ArcheAge

Další hry z rodiny RPG.
Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462
ArcheAge

Příspěvek od HELLERcz » 15.08.2014, 07:27 hod.

Hra: ArcheAge
popis: Jedná se o jeden z nejslibnějších sandbox MMO F2P projektů tohoto roku. Pro Evropu vyvíjí anglickou verzi TRION studio stojící za takovými peckami jako je např. RIFT.
URL: http://www.archeagegame.com/en/

---------------

Včera jsem podlehl této hře. Mám takový pocit, že to bude velká a návyková pecka ! Díky ní jsem spal jen 3 hodiny a teď musí msedět v práci v "zombie modu" :D

Momentálně se hra nachází v "Closed beta event 3" fázi, to znamená, že si ji můžu na základě pozvánky, kterou jsem obdržel, zahrát od včera 14.8. do 18.8.

---------------

Dokopal mě k ní brácha, který o ni básnil, mě to přišlo, že se zase bude jednat o nějaký "wowko styl" hru, ale mýlil jsem se.
Na první pohled možná to tak příjde, ale ve skutečnosti je hra daleko lepší :D

Prostě krásný, fakt krásný otevřený svět (engine hry postaven na CryEnginu 3), kdy se nic neřídí nějakou nařízenou lajnou, ale vše je tzv. sandbox styl. Postavte si masivní hrady, zabírejte velká území, nastavte daně, a vládněte, pokud jste dostatečně mocní. Světová ekonomika je čistě v rukou hráčů. Spojujte se a zakládejte guildy, staňte se piráty, přepadejte města a okrádejte ostatní hráče nebo dobývejte pevnosti. Svět, ve kterém vám nikdo nebude říkat, jak máte hrát, svět, kde můžete být kýmkoliv!

I když je hra stále ve fázi beta, až na pár drobností technického rázu nemám na první dojmy žádné výtky.

Momentálně mám pouze level 10, jsem battlemág, uvidíme, jak se bude dneska pokračovat :)
Obrázek

thomas_
Wraith
Příspěvky:113
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HiddenKiller#2511

Re: ArcheAge

Příspěvek od thomas_ » 15.08.2014, 09:13 hod.

Stejně se vždy všichni vrátí k WoWku :) Taky jsem si naivně koupil GW2.. ano bavilo mě.. ale přestal jsem ho najednou hrát a už ho ani nezapnu :)

Jinak k ArchAge... Takže to funguje tak, že jediněc nic nezmůže? Když se všichni spojí do guild... co tam jedinec může dělat když je to styl sandbox? Jen se ptám :)

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: ArcheAge

Příspěvek od HELLERcz » 15.08.2014, 09:17 hod.

Sám jsem zvědavý, jak dlouho u mě vydrží nadšení .. podobné jsem měl i u Riftu, ale nakonec to omrzelo.
Tady je to nadšení v mém případě ještě větší, tak uvidíme :) zatím nemám nahraných moc hodin. A tudíž ti nemohu odpovědět na tvojí otázku, okoukávám se v tom světě, hrajeme to ve 3 lidech a máme 10 levely .. začátek prostě no :) sotva máme teď koně mounty :)

Jinak já wowkař nejsem, chvíli jsem to měl zaplacené v době wotlku, to je tak vše. Nechci nic extra řešit, ale hlavně se pobavit a zahrát příjemně.
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: ArcheAge

Příspěvek od HELLERcz » 15.08.2014, 09:55 hod.

Snowfist píše: hoj, to Archeage vypadá hodně dobře co jsem se kouknul zatím na jednu stránku, jestli zvládnou co slibují tak to bude pecka :) ty už si to hrál nebo zkusíš dneska poprvé? to testování je closed beta, nebo to můžu prubnout o víkendu?:)
Zkusil jsem to poprvé :) včera kolem půlnoci .. a hráli jsme do 04:00 :D a v 7 ráno budíček.

Jinak je to closed beta, dostal jsem klíč, pozvání od bráchy, kterej ten přístup má. Nemám zatím podrobnější info, jakým stylem se to dá kdyžtak zahrát, kdybys měl zájem i ty. Jestli to jde jakože na pozvánku určitého počtu lidí .. kdyžtak bychom ti mohli poslat klíč :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: ArcheAge

Příspěvek od Fru-fru » 15.08.2014, 09:59 hod.

Zatím to vypadá zajímavě, wowko bych už dneska nedal ;-).
Zaujal jsi mě mrazáku ;-):mrgreen:, počkám si další tvoje postřehy...
Takze sem s nimi ;-)

Odesláno z mého HTC Desire HD A9191 pomocí Tapatalk 2
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: ArcheAge

Příspěvek od HELLERcz » 15.08.2014, 10:06 hod.

Jasný šéfe :)

jinak věc ohledně přístupu se má tak, že brácha byl v den, když se o klíče soutěžilo na správném místě a vyhrál 2 kousky :) přímo od vývojářů.

Takže snowfista asi zklamu :/ nevím , jak se to má nyní se soutěžema .. ale na twitchi streameři tuším nabízejí něco ale to už bude dost na prd :/
Obrázek

thomas_
Wraith
Příspěvky:113
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HiddenKiller#2511

Re: ArcheAge

Příspěvek od thomas_ » 15.08.2014, 10:47 hod.

Heller: To by jsi byl hodný :) Určitě bych přístup využil a udělal z toho aspoň nějaký informační video stejně jako z HotS alpha verze.

Zkusi prosím zjistit zda to jde ještě poslat a zda jsi ještě ochotný :)

Děkuju :)

Snowfist
Gorebelly
Příspěvky:320
BattleTag:Shawes#2825

Re: ArcheAge

Příspěvek od Snowfist » 15.08.2014, 11:37 hod.

@Heller nevadí, díky za snahu, počkám na open betu :) každopádně sem sypej všechny postřehy a pocity ze hry, podle toho co píšou že to vypadá na slušnou pecku :)

zkusím mrknout na záznamy z youtube až dorazím z práce, třeba tam už někdo něco hodil...

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: ArcheAge

Příspěvek od HELLERcz » 15.08.2014, 11:40 hod.

Jo na netu už něco je .. jednak twitch tam jich pár streamuje a na YT taky něco najdeš.

Napsat můžu no, jak to vidím z pohledu mých očí člověka, co moc MMO nikdy nehrál :)

Ale pokud máte nějaký konkrétnější dotaz, klidně napsat, líp se mi od toho bude odrážet :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Conano
Fallen Shaman
Příspěvky:63
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Conano#1999
Kontaktovat uživatele:

Re: ArcheAge

Příspěvek od Conano » 15.08.2014, 11:40 hod.

thomas_ píše:Stejně se vždy všichni vrátí k WoWku :) Taky jsem si naivně koupil GW2.. ano bavilo mě.. ale přestal jsem ho najednou hrát a už ho ani nezapnu :)
Absolutně s tebou nesouhlasím, ani trochu. Byl jsem velký fanoušek WoW, kdy jsem velmi aktivně hrál od Vanilly až po WotLK, kdy to další datadisky pro mě zkazily. Od té doby jsem hrál x^2 her včetně zmiňovaného GW2 a máš pravdu, nebavily mě tak jako WoW za starých časů...byly to totiž víceméně stejné hry s malými úpravami a já se po těch x tisíc hodinách nechtěl věnovat tomu samému.

ArcheAge je principem, grafikou, složitostí úplně odlišné a troufám si říci, že se to ani nedá nějak srovnávat s klasickými MMORPG dnešní doby.

Napíšu zde hlavní postřehy

Svět
  • - Díky ultra mega mnoho detailům, na které se vývojáři nevykašlali, je svět božsky živý. Dodává to skvělou atmosféru a tak neuvěřitelně to vtahuje do něj, že pokud to nezkusíte, tak to nepochopíte :)
    - SANDBOX - Jelikož je hra sandboxová, už tímto se to neskutečně liší od ostatních her. Zde můžete dělat prakticky cokoliv...obchodovat, stavět budovy (kde chcete), pirátit na moři či na souši, hraní si na Indiana Jonese a prozkoumávání světa (je zde mnoho ukrytých artefaktů, které Vám obstarají bohatství), farmaření na vlastní farmě, všeobecně PvE (Dungeony, Raidy atp.), všechny druhy PvP...a zkrátka x dalších věcí navíc.
    - Design světa je zkrátka skvělý. Mapa je obří, vše je detailně navrhnuto, všechno funguje správně. Funguje tu počasí, podnebí, čas. To znamená, že když půjdete do oblasti, kde je Arktické podnebí a proto je tam logicky zima. Časté sněhové bouře atp. Zatímco půjdete někde do tropické oblasti, je tam extra horko, častý déšť. Jsou tady všemožné druhy počasí a meteorologických jevů (mlhavo...).
Ekonomika
  • - Podobně jako v EVE online a reálném světě, ekonomika v ArcheAge je živá a odvíjí se od akcí hráčů. Svět je rozdělený na provincie, kdy každá provincie ma své ceny, své potřeby a je jen na hráči, jak toho využije :)
Hratelnost
  • - Jedním slovem PECKA! Kupodivu všechno funguje jak má a když pomineme problémy technického rázu, které nejsou až tak kritické, tak je to jasných 10/10. Ovládaní není extra složité a vše se dá kompletně přizpůsobit vašim potřebám :)
    - Jelikož je tady unikátní vývoj postavy pomocí dovednostních setů, jedná se taky o unikátní zážitek při hraní a celkovém "růstu" vaší postavy :)

Dokázal bych ještě napsat 10 000 slov ale stejně by to nikdo nečetl, tak řekněme to takhle, pokud budete mít nějaké další otázky, tak sem s nimi a já budu konkrétně odpovídat :)
thomas_ píše:Jinak k ArchAge... Takže to funguje tak, že jediněc nic nezmůže? Když se všichni spojí do guild... co tam jedinec může dělat když je to styl sandbox? Jen se ptám :)
Zmůže a zmůže toho hodně :) Já vždy preferuju hraní v partě/guildě/alianci, takže neříkám, že je to lepší cesta, ale určitě není nemožná. ArcheAge PRÁVĚŽE díky tomu, že to je sandbox, tě ničím nelimituje. Když to tak řeknu, můžeš si klidně udělat CLOTH armor warriora, který bude krást na farmách ostatních lidí :D úplně sám :)

Samozřejmě tě to limituje v některých aktivitách, ale to je pouze logické, že jako jedinec nezmůžeš nic proti celé alianční pevnosti na skále, kde to hlídá 1000 hráčů :D
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: ArcheAge

Příspěvek od HELLERcz » 15.08.2014, 11:44 hod.

No tak dojmy píše a napsal brácha, tak si počtěte ... já to vidím celkem dost podobně, kdyby mě něco víc napadlo, připíšu.
Obrázek

Snowfist
Gorebelly
Příspěvky:320
BattleTag:Shawes#2825

Re: ArcheAge

Příspěvek od Snowfist » 15.08.2014, 12:05 hod.

sakra vy mi dáváte já jsem z toho úplně odvařený když to čtu :D a pleteš se já to dočetl dokonce a ještě bych zvládl tak 50stránkovou knihu :))) no nadšení jak už dlouho ne:D

thomas_
Wraith
Příspěvky:113
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HiddenKiller#2511

Re: ArcheAge

Příspěvek od thomas_ » 15.08.2014, 16:57 hod.

Canano: Jde o to žá já miluju universum Warcraftu a celkově blizzu... Proto se vždy vrátím k WoW, protože si to chci připomenout atd... i kdyby něco bylo lepšího a lepšího k WoW se vždy rád vrátím :)

Uživatelský avatar
Darkness
The Butcher
Příspěvky:1316
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LeonardoCA#1772
Bydliště:earth

Re: ArcheAge

Příspěvek od Darkness » 15.08.2014, 18:22 hod.

vypada to nebezpecne dobre, budu muset nekdy az to pujde testnout
The people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.

Obrázek

DiabloProgress YouTube TwitchTV Twitter I think I'm going back I think I'll go back (one day ...)

Uživatelský avatar
Fru-fru
The Butcher
Příspěvky:1180
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Frufran#2167

Re: ArcheAge

Příspěvek od Fru-fru » 15.08.2014, 20:50 hod.

No jsem zvědav. Díky za dobré info brácho mrazáku ;)

Jinak se jen zeptám, já chápu sandbox jako dětské hříště, tedy neomezené suroviny, peníze, atd... To asi není tento případ, že?
Jako funkční otevřená ekonomika je to, co mě nalákalo do EVE a nalákalo by mě i sem...Miluju specializaci na něco s výrobou itemů, na nějaký craft a být "potřebný/nenahraditelný" pro partu lidí, ještě na tom vydělat, to zas investovat do craftu a být ještě lepší a víc na tom vydělat a víc toho zainvestovat zpátky... Pak za to něco koupit, nejlépe pro všechyn z party, být jako celek lepší a víc na tom spoelšně vydělat... a tak... To by mě jako bavilo :D ... Je to asi poznat,co ;) ?
Jestli tam bude něco podobného a budování vlastních hradů, pozemků, ekonomika, správa majetku....to mě od toho nedostanete a chci hrát!

Jen tak mimo ještě : Proč takhle zajímavé hry nevycházely za mého "mládí"? Kurňa! To byla jen klasika Duke Nukem 3D, AOE, HOMAM 1,2,3 a tak....já bych plakal... Dneska už na to není čas ;)
Crome,nikdo si nebude pamatovat, jestli jsme byli dobří či zlí.Jediné na čem záleží je,že dva stáli proti řadě nepřátel!Splň mi tedy přání-dopřej mi pomstu!A jestli neposloucháš,táhni do horoucích pekel!
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: ArcheAge

Příspěvek od HELLERcz » 15.08.2014, 21:55 hod.

Dneska dáváme mini-"lan" party u nás doma ... pojedeme celou noc do rána :D teď je pauza, kámoš byl unaven , tak si šel na chvíli lehnout .. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Conano
Fallen Shaman
Příspěvky:63
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Conano#1999
Kontaktovat uživatele:

Re: ArcheAge

Příspěvek od Conano » 16.08.2014, 02:42 hod.

Fru-fru píše: Jinak se jen zeptám, já chápu sandbox jako dětské hříště, tedy neomezené suroviny, peníze, atd... To asi není tento případ, že?
Jako funkční otevřená ekonomika je to, co mě nalákalo do EVE a nalákalo by mě i sem...Miluju specializaci na něco s výrobou itemů, na nějaký craft a být "potřebný/nenahraditelný" pro partu lidí, ještě na tom vydělat, to zas investovat do craftu a být ještě lepší a víc na tom vydělat a víc toho zainvestovat zpátky... Pak za to něco koupit, nejlépe pro všechyn z party, být jako celek lepší a víc na tom spoelšně vydělat... a tak... To by mě jako bavilo :D ... Je to asi poznat,co ;) ?
Jestli tam bude něco podobného a budování vlastních hradů, pozemků, ekonomika, správa majetku....to mě od toho nedostanete a chci hrát!
Klidně tento způsob hraní tam je ;) Výběr je jen na tobě :) jak jsem psal, ArcheAge tě nijak nelimituje ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
Conano
Fallen Shaman
Příspěvky:63
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Conano#1999
Kontaktovat uživatele:

Re: ArcheAge

Příspěvek od Conano » 16.08.2014, 02:45 hod.

Tak, zde přikládám nějaké screeny z našeho dnešního hraní :) Kamarád je jakýsi nemocný a jdeme tedy chvíli natáhnout nohy do postele a odpočinout si po 8 hodinách, kdy budeme pokračovat nějak dopoledne až do večera, kdy můžete očekávat další fotky :)

Kód: Vybrat vše

https://lh4.googleusercontent.com/-x8_zU1IOaj0/U-6nX1oiIrI/AAAAAAAAABE/tM3IdL1nHng/w1576-h985-no/Spole%C4%8Dn%C3%A1.jpg

Kód: Vybrat vše

https://lh5.googleusercontent.com/-xTWMMfGV65g/U-6noojsiNI/AAAAAAAAABM/Fl9r09QUA4A/w1576-h985-no/fotka2.png

Kód: Vybrat vše

https://lh6.googleusercontent.com/-NsXl4tr4kEE/U-63nJtRYNI/AAAAAAAAABk/Vn1cGqY1h6o/w1576-h985-no/ScreenShot0001.jpg
Obrázek

Uživatelský avatar
Cortyx
Quill Rat
Příspěvky:46
BattleTag:CORTYX #2588

Re: ArcheAge

Příspěvek od Cortyx » 16.08.2014, 02:49 hod.

Vypadá to zajímavě, spíše bych uvítal třeba nějaky to PvP, PvE video, na stránkách jsem našel jen dost ošklivý video jak si zajíc jede na lvu (no offense). Taktovýhlech her jsem už viděl a PR od autorů četl mraky, od Wow počínaje (což je prostě blizz), přes třeba Aion ( nevím proč, ale na jednu stranu mi to ta grafika dost připomíná) a Lineage II konče. Původně když jsem četl nadpis, tak jsem myslel, že se jedná o Archlord (no dobře FREE bejkárna), nicméně k věci.
V poslední době jsem už k MMO dost hodně skeptický a to jsem si jich pár prošel : Lineage 2,WoW,AoC,RIFT,GW2,AION a Warhammer online, poslední dvě byli co se týče PvP pro mě pecka a zatím jsem lepší nehrál, hlavně Warhammer, ten byl prostě nepřekonatelný, je možný, nebo spíše i pravděpodobný, že se najde plno lidí co bude mít názor jiný ( tisíc lidí, tisíc chutí) a podle toho co zde je a co jsem během prvního klikání našel, tak mě to extra nezaujmulo, co se týče alespoň dlouhodobějšího hraní :)

Uživatelský avatar
Vendetta
Gorebelly
Příspěvky:231
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:BALROG #2851

Re: ArcheAge

Příspěvek od Vendetta » 16.08.2014, 11:59 hod.

tiez som nazoru ze co sa tyka pvp tak warhammer je u mna top, a to aj s pohladu dlhodobeho hrania bol top a mam za sebou tiez par mmo L2,aion,rift,swtor,newerwinter,lotro,guild wars2, ale warhammer bol top, mozno este tie star warsi boli dost podobne v pvpcku.

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“