Neverwinter

Další hry z rodiny RPG.
Vozi
Neverwinter

Příspěvek od Vozi » 11.02.2013, 16:49 hod.

Jako fanousek Baldurs Gate a Neverwinter Nights peclive sleduji deni kolem chystaneho F2P MMORPG Neverwinter. A zatim to vypada opravdu hodne dobre. Tady jsou linky na nejake videa z bety, ktera byla spustena o vikendu. Grafika na MMORPG titul vypada vyborne, boj je spise o skillu a sledovani toho, co se deje nez bezhlave rezbe, klasicky system aggra a roli v parte, rollovani o loot atd. Ten system skillu a generovani akcnich bodu a vseho vypada zajimave. Je tam i zalozka s featy, tak jsem zvedavy kolik toho hra bude mit spolecneho po teto strance s tituly jako Neverwinter Nights.

Z toho co jsem videl, to opravdu vypada na vychytany a opravdovy RPG titul. Takze to mam na hledacku spolu s Elder Scrolls Online. Diablo proste za skutecne RPG uz nepovazuji a s tak kvalitnimi tituly jako Elder Scrolls Online a Neverwinter docela zacinam pochybovat o tom, ze si vubec koupim a zahraji D3 datadisk kvuli pribehu. Z D3 se stala konzolova zalezitost po strance gameplay a obtiznosti a farmit dokola lepsi gear uplne ztratilo smysl.

Navic Neverwinter bude podporovat pridavani contentu, kteri vytvorili sami fanousci. "In Neverwinter, the adventure never ends. With the Foundry toolset, players may design and manage new quests and campaigns incorporated directly into the game world." Hraval jsem NWN 1,2 na CZ SK serverech a vim, jak vyborne fantasy svety dokazi nadseni fanousci vytvorit a updatovat. I ta komunita hracu byla vyborna a po strance hernich zazitku to zatim u mne nemelo konkurenci. Takze doufam, ze Neverwinter tyhle stare skvele zazitky znovu ozivi. :)


http://crypticstudios.com/neverwinter
http://www.youtube.com/watch?v=kyPQBdQtS_Q
http://www.youtube.com/watch?v=FECNsTHC5I0

Vozi

Re: Neverwinter

Příspěvek od Vozi » 06.03.2013, 19:25 hod.

Tady je link na velmi povedene video pro fanousky D&D systemu a class jako rogue, wizard, fighter, cleric atd. :)

http://www.youtube.com/watch?v=cy_zPPTNyO8

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: Neverwinter

Příspěvek od kolij » 07.03.2013, 16:22 hod.

Je už stanovené nějaké datum kdy by to mělo vyjít?

Vozi

Re: Neverwinter

Příspěvek od Vozi » 07.03.2013, 17:34 hod.

Nevim o tom a vzhledem k tomu, ze uz probehlo prvni beta testovani pres vikend nejaky cas zpatky, tak cekam nekdy ke konci roku (nejdrive asi na podzim). To je muj skromny odhad a muze se plest samozrejme. Co jsem se dival ale na ty videa z bety, tak to slapalo pekne a bez bugu.

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Neverwinter

Příspěvek od Y0G1 » 07.03.2013, 18:31 hod.

Slapalo to pekne , ale u tejto firmy sa bojim tak velmi toho f2p modela . Ze naozaj neviem co z toho bude

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Neverwinter

Příspěvek od HELLERcz » 08.03.2013, 09:30 hod.

Já včera získal beta key na beta víkend, tak zahraju a uvidíme, jak budu spokojen :)
Obrázek

Bur
Wraith
Příspěvky:142
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Hambi#2904

Re: Neverwinter

Příspěvek od Bur » 08.03.2013, 11:15 hod.

tak jestli bude možnost,podejte prosím info,jak se to vyvyjí.Vypadá to zajímě i když,takhle se už rozjíždělo spousta projektů:D
Obrázek

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Neverwinter

Příspěvek od HELLERcz » 08.03.2013, 23:30 hod.

Zatím porodní problémy se stabilitou a přetížení serverů :) spadly jim stránky i hra a nejde nic. Takže čekáme :) Stihl jsem si udělat lvl 5 ...
Obrázek

Y0G1
Burning Soul
Příspěvky:676

Re: Neverwinter

Příspěvek od Y0G1 » 09.03.2013, 11:22 hod.

dufam ze dodas potom patricnu recenziu

Vozi

Re: Neverwinter

Příspěvek od Vozi » 09.03.2013, 20:41 hod.

Ten control wizard vypada pekne s tou mobilitou :)

http://www.youtube.com/watch?v=jXMjBU46qBk

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Neverwinter

Příspěvek od HELLERcz » 11.03.2013, 07:19 hod.

Patřičnou recenzi psát nebudu, nevím co pořádně k tomu napsat. Poslední takové MMO jsem hrál před delší dobou. A s D&D nemám zkušenosti.

Takže, pokud Vás něco zajímá, tak se ptejte, pokusim se odpovědět.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ghann
Wraith
Příspěvky:116
BattleTag:Saigon#2424

Re: Neverwinter

Příspěvek od Ghann » 20.03.2013, 15:19 hod.

Tak ten cinematic vypadá krutopřísně . Už by se někdo konečně mohl hecnout a natočit takový nějaký celovečerní film :D Na to bych se mohl dívat od rána do večera . I když by to byla asi docela fuška něco podobného natočit jako film :D

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Neverwinter

Příspěvek od HELLERcz » 25.03.2013, 10:37 hod.

Tak, Neverwinter beta-víkend 3 za námi.
Do této bety konečně přidali mou oblíbenou classu Great weapon figher.
Zahrál jsem si chviličku v pátek večer, potom půl dne v neděli a jsem víceméně dost spokojen. Je škoda, že jsem nemohl, nebo nestihl dojít o moc dále, než v betě 2, jelikož v té minulé betě výše zmíněná classa nebyla, tak jsem si ji musel vyexpit odznova, přičemž v betě 3 šlo pokračovat s rozehranýma postavama (neproběhl wipe postav).
Těším se na nějakou open betu, kdy to nebude jen chvilková záležitost jednoho víkendu.
Zatím shrnu v rychlosti. Návykovost tam je veliká, člověk se nenudí, stále ho to láká jít kupředu (jen ty začátky jsou zdlouhavé díky absenci mounta - toho lze použít na 20 lvl), svět Neverwinteru je koukatelný, živý, dungeony jsou dobrá výzva, foundry zatím pokulhává, ale věřím že to bude lepší. Zatím mě mrzí malý výběr equipu (jakožto great weapon fighter jsem dropoval jen velké 2h meče, kde jsou mace, axe atd .. ?)
Grafika je příjemná, koukatelná, sice neoplývá současnými dobovými efekty, ale je to MMO s otevřeným světem, takže se s tím musí počítat. Vše jsem si nastavil na maximum a rozhodně si není nač svěžovat. Optimalizace hry je povedená, stejně tak zvuková stránka. Nic mi ve hře nevadilo, některé zvuky nepřátel dokonce příjemně pobavily.

"Nejhorší" zážitek, který jsme vzali s bráchou nakonec s nadhledem, byl, když jsme se prodírali dlouhým dungeonem asi 45 minut a na konečném bossovi se projevili hráči v partě jako blbečci, kdy healer neuměl dostatečně healovat a všichni šli po bossovi a nešli po side mobech ... Nakonec jsme to leavnuli a skoro hodina hraní byla k ničemu :D
Obrázek

Uživatelský avatar
Holborn
Fallen Shaman
Příspěvky:84

Re: Neverwinter

Příspěvek od Holborn » 06.04.2013, 19:07 hod.

Docela se rozhoduju, jestli 30.4. půjdu do open bety. Tentokrát jsem si o hře nic nezjistil, takže jediný, co mi bude povědomý, jsou věci z NWN1,2 - počítám realm, monstra, některý npc, classy a souvislosti příběhu.

Jak je to s komplexností/složitostí hry? Přijdeš a hraješ nebo se musíš dost učit?
RATS LIVE ON NO EVIL STAR

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Neverwinter

Příspěvek od HELLERcz » 06.04.2013, 19:18 hod.

Složitost hry tam není, není čeho se obávat. Já si na novinky dlouho zvykám, než se je naučím, zde jsem se dostal do hry během chvíle a je to takové hodně akční, má to spád :)
Obrázek

Uživatelský avatar
Holborn
Fallen Shaman
Příspěvky:84

Re: Neverwinter

Příspěvek od Holborn » 06.04.2013, 19:32 hod.

Tak to je super. Přesně takovou hru teď potřebuju ;). Jestli to nakonec rozjedu, hodím sem herní alias, kdyby měl někdo zájem se mnou zapařit v partě. Hrát s pugem se mi moc nechce, právě kvůli tomu co jsi popisoval výše :).

Ještě pár otázek: Jde to hrát sólo nebo musíš v party (kolik členů)? Ingame chat funguje v pohodě? Třeba domluva během boje nebo koordinace při questech? Omlouvám se, že se vyptávám, ale nemám moc času si to dohledávat. Dík.
RATS LIVE ON NO EVIL STAR

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Neverwinter

Příspěvek od HELLERcz » 06.04.2013, 21:36 hod.

Jde to hrát klidně i solo a plnit úkoly :) a když je tam nějakej úkol (kdy musíš vybouchat dungeon v partě lidí), tak tě to tam přihodí k dalším random hráčům. J8 to tak hrál jeden den.

Jinak ale plánujeme hrát spolu s bratrem. A chat funguje fajnově, neměl jsem sebemenší problémy se psaním do chatu.
Obrázek

Vozi

Re: Neverwinter

Příspěvek od Vozi » 06.04.2013, 22:16 hod.

Jsem zvedavy az pumpnou betu vetsim contentem. Slibuji, ze obtiznost poroste s progressem a nic jineho bych ani neakceptoval. Budu si to muset sam vyzkouset, protoze lidi psali, ze ten boj je takovy hodne "krokovany". Z tech videi, co jsem videl mne to moc neprislo, ikdyz je fakt, ze ty postavy se na kazdy utok a vse zastavi. Jestli od teto hry neco ocekavam, tak je to customizace postavy spolu s contentem, ktery vytvori samotni hraci. Moje nejlepsi herni vzpominky jsou prave podobne z doby hrani NWN 1 na Arkhalii.

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Neverwinter

Příspěvek od HELLERcz » 07.04.2013, 07:46 hod.

Taky jsem na to zvědav, jak se to bude vyvíjet dál s vyšším lvl. Za ten víkend se toho moc stihnout nedá, hlavně, když není mnoho času na hraní. "Krokovaný" boj nevím, jak si představit ?
Obrázek

Uživatelský avatar
Holborn
Fallen Shaman
Příspěvky:84

Re: Neverwinter

Příspěvek od Holborn » 07.04.2013, 09:23 hod.

Udělal jsem si určitý obrázek na základě této stránky: http://gamerant.com/neverwinter-gameplay-beta/

V závěru jsou pros/cons, ale spíš mi to přijde jako takové PR, se kterým přijdou vývojáři nových MMORPG vždycky.

Ve videu o eventu Orc Assault jsem viděl klasický combat - rubeš myší, mačkáš skilly. Skupinový event mi přišel dost nudný, 3 vlny nepřátel s minibossama na konci a big boss na závěr, trvání cca 10 minut. To nenadchne ani neurazí.

Těší mě nízký HW nároky, pro mě jeden z důvodů do toho jít a F2P model. Ve druhym videu z eventu Cloak Tower jsem nasál klasickou atmosféru prostředí NWN2. V rámci dungu bych čekal nějaký npc a subquesty, ale viděl jsem jen boj - to bude tou beta fází.

Pohledově se boj dost podobá NWN2, můj dojem, defaultním nastavením kamery i graficky, nicméně mi přijde o trochu míň dynamický než fighty třeba v D3 (i když akční je dost) - to může být to zmíněné krokování, jako by někdo na pozadí mačkal pauzu... ;).
RATS LIVE ON NO EVIL STAR

Odpovědět

Zpět na „Další RPG“