Torchlight 1 + 2

Další hry z rodiny RPG.
Odpovědět

Hlasování: Co si o Torchlight myslíte?

Super, lepší než Diablo!
16
12%
Dobrá hra, ale na Diablo nemá.
66
50%
Nic moc, ale ukrátím si jejím hraním čekání na D3.
22
17%
Slabá napodobenina, hrát ji nebudu.
19
14%
Hrůza!
9
7%
 
Celkem hlasů: 132

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Javurek » 24.09.2012, 22:09 hod.

Jak to myslíš resetnut? Dohraješ hru a pak kupuješ mapy na další expení a farmu, nebo pokračuješ celé znova s vyšším levelem.

Ale tady bych tom asi moc neřešil .) Poslal jsem ti PM.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Tib3rian » 27.09.2012, 00:59 hod.

Sakra, ono to je uz vonku? A ja som si kupil Borderlands 2 s tym, ze sak nic ine nevychadza. A jako teda, je to lepsie nez prvy diel? Myslim TL2.
Urcite tu hru zraza graficky styl, ale rad by som sa k tomu trosku obsirnejsie vyjadril:

Jasne ze dobru hru nerobi grafika, ale hratelnost(okrem akcnych zanrov, tam je grafika dolezita z roznych hladisk - technologia, umelecka hodnota). Lenze co je pre rpg zaner a hlavne diablovky dolezite, su animacie. A tie su uzko spate s desingnom hry, rozpohybovanim postav v hernom prostredi. Nie som sice odbornik, ale asi Je jasne, ze animacie v komixovej hre ako TL nikdy nebudu realne, ale musia byt take aby sa hodili k prostrediu. A tu mozme hovorit o 3D modeloch postav pre danu hru. A to je uz sucast grafiky. D3 a D2 sice nemaju technologicky najdokonalejsiu grafiku, ale su z hladiska animacii(D2) a celkoveho vzhladu(D3) absolutna spicka. Ano aj v Diable je dolezite aku ma grafika uroven, pretoze je zakladom atmosfery. A to je prave to klucove slovo. Bol by System Shock System Shockom, keby nemal taku grafiku, aku ma? Tazko. alebo Doom. Primitivna grafika, ale jasne dana. Bez nej by to neslo. Naozaj nemozno striktne oddelit grafiku, hratelnost a atmosferu. Pre vytvorenie celkoveho pozitku z hry je nutne poznat sposoby, ako do hry dostat atmosferu. A v tomto procese hra grafika, animacie a celkovy nadych hry podstatnu rolu. Aj tak katastrofalne zastarala grafika, aku ma D2, ma presne ten spravny nadych, potrebny pre nastavenie tej specifickej atmosfery. TL2 ma tiez taky vizual, aby zodpovedal atmosfere a naboju hry, aky(nech uz z akychkolvek dovodov) tvorcovia vytvorili. Mozno je to trochu OT, ale prosim berte to ako vyjadrenie sa k nikdy nekonciacej diskusii o dolezitosti grafiky a tvrdeni, ze u Torchlightu nejde o grafiku. Ale ano ide, pretoze zasadne spoluvytvara pocit z hrania. A to uz je sucast hratelnosti.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Drakkari » 27.09.2012, 01:25 hod.

Tib3rian píše:Sakra, ono to je uz vonku? A ja som si kupil Borderlands 2 s tym, ze sak nic ine nevychadza. A jako teda, je to lepsie nez prvy diel? Myslim TL2.
Urcite tu hru zraza graficky styl, ale rad by som sa k tomu trosku obsirnejsie vyjadril:

Jasne ze dobru hru nerobi grafika, ale hratelnost(okrem akcnych zanrov, tam je grafika dolezita z roznych hladisk - technologia, umelecka hodnota). Lenze co je pre rpg zaner a hlavne diablovky dolezite, su animacie. A tie su uzko spate s desingnom hry, rozpohybovanim postav v hernom prostredi. Nie som sice odbornik, ale asi Je jasne, ze animacie v komixovej hre ako TL nikdy nebudu realne, ale musia byt take aby sa hodili k prostrediu. A tu mozme hovorit o 3D modeloch postav pre danu hru. A to je uz sucast grafiky. D3 a D2 sice nemaju technologicky najdokonalejsiu grafiku, ale su z hladiska animacii(D2) a celkoveho vzhladu(D3) absolutna spicka. Ano aj v Diable je dolezite aku ma grafika uroven, pretoze je zakladom atmosfery. A to je prave to klucove slovo. Bol by System Shock System Shockom, keby nemal taku grafiku, aku ma? Tazko. alebo Doom. Primitivna grafika, ale jasne dana. Bez nej by to neslo. Naozaj nemozno striktne oddelit grafiku, hratelnost a atmosferu. Pre vytvorenie celkoveho pozitku z hry je nutne poznat sposoby, ako do hry dostat atmosferu. A v tomto procese hra grafika, animacie a celkovy nadych hry podstatnu rolu. Aj tak katastrofalne zastarala grafika, aku ma D2, ma presne ten spravny nadych, potrebny pre nastavenie tej specifickej atmosfery. TL2 ma tiez taky vizual, aby zodpovedal atmosfere a naboju hry, aky(nech uz z akychkolvek dovodov) tvorcovia vytvorili. Mozno je to trochu OT, ale prosim berte to ako vyjadrenie sa k nikdy nekonciacej diskusii o dolezitosti grafiky a tvrdeni, ze u Torchlightu nejde o grafiku. Ale ano ide, pretoze zasadne spoluvytvara pocit z hrania. A to uz je sucast hratelnosti.
takže ve zkratce, torchlight je hnusnej jak noc ale hrát se to dá

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Tib3rian » 27.09.2012, 01:27 hod.

Hrat sa to da, ale mne proste pripada, ze modely postav rozanimovane v komixovo-fantasy prostredi kazia hratelnost tejto hry.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od sklb » 27.09.2012, 07:21 hod.

zahraj si to a neteoretizuj, nestoji to 50 eur a pokial mas dobry sirokouhly monitor tak ta grafika ti nebude vobec vadit.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

pns
Gorebelly
Příspěvky:213

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od pns » 27.09.2012, 08:15 hod.

Drakkari píše:takže ve zkratce, torchlight je hnusnej jak noc ale hrát se to dá

takze ve zkratce, decko je krasny jak den ale hrat se neda... a ted si vyber...

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Tib3rian » 27.09.2012, 15:55 hod.

sklb píše:zahraj si to a neteoretizuj, nestoji to 50 eur a pokial mas dobry sirokouhly monitor tak ta grafika ti nebude vobec vadit.
Neteoretizujem. Len som chcel vyjadrit svoj nazor na dolezitost/nedolezitost grafiky v suvislostiach a aky to ma vplyv na hratelnost u hier ako Torchlight 2. Jednoducho preto, lebo sa nad touto temov zamyslam uz viac ako desat rokov. Takze myslim, ze mnoho ludi to nechape v realnych suvislostiach a len povedia, grafika nie je dolezita, dolezita je hratelnost. Lenze aj u tychto hier sa vyvojari na grafickom spracovani neuveritelne nadru(myslim hlavne Blizz). A ide to ruka v ruke s modelmi postav, monstier, animaciami a s reakciami(ktore su tu nastastie take ake ma diablovka mat).Torchlight 2 ma lacnu technologiu, ktora je casovo nenarocna, ale aj pri tej sa museli drzat urciteho ramca a z hladiska designu to nie je az tak jednoduchy proces. No je pravda ze dvojku som nehral, ale v jednotke ten feeling z hrania kazili tie animacie a atmosfera byla na bliti :)
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Joshua88CZ
Gorebelly
Příspěvky:263
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ChoseCZE#2100

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Joshua88CZ » 27.09.2012, 16:28 hod.

Tak proc hodnotis neco, co si nehral?Nepochopim.
Hra je super, grafika na fullHD monitoru vypada velmi dobre.Animace, atmosfera , hratelnost, detaily(craft, ench.itemu, rybareni, gamble, promena peta, a mnoho dalsiho), herni mechanismus.Suprova hra za rozumnou cenu, narozdil od propagovanych stejnokrojovych her!Viz hry od EA...
Mnohem vic tato hra pripomina stary dobry D2, clovek to tu nema nalajnovane, muze si naklikat co chce, jaky kouzla chce pouzivat apod.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Tib3rian » 27.09.2012, 16:40 hod.

Joshua88CZ: Co?! Ze nieco hodnotim? A ja som si myslel, ze moj prispevok sa stretne s vacsim pochopenim. Ved ja nic nehodnotim, nechapes alebo nechces chapat o com pisem? Dobre tak ti to poviem este raz - pisem o vplyve grafiky, grafickeho stylu, 3D modelov a animacii na hratelnost. Staci? Fakt ste sa tu zisli geniovia, do **** naco sa vobec snazim nieco pomenovat ci objasnit do boha. Uz mam dost, idem von.

Příště bez vulgarismů. kojot
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
Joshua88CZ
Gorebelly
Příspěvky:263
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:ChoseCZE#2100

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Joshua88CZ » 27.09.2012, 16:53 hod.

Tib3rian píše:Hrat sa to da, ale mne proste pripada, ze modely postav rozanimovane v komixovo-fantasy prostredi kazia hratelnost tejto hry.
tak tohle neni hodnoceni ?Nebo tvuj dojem?
Narazis opet na graficke zpracovani?Nebo neumim cist?Me hra bavi a urcite plno dalsich.To ze to zrovna nevyuziva cryengine, je vec vyvojaru...
Jen by me zajimalo, kdyby tato hra bezela na nejnovejsim enginu(viz cry engine, nebo frostbite, etc)Co byste teto hre vytkli?Vzdycky se najde neco, nikdo a nic neni dokonale...
A druha strana mince je, ze tato hra neni hardwarove narocna, a tudiz si ji zahraje mnohem vic hracu :wave:

Uživatelský avatar
Kuki10
Globální moderátor
Příspěvky:7218
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Kuki#2122
Bydliště:Brno

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Kuki10 » 27.09.2012, 18:12 hod.

Presne tak, kdyz se vam nelibi grafika, tak to staci rict jednou a ne to tady opakovat milionkrat dokola...
Kdyby treba melo D3 melo grafiku jak TL2 tak by me to mozna trochu rozhodilo, mozna ne a hral bych to stejne, jako tedka.:-)
Tyhle hry nejsou o grafice prece, ale to pochopi jen fanousek.:)
U fps strilecek atd. je to neco jinyho.

Odesláno z mého Galaxy Nexus pomocí Tapatalk 2

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od sklb » 27.09.2012, 19:46 hod.

Kuki10 píše:Kdyby treba melo D3 melo grafiku jak TL2 tak by me to mozna trochu rozhodilo, mozna ne a hral bych to stejne, jako tedka.:-)
Diablo 3 ma tiez cartoon grafiku, len nie az tak moc.
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Tib3rian » 27.09.2012, 21:39 hod.

Joshua88CZ píše:
Tib3rian píše:Hrat sa to da, ale mne proste pripada, ze modely postav rozanimovane v komixovo-fantasy prostredi kazia hratelnost tejto hry.
tak tohle neni hodnoceni ?Nebo tvuj dojem?
Narazis opet na graficke zpracovani?Nebo neumim cist?Me hra bavi a urcite plno dalsich.To ze to zrovna nevyuziva cryengine, je vec vyvojaru...
Ja som narazal hlavne na prvy diel. Ten som hral. Moj dojem to urcite neni. Je to konstatovanie. Pre mna negativne, pre niekoho pozitivne. Ale pointa toho, co som pisal bola niekde inde. Bolo to zamyslenie.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Dakuwaqua
Quill Rat
Příspěvky:21
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Dakuwaqua » 27.09.2012, 22:51 hod.

Chlapi čo sa tu rozčuľujete. Tiberian len hovorí svoj názor, tak mu ho neberte. TL 2 je fajn hra s prepracovanými mechanizmami. Ale ako nástupca Diabla? Jedine kvôly tomu ako funguje a hlavne že ju robili pôvodný tvorcovia Diabla, ale je fakt že atmosféru Diabla nemá. Som niekde na 30lvl za čarodejku. Všetko funguje ako má, padá to tak akurát, že sa nikde nezasaknem. Hrám to na Veterána. Len pre mňa to nejako nemá dušu. O grafiku nejde, kludne cartoon, len ide o štylizáciu. Ale to sú rôzne prístupy hráčov, niekomu stačí rozdeľovanie bodov, niekto potrebuje atmosféru :) A že zrovna niektorý z Vás sa tu oháňajú tým že načo to toľko krát píše :))) Kua je Vás tu celé fórum ako je D3 mrtvé a podobne. Ja Vám Váš názor neberiem, len neberte ho ani Vy druhým a trpezlivo čítajte to čo mi musíme čítať v iných sekciách.

TristanTzara
Fallen Shaman
Příspěvky:86

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od TristanTzara » 28.09.2012, 11:04 hod.

Jenže atmosféru Diabla nemá ani Diablo III :D , takže je hovadina vyčitat to TL2.
Jinak já jsem teď ve třetím aktu a hra mě baví, jak malýho kluka. Na tu výtvarnou stránku už jsem si zvykl a dokonce se mi i pár lokací ve třetím aktu dost líbilo :D . Diablo 3 mě přestalo bavit někde v plůce druhýho aktu. U Torchlightu se těšim na každej další level, přesně jako u D2.
No uvidíme, jak na tom budu za pár týdnu, nicméně už teď jsem u týhle hra zažil mnohem víc zábavy, než u D3.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od ZOMB » 28.09.2012, 11:58 hod.

Tahle anketa ale porovnává Torchlight 1 s Diablo 2, ne Torchlight 2 s Diablo 3
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Drakkari » 28.09.2012, 13:57 hod.

No už nám to padáá http://beta.xfire.com/games/torch2 :D
Škoda no, a taková suprová hra to byla...

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od sklb » 28.09.2012, 14:10 hod.

Drakkari píše:No už nám to padáá http://beta.xfire.com/games/torch2 :D
Škoda no, a taková suprová hra to byla...
fakt ? http://beta.xfire.com/games/d3 Keby sa da pozriet od vydania tak by si este len videl co to znamena pad ;)
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Drakkari
Burning Soul
Příspěvky:698
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od Drakkari » 28.09.2012, 15:17 hod.

sklb píše:
Drakkari píše:No už nám to padáá http://beta.xfire.com/games/torch2 :D
Škoda no, a taková suprová hra to byla...
fakt ? http://beta.xfire.com/games/d3 Keby sa da pozriet od vydania tak by si este len videl co to znamena pad ;)
s tím rozdílem že D3 je furt TOP TEN a slavnej TL2 po vydání ani na desítku nedýchl, mrkni na TL po 4 měsících :)

sklb
Burning Soul
Příspěvky:623

Re: Torchlight 1 + 2

Příspěvek od sklb » 28.09.2012, 16:31 hod.

Drakkari píše:s tím rozdílem že D3 je furt TOP TEN a slavnej TL2 po vydání ani na desítku nedýchl, mrkni na TL po 4 měsících :)
Tebe sa ani neoplati nieco pisat ;p Ty nevidis na oci a hladas pseudoargumenty tam kde nie su ;)
Další luxusni patch, který povznese naši miliovanou a velice kvalitní hru blíže k dokonalosti, vymazlený patch dodá hře nový nádech exotičnosti, protože už nejsme vázáni jen na singleplayer a act 3, můžeme hrát všude a v multiplayeru.

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“