Gemy, sockety

Vše o předmětech a craftování
Uživatelský avatar
Garn
Adviser
Příspěvky:898
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
Kontaktovat uživatele:
Gemy, sockety

Příspěvek od Garn » 25.11.2010, 13:58 hod.

Gemy se budou skládat opět po třech, ale tentokrát už za peníze. Dropovat bude maximálně 5. rank gemu. Nejvyšší 14. rank gemu půjde získat po transmute 19 700 dropnutých 5. ranků. Typy gemů zůstávají stejné.

Díky kováři bude možné do každého itemu nehledě na kvalitu vložit (pravděpodobně) jeden socket. Gemy ze socketů půjdou vyndávat (při zachování itemu i gemu vcelku, ovšem za peníze). Maximální počet socketů v itemu je 6.

Link na d3cz: http://www.diablo3.cz/predmety.html#socket

Co si o tomto systému myslíte?
My name is Lachdanan, and I am cursed. Once the captain of King Leoric's army, I lived only to honor my land and my king. No man has a greater love for his king than I had for mine, even as I drove my blade through his dark and corrupted heart.

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Aragorn » 25.11.2010, 14:23 hod.

Dropovat by mohl vyšší rank gemů. Třeba až do 10. ranku - ale ranky 6-10 by padaly jen z bossů (čím vyšší rank tím výrazně nižší šance na drop))

Neomezené socketování itemů u kováře (jestli jsem to správně pochopil tedy) určitě vítám. At´ je to klidně drahé jako prase, ale ten systém z D2, kde jde jen 3x udělat socket u Larzuka do set/elite itemy mě moc nenadchnul (chápu, že to je výzva si rozmyslet co socketnu, ale čekat s tím na extra vzácné věci je hrůza a kazí to možnost si zkusit různé kombinace vybavení).

Naopak to vyndavání gemů ze socketů se mi moc nelíbí. To si každý udělá pár dobrých gemů a bude je měnit v equipu, jak ho bude postupně měnit..
Naposledy upravil(a) Aragorn dne 25.11.2010, 14:32 hod., celkem upraveno 1 x.
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Uživatelský avatar
sphynx
Quill Rat
Příspěvky:7
BattleTag:Voita#2189
Bydliště:Plzeň

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od sphynx » 25.11.2010, 14:27 hod.

tenhle socket system je zajimavej, ale chci to videt v praxi az se bude ten nejlepsi gem z inventare prendavat z jedne zbrane do druhe... :roll: byl bych spis proto aby se socketovat dalo tedy cokoli ale za nevyhody ze by se to z itemu uz nedalo vyndat.. (nebo pokud ano tak jen jedenkrat za obtiznost)

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Kubis » 25.11.2010, 15:30 hod.

Tak odsoketovat předmět pude zadarmo, ale gem se zničí!!
Když bude člověk chtít, aby mu ten vyndanej gem přežil, bude si to muset draze zaplatit..A to se zjistí až hraním jestli bude dobře udělaná ekonomika..Někdo z vývojářů říkal, že respec bude tak drahej, že se vyplatí radši udělat novou postavu. Takže jestli to bude platit i u odstranění gemu z předmětu, tak bych se tomu nebránil...

Uživatelský avatar
hami
Minion of Destruction
Příspěvky:839
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Kontaktovat uživatele:

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od hami » 25.11.2010, 15:50 hod.

jj souhlasim s jovanym
ste všichni zblblý z D2 (i z D1) kde prachy nemaj žádnou hodnotu.
Zy-El - Sorceres - Morgan - Lvl kolem 900 - Killuju vše na night (včetně Orifice To Oblivion)

Ňouma
Quill Rat
Příspěvky:7

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Ňouma » 28.11.2010, 19:46 hod.

Nejen, že záchrana gemu bude drahá, ale složení lepšího gemu bude pain. Si spočítejte, kolik gemů musíte dát dohromady a ještě se vůbec neví, kolik to zkombinování bude stát...

Uživatelský avatar
sphynx
Quill Rat
Příspěvky:7
BattleTag:Voita#2189
Bydliště:Plzeň

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od sphynx » 28.11.2010, 23:27 hod.

Joo tak to jo... tak ono to precijen nebude takova sranda.. to sem rad.. libi se mi tezky a slozity hry.. a se-- me ze jsou hry celkove lehci a lehci.. clovek se u toho uz nezapoti tak jako u starsich her kdes neco zkazil a neslo to jen tak napravit.. Aspon neco :) aspon s gemama bude trochu makacka. to se mi libi a doufam ze este neco stihnou domyslet treba s obtiznosti treba staveni buildu, run, setu.... aby se to proste dalo hrat porad a porad jako D2 >:D

Pikola
Quill Rat
Příspěvky:1
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Pikola » 23.09.2011, 09:50 hod.

Mám dotaz na Artisiany. Vylepšovat se budou pro všechny postavy najednou? Když dokoupím místo v truhle tak to bude pro všechny charaktery, tudíž by mi to přišlo logický.
Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Qoliker » 23.09.2011, 10:36 hod.

Ano, bude.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Patrick04
Fallen Shaman
Příspěvky:74
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Patrick04 » 23.09.2011, 11:07 hod.

2 Aragorn: Co se týče toho vypadávání vyšších ranků z bossů právě blizz neudělal schválně aby to nebylo jak v D2 kdy se pak chodili farmit jen někteří bossové ... blizz právě říkal, že chce aby se furt hrála celá hra a pokud se stejně někam bude chodit víc než jinam říkali, že to upraví tak aby se to vyrovnalo

Jinak si myslím, že nemusíme mít strach o to, že se bude přendávat furt jeden gem jak tu psal Helljovany bude opravdu asi hodně ale fakt hodně drahý .... A myslím si, že zrovna Blizz je master v tom aby věděl jak hru udělat tak aby to nebylo jednoduchý ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Kubis » 23.09.2011, 11:34 hod.

Psal sem, že gem sice půjde vyndat z itemu ale tím se ten gem zničí, takže nevim kde si vzal že půjde pořád dokola používat dál?? (drahý bude to odsoketování itemu - snad) Aspoň takhle to Blizz prezentoval v listopadu 2010 když sem ten post psal ;)

Uživatelský avatar
Qoliker
Doom Knight
Příspěvky:522
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Planet Earth

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Qoliker » 23.09.2011, 11:39 hod.

Asi si to plete s runou ve skillu.
Who looks outside, dreams; who looks inside, awakes.

Uživatelský avatar
Patrick04
Fallen Shaman
Příspěvky:74
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Patrick04 » 23.09.2011, 12:29 hod.

Špatně jsem tě před tí pochopil ...

Je to teda tak, že se gem vyndá a zničí se ale zůstane item do kterýho půjde vložit novej gem.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Kubis
Doom Knight
Příspěvky:572

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Kubis » 23.09.2011, 12:35 hod.

JJ..stějně jak to funguje v D2 akorát to nebudeš dělat přes cube recept ale u artisana za zlato..gem se zničí a do itemu můžeš dát jinej.

Uživatelský avatar
Patrick04
Fallen Shaman
Příspěvky:74
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Patrick04 » 23.09.2011, 12:36 hod.

Jasně ... Jsem rád, že to zůstalo takhle a ne třeba jak ve WoW kde se prostě starej gem nahradí novým
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Rakiii » 24.09.2011, 11:32 hod.

Ví někdo co ty gemy umí? Nejvyšší druhy gemů budou opravdu drahé a pokud budou mít zásadní vliv na herní balance (především v pvp) tak to potěš koště ...
PVP by si pak mohlo dovolit ještě méně lidí než v d2 ... a raději si nepředstavuji jak se tyhle gemy budou dupovat :ble:
Tenhle systém je prostě špatně :!:

Uživatelský avatar
Aragorn
Gorebelly
Příspěvky:329
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Aragorn » 24.09.2011, 11:44 hod.

No já nevím, ale mluvit o dupování aniž by hra byla vydaná (a s přihlédnutím k tomu jak moc si na to Blizz po D2 bude chtít dát pozor) se mi zdá nemístné.

Jinak co ty gemy umí vidíš, když si najedeš myší na daný gem, co tě zajímá: http://eu.battle.net/d3/en/item/gem/
D2R FanaZealer lvl 96 (SC SSF, bez runových slov)
Hledá do grálu - už 'jen' Tyraels Might 8-)

Uživatelský avatar
Jireky
Doom Knight
Příspěvky:440
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Jireky » 24.09.2011, 11:44 hod.

Néé, gemy zkazí úplně celou hru! Třeba zrovna nějakej amethyst bude vyvolávat růžové jednorožce při útoku! A úplně všechno se to bude dupovat a budgovat tak, že všichni budou naštvaní a nikdo to hrát nakonec nebude.

nope
[ZeroOne]to Jireky: S tebou se opravdu neda domluvit. Kazdy argument se snazis co nejvice urputne vyvratit.[/ZeroOne]
[lu-xXx-us]online singleplayer je u diabla imho stejne stupidni pojem jako rict ze muzete plavat na koupaku sami kdyz si nebudete vsimat ostatnich lidi[/lu-xXx-us]

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Rakiii » 24.09.2011, 12:08 hod.

@ Aragorn - dík za odkaz, už to vidím

Otázka bezpečnosti je naopak tou nejdůležitější pro celou ekonomiku dia3 a jelikož za 10 let toho blizz v tomhle směru moc nepředvedl mám celkem obavy, ale těším se ;)

@ Jireky - pokud to měl být pokus o vtip tak nic moc :roll:

Uživatelský avatar
Secondface
Gorebelly
Příspěvky:328
BattleTag:Malobrach#2322
Bydliště:Prostějov

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Secondface » 09.10.2011, 14:09 hod.

Mě se to líbí... gemy mi nepřipadají ani při maximálním lvl tak silné aby výrazně ovlivnily hru.. pvm víc a v pvp skoro vůbec.. tak to má podle mě taky být...
gemy budou potřeba ale nejsou nutné

neřekl bych že skládání gemů bude neunesitelně drahé
až bude zveřejněna cena řekl bych že bude odpovídající... o tohle se nebojím :)
>>>>>> --- MF turnaj vol. 10 --- <<<<<<
MF vol. 9 ---/--- MF vol. 8 ---/--- Survival Challenge ---/--- MF vol.5 ---/--- Ironman Challenge
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Předměty“