DH 2.4 - UE

Odpovědět
Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413
Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 26.11.2015, 18:09 hod.

Také někde kolem GR79-80, Nat moc nesleduju, protože mi nebaví hrát.

Seton: Paragon zase tak moc neudělá, zvlášť v novém patchi když bude k tomu augment.

PL1000 + 10x augment 70lvl je cca 15000 main statu. PL2000 + 13x augment 80lvl je cca 20650.
A tzn. jen 38% dmg navíc pro PL2000. A to je pouze +2 lvl GR.

Ten rozdíl bude ale ve výsledku větší, protože on je navíc vynikající hráč, takže něco se ztratí za skill i u slušných hráčů. A k tomu má perfektní gear. Já třeba si myslím, že mám celkem slušný gear, ale pořád má znatelně lepší. Tím myslím třeba FaR áčkové verze s ChC + ChD + base dmg + socket (tzn. bez main statu) nebo HF amulet bez main stat s elem. dmg + ChC + ChD + socket.

Já pro sebe odhaduju cca 6-7 lvl ztrátu na Kamila. UE bych u sebe aktuálně na PTR viděl tak na GR72-73 a M6 na GR74-75.

Uživatelský avatar
Sonic1SVK
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sonic1SVK#2152

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Sonic1SVK » 26.11.2015, 21:52 hod.

Vsak LON uz nehra snad nikto odkedy znizili dmg na 100% (myslim teda v rebricku na prvych poziciach) . Uz sa to neoplati. Vacsina chodi klasiku sety + F a R

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 27.11.2015, 07:50 hod.

To není pravda. Naopak to dlouho vypadalo, že u DH bude LoN před všemi sety.

Aktuálně je v první desítce žebříčku na PTR několik hráčů s LoN (na GR80). A některé sety jsou stále až za LoN. Právě třeba UE na LoN zdaleka nemá, GR78 s UE už na PTR zlepšené téměř jistě nebude, takže ztrácí 2 lvl a LoN možná půjde ještě výše. Tedy vše pro aktuální stav, třeba se ještě něco změní.
A překonání LoN je zatím o jediný lvl GR, takže bezvýznamné, tedy LoN stále bojuje o první příčku žebříku DH.
Během dne se podívám a napíšu aktuální stav.

Edit:
Tak už je to zase jinak. DH žebříček aktuálně:
1) GR82 - LoN
2) GR81 - S6
3) GR81 - M6
4) GR81 - LoN
5) GR80 - S6
6-8) GR78 - LoN
9) GR78 - U6
10) GR78 - M6

Takže LoN už zase těsně vede. Teď ještě mírný boost Natálky a U6 a bylo by to pěkně vybalancované v rámci DH a byl by tedy i pěkný výběr co hrát.
už vede s GR82 zase buld s LoN, tedy je lepší v tuhle chvíli než všechny sety.

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 13.01.2016, 09:03 hod.

Atkuální stav dle poslední verze PTR byl U6 na GR80. Já jsem dal celkem snadno GR75. Bylo to na 2. pokus, bez stricken i bez Taeguku (stricken jsem neměl nalevelovaný a Taeguk i když je možná ještě lepší hrát než stricken nemám rád), augment jen lvl 53 (teď na live to půjde na 75+), nic moc DML a mizerný ping 200ms+ na PTR.
Tedy pro sebe odhaduju maximum s UE někde kolem GR77-GR80. A určitě někdo zahraje ještě výrazně výše než těch GR80 na PTR.

Teď řeším dilema kolik CDR. Na výsledek v GR to nemá téměř žádný vliv, na PTR GR79-80 bylo zahráno s různou hodnotou CDR (jak s perma Vengeance, ta s CDR jen z paragonu a v helmě, tzn. čekání 5s).
CDR na ramena a quiver dám téměř určitě. S tím to znamená 21s cooldown, tzn. 1s čekání (+ něco málo stovek ms dle toho jakou má kdo odezvu). A nevím jestli řešit ještě 3. roll CDR na prstenu nebo rukavicích.
Rozhodně to není nutné a není problém hrát s 1s čekáním (jak jsem psal výše, tak někdo dal GR80 dokonce s 5s čekáním).

Spíš jde o to, jak se to komu lépe hraje. Čekání 1s-5s na Vengeance je sice trochu ztráta dmg za chvíli nekativní Vengeance, ale zase se získá za ty ušetřené CDR rolly, takže výsledek je +- nastejno.

Začnu s tou 1s a uvidím časem, jestli se podaří nějaký perfektní roll focus nebo restraint (tzn. CDR + ChC + ChD + díra).

Naliim
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Naliim#2995

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Naliim » 13.01.2016, 21:06 hod.

Nemáte někde nějaké video s tím novým UE setem? No jako test jsem si dal GR 63 jak nic :D
Mlok jak na "perna" Vengence ?? mám dawn v kostce ale furt je tam prodleva..

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 13.01.2016, 22:24 hod.

Dawn + paragon 10% + diamond v helmě 12,5% + 8% ramena + 8% DML -> 1s čekání

DML má o stat víc, takže není problém tam mít 8% CDR. Mě se dnes zatím povedl nový DML jen s 5% CDR (už tam bylo a já musel rerollovat jiný stat). Ramena jsem přetočil hned z RCR na CDR.
Takže jsem aktuálně na 1,5s čekání.

A pak případně přidat ještě jeden roll nejlépe místo main statu na ringu a jsi ber čekání.

Naliim
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Naliim#2995

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Naliim » 14.01.2016, 09:59 hod.

Já zkoušel udělat v kostce pár DML ale nejsem moc spokojený! Ale ten MS bonus je opravdu znát .

Uživatelský avatar
McT
Burning Soul
Příspěvky:769
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:McT#2636

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od McT » 14.01.2016, 10:09 hod.

Tak když se zařadí tak mít CDR na rukavicích a do ruksak dát dmg do elit ne? :-)

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 14.01.2016, 10:19 hod.

Dobrý DML bude na dlouho, stejně jako předtím. Včera jsem udělal 15 kousků DML a spokojený taky nejsem. 2x áčkový byl úplně neoužitelný. A z těch obyč ten co mám v profilu (už je vidět) pořád žádný zázrak. Aspoň má 60% pro MS hranici. Ale pořád jen 5% CDR a 87% dmg MS (zbylé staty, co také nejsou by mi už nevadily).
A teď už mi to půjde s dalšími kousky pomalu, už mi došly DB.

Je ale nutné mít nový i když třeba ne tak dobrý roll. Měl jsem parádní roll áčkové verze starého a bez vysokého dmg bonusu do MS byl stejně o hodně horší. Ono navíc nový kousek má o jeden stat více (takže CDR tam může být navíc), nejen ten vysoký dmg bonus.

McT: Já tedy na rukavice určitě dávat CDR nebudu. Někde vit roll mít musím a na rukavicích je to vysoký áčkový vit roll. To už je lepší nechat na DML CDR + dmg do elit a vynechat vit tam. Tedy pokud nemáš už pěknou áčkovou verzi DML, což se ale stejně jen tak nepovede.

Ještě časem uvidím, jestli nedám vit roll na helmu, tam je také vysoký áčkový. A když je teď vysoký roll MS dmg na DML, tak 15% na helmě má přínos o dost menší než dříve.

Pokud by ale byla volba elite dmg na DML oproti 15% MS na helmě, tak raději 15% MS na helmě.

Ještě zkusím spočítat orientačne (přesně půjde blbě) jestli je lepší mít 8% CDR na DML nebo dmg do elit (a těch 8% CDR nemít vůbec).
Jestli je tedy stojí dmg do elit za 2s čekání navíc na Vengeance.

Edit:
Tak je lepší 8% CDR. Ty 2s bez Vengeance je větší ztráta dmg než zisk za dmg do elit. A to jsem ani do toho nepočítal, že ty 2s může navíc chybět i +10 hatred regen/s.

Edit2: A pak je to celé také o tom, kterou cestu si kdo vybere v kostce. Tam je to Gunes x Cindercoat. Bez Cindercoatu je potřeba už hrát Reapers a i tak je to na hatred management na vyšších GR horší. Se Cindercoatem se dají Wraps, takže rozdíl v defense není až tak velký.
Varianta Gunes + Wraps je už znatelná ztráta dmg na hodně vysokých GR i když se teď hatred generuje daleko rychleji než dříve.

Naliim
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Naliim#2995

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Naliim » 14.01.2016, 14:38 hod.

Dneska GR 69 jako test i přes to, že jsem 3x umřel jsem hrál uplně na klid :) podařilo se mě získat novej DML, ale roll nic moc.

Viz: http://eu.battle.net/d3/en/profile/Nali ... o/12848711

Mlok

Jsou ještě nějaké možnosti vylepšení/nahrazení mého equipu? Díky a hlavně kritizuj!

edit: V profilu nejde vidět pár změn..

msicko
Quill Rat
Příspěvky:15
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od msicko » 14.01.2016, 15:45 hod.

Jen vsuvka (precetl jsem si zkratky a pojmy ale ... ) co je DML pls?
Naliim - tak to je hodne prisnej eq :D

Naliim
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Naliim#2995

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Naliim » 14.01.2016, 16:12 hod.

DML= Dead Man's Legacy (Quiver) :)

No equip je nic moc.. mam hrozně slabej amulet a v dalších věcech hodně nedostatků..

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 14.01.2016, 16:17 hod.

Profily se aktualizují na webu se zpožděním. Už i v profilu není moc co zlepšovat. Tam akorát určitě vyhodit ruby z helmy (už nemá žádný smysl ve 2.4) a dát CDR (ale to už jsi možná udělal a jen není v profilu na webu ještě vidět).

A pak vyhodit Iceblink, ten už se hrát nebude ve 2.4 vůbec. Jako třetí gem je na výběr:
- Taeguk, asi celkově nejlepší, ale musí sednout styl hry (já ho hrát nebudu)
- Powerfull jak dmg gem; není to žádný zázrak když je těch 20% aditivnívních s velkým bonusem na DML, ale pořád vychází nejlépe, zase 15% do elit přidá dost jak není dmg do elit nikde jinde
- Molten/Esoteric: Kromě pokusů o max GR, kde je nutné prostě perfektně zahrát s nízkou tougness je to to zajímavá alternativa, umožňuje hrát více agresivně a ve výsledku může přidat dmg více než Powerfull; Esoteric se hraje hlavně když už bys dostával 1 hit kill od jaileru a TS, tam pomůže o hodně více než Molten; Molten pomůže když už i bez něj máš porměrně vysokou tougness

Amulet bude na dlouho, tam musím zapracovat taky. Mám připraveno na 100 HF amuletů. Ideálně by to chtělo ChC/ChD/fire/díra a to celé v áčkové verzi kvůli augmentu. Ale to sehnat...
Já bych byl spokojený s obyč ChC/ChD/fire/díra nebo s áčkovým main stat/ChC/ChD/díra. Oboje bude na získání pořád o hodně snažší, i když také na hodně pokusů. Zkusím těch 100 kousků a pak na to asi dále zase kašlu.

F&R by to chtělo áčkové a nejlépe dmg/ChC/ChD/díra, ale zase tohle sehnat... Já jsem rád, že mám jeden áčkový s main statem a ne perfektním rollem ChD.

Teď pořádný augment, to zvedne dmg i tougness poměrně dost. A když se hraje se cindercoatem, tak já dal 2x all res gem do kalhot. Dmg to neztratí moc, zvlášť s daleko větším poolem main statu po augmentu a defense to přidá docela dost. Zvlášť když k tomu někdy hraju i Boar Companion. Wolf už není i přes vyšší CDR tak dobrý buff jako dříve, protože je aditivní s tou velkou hodnotou MS dmg z DML. Efektivně tak přidá cca jen 7% dmg. Pro pokusy na max GR se samozřejmě každá dmg počítá a je třeba hrát nízkou tougness, takže někdy Wolf hrát budu, ale více budu hrát Boar. Navíc hraju dost často Molten jako třetí gem a Boar mu zvedne hodnotu štítu.
Celkově jsem obětoval cca dmg, která odpovídá 1 lvl GR a přitom získal tougness, která odpovídá 10 lvl GR. Mimo pokusy na max, kde to jinak než s nízkou tougness nepůjde se mi tak hraje lépe. Ve výsledku mám i lepší průměrné časy na středních GR.

A máš pěkný DML (kdyby měl ještě trošku vyšší % limitu MS, tak bude perfektní), lepší než ten můj. Jenže to bude stejně časem chtít áčkový, s augmentem áčkový přidává dost, takže půjde použít i trošku horší roll než u obyčejného.

msicko: DML = quiver Dead mans legacy, tedy jediný použitelný quiver na tenhle build.

Naliim
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Naliim#2995

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Naliim » 14.01.2016, 16:24 hod.

Jak říkáš ruby gem je někde v truhle :D

No HA je kapitola sama o sobě přesně o tom co píšeš usiluji hoodně dlouho a nakraftil jsem pres 100 HA a nic je to běh na mega dlouhou trat.. Ohledně F+R mam nějaké ačkovky mužu poslat do zprav třeba najdeš kompromis s tou tvojí matikou určitě :D o Iceblinku vím ten taky nehraju už :) tageuk je hodně o tom aby jsem si to hlídal :D někdy mam problem používat i EF na bonus s warpů a ringu.. :OXO

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 14.01.2016, 16:35 hod.

Taeguk sice nějak zvládnu, ale děsně mi to prudí ho hlídat. Ty 5s bonusy za EF teď naopak začínám omezovat, protože ve 2.3 jsem používal EF častěji než po 5s kvůli Iceblinku. Teď je to už zbytečné, takže se snažím dostat někam akorát na těch 5s a EF omezovat. Pomůckou může být CoE. Nelze sledovat pořád vše, ale CoE stejně musím a dle toho máš vždy 4s intervaly, takže dle toho jde dobře ladit jak často házet EF a přitom nemuset sledovat těch buffů více.

Uživatelský avatar
Sonic1SVK
Fallen Shaman
Příspěvky:91
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Sonic1SVK#2152

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Sonic1SVK » 14.01.2016, 22:42 hod.

Ja som dal GR 65 http://eu.battle.net/d3/en/profile/Soni ... ro/1286810 Zrejme pri lepsie na generovanom rifte by slo aj viacej. AKo ste vy na tom po novom patchi? Mam perma Vengenace . No davat pozor na Tageuk je fakt niekedy dost tazke

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 15.01.2016, 07:37 hod.

Vcera jsem udelal zaklad (i kdyz augment mam cca jen neco pres polovinu z ciloveho stavu v souctu main statu. A DML zadny zazrak.

A v ramci navyseni lvl trapped a zeis (ze solo hry z 2.3 jsem je mel jen na 70 a 65lvl) jsem zatim dal GR74. Ten s aktualnim gearem dam 9/10 pokusu (vceta 2 uspesne pokusy ze dvou).
Zahrano s Moltenem se kterym je to vice na pohodu, ale nepujde s nim hrat max.

GR65 uz drzim na prumernem casu cca 5 minut.

Na max to pujde urcite casem az nekam ke GR80 (pro me, jini zahraji jiste vysr), otazkou je jestli se o max vubec budu snazit.

Ted budu dodelavat augment.

Naliim
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Naliim#2995

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Naliim » 15.01.2016, 10:42 hod.

Já psal včera test GR 69 na po§hodu a měl jsem dokonce špatný gem bez augmentů všecko. Zkusím 70 s ruznyma variantama. V kostce se mě nejvíc osvědčil CIndercoat..

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Mlok » 15.01.2016, 11:03 hod.

Cindercoat hraju teď všude (vysoké, střední i nízké GR včetně TX), je to určitě nejlepší varianta. Akorát od GR75+ už to bude docela obtížné na zahrání kvůli nižší tougness. Stejně to ale jinak nejde u pokusů na max než jet max DPS a méně tougness. Pokusy na PTR GR78+ všichni zahráli se Cindercoatem až na jednu vyjímku. Na live jsem to zatím moc nestudoval co kdo použil.

Ono nejde jen o menší spotřebu hatred, ale také Cindercoat pomůže držet vyšší hladinu discipline v případě, že se hraje varianta s Vaultem (někdo hraje raději SS, já mám raději Vault) a to je další dmg navíc.

Mně se včera podařil áčkový WH (dex, vit, 7% ias, 42% ChD), což mi potěšilo. Akorát bylo těžké se rozhodnout, jestli maxnout ChD nebo rerollnout secondary. Nakonec jsem rerollnul secondary (reroll ChD by mi přidal 1% dmg, což není tak moc).

A restraint jsem nahodil áčkový ne tak dobrý roll jako předím obyč (obyč byl dex + 6% ChC + 50% ChD), s augmentem ale už vychází jasně lépe než ten obyč. Bez augmentu byl ten obyč o trochu lepší.

Takže už mi chybí jen 3 kousky do full áčkového gearu, abych měl augment všude. A ty už budou na hodně dlouho. Chybí mi HT amulet, DML a brnění (obyč verzi mám ale s perfekt rollem, takže áčková verze musí mít také dost slušný roll, aby s augmentem byla lepší).

Zatím mám v plánu dát 70lvl augment všude. Výše uvidím časem. Tam už je pak přínos dost malý a naývšení nad 70lvl pracné.
Navýšit všech 10 kusů na 75lvl je 10x5x5 je dohromady jen 250 main statu, což při 15tis. main statu (tam se časem dostanu) je jen 1,5% dmg a námahy na to opravdu hodně.
Výše asi jen v případě výměny itemu, kdy bych musel stejně dávat nový augment.

Naliim
Wraith
Příspěvky:112
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Naliim#2995

Re: DH 2.4 - UE

Příspěvek od Naliim » 15.01.2016, 12:09 hod.

Mlok mam par věcí u kterých jsi nejsem jisty můžu využít PM? :) Ted tak premyslim kam bych byl schopný s mým EQ dojít co myslíš ty??

Odpovědět

Zpět na „Demon Hunter“