The Elder Scrolls

Další hry z rodiny RPG.
Odpovědět

Hlasování: jak se vam libi?

dobra
81
80%
zla
9
9%
nehral sem / nevim co to je
11
11%
 
Celkem hlasů: 101

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia
Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Lord_Sp » 30.11.2011, 16:15 hod.

Qoliker: no myslel sem to tak že 1. díl Crysis sa stal synonymem pro super grafiku ... jestli to tak už neni u druheho dílu tak to soráč :)

Garn: :-D alebo ked za maga ponem hodíš ledový hrot ten mu projde okem a potom behá zatebú s hlavú skrs naskrs propichlú cencúlem (rampouchem) :-D

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 30.11.2011, 16:52 hod.

Pseudopes..
Ukaž mi RPG za posledních 10 let, kde jsou dungeony lepší. Byl jsi vůbec v Dwemer ruins? Opravdu tě tolik irituje 'tajný' východ na konci většiny hrobek? To tě tolik štve pouze ta svoboda a znovuhratelnost? Ukaž mi RPG, kde máš větší svobodu? Znovuhratelnost je tam taktéž, však pokud nepoužíváš konzoli na respec perků, tak o tom nemůže být ani pochyb, pokud by tě to znovu nebavilo, tak to není problém Skyrimu, ale tvůj.

Garn..
Napadlo tě někdy, že ta hra dostává (sice neprávem) absolutní hodnocení, ale že to může být také tím, jakou má TES5 playtime, že všechny RPG za poslední dobu měli maximálně 30 - 40 hodin celkově (pokud ses neflákal), navíc většinou v uzavřeném světě se striktně koridorovým postupem vpřed?

Recenzím už nějaký ten pátek přikládám pramalou váhu a nebýt vývoj Skyrimu omezen archaickými konzolemi, tak úžasná grafika je i teď. Pokud je pro tebe průměrná, tak asi nevíš, co je ini soubor a i kdyby si byl i nadále proti, tak s pár módy do několika měsíců budeš přeci jen mít úžasně vypadající RPG.

AI byl v TES hrách vždycky problém a ani tady není bez chyb, ale AI je problém v single RPGs celkově, všechny jsou 'abusable' a v konečném důsledku lehké a hloupoučké. Pokud ti přijde AI ve Skyrimu špatné, tak hej, máš samozřejmě pravdu, bohužel 'skutečnost' je ale taková, že AI je víceméně špatné v naprosto každém RPG.

Taktéž každý engine má své mouchy, pro a proti, odpůrce a příznivce. Za sebe mohu říci, že mám Creation engine rád, je o trochu modernější než Gamebryo (bohužel ne o moc, hello derpstation & herpbox) a celkově nedostatky nijak nepřevažují, i když jich není zrovna málo.

Ještě na chvíli zpátky k recenzím. Když Two Worlds 2 dostávalo osmičky a devítky, když Dragon Age 2 dostával devítky i desítky, tak se přeci nemůžeme divit, že Skyrim ty desítky od recenzentů dostává také, však je o třídu dvě někde jinde.

A proč vůbec nebyl takový humbuk kolem Oblivionu před 6 lety? Ta hra byla jednoznačně horší ve všech kategoriích než její následovník a přesto to byla Game of the Year snad úplně všude. V recenzích byly samé devítky a občas i absolutoria. Přitom vanilla Oblivion, krom DB a Thief Questline, byla nuda a průměr a bez moddingu by hra upadla do zapomění.

Lord_Sp, pro mne ani Crysis není synonymem pro super grafiku, ano hezké to bylo, ale na zadek mne to neposadilo.

Přijde mi taky trochu ujeté řešit ledové hroty, či šíp v hlavě, jako nějakou šílenou chybu, vtipné to sice celkem je, ale stejně tak je směšné, pokud dám šedivé polonahé babě třiceti kilovým kladivem po hlavě, a jí to ubere půl centimetru na hitpoints baru. Řekněte mi prosím, které RPG to za ty roky řešilo jinak?
Naposledy upravil(a) Qoliker dne 01.12.2011, 05:29 hod., celkem upraveno 1 x.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Pseudopes
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Pseudopes » 30.11.2011, 17:06 hod.

Qoliker píše:Pseudopes..
Ukaž mi RPG za posledních 10 let, kde jsou dungeony lepší. Byl jsi vůbec v dwemer ruins? Opravdu tě tolik irituje 'tajný' východ na konci většiny hrobek? To tě tolik štve pouze ta svoboda a znovuhratelnost? Ukaž mi rpg, kde máš větší svobodu? Znovuhratelnost je tam taktéž, však pokud nepoužíváš konzoli na respec perků, tak o tom nemůže být ani pochyb, pokud by tě to znovu nebavilo, tak to není problém Skyrimu, ale tvůj.
Ještě si zabeč :) Promiň, ale s tebou se špatně diskutuje, když nečteš co ostatní říkají a pořád si meleš svou: "Větší volnost nikde není tyjádyjády" :)

Divím se, že Garn má nervy na to, aby ti pořád odepisoval, co jsem to pročítal, tak on něco řekne a ty zopakuješ, že Skyrim je boží a je to jeho chyba. On dá další argumenty a ty řekneš, že je hlupák, protože Skyrim je boží a ví to každé dítě... ;-) Sry, ale kthxbai :)

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 30.11.2011, 17:16 hod.

Kde píšu že Skyrim je boží? Čti prosím tě pořádně a piš příspěvky po důkladné úvaze, nebo raději nepřispívej vůbec.

Já ti jen dal otázky na zakládě toho, čím ses ohrazoval.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Tib3rian » 30.11.2011, 17:22 hod.

Morishort: Ked ta to nebavi tak naco to vobec hras. Mna nebavia letecke simulatori, to ale neznamena, ze nie su medzi nimi kvalitne kusky.
Pseudopes píše:ty dungeony jsou opravdu těžce k smíchu.
Co?! Nie, tie dungeony su tezce paradni.

Garn: Grafiku kazdy videl mesiace pred vydanim, replayabilita je vacsia nez u vacsiny RPG, a urcity ludia takto k tomu pristupuju, ale je ich malo. Ano AI je priemerna, ale Skyrim na AI nestoji. Ked mas vysoky sneaking, tak co je zle na tom, ze ta nepriatel nevidi?

Pseudopes: Argumenty Garna su suhrnom nedostatkov Skyrimu, ale tie su hodne tak maximalna za 10%. Metascore hovori jasne a je objektivne. Rovnake nazory maju aj hraci. Od Garna je uz len par krokov k ludom, co tomu dali 0/10. S vami sa diskutuje zle, lebo vsade vidite len negativa. Preberte sa. Urcitym ludom neni dobre ani Diablo ani Skyrim ani nic ine. Ja ich staviam na rovinu s ludmi, co by chceli hry zakazat. A ty a Garn sa ku Skyrimu staviate tak, ako tito ludia.

Chodte sa pozriet na cesku stranku 4fan o Skyrime a tam je kritika absolutne zodpovedajuca. Vsetci Skyrim chvalia a hovoria, ze predcil velmi vysoke ocakavania. Precitajte si recenzie a uvidte vy kritici, ze ste v zalostnej mensine a vase argumenty poukazuju na to, ze neviete o com Skyrim je. Alebo to viete a nemate to radi. Nie je to o nedostatkoch, je to o prednostiach. Vadi vam Skyrim ako taky.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Garn » 30.11.2011, 17:40 hod.

@qoliker: Nemluvil jsem ani tak o hodnocení, ale spíš o tom, co naslibovali a jaký je výsledek. Porovnávat s ostatními hrami je docela irelevantní - ano, existují hry s lepším soubojovým systémem, ano existují hry s lepší grafikou a stejně tak s lepší AI a fyzikou. To že si Bethesda vzala velké sousto v podobě komplexního světa a evidentně jej nezvládla je jejich boj.

@tiberian: Je docela vtipné, že mě hned hážeš do pytle s hatery. Od prvního postu píšu, že Skyrim není špatná hra, ale není to pro mě, není tam to co slibovali a co jsem očekával. Můj osobní názor je, že open world a megalomanství je to, co Skyrimu ubližuje nejvíce. Kdyby udělali sice open world, ale místo pokusu o AI používali skripty a udělali mnohem menší a propracovanější svět, tak by hra celkově působila lépe. To samé se systémem předmětů a skillů. Není technicky možné udělat hru v takovém rozsahu za tak krátký čas kvalitně. Ta hra se mi prostě nelíbí, nelíbí se mi politika Bethesdy a hlavně Skyrim má v mých očích tu nevýhodu, že se svými chybami trefuje přesně do toho, na co jsem u her alergický nejvíce. Neříkám, že jsem si to hraní jakž takž neužil, ani neříkám, že to je špatná hra a že nikoho nebude bavit, ale rozhodně to není hra, nad kterou bych strávil nějaký pěkný půlrok.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

mato
Wraith
Příspěvky:167
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od mato » 30.11.2011, 17:50 hod.

Ľudia myslím že Skyrim si desiatku zaslúži už len preto že ste to neodinštalovali do 10 hod hrania:) Čo je u VEĽA RPGs problém.

TES opakuje tie isté chyby ale ono vás to proste baví. A baviť bude aj keď vynde TES 6. Ktorý dúfam bude na Summerset Islands (ako sa plánovalo (???) ).
mato - simple

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Kubis » 30.11.2011, 17:52 hod.

Pánové, proč jste tady na sebe škaredý?? :) Nečekáme tu všichni na D3 a nějakej Skyrim je nám u ....??? :P

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 30.11.2011, 18:03 hod.

Garne, porovnávat s ostatními offline RPGs je irelevantní? Srandovní, jak zase mluvíš jen o nedostatcích. A nevím jestli ti ještě od Morrowindu nedošel jeden základní fakt a to, že poslední tři díly TES stojí na moddingu skvělé komunity hráčů. Pravděpodobně nepodporuješ motto: "Dodělej si sám", pravdou ale zůstává, že vanilla TES nebyl ještě nikdy lepší a opravdu nemyslím božím, dokonalým nebo bez chyb. -.-

Schválně mi ukaž RPG s lepší grafikou, možná kromě TW2, i když tam to taky může být v určitých aspektech lehce diskutabilní.

A rád bych viděl RPG s 'lepší' AI.

Bethesda si nevzala velké sousto, vzala si sousto úplně stejné jako v předešlých letech, jen je nyní výsledek zase o trochu lepší a díky komunitě, na kterou Bethsoft bezesporu spoléhá, se opět dočkámé časem ještě o třídu lepšího prožítku z hraní než doposud.

Helljovany, škaredí přece vůbec nejsme?
D3 je ještě daleko. (:
Naposledy upravil(a) Qoliker dne 01.12.2011, 05:21 hod., celkem upraveno 1 x.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Tib3rian » 30.11.2011, 18:27 hod.

Garn: Ja ta nehadzem do toho vreca, ale k Elder Scrolls sa nespravas o moc lepsie ako ti hateri. Nieco ti poviem, Bethesda ten boj zvladla. Ved to je to co stale hovorim, ze ludia kritizuju Skyrim za jeho najvacsie prednosti. Davnejsie si pisal, ze ludia co to takto vidia, robia z trashov hity a z hitov legendy. Elder Scrolls je legenda a Skyrim je jej sucastou, nikto z toho nic robit nemusi. Ako hovorim, mne sa nepacia iste typy hier, ale jedna vec su ich nedostatky a druha, ze ma nebavia. Skyrim nemoze nebyt megalomansky a otvoreny. nebol by to Skyrim. Nikdy neuverim, ze si fanusik TES, potom co si napisal, ze nebyt blbeho Oblivionu, tak neznicia Fallout. Sory ze to vytahujem, ale ja fanusik serie som a open world je podla mna to najlepsie na TES. Hra ta nikam netlaci, a z toho vychadza absolutna pohoda pri hrani. Na Skyrime ja osobne vidim 90% kvality a 10% nedostatkov. Nic co si napisal, mi to nevyvracia. Oblivion a Skyrim su najzabavnejsie hry ake som hral.

Po tom ako bol v case vydania Oblivion pasovany za vrchol serie a RPG dekady, sa za tie roky dostal do pozicie len velmi dobreho RPG so zle reagujucim svetom a mnozstvom chyb. Vela ludi uprednostnuje Morrowind, ale Skyrim je jedno z najlepsich RPG v historii a nikdo s tym nic nespravi. A uz vobec tento statut nezoberie celej serii.

Helljovany: Nie necakame len na D3, aj ked mam pocit, ze mnohi uz nehraju takmer nic ine, nez Diablo 2. Ak im na ine cas neostava, v poriadku. Ale naozajstnych hracov zaujima cele dianie v hernej branzi a nie len cakanie na D3. Je nechutne ako niekto odsudzuje pozitivne zmienky o nejakej inej hre, tu na fore.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Garn » 30.11.2011, 21:21 hod.

Pro mě to Bethesda prostě nezvládla. Čekal jsem něco víc, that's my point. Vy mě prostě nepřesvědčíte, že se mi Skyrim vlastně líbí a budu ho hrát, takže bych toho radši nechal. :D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
damagedeath
Zhar the Mad
Příspěvky:1956

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od damagedeath » 30.11.2011, 21:22 hod.

Tak tahle debata se mi líbí hodně, konečně rozpor názorů na úrovni a tak, jak to má být.

Pokrtačujte, pokračujte, hltám každé slovo (až na výjimky)

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Javurek » 30.11.2011, 21:35 hod.

No, hra to není dokonalá, Bethesda spoustu věcí odflákla, je tam dost bugů, ale nemění to nic na věci, že je to po dlouhé době hra u které člověk vydrží víc jak tejden a nedohraje to a užije si spoustu zábavy.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Tib3rian » 01.12.2011, 04:25 hod.

Garn: Tebe sa Skyrim nepaci, a nie len jeho chyby, ale aj jeho prednosti. Necakal si viac, cakal si ze to bude este horsie(podla tvojich slov). Tvrdil si, ze vyvoj postavy a hra bude zjednodusena. Nestalo sa. Je premakanejsia nez Oblivion. Bethesda to zvladla, cakalo sa dost a ocakavania boli prekonane. Je jedno kolko kritikov sa po oslavnych odach zrazu vynori neviem odkial. Skyrim je hra roka.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Kubis » 01.12.2011, 08:12 hod.

Tib3rian: Netvrdim, že je Skyrim špatná hra, ale rozhodně teda hra roku nee. Takovýhle problémy přece nemůže mít hra roku. "Opravnej patch", ktrej toho ještě víc zkazil.. :{

http://games.tiscali.cz/tema/po-instala ... atku-57747

K tomu videu: Tam musí ale foukat když to nezvládá ani drak :lol:

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 01.12.2011, 13:44 hod.

Patch je průser, ale být to čistě PC titul, tak se tohle nestane a když už ano, tak by vyšel fix, který by nemusel čekat týden na authorizaci od sony/microsoftu. Backpedaling dragon je afaik problémem výhradně na konzolích, PC patch měl problém "jen" s nulifikací všech resistů, což už autor SKSE fixnul ještě předtím, než bethesda vůbec onen bug přiznala. ((:

Mnohem horší je fakt, že patch nic extra alespoň pro PC neopravuje. Bethsoft byl vždy neschopný v patchování, nevím jestli otálí s SDK kvůli konzolím, ale kdyby ho konečně pustili do světa, tak velká část bugů bude na PC v pár dnech opravena. :>
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Tib3rian » 01.12.2011, 16:09 hod.

Skyrim je jedna z najlepsich hier v historii s mnozstvom chyb(co jej tento statut s velkej casti berie). Ale ja som tam nemal zatial ani jediny bug(okrem zleho nacitania textur) a urcite v tomto nie je iny, nez predosle diely. V Oblivone som nemohol dohrat questy za Fighters Guild, v Skyrime sa mi nieco take zatial nestalo. Ja osobne sa teda nestazujem. Napriklad GTA 4 na PC bolo pre niektorych takmer nehratelne, a aka to bola skvela hra.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Javurek » 01.12.2011, 17:06 hod.

No, skyrim rozhodně není jedna z nej v historii, bohužel historie je pryč a v dnešní době se dělaj hry, které upřímně stojej za starou belu. Pak je pár vyjímek. Když si člověk vezme jaké hry dělali dřív vs teď, je to k pláči, dneska hrozně vše ulehčujou aby se chudák hráč nemusel vůbec namáhat a nedejbože myslet nebo dělat zásadní rozhodnutí. I když má skyrim hafo mínusů pořád v tom co je teď ční před ostatními hramy(alespoň většinou).

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Programos » 01.12.2011, 17:19 hod.

Tak jsem dohrál hlavní dějovou línii a zabil toho Alduina. A nějak pro mě ta hra ztratila kouzlo :-/

Hrozně mě zamrzelo, že za tu dobu(28. lvl) jsem potkal jen zvířata, mamuta, obra, trola, draky, nemrtváky a obyčejný lidi(+ asi 3 nestvůry) což se mi zdá celkem málo, v takovymhle fantazy světě bych očekával mnohem víc.. pořád dokola zabíjet to samý je nuda.
Pořád chodit ty samý dungy je nuda (a kdo říká, že dungeony nejsou stejný a že jsou krásný, tak až na pár vyjímek jsou všechny poskládaný ze stejnejch kousků) stejně tak v prvním městě jsem šel do kovárny a když jsem vešel do druhého města, překvapilo mě, že je ta kovárna uplně stejná, stejně tak domy, hostince.... všechno stejný, opakující se...

Jinak co se té volnosti týče... vymlátil jsem hned na začátku celej bílej průsmyk, krom toho kapitána, prostě nešel zabít a pak celou hru, co jsem se tam vracel mě chtěl zatknout, nakonec jsem se musel nechat protože to fakt nešlo hrát, ani nakoupit sem si nemohl, musel jsem ho "zabít" a zachvilu po mě šel znova.... NUDA!


Hra mě bavila, je supr, ale stačilo mi, nechci si zkazit názor takže uninstal.
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 01.12.2011, 17:43 hod.

Morrowind je, a tohle mi přijde ještě o krapet lepší, čiže ano, jedna z nej, proč ne? Stejně to bude subjektivní, a každý si do svého žebříčku bude sázet, co uzná za vhodné a když to není úplně z cesty..

Jojo javor, za poslední roky je to bída, adventury zkrátka vymizely, strategie díky konzolím jak by smet. RPGs jsou dělané pro bezmozky a o First Person Shooters raději ani nemluvě. Hlavně ať má vše kulervoucí grafiku, ten zbytek stejně nikoho nezajímá, jo a dáme tam ještě ten multiplayer, pobijou se mezi sebou, to jim přeci k "náramné" zábavě a 10/10 stačí. Hlavně být každoročně absurdní a vydávat to samé, "lidi" to přeci kupují.

Programos,
takže z Daedras si nezabil ani jednu? Centuriony, Falmers asi taky ne, že? Ono se není čemu divit, 28. level dáš hned a main quest se točí okolo draků, navíc dokončení MQ linie je jen málé procento z celé hry.

Nevím jak si představuješ dokonalou variabilitu jeskyň, žádná není stejná a jasně, že stavební "kámen" bude společný, ony krypty dračích pohůnků byly taktéž ve Skyrimu stavěny ve stejném období, ale žádná z nich nemá identické dvojče. Baráky v jednotlivých městech budou mít svoji specifickou architekturu a interiéry jsou v rámci možností odlišně zařízené, ano některé hospody stejné jsou, kovárny mají leda tak káždá stejnou kovadlinu.

Některé NPC jsou nesmrtelné kvůli questům, ale brzy to pořeší nějaký mód, není to nic co by bylo v TES neobvyklé.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“