Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Moderátor:Dark_Deamon

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334
Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 04.04.2013, 20:07 hod.

Zdravím všechny hráče! ;)

V tomto tématu (v tomto prvním příspěvku) bych chtěl dát dohromady seznam všech možných nových vlastností, které jsem už do modu nějak zakomponoval nebo hodlám teprve dát...
Zároveň bych chtěl vyzvat kreativní jedince, aby vymysleli nějaké další vlastnosti, pokud mi chtějí pomoci... a já posoudím, zda jsem schopný navrženou vlastnost proměnit ve skutečnost :D

Zároveň pokud máte nějaké výhrady k některé vlastnosti, budu rád pokud vyjádříte svůj názor ;)

Tyto vlastnosti jsou a budou aplikovány na moje druhy elitek (např. dead brain), minibosse, bosse a další druhy bossů :D

Seznam vlastností:
cold sniper (po smrti / zásahu vystřelí ice bolt - dlouhá doba zmražení)
possessed (imunní vůči kletbám)
extra health
extra damage
fast
waller (předěláno) -> Random resistance aura
jailer (předěláno)
concentration
immortal (předěláno)
knockback
holy fire
defender
blessed aim
holy freeze
vigor
holy shock
fanaticism
conviction
salvation
vs melee (předěláno)
vs missile (předěláno)
nofreeze
slow
dmg-fire Fists of Fire
dmg-ltng Claws of Thunder
dmg-mag
dmg-cold Blades of Ice
dmg-pois
spiriter (předěláno)
teleporter
shadow (neviditelný)
crusher
------------------
weapon master
slow missiles
caller to arms
curse master (různé mody, různé kletby... ale jméno budou mít všichni stejné :twisted: )
eagle-eyed (castí Inner Sight)
blaster (castí Mind Blast)
guided arrow
scary (castí Howl - účinný proti minionům a mercům)
necroviver
blade master (castí Blade Fury)
force pusher (magic dmg, knockback vlna)
lightning empowered (lightning orb)
fire empowered (volcano)
cold empowered (chilling armor)
poison empowered (poison explosion)
magic empowered (bone spear, teeth)



Seznam dalších návrhů:
horde (elitky - skupinka po mnoha)
random immune (náhodně se měnící odolnosti)
extra aggressive (velmi agresivní)
flying (létající)
monstra kouzlící kletby
burning (monstra způsobující ohnivé poškození za čas)



Seznam různých provedení elitek:
skupinka po třech až pěti stejně silných - všechna monstra stejný drop
boss + 5 minionů - boss silnější, lepší drop, bude mít vždy auru
2 boosové + 7 minionů - elitky ve spodních patrech lokací
Naposledy upravil(a) ZOMB dne 06.04.2014, 08:38 hod., celkem upraveno 5 x.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Fraxinus » 04.04.2013, 20:51 hod.

další návrhy:
Klonovač.
Vpodstatě by měl stejnou schopnost co Baal.

Deadly strike
Šance na kritický úder pro sebe i pro miniony....náhodně tak 5-50 %

Defiled
Měl by v sobě červa podobného těm, co v sobě mají normální monstra infikovaný defilerem ve WK. Jenže tenhleten by byl silnej tak, jako je silnej level bosse.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Attia » 05.04.2013, 01:11 hod.

Clone for death
nevím jeslti jste někdy hrály Croca...toho malýho zelenýho krokodýlka, ale jeden bos tam měl super vlastnost. Po zabití se rozložil na dva menší, ale stejně silný a rychlejší...po zabití těhto dvou se rozložil na ještě rychlejší, menší ale stejně silný.
V praxi bych to viděl tak, že by byl jeden bos s jednou vlastností. Třeba Curses. Po zabití by se z něj staly 2 stejní a každej by měl vlastnost navíc. Jeden by byl cold enchanted a druhej light enchanted. po zabití by se z každýho staly další dva stejní jako byl on + navíc další vlastnost třeba aura enchanted.

Armagedon
měl by chance to cast na stejný gedon jako má uber diablo

slow missile
klasická vlastnost od amazonky

elementarní blok
šance blokovat elementární útoky

Teleport jinak
šance na vykouzlení teleportu když zasáhne a te n teleport způsobí že si postava a montrum vymění pozice...třeba by to měla blood raven a když by lukem zasáhla hráče, a vyšla jí šance na tenhle port, stalo by se to, že by si s hráčem vyměnila pozice...ona by se portla tam kde je hráč a hráč tam kde byla Ravena...

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 05.04.2013, 05:55 hod.

Děkuju za návrhy ;)

Fraxi:

Klonovač: Na tohle se musím podívat... tenhle mechanismus jsem ještě moc nezkoumal...

Deadly strike: Tak tohle pujde určitě ;)

Defiled: Stejně jako Klonovač... musím se na to pořádně podívat, ještě jsem to nezkoumal ;)


Attia:

Clone for death: Zkusím se na to podívat, ale moc velkou šanci tomu nedávám :(

Armagedon: Tohle určitě pujde provést, ale bude potřeba balanc :)

slow missile: Tohle taky pujde bez problémů...

elementarní blok: Myslíš to jako redukci nebo absorbci elementálních útoků? V tomto případě by to šlo...

Teleport jinak: Tak tohle asi ne úplně přesně... Teleport je takový zapeklitý :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Attia
The Butcher
Příspěvky:1042
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ultima Thule

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Attia » 05.04.2013, 14:20 hod.

nevím popravdě jak to funguje u assassinky u claw blocku, ale něco podobnýho. Ve výsledku je vcelku jedno jestli to bude šance na redukci nebo šance na absorb nebo cokoli, cíl byl myšlen tak, aby i casteři občas mohli "minout".

jinak ten armagedon bych nějak extra silnej nedával...spíš začít na nižších hodnotách než na vyšších. Neměl by to bejt hlavní kill skill toho monstra, spíš jen taková utilitka na zpestření a "vystrašení" hráče...samozřejmě nějakej dmg to mít musí :-D

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 05.04.2013, 14:52 hod.

Jojo, ten dmg u armageddonu snížím a samozřejmě to bude spíš takový skill "na okrasu" monstra, než hlavní skill kterého by ses měl bát...

A o znevýhodnění casterů se moc bát nemusíš... i oni budou moci minout (je to podobný mechanismus jako u boring virgin - defender - když je zasáhneš, objeví se nad nimi štít který je chrání před vším (i kouzly) - tohle jdu teď změnit na to, že se nad nimi může objevit štít, pokud ony zasáhnou tebe
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Fraxinus » 05.04.2013, 15:00 hod.

Další:
Summoner
Měl by schopnost co rodičky ve 4. aktu, ale zde by to dělal hromadně

Guided Arrower
To samé co Amazonka

Fender
To samé co Amazonka. Strašák hlavně pro summonery. Proti jednotlivým postavám by byl tento skill slabý.

Call of Prime Evil
Monstrum má 0,1% šanci, že si přivolá na pomoc někoho z pětky Andariel, Duriel, Mephisto, Diablo, Baal. (zde to musí být jiný ID summona než akt bossové, jinak by tento skill monstra splnil závěrečný quest. Mají stejné staty a schopnosti). Dala by se tam zakomponovat šance, že je 0,01% šance, že to bude über. To by byla prča.

Call to Arms
Měl by všechny vlastnosti a schopnosti z tohoto RW.

Weapon Master
Toto monstrum by mělo nejen základní dmg, ale zároveň by měl každý kus i náhodně vygenerovanou rare zbraň jako valkýra nebo shadow warriorové nebo Blood Raven. qlvl = lvl lokace.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 05.04.2013, 15:48 hod.

Děkuju za další skvělé návrhy Fraxi ;)

Summoner - s tímhle jsem si dříve dost hrál, neměl by to být problém :)
Zajímavé by bylo toto provedení: Nejdříve stojí samotné monstrum A, které takto vyvolá monstrum B... zatímco bude takto monstrum A vyvolávat monstra B, monstra B budou tvořit monstra C, která budou hlavní bojovou jednotkou :D

Guided Arrower - tak tohle bude pořádný nářez pro missile chary :twisted:

Fender - Zkusím to nějak provést, mělo by to jít ;)

Call of Prime Evil - Tak tohle budu muset řádně otestovat ;)

Call to Arms - mělo by to jít nějak udělat, dobrý nápad ;)

Weapon Master - tohle budu muset taky ještě otestovat ale jinak nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 05.04.2013, 21:21 hod.

Upraven immortal, waller a jailer (už na ně bariéry monstra naútočí, jailer vás doopravdy uvězní a je to prostě hnusák)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Fraxinus » 06.04.2013, 12:54 hod.

Potvory s elementálními módy (těmi tvými), by mohly mít cosi jako claw of thunder nebo phoenix strike, nabíjecí.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 06.04.2013, 17:22 hod.

Dobrý nápad... to, co mám teď udělané u elementálních monster je provizorní, tohle zlepšení se pokusím nějak zrealizovat ;)

Kdybys měl více podobných návrhů, budu moc rád, když se s nimi se mnou podělíš ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 04.04.2014, 21:38 hod.

Tak jsem si dnes trochu hrál :)

Zkoušel jsem různé nové vlastnosti monster (kletby a jiná vylepšení), o pár screenů se s vámi podělím:
1 2 3
Ke třetímu dodám snad jen to, že jsem konečně otestoval Fraxův návrh, ze screenu jistě hned poznáte, o jaký nabíjecí skill jde :) (a funguje!!! :D - i když chvíli mi to zabralo...)
Bohužel (bohudík?) se mi nepodařilo rozchodit kletby jako Attract či Confuse... dokážete si představit, že by se uprostřed boje obrátil merc proti vám? Vznikly by jistě mnohé zajímavé situace :D :D :twisted:
Bohužel se musíme smířit s funkčností pouze Terroru a Dim Vision (z kleteb na matení nepřátel, funguje na vaše miniony i merce!!)

Do nové verze se tedy máte na co těšit ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 04.04.2014, 23:07 hod.

ještě dodatek:
Podařil se mi zprovoznit Guided Arrower (Fraxinus), Weapon Master (také Fraxinus) - tuto vlastnost mají v původní hře pouze dvě nepřátelská monstra - Blood Raven (raritní Short Bow na normalu...) a Flying Scimitar (raritní Scimitar na normalu...), nicméně tímto způsobem lze monstrum ozbrojit jakýmkoliv normal / magic / rare / set / unique / crafted vybavením :)
Taktéž zrealizován návrh slow missile (Attia)
Co se týče návrhu Call to Arms, zatím hledám způsob, jak naklonovat a namodifikovat pokřiky, aby je používala i monstra... uvidím, zda to vyjde :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Dark_Deamon
Archangel
Příspěvky:5418
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DarkDeamon#2454
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Dark_Deamon » 04.04.2014, 23:17 hod.

Dej archerům nebo melee monstům, to je vlastně fuk komu Venom na nějakým hustým levelu za 0,4 sec, ať je pořádná ripovačka :green: :green: Páč jak je známo, tak každej na poison rezist z vysoka prdí.

Edit: Nebo jen nějakýmu bossovi, kterej by se stylově jmenoval: "Touch of Death" :green:
Edit2: Taky bych z Hellfire Torchu oddělal ten Firestorm, páč mi to přijde jak mega chujovina, která stejně nic nedělá. Nebo ju něčím nahradit. Třeba MF nebo něco jinýho varies.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 04.04.2014, 23:25 hod.

Už jsem na to myslel ;)
Hned v prvním aktu je jeden boss (v modu je nazývám superbossy), lučišník, jeden ze čtyř prvního aktu... má Venom, slow, a ještě něco hnusného :D
Tzn. poprvé tě zasáhne - pohodička, ale podruhé... to už si dáš sakra bacha :)
A ten boss se jmenuje "Troubleshooter", což je více než výstižné :D

a btw Call to Arms... ani to moc dlouho netrvalo :D

edit: Co se týká Hellfire torchu, to budu řešit až budu řešit hell :)
Pokud bych na něm ale něco měnil, nerozhodoval bych o tom sám... víc hlav víc ví :)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Fraxinus » 05.04.2014, 14:03 hod.

Ten confuse nebo attract nefunguje proto, že obecně nefunguje na potvory typu hráč, žoldák nebo summon. A obávám se, že aby to šlo rozchodit, muselo by se hrábnout do dll.

Pokud fungujou všechy ostatní kletby, houby zlé.

Ještě k tomu summonerovi z přesně loňska: Obávám se, že A -> B fungovat bude, ale z B -> C už ne (to by byl stejný případ jako valkýra z brnění Peace, co by měl na sobě žoldák). Shazuje to hru, protože je tam kritický error. A od 1.13 tuším nic takového nefunguje vůbec. Takže jen A -> B.


Nicméně zde bych měl nové návrhy:

Necroviver: Bude používat skill Revive

Blade Master: Pokud by se povedlo ho nakombinovat s Weaponmasterem, tak by po tobě házel tu zbraň ve formě skillu Blade Fury...občas by to byl smrťák.

Blade Shielder: Použil by skill Blade Shield od assassinky. S kombinací Weapon Master by to bylo prostě prase!

Force Pusher: Používal by skill stejně odstrkávací jako má Baal, ale škody by byly jiného typu i grafiky (třeba magic), ale podstatný by tam byl ten obří knockback, co by tě dostrkal až do houfu nepřátel za tebou.

Lightning Empowered: Stejné jako lightning enchanted, jen by po doteku hráčem místo jednotlivých blesků vyletěl "frozen orb", co by místo ledu hráče nakrájel sérií chainlightningů (tohle funguje, už jsem tu viděl od tuším Javůrka, že ano)

Fire Empowered: Stejné jako fire Enchanted, jen by měl navíc fire mastery (smrtící na potvorách, co mají samy o sobě nechutný fire dmg, nebo používají fire skilly)

Cold Empowered: Stejné jako cold enchanted, jen by měl navíc takřka nekonečnou délku zmražení, takže bys musel vypít thaving potion, aby ses zase mohl hýbat.

Poison Empowered: Po smrti by po sobě zanechal poison explosion nebo poison novu

Magic Empowered: Silný magic Dmg pro sebe i miniony, aktivně by používal skill bone spear a při zásahu hráčem by uvolňoval teeth podobně jako boss s LE.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 05.04.2014, 20:09 hod.

Paráda, děkuju za návrhy ;)

Jasně... Attract a Confuse takhle fungujou, to jsem věděl... přes *.txt soubory se mi to nepodařilo rozchodit, asi bych musel do *.dll souborů... ale za to mi to nestojí :)

Co se týká summonera A -> B -> C opravdu funguje, kdysi jsem to zkoušel... ale nevím, jestli to dám do modu... možná u nějakého superuberbosse :D

A k návrhům...

Necroviver: zkoušel jsem použít rovnou nemodifikovaný Revive (na shamanovi -> falleni) a funguje to... jen teda vzkříšená monstra jsou... nesmrtelná :twisted: Nemůžete je zacílit, ale ona vás ano :D :D
Tzn. jedná se o velice zajímavou schopnost, zabijete je jenom tak, že jim vyprší čas :)

Blade Master: screen
...ve stínech můžete vidět lučišnice, které tyto čepele střílejí
Takže to půjde v pohodě :)

Další musím teprve ozkoušet, ale co se týká všech gethit-skillů (skilly, které se spustí, když vy zasáhnete monstrum), tak těm se spíše vyhýbám... jelikož se spustí pouze, pokud jsou zasažena melee nebo missile útokem, ne však kouzlem... proto upřednostňuju hit-skill (když monstrum zasáhne vás), nebo death-skill (když monstrum zemře)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 05.04.2014, 22:42 hod.

Blade Shielder: Tohle se mi rozjet nepodařilo :(

Force Pusher: V pohodě... teď jen rozhodněte, která se vám líbí víc :)
1 2
btw dmg to má magické, téměř zanedbatelné...

Co se týče bonusů Empowered, přidal jsem k tomu i +30% res k danému elementu...

Lightning Empowered: Naklonován FO, snížen dmg a převeden na lightning... a teď si opět vyberte variantu :)
1 2

Fire Empowered: Mastery tam je, navíc jsem dal death-skill...
1

Cold Empowered: To mi připomíná Cold Snipera :)
Délka zmražení nastavena na 20s + navíc hit-skill Chilling Armor (amazonky budou mít radost :) )
1

Poison Empowered: Zde jsem si trochu vyhrál, jako death-skill jsem použil Poison Explosion s tím, že se může spustit až 3x po zabití monstra (každá má šanci na spuštění 50%, je tedy možné, že se spustí všechny 3 na jedno zabití, stejně jako je možné, že se nespustí žádná :) )
1

Magic Empowered: Mechanika uvolňování blesků (LE, scarabové) je mi záhadou, zřejmě to bude hardcoded, což já nedělám... proto jsem zvolil hit-skill Bone Spear a death-skill Teeth (na vyšším levelu)
1


Ještě jednou děkuju za návrhy, komentujte, pište své názory či nové nápady, vyjádřit se může úplně každý ;)
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od Fraxinus » 05.04.2014, 23:50 hod.

Super.

Jak Force Pusher, tak Lightning Empowered vypadají líp ve variantě č.2.

Jinak, mohl bys nahoru dopsat jednou holou větou, co jednotlivé skilly, co už máš hotové, umí? Ne vždy je to z názvu zřejmé.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Is Alive - nové vlastnosti monster a vaše návrhy

Příspěvek od ZOMB » 06.04.2014, 09:09 hod.

Doplněny krátké popisky
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Mods By ZOMB“