Gemy, sockety

Vše o předmětech a craftování
Uživatelský avatar
Tib3rian
Doom Knight
Příspěvky:443
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Tiberian#2416
Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Tib3rian » 09.10.2011, 15:24 hod.

Mne sa naopak zda, ze gemy budu mat zasadny vyznam, kedze staty budu atomaticke. Napriklad staci dat do stitu 2 x radiant star ruby a attack sa zvysi o 200 bodov, co by mohol byt az dvojnasobok celkovej hodnoty. V D2 by bola tiez sila, ak by hrac len vlozenim gemu pridal predmetu vlastnost +100 to Vitality.
"My old enemy. You cannot hide from me...no matter what form you choose to wear. Let your true self be revealed...Diablo!"

Uživatelský avatar
passco
Fallen Shaman
Příspěvky:61
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od passco » 16.03.2012, 06:56 hod.

19 700 dropnutých 5. ranků :O To su blazni to budem zbierat 10 rokov ... Gemy na 14 urovni budu asi najdrahšie itemy v hre a budu sa predavať v radoch 100ky EUR :twisted: Neviem ako to bude s dropom 5kovych gemov ale ak by bola marža za gem 1 euro tak 14ka by sa predavala za tisíce eur :lol: Ak by sa to prepočítavalo ako 3násobok ceny podradného gemu

EDIT: Este Gem calcu...
http://www.diablo3artisans.com/jewelcra ... alculator/

PS: Vyzera to ale s tou cenou malo pravdepodobne.. Ale ked clovek jeden z prvych co bude mat ten gem tak to vyzera na celkom nadejny zarobok :love:

Uživatelský avatar
Madus
Wraith
Příspěvky:169

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Madus » 18.03.2012, 17:35 hod.

Toto je asi zaujimavejsi link na gemy.
Aj ked mne to pride v pohode proste kazdy si to bude skladat, vyberat stare gemy vytvarat znich nove. Nevidim vtom problem len proste to bude grindfest :).

Uživatelský avatar
SynchR
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:SynchR#2411

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od SynchR » 26.03.2012, 09:22 hod.

Koukám, že to bude větší Hardcore dostat gem na lvl 14, než dohrát Hardcore postavu?
No každopádně nechci vidět tu sumu EUR co za ten gem dostanete. Třeba si za to koupíte nadupaný PC :D

Uživatelský avatar
HELLERcz
Diablo
Příspěvky:4296
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:HELLER#21462

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od HELLERcz » 26.03.2012, 09:43 hod.

V D2LOD mě vždy bavilo sbírat gemy a vylepšovat je pyramidově.
Neumím si zatím živě představit, jak obtížně to půjde tady ve 3.díle .. :)
Obrázek

Uživatelský avatar
SynchR
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:SynchR#2411

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od SynchR » 26.03.2012, 11:38 hod.

Já budu jeden z těch co zkusí farmit, takže takový Gem bude jeden z mých cílů :D

fear.s
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od fear.s » 26.03.2012, 12:58 hod.

Vzhledem k rozdílu mezi lvl 10 a max lvl gemu se bude vyplácet ty gemy prodávat.. :)

Uživatelský avatar
Pana_Ruplahlava
Gorebelly
Příspěvky:387
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Ruplahlava #2727

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Pana_Ruplahlava » 26.03.2012, 13:29 hod.

ja mam celkem umysl si diablem privydelavat, tak uvidim jak to bude uspesne :) asi stejne nejlip pujdou na dracku crafted...
Nemám rád lidi, co hledají problémy jen proto, aby mohli žvanit.
Smiřte se s tím.

fear.s
Quill Rat
Příspěvky:11
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od fear.s » 26.03.2012, 15:12 hod.

Pro ekonomiku by bylo ideální opravdu těžké inferno defakto nedatelné bez coop v minimálním počtu 3 hráčů. Na tom by se dalo hlavně řekněme prvního půl roku nebo rok nahrabat celkem dost za defakto vše co tam bude padat...

Uživatelský avatar
SynchR
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:SynchR#2411

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od SynchR » 26.03.2012, 15:24 hod.

Cena gemů se časem utvoří, ke konci gem levelů už se ty procenta zvyšují stabilně. Ale pokud někdo bude chtít Gem lvl 11, a bude cena např gem lvl 10 za 10 EUR, tak Gem lvl 11 by zase tolik ztrácet hodnotu neměl, pokud by se třeba gem lvl 11 prodával za 25 EUR, tak nikdo nebude kupovat Gem lvl 10, ale rovnou si koupí gem lvl 11, protože ušestří 5 EUR + nějaký goldy a craft listiny. Ale proč dělat gem lvl 11 když potom stejně tratíte? 3x poplatek za gem 10 lvl, 1x poplatek za gem lvl 11. Takže ty silnější gemy budou moct s cenou dolů díky poplatkům. Ale jen pokud ty gemy nepůjdou do svazků, jako třeba lahvičky.

Tak jsem se koukal na AH, tak by gemy měli být ve svazkách, takže to co jsem psal je vlastně k ničemu.

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Programos » 26.03.2012, 16:31 hod.

Fakt se musím smát tomu, jak každej polemizuje o cenách a počítá s tím, že to tak bude. Stejně tak ty vaše buildy na postavy, u kterých se ani neví, na jakým lvl a s jakým dmg nakonec ty skilly bude mít.

...ach jo. K smíchu hoši, už jsem to fakt musel někam napsat.
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
Javurek
Warlord
Příspěvky:2713
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Javurek » 26.03.2012, 16:47 hod.

No, hodně věcí se dá předpokládat, já se hodně zabejval cenama předmětů v diablu 2,ohodnocováním věcí a tak podobně, takže si docela dokážu představit nějaké věci .)

No a ty buildy, aspoń máme co vymýšlet když ta hra není vydaná :D Už v betě se mi ale kolikrát třeba stalo, že jsem si mslel, že nějaká runa bude nic moc a pak když sem to používal naživo jsem úplně změnil názor.

Uživatelský avatar
Programos
Minion of Destruction
Příspěvky:810
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Programos#2804
Bydliště:Bystřice n.P.
Kontaktovat uživatele:

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Programos » 26.03.2012, 16:50 hod.

Javurek píše:....že nějaká runa bude nic moc a pak když sem to používal naživo jsem úplně změnil názor.
Právě proto, je to akorát matoucí, něco si pak vsugeruješ a teprve ve hře zjistíš, že je to uplně jinak. Tudíž mi přijde zbytečný se tím zabývat, ale samozřejmě proti gustu žádnej diškutát ...když to někoho baví...
Inu, co k tomu rict.... Programos#2804

Uživatelský avatar
SynchR
Fallen Shaman
Příspěvky:84
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:SynchR#2411

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od SynchR » 26.03.2012, 17:01 hod.

Já vůbec nepočítám, že ty ceny takové budou :). Ano máš pravdu píšu to, protože mě to baví. Rozumím ti, že ti to připadá zbytečný. Ale kdybych měl vyjmenovat věci, co jsem v životě udělal zbytečně, tak mě chytne depka. O tom jak je všechno zbytečný se snad bavit nemusíme ne :)?

Uživatelský avatar
dejavu
Gorebelly
Příspěvky:200
Bydliště:Morava

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od dejavu » 26.03.2012, 18:55 hod.

Gems have changed as well. Now socketing bonuses are only listed for weapons and helmet; “other” is gone, so presumably are sockets in things like body armor, belts, pants, amulets, and other objects that previously had them. I guess shields are gone too, since grouping them in with weapons would seem weird.

zdroj: http://diablo.incgamers.com/blog/commen ... s#comments
cely clanek stoji za precteni

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Rakiii » 29.04.2012, 10:19 hod.

Všiml jsem si, že to zase celé překopali .. gemy dávají jiné staty a dají se omezeně socketovat? (zbraně, helmy?)
Navíc na vyšší ranky jsou potřeba i "bilbe" (tome of..)
Upřímně si myslím, že je to zbytečně složité a zdlouhavé a nevím proč z toho dělají takovou vědu.
Systém gemů z dvojky by byl lepší (stačilo by vylepšit jejich skladování..) ...

Vozi

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Vozi » 29.04.2012, 11:16 hod.

@rakiii .. Cim slozitejsi a narocnejsi, tim lepsi si myslim. Jinak co se tyka typu itemu, tak pujde toho socketovat vice nez jen zbran a helma. Blizzard to nekde potvrdil s tim, ze ty informace na webu nejsou kompletni a budou se doplnovat.

PSK
Wraith
Příspěvky:128

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od PSK » 29.04.2012, 11:19 hod.

Tohle mě přijde tedy trochu přehnané... pokud bude padat maximální rank 5 a budu jich potřebovat skoro 20 000 na nejlepší gem tak při nalezení jednoho rank 5 gemu za hodinu - při hraní 8 hodin denně si poskládám nejlepší gem za 6-7 let? To je trochu na hlavu... Jedině snad, že by byli gem shrine, ale pak by zas někteří jen probíhali lokace a hledali je. Na druhou stranu je u všech gemu zatím napsaný level req 1 - a to mi připadá také dost nešťastné.

Vozi

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Vozi » 29.04.2012, 11:28 hod.

Redukce poctu typu gemu zaroven znamena, ze je bude snazsi vylepsovat (za predpokladu, ze drop rate zustane stejny jako u vetsiho poctu typu gemu). Kazdopadne to bude peklo vylepsit gemy na nejlepsi kvalitu. Uvidime, jak to bude fungovat dohromady s AH, kde budou mit hraci prakticky moznost menit typy gemu mezi sebou za poplatek Blizzardu.

Rakiii
Burning Soul
Příspěvky:634

Re: Gemy, sockety

Příspěvek od Rakiii » 29.04.2012, 11:54 hod.

Naopak v jednoduchosti je krása ... kdyby raději zapracovali na lepším fyzikálním modelu, grafice nebo inteligenci nepřátel, jistě by to potěšilo více lidí než překomplikovaný systém čehokoliv.
Navíc se obávám, aby to nedopadlo jako s runama/jewelama v diablu2.

Odpovědět

Zpět na „Předměty“