Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Uživatelský avatar
buchis
Doom Knight
Příspěvky:444
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:Pustiměř
Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od buchis » 26.10.2015, 16:12 hod.

tak sem to zjistil od káma co jede sezonu
gr 72-75 400-500 bio xp / hodku

když je dobrá grupa tak i 600-700 bio xp

zaklad - je kupodivu :D aby byl opravdu kvalitni healer, to je nejdulezitejsi - bez nej zdechaj vsichni
druhy - nej je dobry barb
treti - static dmg
ctvrty - crus


btw májo ty bys tady setup měl jet uz z povinnosti.... se svejma monkama co mas naslapane
Buchis je death, ať žije herdek

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od maja » 26.10.2015, 16:44 hod.

nevíš o čem mluvíš, když chci jet sunw-ep, chtějí LPSko, když chci jet statica, chtějí LPSko :-), pak sem z toho tak mimo, že musím dat drink, abych se srovnal :_)

BubakBubakov
Quill Rat
Příspěvky:17
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BubakBubakov#2325

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od BubakBubakov » 26.10.2015, 19:59 hod.

Zdravím lidi snažím se o heal monka poradíte případné další úpravy? http://eu.battle.net/d3/en/profile/Buba ... o/24910017 díky nastotisíckrát

Uživatelský avatar
buchis
Doom Knight
Příspěvky:444
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:Pustiměř

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od buchis » 27.10.2015, 08:58 hod.

kdyby sis precetl napr posl 2 posty, tak se dozvis ze maja jeden z top monku, cili kouki na jeho profily :-)
kde to jde narvy cdr + lps
amulet na charm, skoro na vsem musis mit CDR tj zaklad abys mel furt placku (inner sanct)
stit na prd - dej stormsheld

ringy HF+leoric - taky na XP - taky primárně cdr, pak lps
Naposledy upravil(a) buchis dne 27.10.2015, 09:57 hod., celkem upraveno 1 x.
Buchis je death, ať žije herdek

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od maja » 27.10.2015, 09:42 hod.

nepřeháněj :-), LPSko monk je jen tak dobry, jak je dobrý zbytek party v optimálním složení a zcela zásadní jsou zkušenosti party a sehranost :-)
bubaku, nastavení LPS monka jsou odvislé od výše Gr s tímhle co vidíš je to cca do 70 podle složení grupy - skilů i výše, ale na vyšší GR přehazuju gear a to podstatný je, že se to neobejde bez macra, vše neumačkáš a uhlídat se to nedá, jinak přijdeš o ruku :-)

Uživatelský avatar
buchis
Doom Knight
Příspěvky:444
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Bydliště:Pustiměř

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od buchis » 27.10.2015, 09:56 hod.

nepřeháním, když to někdo umí, tak to přiznám aji veřejně ;)
Buchis je death, ať žije herdek

Uživatelský avatar
maja
Doom Knight
Příspěvky:582
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:maja#2296

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od maja » 27.10.2015, 12:41 hod.

sem koukal na stream, že dante i jiní jedou u statica s WotF - assimilation, namísto FoF, musím dnes testnout

u LPSka se podle mě leoric nevyplatí a ten můj šunt s 26 exp už vůbec ne (lepší pro lps nepadl), máš tak prodlevu u inner placky i u epiphany díky tomu, že nepoužiješ zodiac, na nizkých gr je to ale celkem jedno :lol:

Uživatelský avatar
fanky
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:fanky#2166

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od fanky » 27.10.2015, 20:01 hod.

Nějakou chvíli statica hraji a včera sem si zkusil solo a padla tam 65tka :)



Obrázek
* Seasone 5 *
* Paragon: 700 *

* Seasone 4 *
* Paragon: 1011 *

------------------
- fanky párty -

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Stanley » 30.10.2015, 01:43 hod.

Zdarec,

potřeboval bych nějaké praktické rady na Static Monka do party na HC, ale vyjádřit se může i SC :). Chceme postavit Proc partu na vysoké GR.

První věc jsou lagy, dali jsme 73, měl jsem Statica, ale to ještě byla klasik parta se Sunwukem a stejně byly lagy dost velký. Ale dá se na HC dobře hrát s partou postavenou okolo Statica?

Chtěl jsem inspirovat v Leaderboardu, ale na vyšších GR tam jen jedna parta se Staticem. Ten jejich monk to hrál s asi 50% CDR (diamant + Leoric v kostce, Beacon of Ytar a jedna zbraň), bez AS na gearu a hrál Epiphany i Serenity, což je zajímavá kombinace a asi bezpečnější kombinace než full DPS s Eye of Peshkov. Gear mám v truhle na hodně kombinací zbraní, ringů a spirit stoneů. Ještě jedna věc, týpek to hrál bez Simplicity Strenght a měl tam Esoteric.

Takže co vy na to? Jak to hrajete?

Uživatelský avatar
fanky
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:fanky#2166

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od fanky » 30.10.2015, 13:26 hod.

No jak to hraji zde bude asi nemístní, jelikož sem SC, ale co znám staticam (dobře) tak ten borec to jel dobře na HC. Vem si to, že největší profit z statica máš s charge, když jej umíš perfektně načasovat, tak smeteš i borce co má 2x větší dmg, ale neumí to nahazovat. Jde o to, že on s 50% cdr dokáže na sobě držet "nezranitelnost" a nenapsal si co vypustil. Ale asi zřejmě BoH? Jelokož Efi a box mu spirit drží. Je to taková větší jistota, na SC se to taky jede, ale tady si člověk může dovolit zariskovat a umřít 2-3x v tom GRku.. :)

Co se týče gemu Simply Str, tak je tam taky na dmg a LS, Eso sem taky zkošel, to je gem vlatsně na vše, ta redukce je k nezaplacení a dává taky "nesmrtelnost" :D co měl na zbraních? DMG? Ale předpokládám LS? :)

A taky samo že taktika v partě přizpůsobit to tomu :)
* Seasone 5 *
* Paragon: 700 *

* Seasone 4 *
* Paragon: 1011 *

------------------
- fanky párty -

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Stanley » 30.10.2015, 15:04 hod.

S tím mam prave problem, Statica nemam moc v ruce. On vypustil mantru. Na zbrani ma dex, vit a na jedne 10% dmg a na druhe cdr. Pokud jeden def gem, tak simplicity je asi ten spravny gem na vymenu.
Ja si to nejak prizpusobim, ale zjistuju od ceho se lepe odrazit.

http://eu.battle.net/d3/en/profile/Stan ... o/68584903
Tady mám zhruba to (jen gear, čísla a skilly se ještě neaktualizovali), s čím jsme se Sunwukem v partě šli. Je to dobré, ale ten survive na 70+ na HC už není tak bezproblémový. A nacpat na gear nějaké cdr není tak těžké a dá se to s minimem ústupků. V tomhle případě vypustíš jen 10% dmg na zbrani, vitku na helmě a Exalted soul a hned máš 50% cdr. Jak jsou tam dva velké zdroje (Beacon of Ytar a Diamand s Leoric Crownou v kostce, paragon je zadarmo), tak je to dobré. Mantru jsem taky ochotný obětovat (10% AS), za ten survive co poskytne kombinace serenity a Epiphany.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Seton » 30.10.2015, 15:26 hod.

Vím, ež je to HC, ale opravdu chceš dát pryč Exalted? to bude citelná ztráta dmg :/.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Stanley » 30.10.2015, 18:18 hod.

Nerad bych, ale je to jedna z moznosti. Bez Beacon of Ytar nema vubec cenu zkouset cpat cdr kamkoliv.

Willi
Quill Rat
Příspěvky:16
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Willi#2347

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Willi » 31.10.2015, 14:12 hod.

Zdravím,předem chci poděkovat Setonovi za uživatelský build,hraji sám tak mě inspiroval a už si můžu trochu zahrát.Nemám ještě vše potřebné tak ho hraji s menšími úpravami.Nerad umírám tak hraji s Inna setem na Mantry a rád si přečtu Vaše postřehy jestli je to totální blbost.Nemám ambice na vysoké GR zatím se trápím na 50lvl ,spíše hraji pro zábavu a občas pomůžu někomu kdo je na tom hůře než já,proto se ty mantry hodí i v partě ale za rozumné rady předem díky.

Tomasz
Quill Rat
Příspěvky:12
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tomasz#2666

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Tomasz » 12.11.2015, 18:42 hod.

Před měsícem jsem se po roce vrátil k D3 a moc to teda nepoznávám. :-) A před pár dny jsem oprášil monka. Něco jsem poskládal, ale přes GR38 se nedostanu. V 95% hraju sám a nejedu sezonu, poradil by mi někdo nějaký základ, co se dá "opsat" abych se pohnul alespoň na GR50 a T10? Něco napadalo, ale nějak se mi to nedaří rozumně zkombinovat. Jestli to nebude tím, že půlce věcí nerozumím. Jo hold jsem se ve škole učil ještě rusky. :-D
Jo a ideálně něco, při čem si nezlámu svoje starý prsty. :-D

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od wert » 12.11.2015, 20:34 hod.

Zkus se inspirovat třeba tady https://www.diablofans.cz/uzivatelsky-bu ... seton.html
Máš to tam všechno hezky popsaný a vysvětlený.

Jinak se statikem jsem dal 63, ale dál se mi nedaří s tím pohnout. Rift projedu celkem v pohodě, ale to nekonečný pižlání guardiana je hrozný a zatím jsem to nikdy nestihl (samozřejmě nonseason). Zkoušel jsem různý experimenty s gemama (místo simplicity BoP, pain enhancer atd), ale simplicity se mi jeví nejlepší. Dál jsem zkoušel i měnit skillly (auru za placku nebo cyklone strike - to moc nefungovalo, jak jsem dostal něco pod nohy byl jsem tuhoš) a nakonec jsem skončil tím, že jsem vyhodil Serenity/Epiphany a dal si místo toho placku. Zatím jsem zkoušel jen pár gr v této kombinaci, ale zase o pár sekund jsem RG nedal, ale byly to dost hnusný rifty co se týče osádky.

Tomasz
Quill Rat
Příspěvky:12
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tomasz#2666

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Tomasz » 12.11.2015, 22:10 hod.

Díky za tip, vypadá to, že na to i většinu věcí mám a to i ve slušné kvalitě. Jen prsteny a amuet jsou problém. Tak snad nějak padnou.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od Seton » 12.11.2015, 22:31 hod.

@Wert: IS pryč. Serenity nebo Epiphany je prostě výhodnější. Pokud nemáš problém s přežitím, tak dej WH pásek, s Epiphany to půjde pokud teď moc nechcípáš. Nech Simplicity, BotT, Asoteric.
Na NS je prostě RG zdlouhavější, musíš nahnat čas na riftu. Velká densita a je to tvoje, tam naženeš nejvíc a pak se můžeš pižlat s RG ;).
@Tomasz: Padnou, neboj :) a amulet si vyrob HF tam na drop nečekej :D.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
wert
Wraith
Příspěvky:176
BattleTag:Scavenger#2939

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od wert » 14.11.2015, 16:10 hod.

Tak nakonec jsem experimentováním dospěl k variantě, že místo epi/sere mám cyklone strike. Po chození v partě s healerem mě prostě nebaví nahánět mobky po chodbách, tak jim občas pomůžu CS aby se naštosovaly :) . Do tisícovky jsem se dostal, takže zatím splněno :green: .

Obrázek

Uživatelský avatar
fanky
Fallen Shaman
Příspěvky:67
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:fanky#2166

Re: Gen Monk a jeho variace (Fire,Static atd.)

Příspěvek od fanky » 22.11.2015, 13:00 hod.

Tak dnes musím konstatovat, že víkend byl vskutku vydařený.

4p konečně padla 76

Paragon zaokrouhlen na 1000

A solo sem si dal 67 8-) :twisted:

Obrázek
* Seasone 5 *
* Paragon: 700 *

* Seasone 4 *
* Paragon: 1011 *

------------------
- fanky párty -

Odpovědět

Zpět na „Monk“