The Shadows Mantle 2.4

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895
Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Seton » 20.04.2017, 12:33 hod.

Já osobně preferuji BotP, právě kvůli dmg i redukci zaráz. Když je na vysokém lvl, bonus po první elitě trvá třeba 2minuty a to je víc než dost podle mě. Pokud v GR 2 nejsem schopnej najít elitku, stejně je to pasé....
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Mlok » 20.04.2017, 12:39 hod.

Jednu elitku každé 2 minuty samozřejmě dáš vždy, jinak by nebyla žádná šance stihnout limit.

Jenže problém jsou žluté elitky. Často zabiješ jen hlavní elitku a bonus z BotP tím neobnovíš.
Při GR91 jsem to sledoval a párkrát jsem během riftu o bonus přišel. Záleží jak se nakombinují žluté a modré elitky. A pak když chytneš před RG žlutou, tak to také nevyjde i když RG netrvá dlouho.

Zatím ale hraju také BotP a myslím, že u něj i po testu PE stejně zůstanu.

Na nižší GR mimo pokusy o max PE určitě smysl nemá.

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Dark_Deamon » 20.04.2017, 12:55 hod.

Jj, se žluťákama je problém ohledně BotP. Proto když má nějaký hnusný afixy (jager, ilusi, horde, shield, arcane v úzkým prostoru), tak ju prostě skipnu a jedu bez mrknutí oka dál. Jak ale narazím na modrou, tak ju řežu co to dá. Pokud to teda není kolotoč nebo písek :)

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Seton » 20.04.2017, 13:10 hod.

Instakill od dervishe a Sand-hovada už mě taky vyškolil :D. Pamatuju na ty první krůčky poznání :D : Vault, FoK, Wolf, Práááásk Impale, ležím..... ku*va co? kde ? kdy? jak? :D :D

edit: Jinak iluzionisty+nějakej hnus a shield+cokoliv vynechávám pravidelně...
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od HELLERcz » 20.04.2017, 14:32 hod.

92 se mi nedaří ani na prdlačky. Pylony nikde, čas nestíhám .. zkoušel jsem 20 pokusů a očividně na to nemám :D BotP je totálně na prd podle mě nevím proč to tam všichni mají, modré elitky málody mám, spíše se mi ukazují žluté.
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Dark_Deamon » 20.04.2017, 14:47 hod.

S takovým equipem bys tu 92 měl dát celkem v klidu.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od HELLERcz » 20.04.2017, 16:37 hod.

Měl, ale nedávám. Mám si teda nechat BotP ?
Obrázek

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Peckoslav » 20.04.2017, 22:20 hod.

Čau pánové,

začal jsem po dlouhé době opět hrát D3, konkrétně season 10 DH na HC. Jedu Shadow set na impale. Zatím to není zdaleka dokonalé, zvládnutý mám GR58.
Pokud byste mohli, můžete mi pls mrknout a poradit co by mi pomohlo se posunout dál? Chápu, že je to hodně o grindu ancient variant, a pak o rollování lepších statů, ale třeba něco přehlížím..

Problém mívám s hatred, pokud jsou slabí mobové a dávám je na ránu, na gearu mám nějaké hatred regenerátory, ale moc to nestačí.
Zároveň u vyšších GR dochází dech s damage.
Hraju většinou solo, nebo s monkem a to dáváme bez problémů u GR59 a dali bychom asi i vyšší předpokládám.

Díky za pomoc :) ;)

EDIT: odkaz na profil: https://eu.battle.net/d3/en/profile/Pec ... o/91431950
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od HELLERcz » 21.04.2017, 06:30 hod.

čau, problém hatredu řeří u tohoto buildu asi snad jen jiná runa ve Vengeance .. Seethe.

Jinak je to s tím problém no, zkoušel jsem jednou levlit známého na 70 lvl , torment 6 hra není pro takový build, věčně bez hatredu :D
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Mlok » 21.04.2017, 06:31 hod.

Na nízkou obtížnost musíš dát Seethe místo Dark Heart a tím vyřešíš hatred management. A do kostky pak dáš Visage of G. (místo Aquilly), dmg redukce bude stejná, ale nebudeš záviset na udržení hatred nad 90%. Případně ještě přidat Blood Vengeance.

A ohledně dmg je to jednoduché. Prostě máš strašně malou dmg. Vůbec to není o áčkových verzích. O těch je to až časem, když máš slušný neáčkový základ a už to neposune až tolik. Ty máš ale hrozně špatný i ten neáčkový základ.

Nemáš nikde ChC a ChD (akorát na rukavicích, ale to opravdu nestačí). Na amuletu rollnout all resist je nesmysl (ale možná se snažíš právě dělat reroll a došel materiál) a ještě navíc je s phys. dmg, což je k ničemu.

Je jasné, že zatím ti toho moc nenapadalo při tom paragonu, ale je potřeba lépe vybírat z toho co je k dispozici. Třeba bych nehrál s Nemesis, když je nemáš s dobrým rollem (i když aspoň tam máš už light. dmg, to je dobře), ale použil zcela jakékoliv jiné, ale aby tam byl light dmg i 6% ChC. A Nemesis (a Strongarmy) použít až je budeš mít s dobrým rollem. Přínos Nemesis je menší než dobrý roll čehokoliv jiného.
Na helmě rerollni ChC (místo 11% life) nebo Impale dmg (co padne dříve, ať ušetříš materiál, netřeba na špatný kus helmy ho spotřebovat moc).
Na amuletu rerollni díru. Nutně potřebuješ doplnit trapped gem. Bez něj skoro vůbec neprocuješ Cull the Weak a máš tu pasivku skoro zbytečně. A samozřejmě ztrácíš za chybějící dmg trapped gemu.

A to jsem uvedl jen to hlavní, nevypisuju všechny detaily. Stejně postupně ten gear celý vyměníš.

Z áčkových věcí zaměř úsilí na jediné a tím je Karlei's Point. Tam pomůže áčkový roll ze všeho nejvíce. A navíc se velmi dobře dělá v kostce ze žlutých daggerů. DH může ze žlutého daggeru dostat pouze Karlei's Point a Lord Greenstone's Fan. Tzn. v průměru každý druhý kus (mají oba stejnou šanci na dropú bude Karlei's Point. A tedy to dále znamená, že každý 20. kus bude áčkový Karlei's Point (zase v průměru, tedy můžeš dostat áčkový kus jak dříve, tak i později než 20. kus).

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Mlok » 21.04.2017, 06:59 hod.

Dark_Deamon: Zase tak v klidu to ještě mít nebude na GR92. Bude to tak akorát jeho hraniční GR, které by ještě dát mohl.

HELLERcz: Včera GR92 na druhý pokus. První jsem měl nějaký hodně blbý roll (jak elitek, tak jen jeden pylon a to Channeling) a i tak to tak akorát vycházelo. Měl jsem skoro 2 minuty času a 96% progress, jenže najednou konec riftu. Nikde už žádná elitka (a to jsem cíleně ani zrovna žádnou nepřeskočil, maximálně nějakou co jsem minul někde kde jsem ji neviděl) a všude kolem jen tuny mobů s malým progressem. Nakonec 15s přes limit.
Druhý pokus už byl dobrý, průměrný roll + slušné Pylony a výsledek velká rezerva (2,5 minuty nebo kolik to bylo přesně). Stejný GR bych dal určitě ještě i GR93.

Co jsem koukal na dmg, tak mám aktuálně odhadem o 20% více, tedy stále platí, že je pro mě stejně těžké +1GR. I když pořád mám ještě o trošku nižší tougness.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od HELLERcz » 21.04.2017, 07:36 hod.

Já netuším, kde tu dmg mám nabrat. Jestli je to nižším AS nebo co. Jako furt se snažím natočit Traveller, aby měl CC, CHD a Light% ... to se ovšem nedaří a že jsem protočil desítky neli stovky pokusů.

Včera jsem opět zkoušel 92, dvě třetiny riftu jsem jel s čárou, ale za celou dobu jsem neměl pylon ! Nakonec jsem to nestihl, takže jsem to rage quitnul :D

No jo, ale Mloku, ty máš paragon někde jinde .. o 400 para více, to je dex navíc a o tom to určitě bude taky.

To vím, to jde cítit, když procházím zpětně myšlenku, když jsem hrál GR s paragonem 900 a pak s 1050 .. i to jde znát .. a mít necelých 1500 para, tak to beztak taky dám :D
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Mlok » 21.04.2017, 07:52 hod.

Něco málo přes 10% dmg navíc mám za paragon (tedy paragon vůbec tak moc neudělá). A mám o hodně lepší Compass. Ten mám fakt pěkný a už ho mám z předchozích sezón, takže je to z daleko více kusů než jen teď za poslední sezónu. To ti nepadnul žádný lepší Compass neáčkový? Já bych takový áčkový Compass rovnou vyhodil a ani neaugmentoval. Jedna defense stat by se tam ještě dala, ale se dvěma defense stat už fakt ne. To raději lepší neáčkový.

Amulet mám také o něco lepší. Ten má až z téhle sezóny. Mám na něm horší ChC než ty, ale mám ho s 20% light dmg místo dex (také mám neáčkovou verzi). Ten mi dá také cca 10% dmg navíc.

Dohromady by to bylo už přes 30%, ale zase ztrácím jinde, třeba ztrácím 10% dmg za Karlei's Point. Ten bude u mě brzy na řadě na vylepšení.
Gemy máme na +- stejném lvl a to jak hlavní (trapped), tak augment. Já mám pak ještě horší helmu a boty. Toulec máš o chlup lepší také ty.

A úplně jsem v celém srovnání přehlédnul SoJ (co máš na sobě do party). Na solo ring vyměníš a sheet DPS půjde dost nahoru a možná mě i doženeš. Takže se musíš víc snažit a aspoň GR92 dát :-)
V sheet DPS je schovaný i paragon a v tomhle případě se dá dle toho dobře srovnávat. Jen je k tomu potřeba přidat srovnání light dmg.

Jinak jsem zkoušel BoTP vs PE a jasně mi více sedí BoTP a to i když část riftu nemám 20% bonus. Ta 15% dmg redukce elitek je důležitá.

A pak jsem si ještě udělal jasno, že určitě raději Numbing traps než Perfectionist.

edit:
150 paragonů je úplné nic. To je 750 dex (tedy ani ne dva augmenty). Při 15000 dex co máš, tak 750 dex znamená přesně 5% dmg. Pragon se hrozně přeceňuje.
Když je rozdíl v tisících, tak už to něco udělá, ale ani tam ne tolik.
Aktuálně dal někdo GR100 s paragonem 3800. To má 2300 paragonů navíc oproti mě a tzn. 11500 dex. Já teď nevím z hlavy kolik mám přesně dex, ale třeba 17000 by to mohlo být (u MS buildu mám výrazně více, takže nemám u Impale zdaleka těch 19500 dex jako u MS).
Tedy s tím jeho paragonem bych měl 28500 dex a to by znamenalo 67% dmg navíc. A to znamená +3GR.

Tedy i ten obrovský paragon 3800 je pouze +3GR.

edit2:
A pokud bys měl teď paragon 1500 a jinak vše stejné, tak to znamená +13% dmg navíc, tedy ani celý +1lvl GR navíc to nedá (na jeden lvl potřebuješ +17% dmg).

edit3:
A tady pro srovnání ten co dal GR100:
https://eu.battle.net/d3/en/profile/Maz ... o/91091543
Chvíli jsem přemýšlel, proč tam má tak malou dmg (koukal jsem na něj ve hře s čím to zahrál a tam měl skoro 2x tolik) a pak mi to došlo. Ukončil hru s vynulovaným paragonem (minimálně dex).
Měl něco přes 4mil. dmg (už nevím přesně kolik). A kvůli perfekntímu amuletu to zahrál s fire elementem což je o dost těžší.

Dohromady se vším všudy (paragon + gear) má odhadem na cca +5GR. Ztrácím na něj i na CoE, který má s 200% bonusem (to je ještě další co není vidět na sheet dmg kromě elemental dmg).

Takže pořád ztrácím a jako on nezahraju. Měl bych s aktuálním gearem a paragonem dle toho dát GR95. A i když si myslím, že bych teď dokázal zahrát GR93, tak GR95 určitě ne. Už i o GR94 pochybuju, že i s větším fishingem bych ho dal. A větší fishing rozhodně provádět nebudu, to mi nebaví.

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Seton » 21.04.2017, 08:35 hod.

No já včera ještě dal šanci PE gemu a byl jsem mile překvapen :). Budu ho teď nějakej čas nosit místo BotP.
U mě je +AS z PE znát ne jen na DMG ale právě i na přežití, protože jsem sehnal o něco lepší amulet než jsem měl a mám teď LpK i na něm. Ve výsledku mě to s Leech pasivkou dává 130,500 LpH !! Což je při boostu AS z PE hodně znát :). Bohužel mám neskutečně málo Life (500k) takže se dostanu z nuly na max za pouhé 4 hity, je to trošku "suicide build" s tím lifem, ale LpH funguje nááádherně :D.
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Uživatelský avatar
Peckoslav
Minion of Destruction
Příspěvky:878
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Peckoslav#2167

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Peckoslav » 21.04.2017, 09:07 hod.

@Mlok: Díky moc, mrknu na to a zařídím se dle toho. Předpokládám, že HC/SC už není takový rozdíl a kdyžtak je tu Awarness ;)

Co by mě ještě zajímalo je, s jakou prioritou rozdělovat paragon pointy. Jestli taky nejdřív CHC a CHD nebo nějak jinak, případně jak u ostatních paragon pasivek.
Předem děkuji ;)
Obrázek
Od konce září 2015 jsem zpět a teprve se tu rozkoukám :D

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Mlok » 21.04.2017, 09:26 hod.

Seton: Jenže se to pak dostane na určité hranici k tomu, že tě lecos okamžitě zabije. Ať už one hit kill RG nebo nějaké elitky nebo současně příchozí dmg z více zdrojů najednou. Přílišné lítání nahoru dolů na maximálních GR není podle mě dobré. To je pak lepší mít více defense a méně LpH. Já jsem s PE pomalejší (i na maximálním GR) a to je rozhodující faktor.
Nejlepší zahrané pokusy mají všichni s BoTP, včetně toho maxima na GR100.

Peckoslav:
Na HC se hraje o trošku více defense, ale ty máš defense strašně vysokou na to jaké hraješ GR. Nemám o moc vyšší tougness a abych měl adekvátně vysokou tougness levelu GR bych musel mít oproti tobě cca 4,5x vyšší tougness. A nemám ani 1,5x větší.

Rozdělení paragon bodů, jsem se musel zamyslet, to jsem už strašně dlouho nedělal (jak nehraju sezónu a 800 paragon už mám dávno).
V offense to bude těžké, tam je důležité všechno. Tam bych začal CDR, abys měl perma Vengeance. ChD pak dříve než ChC. A jestli IAS nejdříve nebo až potom, tak to chce vyzkoušet. Nejlepší bude ze začátku dávat jen určité množství IAS přesně aby vyšel breakpoint (jako příklad to může být třeba 2,4% IAS budeš potřebovat na jeden breakpoint a třeba 8,3% na další - konkrétně samozřejmě musíš určit dle aktuální IAS na gearu).
Utlity určitě AD a LpH
Defense určitě nejprve AR a amor
Core nejdříve max speed a pak vše do primary stat

A teď ještě vidím, že hraješ bez Elusive ringu. To je vševypovýdající ohledně tougness (když nemáš problém ani bez něj). Výše na GR pak musíš použít Elusive ring. Na sebe lepší roll z dvojice Elusive a CoE. Na HC to bude většinou spíš Elusive do kostky. 60% elusive se shání blbě a rozdíl mezi 50% a 60% je 20% na obdržené dmg (obdržíš 40% dmg nebo 50%).

Uživatelský avatar
Seton
Na-Krul
Příspěvky:3456
BattleTag:Seton#2895

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Seton » 21.04.2017, 09:53 hod.

U offence paragonů bych šel cestou toho co chybí nejvíc na gearu. Tzn. ChC a ChD by mělo být cca 1ku10 takže v paragonech doplnit co chybí (CDR ale jako první kvůli tomu Vengeance)

Mlok: Rozumím, ale zatím se mi s tím pocitově hraje lépe. Uvidíme jak budu postupovat skrz vyšší GR ;)
David vs. Goliáš.....historicky první zaznamenaný critical hit !
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Mlok » 21.04.2017, 10:16 hod.

Před dáváním bodů do ChC nebo ChD určitě dotáhnout s IAS nejlbižíš breakpoint Impalu (souhlas s tím, že doplnit co chybí, nejlépe přesně spočítat, pravdilo 1:10 je často dost mimo; já psal rovnou dát do ChD, protože ta chybí vždy více když bude mít už rozumný gear).
To mu třeba může vyjít, že za 5 bodů (1% IAS) získá díky dalšímu breakpointu 5% dmg.
A v tomhle případě to nelze udělat dle sheet dmg. Ta breakpointy neřeší a lineárně narůstá s narůstající IAS.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od HELLERcz » 21.04.2017, 10:36 hod.

Mlok: takže compass lepší nepadl .. celkově mám pech na ring i amulet ... ale už pomalu zase budu znova farmit bountyny i rifty a budu to znova točit a doufat.
Jinak co se týče prohlížení mého profilu, je to teď díky armory k ničemu. díváš se na možné moje 3 uložené profily DHčka :D jeden na GR 90+ , pak na rifty a pak na solo hraní .. kdoví, co tam na tom webu vyskočí.

A co se týče rozdílů a vlivu paragonu... já si zase myslím, že to znát je. Neříkám, že to je pravidlo, ale mě to vždy osobně pomohlo :) na druhou stranu v žebříčku je týpek, co dal GR 94 s podobným paragonem i gearem jako já ... to mi hlava nebere.

Já rozhodně nechci nějak se dohadovat, ale tak očividně nejsem až tak dobrej jako ty v gameplayi :) mě osobně udělalo radost solo 90 a budu dál zkoušet jít výš, pokud se tam ovšem nedostanu, nezblázním se :D ale vím, kde ty rezervy ještě jsou na gearu a o ty se marně denodenně snažím :) jsou lidi, co jim padne druhej den, nebo za týden .. a někdy to holt trvá déle (abych se dočkal).
Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: The Shadows Mantle 2.4

Příspěvek od Mlok » 21.04.2017, 10:53 hod.

Vliv paragon je přesně takový jaký jsem uvedl. Tam není co řešit, to jsou jasně daná čísla.

Dobrej v gameplay taky nejsem. Jak jsem počítal, tak bych oproti nejlepšímu pro srovnatelný výkon měl dát GR95. A to nedám.

O lepší pozici v žebříčku mi nejde vůbec, jen jsem chtěl být schopný hrát podobné GR jako předtím s Wiz (abych mohl dát Wiz. k ledu a sebrat ring, i přesto, že byl s dex, tak byl z daleka nejlepší i pro Wiz. co jsem měl). A to půjde, kromě levelování hlavních 3 gemů jsem s Wiz. také více než GR92 nehrál.

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“