Palm monk

Fisky
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fisky#2882
Palm monk

Příspěvek od Fisky » 19.08.2012, 22:46 hod.

co říkáte na tohodle dps monka který by se mohl chytit po patchi 1.0.4 ? palm místo sweeping windu s runou cyklone
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/m ... aXU!acbYZa
kdyžtak napište nějaký nápady jak upravit tenhle build tak aby to fungovalo dobře nebo jestli to vůbec má cenu...

btw. samozřejmostí je mít equip na tenhle build v infernu, já jsem zatím na hell a rozhodně to zkusím mohla by to být sranda

Projax
Gorebelly
Příspěvky:214
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Projax#2148

Re: Palm monk

Příspěvek od Projax » 20.08.2012, 00:43 hod.

já si teď osobně pohrávám spíš s myšlenkou vyměnit seven-side strike za Serenity po patchi.

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Palm monk

Příspěvek od v0kurka » 20.08.2012, 07:29 hod.

Projax píše:já si teď osobně pohrávám spíš s myšlenkou vyměnit seven-side strike za Serenity po patchi.
já spíš uvažuju o výměně sweeping windu za sevena. teda když mu nějako masivně boostnou dmg, moje představa je tak až 10x oproti aktuálnímu stavu.

ad OP: myslím, že je ještě brzo, protože neznámé přesná čísla všech změn, ani projev všech úprav. bude to chtít nejdřív trošku osahat, takhle na papíře to později v praxe fungovat může, ale nemusí.

Fisky
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fisky#2882

Re: Palm monk

Příspěvek od Fisky » 20.08.2012, 08:15 hod.

někde na neofficialním patch notesu sem viděl že místo 777% dmg to bude mít 1777% dmg tak nevim no... a vyměnit sevena za serenity? to se mi moc nechce serenity používám spíš jako skill na útěk... hodim si serenity a snažim se někam zdrhnout zatímco seven prostě je na jednom místě a mlátí mobky... i když by to mělo brutální dmg tak vás to proti jailerovi s arcane enchanted a molten nezachrání

Projax
Gorebelly
Příspěvky:214
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Projax#2148

Re: Palm monk

Příspěvek od Projax » 20.08.2012, 12:11 hod.

no ono by tě to mělo toho jailu zbavit a pak bys měl utéct bez problému a pokud pojedeš singl a budeš mít dobrou wepn tak by to mělo ty elity fakt seřezat.

at Vokurka - no mě sweeping wind příjde jako top spell a to jen díky těm cyclonům, tzn. ten bych určitě neměnil, protože Sweeping winds by měli být nejlepší dps abilitou ;)

Fisky
Quill Rat
Příspěvky:38
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Fisky#2882

Re: Palm monk

Příspěvek od Fisky » 20.08.2012, 13:29 hod.

uvidíme co ten SSS provede možná ho do řady mých skillů umístim ale asi ne za serenity kterýho si nemůžu vynachválit, nejspíš nahradim SSS místo blindu

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Palm monk

Příspěvek od Černý vlk » 20.08.2012, 14:09 hod.

Fisky píše:někde na neofficialním patch notesu sem viděl že místo 777% dmg to bude mít 1777% dmg tak nevim no... a vyměnit sevena za serenity? to se mi moc nechce serenity používám spíš jako skill na útěk... hodim si serenity a snažim se někam zdrhnout zatímco seven prostě je na jednom místě a mlátí mobky... i když by to mělo brutální dmg tak vás to proti jailerovi s arcane enchanted a molten nezachrání
Naopak - proti jailerovi i proti arcane, frozen - to zachrání krásně. Serenity k tomu, když se něco pokazí. Tyto skilly jsou základními obrannými dovednostmi monka.

Projax
Gorebelly
Příspěvky:214
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Projax#2148

Re: Palm monk

Příspěvek od Projax » 20.08.2012, 14:20 hod.

já blind teda nepoužívám vůbec. A uvidím jak si poskládam gear. Je pravda, že používám 2 spirit generatory (FoT - kvůli generaci extra spiritu + Deadly reach - kvůli snažšímu kitování range mobů + 18% dmg buffu)

takže možná nakonec vyhodim FoT / deadly reach

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Palm monk

Příspěvek od kojot » 20.08.2012, 14:32 hod.

No hoši já nevím. Momentálně vás SSS z Jailu nedostane a nikde jsem teda nečetl, že by to po patchi mělo být jinak...
Obrázek

Projax
Gorebelly
Příspěvky:214
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Projax#2148

Re: Palm monk

Příspěvek od Projax » 20.08.2012, 15:14 hod.

uvidim ozkoušim, ale určitě to jde natimovat, že když to dáš v jailu tak se prokopeš a akorát ti vyprší jeho duration ;)

Uživatelský avatar
kojot
Zhar the Mad
Příspěvky:1686
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:TruE#2982

Re: Palm monk

Příspěvek od kojot » 20.08.2012, 15:16 hod.

Nějakou dobu už jsem toho svýho Monka nehrál, takže to tady nebudu tvrdit s jistotou, ale zdá se mi, že právě když jsi v Jailu, tak SSS dát nemůžeš. Jinak já hraju Monka se Serinity i SSS. Nemám Sweeping wind.
Obrázek

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Palm monk

Příspěvek od Černý vlk » 20.08.2012, 15:47 hod.

Klíčové jsou pro monka 3 skilly:
1) serenity (řeší vše)
2) SSS - sice nezměníš lokaci postavy, ale "uhneš" zmražení, arcane pasti, knockbacku, brutálnímu útoků (s výskokem u kozlíků například, Azmodanově fireballu, apod.) - tím zmírníš účinek jailu a pohodlně z něj unikneš pomocí DS
3) Dashing strike: za 10 spiritu krásný únik z jailu, moltenu, klíčový pohyb po bojišti

K ofenzivní stránce monka naprosto stačí:
1) thunderclap (spojeno s life on hit) zaručuje přežití i s dvěma zbraněmi = vyšší damage press
2) Backslash: nádherné AoE damage, když monk dodgne
3) blazing wrath +15% DMG (to má asi každý)

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Palm monk

Příspěvek od v0kurka » 20.08.2012, 15:50 hod.

na tvém místě by mi přišlo divné, že dva ze tří "klíčových skillů" většina inferno monků nyní nepoužívá...

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Palm monk

Příspěvek od Černý vlk » 20.08.2012, 16:01 hod.

v0kurka píše:na tvém místě by mi přišlo divné, že dva ze tří "klíčových skillů" většina inferno monků nyní nepoužívá...
Nevím proč by mi to mělo přijít divné. Tyto skilly řeší všechny situace, které mohou nastat a monka s trochou šikovnosti zachrání. :)

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Palm monk

Příspěvek od v0kurka » 20.08.2012, 16:11 hod.

můžeš při zaparkování auta do kopce zařadit rychlost a odejít. můžeš ale taky zařadit rychlost, zamknout řadicí páku, zatáhnout ruční brzdu a ještě kola podložit špalky, protože "co kdyby". ale věř mi, ta rychlost to většinou vydrží (tím naznačuju, že občas prostě ripnu, ale nevěřím, že ty bys se svým sb neumřel nikdy)

momentálně je SSS naprosto nadbytečnej skill, což se doufám změní, chtěl bych ho používat. i když monka víc hrát nebudu, než upravej AH na víc statů. uvážlivý používání serenity spolu s blinding flashem (ten považuju za klíčovej já), promyšlený pohyb po bojišti a zvýšenou ms (třeba boty s 10+% ms) vyřešíš nebo spíše předejdeš většině nepříjemných situací. takže s trochou šikovnosti nepotřebuješ zachraňovat. nejvíc mi na těch skillech vadí, že nedávaj dmg. což se o 30% boostu dmge, navíc ve spojení s disablem, říct fakt nedá.

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Palm monk

Příspěvek od Černý vlk » 20.08.2012, 16:20 hod.

v0kurka píše:můžeš při zaparkování auta do kopce zařadit rychlost a odejít. můžeš ale taky zařadit rychlost, zamknout řadicí páku, zatáhnout ruční brzdu a ještě kola podložit špalky, protože "co kdyby". ale věř mi, ta rychlost to většinou vydrží (tím naznačuju, že občas prostě ripnu, ale nevěřím, že ty bys se svým sb neumřel nikdy)

momentálně je SSS naprosto nadbytečnej skill, což se doufám změní, chtěl bych ho používat. i když monka víc hrát nebudu, než upravej AH na víc statů. uvážlivý používání serenity spolu s blinding flashem (ten považuju za klíčovej já), promyšlený pohyb po bojišti a zvýšenou ms (třeba boty s 10+% ms) vyřešíš nebo spíše předejdeš většině nepříjemných situací. takže s trochou šikovnosti nepotřebuješ zachraňovat. nejvíc mi na těch skillech vadí, že nedávaj dmg. což se o 30% boostu dmge, navíc ve spojení s disablem, říct fakt nedá.
Promiň, ale to s tím autem je trošičku demagogie, viď? :) Mnohem reálnější by bylo toto přirovnání: "zaparkuješ auto do kopce a dáš ruční brzdu. Zachránil jsi auto. Přidej ke kopci zloděje. Na tuto obtíž máš alarm. Zachránil jsi auto." Tím chci říct, že ty tři skilly nepomáhají jen jedné situaci, ale součinností těchto skillů dosáhneš dynamičtější a bezpečnější pohyb a přežití v různých situací. Mám monka s tímto buildem na HC a zatím jsem s ním neripnul. se Soft monkem občas ripnu - to když použiju defenzivní skill jako útočný (serenity = 4 sekundy déle mlátím a pak nestihnu utéct). Ale když se to použije správně a nijak se neunáhlím, přežiju dá se říct cokoliv. Koukal jsem na tvůj buildík a rozhodně to, co tu píšu neznamená, že to nemůžeš taky zvládat. Píšu to z pohledu sebe a ze svých zkušeností, co se mi osvědčilo za ty hodiny, které jsem do monka "investoval" :)

v0kurka
Burning Soul
Příspěvky:770

Re: Palm monk

Příspěvek od v0kurka » 20.08.2012, 16:25 hod.

na hc to dává rozhodně větší smysl, tam to asi vyzkouším dost podobně. ale na sc bych raději hledal balance mezi ofenzivním a defenzivním hraním blíže útočnému konci. škoda se držet zpátky, když nic neriskuju.

Projax
Gorebelly
Příspěvky:214
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Projax#2148

Re: Palm monk

Příspěvek od Projax » 20.08.2012, 16:31 hod.

no já bych spíš řekl , že momentální hlavní monk skilly u less geared // noloh monka jsou:
Mantra of evasion (mitigation - netřeba rozvádět)
serenity (s*it button)
BoH (cd +dmg boost)

pak už je to volitelne , ale s dnešním critem je ten sweeping wind prostě stejně nejlepší dps abilita

Uživatelský avatar
Černý vlk
Wraith
Příspěvky:137
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ngwathorgoth#1668

Re: Palm monk

Příspěvek od Černý vlk » 20.08.2012, 16:33 hod.

v0kurka píše:na hc to dává rozhodně větší smysl, tam to asi vyzkouším dost podobně. ale na sc bych raději hledal balance mezi ofenzivním a defenzivním hraním blíže útočnému konci. škoda se držet zpátky, když nic neriskuju.
Jasně, chápu. Já vidím obrovský ofenzivní potenciál právě v dodge mantře s tou poslední runou (backslash). Dodge 66% a ve skupinkách to hodí třeba 10x fire AoE za sekundu. Takhle dám větší damage než kterýmkoliv jiným skillem. Nemám tedy pocit, že nedávám damage. Navíc nejedu ani na critical bonus damage a stejně to krásně padá :)

Uživatelský avatar
G4rrus
Quill Rat
Příspěvky:44
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Garrus#2289

Re: Palm monk

Příspěvek od G4rrus » 21.08.2012, 12:04 hod.

Já osobně hraji critical monka v kombinaci s tankováním.... Serenity používám od záčátku, critical chance mám teď okolo 23%, critical dmg okolo 200% a HP i se skillama cca 75k.
EDIT: Samozřejmě Sweeping Wind s critical runou.
Naposledy upravil(a) G4rrus dne 21.08.2012, 17:27 hod., celkem upraveno 1 x.
Obrázek
MONK 60 30 - Inferno completed
WITCH DOCTOR 60 3 - Inferno - Act III
BARBARIAN 50 - Hell
DEMON HUNTER 49 - Hell

Odpovědět

Zpět na „Monk“