Mass Effect 3

Další hry z rodiny RPG.
Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546
Mass Effect 3

Příspěvek od Spellsword » 15.02.2012, 00:54 hod.

ME3 vycházi už brzy, takže zakládám téma.

Na oficiálním webu je ke stažení demo ME3. Musíte se ale zaregisrtovat a stáhnout Origin (takový hodně osekaný Steam pro hry od EA).

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Qoliker » 15.02.2012, 01:44 hod.

Už jen kvůli tomuhle ME3 moc šancí nedávám. (srsly, komu se tahle změna líbí?!)
Obrázek

Nemluvě o ještě větším zjednodušení RPG prvků a o třídu větším dumb shooting.
Navíc je to celé až příliš gayish/lesbian a některé nové NPCs jsou mega směšné.

A přitom jednička je tak kouzelná a i dvojka ušla, i když už to bylo zlehka cítit.

Jo a Origin ať si EA strčí do řiti.

Jediné na co se těším je OST, <3 Clint Mansell.....
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Spellsword » 15.02.2012, 02:10 hod.

Qoliker: Hurá, nejsem sám!
Mě hlavně vadí to odklonění od RPG. Zpracování lidských postav mi moc nevadí, stejně mám v týmu vždy jen ufony. Ten shooting nejspíš zavedli kvůli dětem, chudáci retardi neumějí klikat na dialogy.
Prý tam budou tři různé styly hry - RPG (to samé co ME2), Action (tupé střílení a cutscény) a Story (volba dialogů a snadné boje). Takže mi nevyhovuje ani jeden režim...
Ale dávám tomu šanci. Snad tam bude skvělý děj a zaujme mě to i přes všechny nedostatky.


ElectronicArts, strčte si svůj Origin někam.

Uživatelský avatar
JokerLuk
Wraith
Příspěvky:145
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Joker#2578

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od JokerLuk » 15.02.2012, 12:12 hod.

Nedávno jsem si dal oba díly znovu a i když 2 byla taky dobrá, tak 1 se to nevyrovná. Proto mám ze 3 logicky strach :D Ty 3 styly mi přijdou jako fail...
Qoliker: Asi tak. Nic víc není snad nutno dodávat.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Spellsword » 15.02.2012, 18:28 hod.

Dohrál jsem demo v RPG modu. Nic moc. Ještě zkusím ostatní dva styly...

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Jireky » 15.02.2012, 19:48 hod.

Proč se téma nejmenuje „Bajovér si kope vlastní hrob“?
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Spellsword » 15.02.2012, 21:04 hod.

Jireky: Protože já osobně si nemyslím, že ME3 (a Dragon Age III) bude fail. I přes všechny nedostatky je to dobrá hra, která zaujme dějem a nepustí mě od kompu na několik dní.

Věřím, že se jim to povede a bude to úspěšná hra. Ne pro hardcore hráče a lidi nad 16 let (můj věk, a spolužácí jsou k*etén pro které je Easy obtížnost impossibru)... Dvoujka byla pro mě ze začátku strašná, postupně jsem si ji ale oblíbil a snad to tak bude i u trojky.

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Jireky » 15.02.2012, 23:02 hod.

Spellsword píše:Jireky: Protože já osobně si nemyslím, že ME3 (a Dragon Age III) bude fail. I přes všechny nedostatky je to dobrá hra, která zaujme dějem a nepustí mě od kompu na několik dní.
Ale právě děj je jeden z mnoha jejích nedostatků, chlapče, viz. uniklý scénář.
Nic do sebe nezapadá, jak by mělo, dialogy v demu jsou prostě příšerné, charaktery nezajímavé (já jsem Vega a jsem prima), akce je nejméně průměrná, to jo, ale ze zbytku mohu jen skřípat zubama. Animace Andersonova běhu už ani není smešná, ale smutná.
A tohle je demo. Taková jednohubka, navnazení na hlavní chod, který zatím vypadá, že po jeho případném vyzkoušení si budu muset neprodleně vyčistit horní část svého trávícího systému nechutnou, ale nutnou cestou.

A Origin aka spyware, kterýžto si budete muset stáhnout, aby jste tu hru vůbec spustili. Tohle mě opravdu donutilo se z celého srdce rozesmát. Takovým tím pohrdavým, ostrým a nekončícím smíchem, znáte to?
Nakonec to na popud veřejnosti odstranili (nebo skryli), ale usmívám se na tu vzpomínku ještě teď.

„This isn't about strategy or tactics, it's about survival!“
Ach jo.
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Spellsword » 15.02.2012, 23:34 hod.

Yup, úplně s tebou souhlasím, ale stejně tomu dávám šanci i přes všechny nedostatky. Už jen kvůli tomu, že je to Mass Effect.
Scénař jsem nečetl, nechám se překvapit.

Uživatelský avatar
JokerLuk
Wraith
Příspěvky:145
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Joker#2578

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od JokerLuk » 16.02.2012, 13:09 hod.

Gamesa to bude dobrá a úspěšná též...podle mě. Pro některý škoda odklonění od jedničky, bohužel je tu doba zjednodušování ve hrách. Co se dá dělat.

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Jireky » 19.02.2012, 16:38 hod.

[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Qoliker » 19.02.2012, 16:53 hod.

Obrázek
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Jacob
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Jacob » 07.03.2012, 18:25 hod.

Hra je plná bugů. Od grafických po vůbec fungovaní některých systémových prvků.

Seká se zvuk, nebo přestane fungovat kompletně.
Hra padá, jak v multiplayeru, tak i v singleplayeru.
Já teď tu hru nehraju, z toho důvodu, že po prvních problémech jsem rozjel, třikrát spadla, dvakrát v multiplayeru a teď naposledy v singleplayeru a nejede mi vůbec zvuk.
Si říkám, že už žádnou hru co má co společného s EA si nekoupím.
Obrázek

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Spellsword » 07.03.2012, 19:16 hod.

Mě demo běželo bez problému, zatím jsem nestihl "zpirátit" plnou verzi, takže nemohu posoudit...

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Qoliker » 07.03.2012, 21:03 hod.

10 hours played, zatím, spadlo to jen jednou.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Javurek » 07.03.2012, 21:51 hod.

No a jaký to je?

Jacob
Quill Rat
Příspěvky:25
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Jacob » 08.03.2012, 04:19 hod.

Javurek:
+možnost výběru herního stylu
+hudba
+plynulost příběhu
+grafické zpracování
+volnost v postupu hry

Nevím jak ostatní, ale já si koupil originálku, jsou problémy se stahováním updatů, některé updaty ti opravý jednu věc, ale pokazí druhou. Často se stává, že se jeden update stahuje 7x, stáhne se na 99 %, program se restartuje a začne stahovat update znovu. Patche způsobují mnou dříve uvedené problémy s padáním hry a nebo se zvukem. Také se vyskytují problémy v multiplayeru. DLC obsah není ještě plně přístupný. Technické problémy se navíc liší od pc sestavy. Některé grafické karty nejsou plně kompatibilní, to samé platí pro zvukové karty.

Pokud si chceš hru zahrát a užít si příběh, tak doporučuji aplikovat medicínu i když máš originálku. Přijdeš sice o některé výhody, ale za to je hra hratelná. Dokud teda nevydají potřebné záplaty.
S několika lidma jsme se shodli, že hra je spíše beta, než plná verze. Vím, že někteří se mnou nebudou v tomto souhlasit. Ale bohužel, já mám takové zkušenosti a i jiní, teda většina má různé problémy. Po 7 hodinách kdy jsem zkoušel si normálně zahrát jsem hru musel reinstalovat a použít medicínu. Doufám, že do budoucna problémy budou vyřešeny.

Edit:
Dnes, 8.3., vyšel novej update a jak se zdá, tak řeší většinu problémů. Teda až na voice chat. :) Hra už je v pohodě.
Obrázek

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Qoliker » 14.03.2012, 16:12 hod.

Javurek píše:No a jaký to je?
Streamlined & simplified ještě více než Mass Effect 2. Nehraje se to vyloženě špatně, nekteré momenty jsou krásné, ale většinou se jedna o vyjímky. Konstrukci příběhové stránky trojky musel dělat retardovaný jedinec. Samozřejmě všechny major gaming weby co dávali 9/10 a více, byly jednoznačně podplaceny EA (běžná smutná praxe v posledních letech). Takovéhle hodnocení si tento výtvor nezaslouží. Disgrace to Mass Effect Series.

No a když dojdete na konec, tak se to ještě celé znásobí a člověk jen nevěřícně kroutí hlavou se slovy DAFUQ.

Trojka měla možnost stát se legendou ve svém žánru, místo toho vyšla na světlo světa uspěchaná srajda plná děr s příšerným zápachem lapající po vašich peněženkách, tragicky prezentující svojí dementní cestou k ještě dementnějšímu konci, kde se mimo jiné anulují veškeré vaše snahy a rozhodnoutí z dílů minulých.

Skvěle to celé vystihuje tento článek:
http://www.gamefront.com/mass-effect-3- ... -are-right
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Garn » 14.03.2012, 16:37 hod.

Stejné chyby jako v ME2. Upřímně jsem si zapnul Action mode a přijde mi, že vůbec o nic nepřicházím. :D V ME2 mi přišlo, že ať jsem udělal rozhodnutí jakékoli, tak to mělo na hru nulový vliv. Tady žádná rozhodnutí nedělám a imho je ten vliv na hru stejný. :D

Totálně tunelovité lokace, ale totálně, CoD by se měli od Bioware fakt učit, toto je vrchol vrcholů.

Co se týká umělé intelgence, tak můj kávovar je chytřejší než celá armáda Cerberu dohromady ještě vynásobená posádkou Normandy. Když se největší zabijáci ve vesmíru nechají fragnout jako neuvěřitelní tutani, tak nevím jestli se mám smát a nebo brečet. Aji boti v League of Legends mají lepší AI a map awareness.

Třetím hřebíkem do rakve je pro mě absence hitboxů. Prý tam nějaké jsou a některé perky dokonce vylepšují headshot damage, ale po krátkém testování jsem usoudil, že v tété hře prostě hitboxy nejsou.

Črtvrtá ptákovina, která mě štve, je, že i když dám u zbraně zoom, tak mám pořád crosshair a nevidím žádný reálný kovový zaměřovač. U střílečky je to fakt demence. To ani nemluvím o tom, že při snipování se přepnete z třetí osoby do první, to je fakt trololo.

Těch nagativ bych našel ještě kotel, ale co mě nejvíc dostalo byl začátek hry, kdy je takový ten klasický tutorial pohybu postavy a hra ti říká:

Když se chceš schovat za překážkou - zmáčkni mezerník.
Když chceš přeskočit do druhého krytu - zmáčkni A/D plus mezerník.
Když chceš vysprintovat zpoza překážky, zmáčkni W plus mezerník.
Když chceš přeskočit překážku - zmáčkni mezerník.
Když chceš použít předmět - zmáčkni mezerník.
Když chceš jít na záchod - zmáčkni mezerník.
Když chceš sprintovat - podrž mezerník.
Když chceš uskočit - zmáčkni A/D plus mezerník.
Když chceš smazat hru - zmáčkni mezerník.
Když chceš udělat kotoul dopředu - dvakrát zmáčkni mezerník!!!!

Btw. v té hře fakt není crouch, jump ani prone? ... DAFUQ? :D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Mass Effect 3

Příspěvek od Qoliker » 14.03.2012, 16:44 hod.

Není, protože očividně není jiné klávesy než mezerníku a crouch, jump, prone nebo i holster weapon by s ostatními funkcemi, které mezerník pokrývá, kolidoval. AI je díl od dílu tupější, ale tyhle technické nedostatky přehlížím, protože kvůli nim jsem Mass Effect nikdy nehrál. Bohužel, když nefungují ani ty věci, co se mi líbili, tak je to průser.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“