fungovani elementar dmg

Vše o fungování herních mechanismů a vlastností předmětů
Odpovědět
zdenek
Quill Rat
Příspěvky:41
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:zcerny1
fungovani elementar dmg

Příspěvek od zdenek » 27.12.2014, 15:11 hod.

Chtel bych objasnit fungovani +el. Dmg. Asi nebudu sam, v historii jsem nasel 3 linky, ale poradne vysvetleni ne. Pochopil jsem ze se to aplikuje na element dle skillu to jo, ale kdy. Mam poskozeni 100 pouzivam skill s 200% dmg, takze mam poskozeni 200. V tuhle chvily prichazi +el.dmg 50% ?? To by znamenalo 300dmg vysledek.. a dale se aplikuje cr.damage, damage do elit, monster atd.? Diky za odpovedi. Kdyby se nekdo o poslopnosti ci vypocitavani dmg rozepsal byl bych vdecny. Diky

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od Mlok » 27.12.2014, 15:55 hod.


zdenek
Quill Rat
Příspěvky:41
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:zcerny1

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od zdenek » 27.12.2014, 17:18 hod.

Diky moc, je to tedy jak sem rikal, ale je to dost slozity uplne presne to nechapu. Mam treba kamen v prstenu kterej dava 10% dmg vsem kteri jsou nakazeni poision a v ktery casti se to tam vyprocenti to nevim. Dost na tom zalezi, protoze cim dal je to v ty rade tim to hazi vetsi cisla.. a pochopil sem ze buff je pasivni vlastnost treba ze do zmrazenych nebo stunnutych davam za monka o 20% dmg vic. A to se scita jako acko treba s procenty skillu a dalsimy buffy, pak se souctem vyprocenti realny dmg itemu.. takze ty buffy se moc nevyplati ne? Kdyby ten buff 20% byl az na konci tak je to hodne ale takhle...? na samem konci nejspis stoji cr.dmg. a ten je teda pro me top...?

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od Mlok » 30.12.2014, 14:24 hod.

Jestli myslíš Toxin, tak 10% z Toxinu je A2 categorie (je to přímo i níže v tom odkazu řešené).

Jak moc se kdy co vyplatí se musí řešit konkrétně dle toho jaký je to char, build, gear a kolik jakých buffů, debuffů konkrétně máš. A pak je velký rozdíl jestli sólo nebo v partě. Sólo je buffů/debuffů daleko méně. V partě pak když připočteš buffy od ostatních je to celé výrazně jinak (takže se třeba vyplatí hrát sólo jiné leg. gemy než v partě).

ChC a ChD už je započtena v base dmg, kde dáváš (1 + ChC * ChD /10000) násobek dmg (oproti tomu kdybys neměl žádné ChC a ChD).

A jestli se více vyplatí mít ChC/ChD nebo třeba buff z leg. gemu je opět nutné spočítat pro daný konkrétní případ. Obecně leg. gem je téměř vždy lepší než ChC a ChD. Jediná vyjímka je amulet, tam je to vyrovnanější, protože jsou tam vyšší rolly ChC a ChD. Socket na amuletu je tak většinou ještě lepší než 10% ChC a často už horší než 100% ChD. Ale jak píšu, nelze to říct obecně a vždy je nutné počítat konkrétní případ a srovnat.

Na ringách to ale počítat ani nemusíš. Tam je socket (a tedy leg. gem). vždy lepší než ChC nebo ChD. Beru reálné použití, tedy leg. gem minimálně lvl 25+ (většinou každý má aspoň tak 30+), tedy vždy s odemčenou druhou vlastností leg. gemu.

A je dobré se tam vždy podívat do toho přehledu, protože pár věcí se chová dost zvláštně. Např. Enforcer, že je stejná kategorie jako elemental dmg, tedy sčítá se to dohromady.

A pak je to ještě složitější pro některé chary a specifické použití. Tím narážím např. na Wiz. a dvojité násobení pro dočasnou FB DoT (např. bonus ze Zeis a Trapped).

zdenek
Quill Rat
Příspěvky:41
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:zcerny1

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od zdenek » 30.12.2014, 23:23 hod.

Mloku dekuju ti moc za tvuj cas. Neco chapu v necem jeste tapu.. neumim uplne anglicky takze to tezko louskam. Otazek by bylo jeste spousta, ale nebudu zas otravovat. Diky za odpovedi. Jinak hraju uz celkem dlouho, mam paragon 470 a prijdu si jako zacatecnik. slozitost mechanizmu v d3 je nevidana.

Martinuss
Quill Rat
Příspěvky:13

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od Martinuss » 14.02.2016, 22:57 hod.

Mě by zajímalo jestli je v amuletu lepší 20% elemental dmg nebo třeba 800 dexterita

Uživatelský avatar
hulkxxxl
Ancient
Příspěvky:2060
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hulkxxxl#2541
Bydliště:Břeclav

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od hulkxxxl » 15.02.2016, 09:59 hod.

jestli se nepletu tak se těď často jede varianta element, cc a chd + soket, na výpočty jsou tu jiní, ale asi se to s nástupem receptu na + stat vyplatí víc
Obrázek Obrázek

Mlok
Ancient
Příspěvky:2350
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Mlok#2413

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od Mlok » 15.02.2016, 10:17 hod.

Vždy to záleží od konkrétní situace. Tedy kolik je jinde elemental dmg a kolik je celkem main statu.

Tedy záleží to na paragonu a jestli je augment a v jaké výši.

Pokud je augment typu 60lvl+, tak už téměř vždy vyjde element lépe.

U mě to vychází např.:
- 1000 dex na amuletu mi přidá 6,9% dmg
- 20 elem. dmg na amulet mi přidá 16,7% dmg, tedy mnohem více a vyplatí se i když to bude s mírně nižší tougness
- vyšel by mi lépe i obyč amulet s elementem oproti áčkovému s dex, pak by to bylo 1400 dex (augment by u obyč verze chyběl) by přidalo 9,7% dmg a pořád bylo horší

Jenže sehnat áčkový HF amulet s elem. + ChC + ChD + díra je opravdu na dlouho. Z 200 HF amuletů se mi nepodařil ani obyč s elementem.

A většinou vyjde lépe i element oproti ChC (opět nutno spočítat přesně pro danou situaci). ChD už vychází lépe než element (ale zase nemusí platit vždy, proto opět počítat pro konkrétní situaci).

Většinou tedy platí (jako vždy potřeba ověřit pro danou situaci):
díra > ChD > element > ChC > main stat

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od Stanley » 15.02.2016, 10:20 hod.

Je to tak. S vysokymi paragony, ancient gearem a augmenty je main statu uz tolik a hlavne pokud mas element jen na bracerech, tak element, cc, cd a socket na necku je best. Ale pokud chces augment na neck, tak udelat takovej ackovej je dost opruz.
EDIT: pokud se tedy bavime o HF amu, normalni amu jde lepe :)

Martinuss
Quill Rat
Příspěvky:13

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od Martinuss » 15.02.2016, 10:38 hod.

ok, chapu, jdu farmit HF amulet 20% elemental, 100% ChD a 10% ChC se socketem samozžejmě :)
Mimochodem kdyby +- něco takovýho pado tak mi ancient vlastně v ničem nepomůže že? Mimo Gemu na dex navíc

Pro doplnění muj gear http://eu.battle.net/d3/en/profile/Mart ... o/71600598

Uživatelský avatar
Stanley
Minion of Destruction
Příspěvky:831
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Stanley#2169

Re: fungovani elementar dmg

Příspěvek od Stanley » 15.02.2016, 11:14 hod.

Mimo augmentu a pripadnych secondary resů neni rozdil ;)

Odpovědět

Zpět na „Herní mechanismy“