tohle - myslím Uliana-set build nebo jak to nazvat :) nejlepší cesta a soustředit se na ní jak pokořit solo 60+ nebo je lepší se zaměřit na jiný build?

Díky za jakékoliv rady či odkazy.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Seton » 07.10.2015, 16:14 hod.

Já se na sezoně s Uli(CoE) dostal na 59, ale 60 prostě ne a ne :D. snapshotování MR neřeším vůbec, už na to nemám tolik času a chci si hlavně zahrát a né projíždět GR se stopkama a kalkulačkou v ruce :D :D.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
skyrim1988
The Butcher
Příspěvky:1287
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Strecha#2293
Bydliště:Havířov

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od skyrim1988 » 07.10.2015, 16:49 hod.

Ja dal tak tak 59 myslim,nebo 58.Ted nevim.60tka byla uz hard.Aspon s HT WD jsem ju dal :D

Uživatelský avatar
Ryliah
Doom Knight
Příspěvky:487
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Uliana´s set a 2.3 Monk

Příspěvek od Ryliah » 07.10.2015, 18:21 hod.

Ten "snapshoting" som tu popisoval len pre zaujímavosť, sám to nejdem, nemám na to nervy sledovaŤ to všetko a ako som to napísal, podľa mna to je tak trochu menšie zneužitie herných mechaník : )
Posledné dni sa snažím pushovať GR 67, zatiaľ sa mi úspešné vyhýba, viac menej v radoch niekolko desiatok sekúnd, najbližšie som bol cca 25 sec. Tu už pomože len perfekt rift :)
S4 Monk 1100+

Odpovědět

Zpět na „Monk“