Fire RoV a jeho variace,buildy

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895
Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Seton » 23.04.2015, 12:05 hod.

Ahoj!
Natálka nám pěkně vystrkuje růžky a GR52+ se stává realitou :). Popíšu zde zatím 2 buildy, oba jak nadpis napovídá budou ve fire variantě, protože ta se zatím ukazuje jako nejsilnější. Buildy jsou Non-Season!
Stampede strike(Solo GR 52+, Party GR- moc se nepoužívá-stampede rozhazuje moby)
Build zde: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Seto ... o/54010170.

Skills:
Strafe/Ici trail - Proč Cold strafe ve fire buildu? Protože DMG Strafe je obecně poměrově tak malá, že skill slouží pouze pro snížení CD u RoV. Cold varianta se mi při testech jeví lépe skrz CC, zanecháváte za sebou ledovou stopu, která zpomaluje moby a tím pádem dává lepší podmínky pro útěk při průseru ;). Jiná varianta je fire runa + balistic pasivka.
Evasive fire/Focus - Další cold skill v této fire specifikaci :). Slouží pro spuštění setu Focus/Restraint a také jako výborný generátor Hatered.
RoV/Stampede - Společně s bestií z pásku (viz. sekce "Gear") hlavní DMG dealer buildu. Strafe+Evasive je schopný tento skill resetovat natolik, že ho házíte každý 4s což je opravdu prasárna. Můj Stampede zatím dává počáteční crit za 5-8 miliard a následné bombardování průměrně za 300-500 mega. Stampede moby odhodí (knockback) což spustí CC efekt na zasažených mobech a tím pádem proc BotT gemu a hlavně udržuje dostatečnou vzdálenost mezi vámi a smrtí.
Preparation/Punishment - co dodat, build žere strašné množství hatered, takže jeho doplnění je potřeba.
Vengeance/From the Shadows - Používám jako další CC skill, mrazí skvěle :). Pokud máte moc problémů s Hatered, nasaďte Seethe runu ;).
Companion - Tady je volnost, osobně používám kance na tankování a bonus to toughnes, ale může být i Wolf na agresivnější variantu nebo Bat na hatered.

Steady Aim, Ambush, Awareness, Single out (Balistic pokud jedete fire runu Strafe) - Kromě Awareness jsou to vše pasivky maximalizující dmg output. Ambush exceluje s bestií z pásku a Single out u RG.

Gear:
Ruce,boty,chestka,helma,kuše (nová), gatě od Natálky ;).
Ramena:Buď aughid, nebo Skeleton paudrons pro lepší přežití. CDR-RoV-Dex-Vit
Brancery: Aughid nebo Strongarm. Strongarm varianta je lepší pro dmg, protže RoV spustí knockback a tím pádem i brancery ;). +%Fire,CritCh,Dex,Vit
Ringoše: Focus+Restraint. Prakticky nenahraditelný pár prstenů...můžete zkoušet variace RoRG+Nat, RoRG+Unity, Nat+Unity, Nat+SoJ, RoRG+SoJ...marně...F/R je prostě na dmg nepřekonatelný :)
Pásek: Crashing rain! Společně s RoV Váš hlavní DMG dealer!! S páskem co mám v profilu (Non-A) probíhá One-Shot elit i v GR38 !! Snažte se RoV vždy dobře zacílit, jakmile bestie z pásku nemine, je vymalováno na jeden hit a můžete se vesele posunout dál :). Spouští se s RoV, takže CDR je nejdůležitější stat všude na gearu. Více RoV=více bestií z pásku=více 8miliardových critů=onanie nad číslama :D. Jiná varianta není...
Zbraně: Nová Natálčina kuše (má +%RoV skill),CDR a co nejvetší dmg samozřejmě (bez AS). Jako offhand je tu Calamity. Její výhody asi nemusím psát, 20% je 20% ;). Na ní opět CDR a dmg může mít klidně 50, RoV skill se počítá z main handy, takže vysoké dmg offhandu nic neřeší. Jako alternativa je Balefire kuše s +%fire, ale za Kalamitou zaostává.
Amulet: Nejlépe Ess of Jordan (pull) nebo Hellfire. Haunt of Vaxo je taky supr. Díra/Crit/Crit/+%Fire nebo Dex (osobně preferuju Dex)

Gemy:
BotT : Spouští ho IcyTrail, Stampede a Zeis, takže dmg výhoda.
Zeis : Stampedem si věci udržujete od těla, takže dmg bonus z něho je a navíc má stunt, který procne BotT a zajistí trochu toho CC.
Taeguk : Se Strafe se udržuje velice jednoduše, na dmg asi lepší gem není (na NonS).

Gameplay: Strafe udržujte tak, abyste držely stack Taeguku a snižovaly CD RoV, nejlépe non-stop s prokládáním Evasivem. Já to řeším tak, že Strafe přes myš jedu neustále a do toho to přerušuju (shutterstep nebo tak nějak se tomu nadává) Evasivem. Strafe a Evasive je potřeba hlídat kvůli bonusu z prstenů! RoV by jste měli mít nabito každý 3-4sec nebo méně (u mě funguje). Neodpalujte bez obou bonusů F/R prstenů, je to obrovská ztráta dmg.

TL/DR: Vynikající build na Solo! Náročnější na hraní, ale přece by vás nebavilo jen držet jedno tlačítko ;).Jakmile to dostanete do ruky, je to pecka! Těží z kombinace Nat+F/R+Crashing belt

FAQ:
Q: Spouští Stampede CC efekt na mobech?
A: Ano, díky tomu procne BotT, Strongarm atd.

Q: Nemám F/R set, nějaká náhrada?
A: Na T6 cokoliv, na nižšíí GR (35+) Nat+Element prsten nebo Nat+Soj, na vyšší GR (45+) náhrada neexistuje.

Q: Důležité staty na gearu?
A: CDR-->RCR-->Crit/Crit-->Dex-->Vit-->Res

Q: Follower?
A: Templář s Azurewrathem+Freeze of deflection a Ess of Jordan.

Q: Setone, jsi příčetný nebo máš nějakou psychickou poruchu?
A: Nejsem, ano mám jich dost >:D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Další build je čistě do party a na solo je nepoužitelný. V partě musí být minimálně supp WD s fearem a pyraňádem. Na partu je dost specifický, ale jeho DMG je prostě k nezaplacení.
V základu je stejný jako předchozí build(Stampede strike), jen se změní některé skills a minimum gearu. Vypíšu tedy pouze změny oprti předchozímu buildu.

B-52 peacemaker( party only, GR?? - netestováno)

Skills - změny oproti Stampede strike buildu:
RoV/Anathema - DMG této runy je naprosto prasácká, to se ani jinak napsat nedá :D. Malé AoE a fixní pozice bombardování vylučuje solo hru. Zkušený WD musí moby dobře natáhnout do pyraňáda. Jakmile nad pyraňádo zavěsíte váš B-52 (anathema), pro moby dole nastává neskutečné peklo. Vytáhnout z jedné Anathemy 15-20 miliard dmg do všeho pod ní by neměl být problém, pokud tohle opakujete každých 3-4 sec, určitě se můžete považovat za dmg dealera ;).
Rapid fire/Bombardment - Změna oproti Strafe. Vzhledem k tomu, že parta (WD+tank) drží moby od Vás, můžete si dovolit zastavit a chvíly stát. Bombardment dobře snižuje CD RoV a navíc do skupinky sází dost granátů na to, aby udělali i nějaké to dmg (v solo testu cca 70mega jeden granát). Samozřejmě granáty z RoV+bestie z pásku stále hrají první housle ;).
Companion/Bat - Tady určitě Bat. Rapid fire je na hatered ještě náročnější než Strafe.
Vengeance/Seethe - Hatered...opět.

Místo Single out pasivky nahodit Granadier. Jak Rapid tak RoV hází granáty ;).

Gear:
Změna jen na ramenech a brancerech. Tady buď Aughid, nebo kombinace Skeleton paudrons a Reaper´s.

Build je z velké části okopírován z Diablofans.com, ale tam ho bohužel autor smazal, takže jeho jméno neuveřejním (už ho nevím) :( a změny v popsaném buildu oproti originálu budou, protože 1. špatná paměť 2. cílené změny.

Build je pro mě zatím jen teorie a je potřeba pořádně testnout (gear mám) a nejlépe se zkušeným FearWD v partě!!
Tímto apeluji na Buchise a Yaku : Poďmě to zkusit vytáhnout na GR50+ a uvidíme ;).
Naposledy upravil(a) Seton dne 24.04.2015, 08:58 hod., celkem upraveno 1 x.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od HELLERcz » 23.04.2015, 12:25 hod.

Já před chvílí dropnul konečně Natalku zbraň :) takže mi chybí už jen doladit pár věcí a jdu to prubnout. Snad dnes :D
Největší brzda u mě je, že potřebuju 2x kostku na vylepšení zbraní :( nepadají. Tak musím farmit a doufat.
Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 23.04.2015, 12:28 hod.

Fajn zvlášť faq, když jsem si to četl tak mě to napadlo :-)
Jinak za super popsání buildu, už asi vím proč mě občas dlouho trvalo proč jsem neměl RoV :-) a k tomu offhandu, to je fakt jedno co budu mít na off Hanou když se z tama nepočíta dmg?

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 23.04.2015, 12:33 hod.

Jak to že máš o tolik víc toughnes než já? To je díky té sadě aughild? Co jsem koukal tak jsme na tom stejně, jen u gatí máš na víc rezistenci (já armor) a u pásku také rezistenci (a já skill), to přeci nedá dohromady 7mil toughens na víc?:-)
A u té natálky mám teda zrušit +9% dmg a dát redukce cooldown?:-) .. na prsteny nekoukejte, ty mám na jiné postavě :-)

https://eu.battle.net/d3/en/profile/McT ... o/58682433

OT ke kostkám.. za 5 dnů mě jich padlo asi 7, ale to je tak jediný co mě padá a to to vubec neptřebuji :cry: :)
Naposledy upravil(a) McT dne 23.04.2015, 12:51 hod., celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 23.04.2015, 12:54 hod.

Doplnen můj předchozí příspěvek, děkuji za odpovědi :-)

Jinak tenhle build pro partu bude možná dobrý ale pro vysoké GR kde se tak nespěchá. Při speed GR bych asi raději volil UE a nebo M6ku. Pokud je tomu tak, tak to pls do toho tévho příspěvku dopiš a já tento smažu.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Seton » 23.04.2015, 13:03 hod.

1.McT: Díky za pochvalu :). DMG offhandu se pro RoV a bestii z pásku nepočítá, takže dmg offanhu není třeba hrotit ;).
2.McT: Rozdíl bude určitě v Aughid (redukce z 2p bonusu) a companion-board, taky na chestce mám jako sekundárku 6% redukci do melee ;).
3.McT: Rollovat +9%dmg pryč by se mi moc nechtělo, ale CDR je pro RoV životně důležitej stat. Zkus nejdřív bez re-rollu a uvidíš. jak sem psal, RoV by jsi měl pouštět cca každý 3sec. Pozor, záleží taky na densitě mobů.
4. MtC: Nevím na který build teď reaguješ. B-52 je na vysoké GR(50+) a Stampede zvládá speed farmu GR40 :). Níž už bude určitě rychlejší UE nebo M6.

Heller: Zkus, nebudeš litovat ;)

Kuki nebo někdo kompetentní. Mohli by jste prosím můj druhý příspěvěk posunout pod ten první? ať jsou ty buildy pod sebou? pokud je to možný ;). Předem díky ;)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 23.04.2015, 13:11 hod.

1)2)Tak aspoň mám co lovit, ikdyž má priorita je teď kridershot (u kadaly je to pěknej žrout). Ale vyzkouším to a uvidíme jak se to bude dařit :-)
3)To se mi právě taky nechce dávat pryč, tak si to tam asi nechám a počkám až přijde nějaká jiná :-)
4) jj na tu B52jku, aspon nad 50+ bude více hratelných buildu. B52, UE s EA, UE s charkram. Ale stále mám obavy z toho že budu zapomínat pouštět RoV a tak budu tímto ztrácet hodne dmg :)

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Seton » 23.04.2015, 13:21 hod.

Taky jsem ze začátku měl docela prodlevy ve spouštění RoV, ale pak jsem si zafixoval:
Nehodím RoV-->Neproběhne KnockBack-->Mobové moc u mě-->Heal pool klesá-->panika-->útěk-->soustavné řvaní ku*va,ku*va,ku*va po celým obyváku-->přítekyně nadává ať nenadávám-->smrt.
To mě docela vyléčilo ;) :D a hlavně je prostě potřeba to dostat do ruky, zvlášť to stepování s Evasiv fire+Strafe na udržení gemů ;).
UE s charkram dělá GR50+? se musím mrknout :)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 23.04.2015, 13:25 hod.

Vyzkouším a uvidíme jak mě to půjde, když tak si pomůžu appkou (ačkoliv rád bych se tomu vyhnul) :-) ale snad to zvládnu :-D .. Tak mě chybělo asi 10sec na to abych dal 50tku,je to taková horší varianta lighting build.
Hlavně je fajn že ty chakram fungují i přes zdi (ale neaktivuji prsteny, myslím) :-D a na nich dávám taky tak 500-600m dmg....

Nasty2Guurl
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:nasty2guurl#2282

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Nasty2Guurl » 23.04.2015, 14:48 hod.

Dneska dal borec GR 60 solo :) ... fire varianta

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Seton » 23.04.2015, 14:53 hod.

fire varianta chakramu nebo RoV? GR60 už je hodně moc :D
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Nasty2Guurl
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:nasty2guurl#2282

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Nasty2Guurl » 23.04.2015, 14:54 hod.

RoV - jj taky šel mockrát. Měl asi 130 klíčů a zbylo mu 60.

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 23.04.2015, 14:54 hod.

Chtělo by to video, jinak Us server quirkitized#1833

Nasty2Guurl
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:nasty2guurl#2282

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Nasty2Guurl » 23.04.2015, 14:55 hod.

Tady je záznam :) .. rozhodně to chci zkusit. UE mě moc nebere
http://www.twitch.tv/quirkitized

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Seton » 23.04.2015, 15:02 hod.

Tak na něho koukám a říkám si "No tyvole, vždyť mám dokonce lepší gear než on!" a pak si všimnu, že má gemy o 30 ranků vyšší :D.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 23.04.2015, 15:03 hod.

Video mě nejde spustit :-( jj ty ranky má suprove :-)
Ten cull the weak mu funguje jen díky followerovi a tomu jednomu skillu? Strafe má rocket, teda za předpokladu že ten profil je aktualizovány :-)

Nasty2Guurl
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:nasty2guurl#2282

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Nasty2Guurl » 23.04.2015, 15:05 hod.


Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Seton » 23.04.2015, 15:20 hod.

Ten se musel štěstím pochcat, když mu tam do finále vyskočil ten Stonesinger :D, chytnout COKOLIV jinýho, tak to s tou 33s rezervou nedá ani omylem :D.
Každopádně dobrý no :)
Takže gear můžu mít lepší jak chci, ale dokud nebudu mít gemy na 60+ tak asi smůla :(
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Nasty2Guurl
Quill Rat
Příspěvky:24
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:nasty2guurl#2282

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od Nasty2Guurl » 23.04.2015, 15:31 hod.

Měl tam asi ještě dva dobrý pokusy, ale bosse nedal. Jednou Perdition asi o 10 vteřin. Ten další byl cca o minutku. Nakonec se dočkal po těch 70 pokusech dnes.

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: Fire RoV a jeho variace,buildy

Příspěvek od McT » 24.04.2015, 09:49 hod.

Tak jsem koukal na to video a pěkné no :-) nechápu jak může být tak přesný při spouštění RoV. Nemyslím místo, ale spouštění hned po naběhnuti RoV.
Jinak i na prstenech zrušil kritaky a dal tam redukci cooldown.
Bude to chtít praxi, tento build ovládnout. Ale v jeho podání musí být 50tku procházka růžovým sadem :-)
Dokáže mi někdo říct jestli je lepší stará ancient Natálka a nebo nová s RoV dmg? Kolik těch 25% dá reálné dmg?

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“