The Elder Scrolls

Další hry z rodiny RPG.
Odpovědět

Hlasování: jak se vam libi?

dobra
81
80%
zla
9
9%
nehral sem / nevim co to je
11
11%
 
Celkem hlasů: 101

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth
Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 21.11.2011, 18:57 hod.

Mně se dungeony extrémně líbí, ani jeden neí stejný a některé jsou dechberoucí. Hádanek mohlo být více, to je pravda.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Spellsword » 21.11.2011, 21:20 hod.

Nedávno jsem byl v nádherném dungu. Rostly tam dva stromy, dole jezírko, prostě dechberoucí krása... Více puzzlů by bylo super. Třeba složitá šifra pro vstup do tajných lokací atd. Doufám, že až bude uvolněn editor, někdo se toho chopí.

Po tom co jsem dohrál Dragon Age II mě žádná jednotvárnost nepřekvapí. Tam byl jeden jediný dungeon a opakoval se desítky krát po celou dobu hry...

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 21.11.2011, 21:38 hod.

DA2 byl absolutní paskvil, tam se opakovali i bossové.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Programos » 22.11.2011, 08:25 hod.

To jsem ani nehrál, ani ta jednička mě nebavila. Obecně mě nebaví hry kde je potřeba klikat za více postav. U Diabla mi to nevadí, tam se ty mercové staraj sami o sebe ale mám takový sklony k dokonalosti svojí postavy a nemůžou bejt dokonalý třebas čtyři, žejo :-p
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Spellsword » 22.11.2011, 15:34 hod.

Více dungeonu se objeví po vydání editoru. Dokonce jich bude nehorázně moc a většina bude úplná kravina od někoho, kdo si poprvé sedl k editoru...

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 22.11.2011, 17:15 hod.

Většina ano, ale stále tu bude několik desítet dungeon módů, které budou naprosto skvělé.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Spellsword
Doom Knight
Příspěvky:563
BattleTag:Spellsword#2546

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Spellsword » 22.11.2011, 19:08 hod.

A mezi ně bude patřit i můj :) Právě teď bysme mohli hrát můj bezkonkurenční mod pro Morrowind, kdybych ho nesmazal :D

*

Začal jsem kreslit fanart. Střetnou se na něm Dovahkiin ze Skyrimu a Daenerys Targaryen z "Písně Ledu a Ohně". Takový cross-over, no :) První dvě osoby které mě napadnou, když se řekne Dragonborn. http://imageshack.us/f/205/img1169f.jpg/ Sorry za špatnou kvalitu, až to bude hotové, oskenuju to...

Pseudopes
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Pseudopes » 22.11.2011, 20:09 hod.

Už teď je to dobré :) Hodně dobré :)

Spata
Quill Rat
Příspěvky:7
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Ústí nad Orlicí

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Spata » 29.11.2011, 12:24 hod.

Nevím jestli to tu někde je páč se mi to nechce projíždět tak to se bouchnu.
http://games.tiscali.cz/tema/100-duvodu ... yrim-57711

Je zajímavé přečíst si i jiný názor. :) Docela by mě zajímala reakce idaddyho kdyby to četl. :D

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Tib3rian » 29.11.2011, 14:39 hod.

Je to k smiechu. Toto ze si mysli Dan Vavra? Nechce sa mi tomu verit. Znie to ako vypoved arogantneho cloveka, ktory nenavidi TES, nerozumie mu, neznasa Open World RPG a plny hnevu sa snazi ociernit Bethesdu, a este takymito nezmyslami. Ak nechape grafiku Skyrimu, moze ist hrat Sims 3.
Naposledy upravil(a) Tib3rian dne 29.11.2011, 14:57 hod., celkem upraveno 1 x.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Garn » 29.11.2011, 14:53 hod.

Asi bych tě teď měl nazvat zarytým demagogickým fanboyem... Ty chyby tam fakt jsou, článek je trochu přestřelený, ale není tam nic, co by jsi mohl snadno vyvrátit. To ale nic nemění na faktu, že tě hra může bavit. ;)
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Tib3rian » 29.11.2011, 15:07 hod.

Ja som to musel omylom poslat skor. Zrejme som sa uklikol a vobec som o tom nevedel.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Lord_Sp
Wraith
Příspěvky:192
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:LordSp#2207
Bydliště:Slovakia

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Lord_Sp » 29.11.2011, 15:41 hod.

Tak v hodne vecech má pravdu (hratelnosť, AI a logické vieci). Nekteré vymenované chyby človeku ani nedojdú mosí sa zamyslet nad tým ( priklad proč za ty roky Bethesda neporiešila to ked postava vchádzá do dverý tak zmizne jak duch), a take je pravda že v temto žanry nemajú moc konkurenciu (aspon určo ne na PC) tak nato aj dlabú. Ale zase stary engine má možno nedostatky na dnešnú dobu ale ked človek zatym nečeká Crysis a proste sa nechá unášat atmosférú tak je to pecka.

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 29.11.2011, 20:18 hod.

Dan Vávra = Tard

Ten chlápek nedělá nic jiného než že píše, jak se mu tohle a tamto nelíbí, osobně se divím, že mu tu snůžku keců otiskly.

Polovina jeho důvodů je absolutní nesmysl (kdokoliv říká, že je to pravda, je hloupý), 1/4 opraví patch / fanoušci a poslední čtvrtina vám vadit nebude, pokud nejste Drn (jak) Kráva.

Pokud někdo pochybuje o grafice, tak berte v potaz, že milý Daniel hraje na Xboxu, což je v dnešní době zastaralá konzole a kdyby býval zvolil pc, tak mu nyní Skyrim s několika módy z nexusu vypadá více než pohledně.

Lord_Sp hrál si vůbec Crysis2? Vždyť to bylo ošklivý, matný, šedý, vybledlý kus dobře se hrajícího, ale velmi krátkého fps s naprosto žádnou přidanou hodnotou. Zase jednou někdo vynesl CrytekEngine na Olymp, a lidi přestali vidět, že engine má daleko do dokonalosti a slepě akceptovali jeho falešnou glorifikaci.

A abych dodal za sebe, Skyrim nevidím jako 10/10 hru, bugů je požehnaně a neschopná bethesda vydá po 2 týdnech patch, který v podstatě ty největší chyby neopravuje. Kdyby alespoň neotáleli s SDK.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Garn » 29.11.2011, 21:26 hod.

Jsem hloupý. :D Ne, je jasné, že to je psáno jako prvoplánově hater's heaven, ale pobavil jsem se docela a některé věci fakt trefuje do černého - Zet rotace kamery, reálie v prostředí, inventář, lineárnost dungeonů, nesmyslná AI, ... Věci jako zkoumání architektury...jako jo, je to chyba a mě občas taky vyloženě praští do očí, ale dá se to přežvejkat.
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Qoliker » 30.11.2011, 01:55 hod.

Hloupost tkví v tom, že kdybychom měli posuzovat takhle každé RPG, tak propadnou úplně všechny.

Mám třeba moc rád RPG na Infinity enginu, ale kdybych chtěl, tak ti taky vypíšu desítky věcí, jenž mi nejsou zrovna při chuti. Ovšem proč bych to dělal, furt je to jenom RPG, které má své hranice a pokud mám chuť po větší 'realističnosti', vyběhnu si do lesa.

Skyrim má tu nevýhodu, že je vcelku otevřený a mnoho podobných maličkostí vystupuje o to více na povrch, ale kdo jsme, abychom hned začali plivat? Většina ostatních RPG je koridorem až do konce, a pokud ne, tak nikdy nedosahují takových kvalit a možností jako TES series. Ovšem, TES se nemusí každému líbit, každý má možnost prezentovat svoji tezi o tom, jak moc je Skyrim velkým kusem hov-na, i já to rád dělám u některých jiných her, ale volit způsob jaký předvedl Don Tráva, je retardovaný, ba co víc, jeho velké ego z toho udělalo naprosto 'nepoživatelný' paskvil, aniž by se jednalo o osobu, která každoročně produkuje titul nejvyšších kvalit, tam by ta nabubřelost alespoň nevyzněla tak špatně.

Ještě bych si dovolil pár otázek k zamyšlení.....

Proč musím číst podobné výjevy u hry, která není vyloženě špatná? Komu to vůbec podobní lidi cpou? Myslí si snad, že jsou tací mistři, že z miliardy lidí mne (nás) bude zajímat právě jejich (často pokurvený) názor? Proč pro jednou nebýt vděčný, že po dlouhé době vyšlo RPG, která rozhodně má své kvality? Nezaujalo vás? V pořádku, proč ji zkrátka neignorovat? Já tak mimochodem provedl u The Witcher 2, jenž mne narozdíl od dílu prvního vůbec nebral, ale když jsem viděl tu záplavu nadšených reakcí, tak kdo jsem, abych jim tam házel slinty podobného ražení? Nejen, že by mohly být čistě subjektivní, mohly by být klidně i pravdivé, nebo také uměle vykonstruované, přehnaně černé, či žlutofialové, ale proč na nich proboha stavět celou moji ódu na nehratelnost? Ba co víc, TES hry vždy zakládali na naprosté svobodě modifikovatelnosti, přoč proto nepředělat ony nedodělky, co nám tak vadí? Určitě vám bude plno dalších lidí vděčných, pokud se vám tak povede.

Kritizovat umí každý, někdy je k tomu potřeba odvaha, jindy znalosti a někdy zase třeba jen dutá hlava. Uměním je vědět, kdy je kritika na místě.

V dnešní době je kritika bohužel takový opus magnum pro všechny, co oplývají připojením k internetu a notnou dávkou anonymity a aniž by věděli proč, tak kritizují, je přeci jedno co, hlavně, že kritizují, lidi to čtou, tak proč by ne. Lidi to dokonce i chválí, tak proč nepsat více a častěji, je jedno co kritizuješ, protože stále máš vlastně pravdu. Kritika není špatná věc, to vůbec ne, ale míra jakou zaplavuje náš svět, je alarmující. Zkrátka vždycky bude jednoduší si na sochu flusnout, než postavit novou, lepší.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Tib3rian » 30.11.2011, 04:08 hod.

Qoliker: Presne si to trafil, niet co dodat.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Garn » 30.11.2011, 08:29 hod.

Problém je hlavně ten, že všichni ti Skyrim přehodí jako 10/10 hru století, která má dokonalý engine, úžasnou grafiku, zcela nový Radiant AI, replayabilitu a bůhví co ještě, tak se pak nediv, že k tomu lidi tak přistupují. Když potom hru hraješ a zjistíš, že grafika je spíše průměrná, fyzika je místy směšná, replayabilita spíš není než je a umělá inteligence je oproti většině her podprůměrná.

EDIT: Nejlepší stejně je, když týpkovi navalíš ze 4 metrů šíp do hlavy a on zařve "Hey, what's up?!" tasí meč a s 80cm dlouhým šípem v hlavě tě jde sekat. :D
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Morishort
Wraith
Příspěvky:191
BattleTag:Morishort#1342

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Morishort » 30.11.2011, 08:53 hod.

Garn píše:EDIT: Nejlepší stejně je, když týpkovi navalíš ze 4 metrů šíp do hlavy a on zařve "Hey, what's up?!" tasí meč a s 80cm dlouhým šípem v hlavě tě jde sekat. :D
prípadne ak maš dosť vysoky sneak tak tam len blúdi dokola a bezmocne ťa hladá :o)

včera som dohral hlavnu liniu, niekde na lvl 34 a pravdou je, že ta hra mi už nemá mnoho čo ponuknuť... je pravda, že je tam veľa vedlajších questov a čo ja viem čoho všetkého, ale je to viacmenej na jedno kopyto...
jedine ma napadá začať to odznova, za uplneho hajzla maga a kosiť tam všetkých na stretnutie...
Dodržuj Pravidlá fóra... ak niečo hľadáš použi funkciu Hladaj...
Tvoj názor nie je prínosný.... Tvoj príspevok nie je vtipný.... Tvoje myšlienky nie sú zaujímavé, preto si ich nechaj pre seba... Nerob tu zbytočný bordel...

Pseudopes
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Kontaktovat uživatele:

Re: The Elder Scrolls

Příspěvek od Pseudopes » 30.11.2011, 14:50 hod.

Qoliker - ano, kdybych měli takhle (koridorově) posuzovat všechny RPG, tak propadnou všechny. Jenomže žádné jiné RPG neříká že je takhle svobodné a znovuhratelné... Na tuhle výsadu si Skyrim dělá nároky a ty dungeony jsou opravdu těžce k smíchu. Přiznám se, že jsem to ani nedohrál, protože mě prostě přestal bavit styl procházení dungů co on (mimochodem velice autenticky) popsal...

Souhlasím víceméně 100% s Garnem... a asi jsem také hloupý, protože spousta těch bodů co tam má je naprostá a holá pravda :)

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“