Path of Exile - beta

Další hry z rodiny RPG.
Zamčeno
Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707
Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 12.07.2015, 00:20 hod.

Možná si dostal nějáký crit, toho týpka s blink/mirror arrow jsem tam teď taky potkal. Jinak mě na normal v a4 padla Tabula a teď v cruel a4 dost slušná phys stafka, takže celkem faceroll, jen škoda že není čas hrát.
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 12.07.2015, 01:01 hod.

Nevím no ale tohle mi přijde trochu unfair. Dokonce jsem v tý lokaci do sebe nechal každým creepem několikrát bouchnul, abych věděl, jaký dávaj pecky. A všechno jenom šimralo. A pak najednou tohle. Jestli je tohle vyladěný tak to na mě moc dobrý stín nevrhá.

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Rakiii » 12.07.2015, 09:47 hod.

Já půjdu teprve na Vaala, zatím nebyl moc čas na hraní. Můžeš napsat jaké si měl staty (rez/dr/life) ať vím na co se připravit. :)

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 12.07.2015, 13:17 hod.

Nevím co je na tom nefér, crit chance monster je 5%, malachai má třeba i 70%, jak ten s lukem nevím. Jinak si taky třeba na sobě mohl mít bleed nebo něco čeho sis ani nevšimnul.


EDIT: jinak určo doporučuju dokončit ten A4 aspoň na std, ať víš co je opravdu fér nebo ne :D A to co nejdřív, protože Chris už potvrdil že se sejde s balance teamem a asi dojde k něákým nerfům ;)
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 12.07.2015, 17:10 hod.

Nefér mi přijde to, že jsou na stejným levelu ve stený lokaci neuvěřitelné rozdíly monster. Dominus mě tím svým elektro vocasem ubíral minimum, a nějakej semi boss v lokaci po mě hitne na 2 rány. A to samé v lokaci, kde mě opět ostatní monstra neubíraly.

Tohle by mě možná i nepřekvapilo na merciless, kde ty rozdíly jsou velké, ale takto na normal na začátku mi to přijde unfair. Bez projití na standart to asi opravdu nemá cenu :)

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 12.07.2015, 19:58 hod.

Těžko ho můžeš srovnáva s dominusem a konkrétně útokem který dělá pure ligh dmg, kterému se ještě navíc můžeš mechanicky vyhnout movementem a dost solidně ho potlačíš resistencí. Nightwane dělá prostě phy dmg, takže musíš vědět sám kolik si měl eva/dodge/armour/block apod. Mimoto ten jeho miror image má 67% crit, co si vzpomínám tak jsem tam taky dostával velké hity no. Na ten A4 obecně je třeba hodně akumulovat armor, protože skoro všechno tam dává physical dmg pecky a bossové pak onehit jak nic. Ještě doporučuju Arctic Armour + Aracne Golem + Shield. Ale je fakt že zrovna u toho Nightwana ani nějak nezjistíš že může dávat takové pecky (žádná animace), A4 je prostě dost beginner unfriendly, A1 v následející difficulty je jak papír.
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 12.07.2015, 21:34 hod.

Sice jsem nasranej ale stejně zase rozjíždím postavu. Aspon už mám něco v truhle tak je to takovej lehčí start. Každopádně ten magma orb je vcelku ho*no skill - sice dává větší dmg, ale huř se s ním strefuje a hlavně nelze pálit přes celej monitor do neznáma. A to je myslím alfa omega. Zabití bossů který ani nebyli na screenu byla největší výhoda fireballu. Magmou stihnete dát tak 2 -3 hity a creep je u vás a buší.

To samé flame dash se nedá srovnávat s lighting warp. Má velmi malý range, takže jako unikáč při otvírání strongboxů se nedá použít. Je to moc krátká vzdálenost a po nějakých 4 použitích (což není zase taková vzdálenost v součtu) máte pár sekundový cooldown. Na začátku to dává docela dobrý damage, ale předpokládám že od středu hry už to bude skoro nulový dmg, takže kvuli ubrání se to nevyplatí hrát.

A je to jak píšeš. Před tím Nightwanem jsem zabil toho quest bosse, a tam jsem hned poznal co dělá za skill a že rozhodně není dobrý nechat se trefit. Ale tenhle lučištník vypadal hodně neškodně, a taky mi to spočítal :) V tom případě je act 4 hodně casters unfriendly. Arctic armor jsem sice měl, ale na nízkým levelu to redukuje velmi zlehka. I na cruel to není žádná sláva, arctic je hodně late.

Nevíš co znamenaj fialové popisky u některých modrých příšer? Původně jsem myslel že jen změnili barvu z té žluté na fialovou, ale pak tam např. bylo obelisk něco a to v předchozí verzi nebylo. Taky je v hodně aktech takovej duch, kterej nic nedělá a jen zdrhá, ale po zabití dropne nějaké žluité itemy. A když to nestihnu zabit včas tak zmizí a přijdu o drop. Ze začátku jsem ho nepotkával, ale pak skoro v každý lokaci.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 12.07.2015, 22:23 hod.

Na HC není moc safe udělovat outscreen dmg, dřív nebo později natrefíš na blue pack s Thorns (reflect).
Co jsme viděl na streamu tak ten Flame dash vypadá jako bezva movement skill, něco jako whirling blades pro castery, sice s cooldownem po třech použitích, ale zase o mnoho rychlejší a jde skrz překážky.
Je pravda že A4 je možna caste unfriendly, ale s melee to taky nejde tankovat a bossové tě zabijou oneshot stejně, Malachai dá oneshot na cruel i melee char s fortify+armor+5500hp, což už je solidní mitigation. Co teprve merciless nebo pak jako ma boss lvl 82 s dalšími map affixy.
Ty fialové popisky jsou další zvláštní affix navíc, pochází to z poslední HC ligy - Bloodlines, kde všechny blue packy měly různé tyto affixy. Ten duch je zase z poslední SC ligy, jinak se může vcucnou do rare monstra a dost ho posilnt tak bacha, halvně bacha i u bossů, tam to jde taky, jak uvidíš že ghost posednul nějákého bosse tak radši dávej logout.
Celkově když narazíš třeba na Rogue exila nebo shrinu, strongbox, tormented ghosta apod, tak to jsou všechno věci z předešlých lig kde se nacházely na každé mapě. Vždycky jak liga skončí tak se to přesune i do std, ale s o dost menším výskytem.
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 12.07.2015, 22:39 hod.

Tak to pak je asi vysvětlení proč jsem chcípnul. Honil jsem totiž toho ducha a ten najednou zmizel a v tu chvíli jsem šel do toho Nightwana. Je dost pravděpodobný že díky tomu dostal ještě větší DMG než má obvykle a tak mě to tak rozbilo.

Každopádně v HC lize jsou už hráči s hodně velkejma levelama takže je vidět že to jde. A chcípnul Kriparrian na 80 levelu xD to už musí slušně s*at.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 12.07.2015, 23:12 hod.

Se celkem divím že došel tak daleko, už je to dlouho co hrál aktivně a když teď asi po dvou letech strávených u Hearthstonu přišel k Poe díky betě, tak vypadal dost beznadějně. Jinak 80 je ještě nic, to jsou tak tři dny fulltime hraní, od 90 už to jde podstatně hůře a taky to už není moc levný :)
Jinak jestli je monstrum posednuté ghostem poznáš podle toho že je na něm takové zelené řetězy s okovy celé ve tvaru trojúhelníku.

Obrázek
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 13.07.2015, 11:36 hod.

Tři dny fulltime hraní, kdo z vás to má ?:D To je fakt tak pro profi streamera, my ostatní chodíme do práce a zbydou nám tak 3 hodky než jdem zase spát.

Jo tak to tak bylo. Nightwan posedlí duchem. Tak proto taková pecka :) Škoda že jsem to nevfěděl, já jsem do tý doby na toho ducha narazil vždycky v místě, kde žádný creepy nebyli, takže to byl free kill a slušný drop, takže jsem jel měl celkově rád.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 13.07.2015, 13:34 hod.

Njn, myslím, že jsme to tu někde psal že když narazíš na bosse posednutého ghostem tak radši hned logout, ale když si na to narazil teprv poprvé tak smolík no :) Jinak já zrovna včera narazil hned na 4 na jedné mapě a hned dva byli u sebe, to se mi nestalo ani v torment lize :) Jinak ještě dodám že ten ghost teda může posednout rare nebo unique moba (jakéhokoliv), samozřejmě se třeba nevyskytuje u last act bossů, ale třeba u vaala (a2 boss) co byl jako boss na mapě, tak tam byl ghost dost často. Nebo v betě jsem narazil na ghosta u Barkhula v daresso dream (a4), a co jsme četl tak jsem nebyl jediný. Ghostů je jinak dost druhů, asi přes 30, a každý zvýhodní svého hostitele trochu jinak, navíc o hodně zvýší quantity a rarity drop z případného killu monstra. Také se může stát že více ghostů posedne jednoho hostitele.
R.I.P. 27.3.2014

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 13.07.2015, 14:17 hod.

R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 15.07.2015, 08:54 hod.

Nevíš jaká je klávesová zkratka např když identifikuju itemy, tak abych nemusel pořád kliknou na scoll of wisdom, ale kliknul na něj jednou a potom jen pravým na všecvhny předměty co potřebuju. Asi se nějaký key musí držet ale nepřišel jsem na to jaký.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 15.07.2015, 13:17 hod.

Držíš v celém procesu Shift, při přehazování věcí z invu do truhly nebo k vendorovi zase držíš Ctrl.
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 15.07.2015, 14:03 hod.

Ok díky. Jsem zase AC4 a jedu opatrně. Nightwane tentokrát nedával velký pecky, ale stejně dost vydržel a na merciless to musej bejt hodně silný fighty.

Celkově jedu opatrně, všechny bosové v mine dobrý. Ted me čeká kaom potom daresso. Šel jsem nejdřív na daresa ale ty uzavřený prostory když spadne brána jsou hodně smrtelný. Už jsem byl docela hodně low life, jakmile je 3x viper strike nad hlavou tak to chce do města, ale v tom bordelu příšer je někdy těžký se vubec trefit na port. Něco proti viper strike není že?

Jinak co bys mi doporučil za golema? Asi by bylo lepší ho vyměnit za kostry, protože vypadá že je silnější. Dává ten flame golem 15% dmg i mejm kouzlum nebo je to jen bonus k physical dmg?

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 15.07.2015, 14:13 hod.

Viper strike je chaos dmg, takže chaos res.
U Daressa si hlavně dávej pozor na ty spectral meče co tam jsou všude okolo a hlavně na něj neútoč když má kolem sebe tu červenou auru - dělá to co 1/4 ubraných životů, jinak dostne Enrage s +75% attack speed. Jinak si to asi pleteš, u Daressa žádní mobové nejsou a brána tam taky nepadá, možná asi myslíš Barkhula.
Fire golem garanatuje bonus na jakýkoliv dmg z tvé strany. Kdyby to bylo jen k útokům, tak je tam to attacks, ke spellům zase to spells atd, stačí jen prostě pozorně číst.
Ale jestli jdeš castera a chceš toho golema mít delší dobu tak Arcane golema, požadavky má na int a přidává +3% reduction. Jinak goem je minion, takže pokud nejsi smmoner tak stejně +- žádný dmg dávat nebude. Jinak poději někdo používá combo golem+rarity+culling strike.
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 15.07.2015, 14:19 hod.

Jo tak ten barkhula to byla cestou k daressovi , tam jsem to radši otočil, protože už to bylo riskantní.

Mě ten golem bude sloužit hlavně jako štít. Jako to teď dělají skeletons, ale musím zjistit kolik má HP a jestli je vůbec lepší než 5 skeletonů, který se každou chvíli respawnujou.

Uživatelský avatar
NargarotH
Burning Soul
Příspěvky:733
BattleTag:Bauer#2707

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od NargarotH » 15.07.2015, 15:07 hod.

No, golem přežije o dost víc než skeletoni, ale u bossů to bude jedno, ti onehitnou všechno.
Jinak jsme ještě zapomněl upozornit že v Mines, teď nvm lvl, je unique boss nazvaný Burning man, má Righterous fire, ale hlavně po smrti udělá hodně silnou AoE explozi, takže pokud bys na něj narazil tak pak zdrhej offscreen až ho zabiješ.

EDIT: jinak jsem konečně narazil na novou mapu - Desert, map boss právě Nightwane, i přesto že mapa je myslím 68 nebo 69lvl, a moje std postava byla lvl93, tak to nebyl zrovna faceroll, což je sice způsobeno tím že je to eva/dodge char s 0% dmg reduction, ale i tak to bylo dík těm mirrorům dost dlouhé. Jinak je to typický A4 boss, extra silné ale pomalé phy pecky, těm projektilům se dá normálně uhnout a jsou dobře viditelné.
R.I.P. 27.3.2014

Lighter
Quill Rat
Příspěvky:48

Re: Path of Exile - beta

Příspěvek od Lighter » 15.07.2015, 18:20 hod.

Toho jsem potkal a sejmul mě, ale ubral asi 20%hp tak dobrý.

Já ještě rozmejšlím mezi flame a chaos golemem, ale prostě to testnu a uvidím.

Zamčeno

Zpět na „Další RPG“