Elemental damage - Won Khim Lau

Odpovědět
gos
Fallen Shaman
Příspěvky:66
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mosko#2985
Elemental damage - Won Khim Lau

Příspěvek od gos » 07.11.2012, 22:40 hod.

Je tu niaky monk, ktory vie presne ako funguje elemental dmg: clanok legendarni sila zivlu elemental damage na 1.0.5 ?
Tato tema sa nas monkov dost tyka, kedze vacsina z nas pouziva Fist of thunder s runou thunderclap, takze davame 110 + 35% z dmg ako lighting, cize cely dmg okrem zbrani ktory maju iny elemental dmg v sebe davame ako lighting, alebo sa aj ten dmg zapocitava do tohoto skillu?

Kupil som si stone of jordan s Adds 5% to Fire damage. Bez jedneho ringu mam 81228 dmg, takze po equipnuti prstena by som mal mat o 5% vacsi dmg co je 85290 dmg, ale dmg sa mi zvacsi len na 82675 dmg, co je len 1,78%. Znamena to teda ze to pridava ten dmg zo zakladu (odpocitanie vsetkeho CC, CD, AS, bonusu z Dexterity) ?

Otazka k ”Element” skills deal % more damage.
Som monk, pouzivam Fist of Thunder s runou Thunderclap, to podla mna znamena ze vsetok dmg (okrem elemental dmg co je priamo na zbrani) davam ako lighting, cize z mojho dps 81k damvam v skutocnosti 118k (81k * 1.45) dps, ked si kupim Won Khim Lau s Lightning skills deal 20% more damage, znamena to ze budem v skutocnosti mat 142k DPS (81k * 1.45 * 1.2) aj ked hra mi bude ukazovat stale 81k? Alebo sa Fist of Thunder nerata ako cisto lighting dmg skill?
Ako keby som mal zbran co my zvysi dps na 97.2 (81k * 1.2), co je o 16.2k viac, co je neporovnatelne viac ako rare zbrane s podobny dps, keby som porovnaval rere co ma soket, CD, vs WKL co ma len soket.
Naposledy upravil(a) gos dne 08.11.2012, 00:17 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
LachimoS
Wraith
Příspěvky:107
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LachimoS#2926

Re: Elemental damage - Won Khim Lau

Příspěvek od LachimoS » 07.11.2012, 23:53 hod.

Jestli tomu já rozumím dobře (předem upozornuju že nepoužívám Won Khim), tak by jsi měl mít těch 20% do plusu ale nezobrazí se ti to v DPS... takže pokud máš 118K DPS naspáno ve statiskách, tak budeš dávat za 142 :-)) Takže sis i sám odpověděl.. :-D

gos
Fallen Shaman
Příspěvky:66
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mosko#2985

Re: Elemental damage - Won Khim Lau

Příspěvek od gos » 09.11.2012, 03:22 hod.

Ak toto tema niekoho zaujima tak som sa ho pytal aj na americkom battle nete a vdaka tomu uz viem presne ako funguje Adds % to "Elemental" damage. Je tam aj odkaz na blue post.
Stale som si ale neni isty s ”Element” skills deal % more damage.
”E”skills deal X% more dmg, Adds X% to "E"dmg

Ak niekto nevie po anglicky tak:
Adds X% to "Elemental" damage funguje tak ze vam to prida dany elemental dmg z vasho fyzickeho dmg, to znamena ze ak mate zbran co ma poison/cold/arcane/... dmg z toho vam to dmg neprida. Priklad:
Mam 100k dps a kupim si stone of jordan s Adds 5% to Fire damage, vo vysledku mi stupne dps na 105k.
Ak ale mam na zbrani niaki napriklad 250-500 Poison dmg, toto dps musim odratat, mne sa napriklad stalo ze som mal elemental dmg na oboch zbraniach, takze mi stone of jordan s 5% pridal len 1,78%, to znamena ze 35.6% mojho dmg bolo fyzickeho a az 64,4% som daval niakym elementom.
Cele toto dps sa ukazuje aj v kolonke DPS v hre.

K otazke ”Element” skills deal % more damage, sa tam podla mna vyjadrili zle. Podla mna to ide z celeho vasho dps, ak dany skill dava taky typ dmg, ako sa to uz potom prepocitava vo vysledku je tazke povedat. Ked napriklad pouzivam fist of thunder co je 110% dmg as lighting a mam na zbrani niaky poison dmg, neviem kolko z toho utoku je poison a kolko lighting a ci vobec je tam niaky poison.
Ten chalan co mi tam odpisoval si ale myslel ze sa vsetok elemental dmg musi z celkoveho dps odcitat a az potom sa tam moze pridat tych 15-25% ako to ma napriklad Won Khim Lau, no dufam ze sa mylil, lebo ak sa mylil a ja mam pravdu tak WKL by mala byt povinna vybava za monka a stava sa tak jednoznacne najsilnejsou zbranou a to jej staci aj 700 dps ked ma 20-25% viac dmg lighting skillov.
Tuto moju domnenku podporil aj www.d3rawr.com
% DMG Increased by Skills je Adds X% to "Elemental" damage
% Elemental Damage je Adds X% to "Elemental" damage
Pekne to tam potom vychadza tak jak som hovoril ja.
Este varovanie na koniec: Toto DPS sa vam v kolonke dps v hre NEZOBRAZI takze pre dps hunterov smola (este ze nemame skill ako huntersky SS)

Uživatelský avatar
Guru
Doom Knight
Příspěvky:469

Re: Elemental damage - Won Khim Lau

Příspěvek od Guru » 12.11.2012, 21:01 hod.

1. Muj monk bez jedineho itemu ma DPS neskutecnych "9.05" po nazuti botek od Zunimasy s: INT/VIT/RES/REGEN/MS a 8% K POISON DMG se DPS zvysi na "9.77" coz je o 8% vic i presto, ze zadny z aktivnich skillu nedava poison dmg ...

2. Lightning skill deal % more dmg znamena, ze zelene cislo u skillu s Lightning dmg bude navyseno o tuto hodnotu ... tedy u FOT 110% + % k Lightning skillu a u SW Cyclon 20% + % k Lightning skillu ...
Mate problemy se ctenim celych vet a radi si hrajete se slovicky? Nereagujte na me prispevky ... nemam potrebnou kvalifikaci pro vyuku prvniho stupne zakladnich skol.

gos
Fallen Shaman
Příspěvky:66
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:mosko#2985

Re: Elemental damage - Won Khim Lau

Příspěvek od gos » 12.11.2012, 23:01 hod.

Guru píše:1. Muj monk bez jedineho itemu ma DPS neskutecnych "9.05" po nazuti botek od Zunimasy s: INT/VIT/RES/REGEN/MS a 8% K POISON DMG se DPS zvysi na "9.77" coz je o 8% vic i presto, ze zadny z aktivnich skillu nedava poison dmg ...

2. Lightning skill deal % more dmg znamena, ze zelene cislo u skillu s Lightning dmg bude navyseno o tuto hodnotu ... tedy u FOT 110% + % k Lightning skillu a u SW Cyclon 20% + % k Lightning skillu ...
1. Presne tak to ma fungovat, pisal som to sem ja a na odkaze na us.battle.net to pisal tiez jeden clovek, dokonca je tam aj odkaz na blue post ktory hovori ze to tak ma byt a vysvetluje tam preco ten stat tak debilne nazvali.

2. Fakt netusim co myslis pod zelenym cislom, zelene mam na obrazovke len healy :roll:
Mna by pri tomto state zaujimalo ci sa tam rata aj poison/arcane/lighting... dmg zo zbrane? Na to mi uz 4 dni na battlenete nikto z GM nevie odpovedat a tu tiez nie. :{

Odpovědět

Zpět na „Monk“