Diablo 2: Is Alive

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 27.09.2015, 13:59 hod.

Opravdu to jsou už tři roky? Od té doby, co vznikl koncept tohoto modu a první (alfa) verze? Těžké tomu uvěřit... je to jako včera, kdy jsem se ptal zde na foru, co byste rádi změnili na Diablu 2. Kdy vyšly první verze, kde byl craft předmětů řešen dost primitvně a Dead Braini se potulovali po Blood Moor a zabíjeli chary na jeden hit. Od té doby mod ušel dlohou cestu, kdy se odstranily hlavní chyby, zdokonaloval se a rozširoval o další obtížnosti, až jsem v posledních dnech dokončil end-game system, a tím tak splnil vše, co bylo k plné verzi potřeba.

Nápadů jsem měl plno, některých dobrých více, některých méně. A některé jsem odložil na datadisk (např. úprava skillů tak, aby každý stál za investici 20 bodů, nebo třeba návaznost skillů na základní atributy - str, dex, ene). Práce na modu tedy nekončí, nicméně základ je již hotový a jedná se o plnohodnotný mod, který je určen pro všechny, a zároveň finální pro ty, kteří nejsou zvědaví na moje hrátky se skilly :D

O čem vlastně tento mod je? Jednoduše - dokázat, že Diablo 2 není mrtvá hra. Je to legenda, která si zaslouží naši pozornost nyní i za pár (desítek) let :)
Tento mod rozvíjí nenásilně Diablo takové, jaké je. Nejedná se o předimenzovaný mod, který z Diabla udělá úplně jinou hru. Právě naopak - rozvíjí její základní aspekty, využívá toho, co je ve hře již vytvořené. Neměnil jsem skilly (jen opravil např. auru Sanctuary), nevytvářel jsem nové runy, runová slova, unikáty, sety. Místo toho jsem vytvářel nové craftící recepty, nová monstra, nové lokace, nové úkoly, nové kvality gemů, gemwords a mnoho dalšího. End-game vybavení je víceméně stejné jako ve vanille. Celkově je mod temnější a těžší, nabízí více výzev a možností, co dělat a kam chodit ve hře. Hlavní důraz je kladen na hratelnost, i když i atmosféra dělá své (podle testerů nápadně připomíná Diablo 1).

Důležitá je i má cílová skupina - veteráni. A to jednoznačně. Lidé, kteří mají D2 celé projité křížem krážem a hledají nové výzvy, nebo jen chtějí zkusit něco nového. Ale zároveň nic tak nového, že to z Diabla udělá úplně jinou hru.

Instalace modu je jednoduchá, nehledejte v tom žádné složitosti. Stáhněte a naistalujte D2SE Modmanager. Nebojte, základní hru to nijak neovlivní, ani vám to nevymaže staré postavy. Mod stáhněte a rozbalte, složku 'IsAlive' zkopírujte do složky 'MODS' ve vašem Diablo 2 adresáři. Spusťte D2SE a vyberte mod IsAlive (známé logo např. z mého podpisu). A je to :)


Na závěr bych rád poděkoval všem, kteří se o mod aktivně zajímali, testovali, měli cenné komentáře a rady, či jen tak z dálky pozorovali vývoj. Pokud mám vyjmenovávat (z české komunity), pak mám na mysli lidi jako Attia (moc děkuji za velkou podporu), Wixxia (kamarádka, můj nej tester), Tordah (kolega moder, děkuji za pomoc), Fraxinus (herní teorie + překlad skillů a vše kolem nich, to hodně pomohlo, děkuji), Joko (testování v počátcích, provizorní logo), saesa (taktéž kolega moder a jiné formy podpory, děkuji), hami, kolij, raisen, Marast, Asman, DeathHero, ihatemylifep, bubavanek, bunneyx, Dark_Deamon, Fingolfinjas, Javurek, Welwet, Azure, Thudor... snad jsem na nikoho nezapomněl :)

Bez dalšího prodlužování, stahujte mod z mého podpisu a hraní si pořádně užijte ;)
Jo, a hru na HC nedoporučuji :D
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od Kisuvka » 27.09.2015, 14:52 hod.

No, tak to jsem zvědav, protože po více než 5k hodin strávených u téhle hry to chce změnu :D
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 27.09.2015, 15:06 hod.

Správný přístup :D

Snad mod bude bavit ;)
Kdybys měl nějaké dotazy, názory... ptej se, rád odpovím :)

Přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
nizo
Quill Rat
Příspěvky:10
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:D3WiLL #2725
Bydliště:Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od nizo » 28.09.2015, 13:17 hod.

V prvom rade velka vdaka autorovi modu za jeho usilie a cas venovany tomuto modu, aby sme si i my obycajni smrtelnici mohli este raz vychutnat D2 ako prave novo vydanu hru. Hravam aj D3, ale so slzou v oku sa stale castejsie vraciam k D2, pretoze to, ako zmrsili Blizzardi treti diel, je az urazajuce. Dnes som sa na fore docital o tomto mode a hned som ho aj stiahol a spustil. Nemozem ho este hodnotit, pretoze som este nestacil odohrat ani minutu, ale hned prvy pohlad do hry ma velmi potesil. Konecne je tu vyrieseny velky problem v D2, ktory ma hrozne hneval, a to nedostatok miesta v inventari a bedni. Prisiel som uz takto o vela super itemov ktore som musel vyhadzat von z inventaru a zabudol ich dat spat.
Este prv nez zacnem s hrou, chcel som sa spytat, ci je mozne tento mod rozbehat vo vyssom rozliseni, trerbars s d2 multires pluginom, na ktory som bol zvyknuty z orig. hry bez modu ? Moc by ma potesilo keby to slo.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 28.09.2015, 22:23 hod.

Zdravím :)

Děkuji za zájem o mod, snad bude bavit :)
Osobně jsem práci na modu začal po otestování D3, kdy jsem si uvědomil, že to pro mě není nástupcem našeho Diabla. Měl jsem k tomu dost komentářů, a stále mám. Místo pláče nad špatným hrobem jsem se však rozhodl něco udělat a ukázat, že Diablo 2 není mrtvá hra.

Rozšířený inventář je jen taková maličkost, ale jsem rád, že potěšila :)

Co se týče vyššího rozlišení, zatím není k dispozici. Nevím, jak by mod fungoval společně s multiresem, ale zřejmě by nefungoval správně. Vyšší rozlišení mě zřejmě čeká udělat až v rámci datadisku, kdy mod ještě o něco rozšířím.

Kdyby ještě něco nebylo jasné, klidně se ptej ;)

Přeju příjemné hraní ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od Secondface » 30.09.2015, 19:27 hod.

Dotaz :D udělal jsem to podle návodu D2SE -> z podpisu stáhl Is Alive ->rozbalil - natáhl do složky MODS ->spustil D2SE dal tvůj mód zapl hrát v okně ->zapl hru a škube se mi to fakt fest :D né že bych měl nějakej extra rychlej PC ale normální D2 spustím třeba 30x a všechno plynule... i s zaplým Photoshopem :D

PS: tak už to mám s DDwaw, D3D a Glide jsem si tam nějak nevšiml spíš opoměl :D
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 01.10.2015, 07:43 hod.

Super, tak nakonec jsi to zvládl :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od Secondface » 01.10.2015, 17:12 hod.

ZOMBE, nechceš se k nám připojit nějakej večer na skype? :D zjístili jsme že jsme líní s Welvetem učit se něco nového :D
že bys nám to zkrouhl v hodince :D
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 01.10.2015, 19:30 hod.

Rád bych, ale fakt je, že na hraní mám hrozně málo času, natož abych si našel čas na nějaké souvislé delší hraní (delší = 15 a více minut :D) nebo jakoukoliv jinou činnost než studium / přítelkyně / spánek...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od hami » 07.10.2015, 22:01 hod.

Gratuluju moc k dokončení něčeho tak komplexního, bohužel teď taky nemam moc čas na hraní. Matematika+programování si vybírá svou daň.
Zlatý časy na střední
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 08.10.2015, 07:09 hod.

Děkuju, a chápu tě... jsem na tom úplně stejně ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Azure
Wraith
Příspěvky:188
Currenly, I'm playing:Diablo
BattleTag:Azure#2998
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od Azure » 09.10.2015, 10:29 hod.

Ahoj, tak jsem se zase po dlouhé době přihlásil a co nevidim Is Alive, is live :)

Gratuluju k dokončení módu ušel jsi kus cesty. Z D2jsem už trochu ze cviku, nebylo s kým hrát a už taky musím makat a neni tolik času.

Já ti přeju hodně úspěchů jak v módování, tak v životě. Měj se pěkně ZOMBe ;)
Programování je mým koníčkem (C#, wpf, java)
My brethren I will take my place among you, once again. But this time as a mortal.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 09.10.2015, 19:05 hod.

Díky, však až budeš mít někdy chuť a čas, určitě zkus :)

Taktéž přeju do života jen to nejlepší ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od hami » 09.10.2015, 20:15 hod.

Tak jsem si řekl, že to dnes chvíli otestuju a vyzabíjel jsem den of evil. Zabralo to celkově celkem dlouho, ale to bude asi tim, že jsem hrál na pl5. U módů je pěkný, že si člověk všimne věcí který ve vanille nepotřebuje, třeba že házecí zbraně jsou na začátku OP.

Zítra prubnu další část, musim ale říct že unikáti na Blood Moor jsou v rozporu se všemi mezinárodními dohodami :-)
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 09.10.2015, 20:34 hod.

Určitě do začátku doporučuju gemwords :)
Ten základní recept je socketovat dvěma stejnými gemy zbraň nebo brnění (např 2x chipped sapphire do nějakého fajnového bacátka)... jak zvyšuješ kvalitu gemu (např. 2x sapphire), vlastnosti jsou silnější... pro kvality flawless, perfect potřebuješ stejné gemy tři :)

Já rozjel z hecu melee assassinku (někdo tvrdil, že melee chary nemají šanci na přežití, tak se to snažím vyvrátit :D) a má na sobě třeba tohle:
http://zomb.rajce.idnes.cz/Is_Alive#ass1.jpg
http://zomb.rajce.idnes.cz/Is_Alive#ass2.jpg
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od hami » 10.10.2015, 08:58 hod.

ok, ty gemwords vyzkoušim, dá se to stavět i z gemů různý kvality??
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 10.10.2015, 09:42 hod.

Jasně, funguje to u všech typů gemů :) (u toho základního ale musí být gemy stejné kvality a druhu)

Ještě se to dá různě kombinovat, ale to už jsou speciální recepty, které se dají najít v hint scrollech :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Flammeus
Gorebelly
Příspěvky:311
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od Flammeus » 26.10.2015, 14:07 hod.

Ahoj ZOMBe... na toto jsem dlouho čekal :D tak já se do toho teď na chvilku pustím... udělám si pauzičku od učení :D. Čert vem zítřejší půlsemestrální test :D.

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od Secondface » 26.10.2015, 15:37 hod.

ZOMBE :twisted: mi jsme s welvetem bohužel od tvého módu opustili... zjístili jsme totiž že jsme líní si přečíst všechno o módu a pak to testovat :D
až budeš mít čas.... si třeba s námi zahrát.... nebo aspon po skypu nám to poradit aby jsme to nemuseli celý číst... :D tak si zahrajem....
nebo pokud je tu někdo kdo má už nastudovaný ty recepty a questy a vůbec ty předělávky, tak budeme rádi to otestovat a šířit dál :D
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Diablo 2: Is Alive

Příspěvek od ZOMB » 26.10.2015, 18:56 hod.

Flammeus: Vítej a přeju příjemné hraní :)
Já pro změnu píšu zítra zápočtovou písemku, tak si jdu taky odpočinout k modu :D

Secondface: V pohodě... však já si určitě někdy najdu čas :)
Ale vidím to spíš až na odbdobí mezi semestry, tj. únor...
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mods By ZOMB“