MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:
Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Abuzus » 19.03.2021, 05:51 hod.

ZOMB: ty teda pěkně letíš, cg

Btw jaký máš Ch2Hit? U toho Diablo to bylo jak kdyby jsi kolem něj mašloval s pomlázkou. Používáš Off merce, že?
Abu.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od ZOMB » 19.03.2021, 13:24 hod.

Abu: Attack rating mám hroznej, takže i ta šance na zásah je nic moc. U bossů tohle řeším pomocí Battle Cry, jinde by mi pomohl Blessed Aim merc, kdybych ho měl - já mám ale Defiance merce. Přijde mi to jako lepší volba do budoucna, vzhledem k povaze fungování WW (nesnižuje defense na 0 narozdíl od běhu) i mému stylu hraní.
Klíčové je i to, na jakém jsem levelu. Pro ty, kdo neví - přikládám vzoreček pro počítání šance na zásah:

Kód: Vybrat vše

The accuracy % is your chance to get a monster and it is affected by several factors:

    Your attack rating (AR)
    The target's defense rating (TDR)
    Your level (Alvl)
    The target's level (Tlvl)

The actual formula is:

    Chance to hit = 200% * {AR / (AR + TDR)} * {Alvl / (Alvl + Tlvl)}
Takže když jsem zápasil s Diablem, problém nízké šance na zásah byl i v tom, že jsem byl na levelu 24, zatímco on byl na levelu 40.
Ke vzorečku bych ještě podotknul, že je používaný nejen pro případ hráč -> monstrum, ale i monstrum -> hráč. Takže čím vyšší level má hráč, tím lepší má šanci zasáhnout monstrum, a zároveň tím horší šanci má monstrum zasáhnout hráče.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Roxar
Quill Rat
Příspěvky:26
BattleTag:DirrefulRoxar
Bydliště:Praha 10

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Roxar » 19.03.2021, 16:08 hod.

Zdar Lidi

Moc času není ale blížím se na konec Normalu , krom pár kousků nebodovaných setovek je to bída. Respektive nic zatím.
Jinak asi dám body za normal a tím to bude hotový......double swinger nemá nic moc obranu a útok tak nějak.
Koukám ale že někteří zatáhli a našli , tak GL. ;)

Uživatelský avatar
Abuzus
Minion of Destruction
Příspěvky:983
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Abuzus#2665
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Abuzus » 20.03.2021, 07:53 hod.

ZOMB píše:
19.03.2021, 13:24 hod.

problém nízké šance na zásah byl i v tom, že jsem byl na levelu 24, zatímco on byl na levelu 40.
... a ze vzorečku vyplývá, že Off merce by z tebe udělal lvl 28...

Ale nechme toho, v kombinaci s BC by ti pomohl jen o dalších 5% Ch2H.

Já ho mám rád. Na nižších lvl má stejnou účinost jako BC, ale můžeš u toho využívat i Taunt a tahat si na sebe kouzelníky, lučištníky nebo Souly, což mi přijde praktičtější. Mastím to takhle.
Greenhorn s duší Throwera

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 21.03.2021, 20:16 hod.

zítra večer bych udělal další update tabulek, prosím všechny aktualizovat! Díky moc

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 22.03.2021, 23:22 hod.

update bodů - průběžné výsledky k 22.3.2021 23:00:

Obrázek

ZOMBa ani po RIPu zatím nikdo neohrožuje, ovšem ostatní místa se ještě nejspíše přesypou, turnaj vstupuje do poslední čtvrtiny, tak dupněte do toho, bardi!

Jimmi
Wraith
Příspěvky:185
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JimmiSVK#2473

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Jimmi » 25.03.2021, 23:46 hod.

Tak som konecne dokoncil normal.Nebude to na nulu tento turnaj:) Uvidime dokedy prezije moja assasinka. Kazdopadne paci sa mi koncept bez runewords coraz viac. Necakam celu hru na to kedy mi padne konkretna runa resp socketed item:)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 28.03.2021, 16:03 hod.

Bliží se nám závěr turnaje, udělám dnes večer aktualizaci průběžného stavu! Kdo pomýšlí na vavříny, má poslední dny na závěrečný útok na bodovací tabulku

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 28.03.2021, 23:11 hod.

update bodů - průběžné výsledky k 28.3.2021 23:00:


Obrázek

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 30.03.2021, 06:29 hod.

Zbývají poslední dva turnaje! Vím, že někteří z vás se ještě snaží a chci jen v předstihu upozornit, že finální bodovou tabulku udělám dle nahraných výsledků na fóru s úderem zítřejší půlnoci. Kdo se opozdí, výsledky nebudu moci uznat.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od ZOMB » 30.03.2021, 18:30 hod.

Progress za mě: poslední dny jsem tomu moc času nedal, nicméně s Paličákem druhým jsem běhal NM Mepha, pak jsem na levelu 68 vstoupil na hell a rovnou picnul Uber Diabla. Pak jsem dosprintoval až k hell Mephovi, kterého jsem opakovaně zabíjel, ale vůbec to nějak nepadalo. Až v neděli se to zlomilo, droply mi další věci z IK setu včetně palice - dal jsem do ní 2x Shael a nasadil. Neděle ale byla bohužel můj poslední den turnaje, takže jsem si to moc neužil, teď už jsem mimo herní PC. Paličák druhý rozhodně nedosáhl tolika bodů jako jeho předchůdce.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Jimmi
Wraith
Příspěvky:185
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JimmiSVK#2473

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Jimmi » 31.03.2021, 08:12 hod.

Ja som splnil svoj ciel a doklepal som to vcera na hell. Tam mi vysvetlili hned prvi elitni zombici ze mam uplne biedny equip a musel som to s hanbou stiahnut do mesta:) Mozno este dnes trochu pofarmim nightmare a niekedy sa k tejto melee asske vratim. Na nightmare bola mega silna a odkedy som nasiel Aldur's Rhythm s 3x socket a dal som tam 2x shael tak bola nezastavitelna.Skill co amm momentalne maxnnute su Tiger strike, Dragon tail a Venom. Dalej si este musim rozmysliet kam strcit body

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od BliiNky » 31.03.2021, 08:27 hod.

Já dneska večer zkusím ještě podojit Demon Queen na Hellu, včera padnul zelenej ring tak budu doufat ve zlatej :D Jinak vlček na Hell není špatnej, měl jsem z toho větší bobky, ale dává si to napohodu. Dohromady si myslím, že největší zásluhu má masivní slows target by (merc má 75%, já mám 30%). Takže si nikdo pořádně neškrtá.

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 31.03.2021, 23:00 hod.

TURNAJ JE UKONČEN


díky moc všem za účast, udělám aktualizaci a vyhodnocení napíšu zítra

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 01.04.2021, 15:16 hod.

zhodnocení:

výsledky prohlédněte ZDE

Jelikož jde o první mnou pořádaný turnaj, rozdělil bych to do několika částí:

Koncept, organizace, přístup, aktivita
S výslednou podobou turnaje jsem osobně spokojený. Snad i organizaci jsem zvládl, ikdyž to spíš posoudí ostatní. Já jsem nehodlal moc nového vymýšlet, držel jsem se mustru od DarkDeamona, který turnaje dělá dobře a forma mi vyhovuje. Také jsem spokojen s tím, že mi dost hráčů nabídlo radu či jinou pomoc, vážím si toho, stejně tak 16 nahlášených diablofans. Považuji to za pěkné číslo, vzhledem k tomu, že turnaj utahuje šrouby na citlivých místech a určitě není tolik otevřený jako MF turnaje. Aktivita při turnaji samotném už mě mírně zklamala, ale tady nesu sám zcela stejný díl viny jako ostatní, co tolik nehrali. Sám jsem odehral prakticky pouze 10 dní a pak už skrz totální výtížení úkoly z reálného světa jsem nechal svět santuary napospas démonům. Zkrátka jsou důležitější věci než hraní a to občas pocítíme všichni. Že hrálo 13 lidí z 16 hardcore, také potěší. Je vidět, že jsme tu správní diablofanatics, ovšem SC hráče, zvlašt při takovém kratkodobém turnaji, nijak neshazuji a jsou vždy vítaní.

novinky v turnaji
Za sebe, nové pravidla splnily očekávání. Melee only a zákaz RW jsou stěžejní věci a fungovaly, jak jsem chtěl. Tabulka bez nejobyčejnějších předmětů myslím při turnaji nikomu nevadila, za mě to má velký smysl, umožnuje zvýraznit opravdu cenné nálezy bez nutnosti šroubovat tam nějaké vysoké numera a to že první body začnou přibývat až s nightmarem vůbec nevadí. Získavat body, stejně jako pokořovat výzvy, procházet hrou, má být těžké a o to si každého dílčího úspěchu třeba více vážit. Samotné bodované výzvy určitě stojí za to zrevidovat. Tohle není jednoduché vybalancovat a tento první turnaj je pravda neprověřil, jak jsem si představoval. Měl jsem za cíl je více sám otestovat, což jsem skrz svou (ne)aktivitu nesplnil. Na druhou stranu, když jsem viděl jak těžké je dolovat body, přišlo mi jejich nacenění, aspoň na HC, adekvátní. Souvisí to i s délkou turnaje. Některým přišlo 31 dní málo. Je to schválně a v kontextu všech výše psaných věcí to za mě funguje. Zaprvé, potvrdilo se i zde, že start je vždy nejlepší a vybudí nejvyšší aktivitu, která postupně klesá. Kdo pojede start - cíl pořad naplno, je jedno zda bude hrát 31 dní nebo 60, vždy porazí toho, kdo "nabombí" první tři dny a a pak to zapne na 3-4 hodiny týdně. V tomto turnaji skrz omezený čas příchází nejednoznačné volby, a ty už začínají při výběru postavy. Navíc bych rád turnaj dával i 2x ročně, když bude zájem. I proto mi přijde ten jeden měsíc jako ideálka, předběžně se pokusím o druhé kolo v řijnu 2021

"průchodnost" turnaje
za mě OK. Není to žádná rasovina, jen to trvá vše déle a to pečlivěji je třeba vybrat, kam chci čas investovat. Jeden až dva týdny stačí na dokončení nightmare a sehnaní základní výbavy pro vstup na hell. Potvrdil se předpoklad, že barbar s jakýmkoliv buildem bude králem tohoto turnaje, podobně jako soso ovládají MF turnaje. Na druhou stranu myslim, že pala/assa/ druidí buildy mají také potenciál, který zatím zustal skrýtý a kompetivní jsou. Amazonka nám skončila na čtvrtém místě, asi by se také neměla podceňovat, ač musím říct, že v mých očích jde již postavu z té druhé, slabší poloviny. Soso/necro jsou jednoznační outsideři, žádné překvapení.

Dál se asi vykecávat nebudu, ještě jednou, děkuji všem co jste se zúčastnili a budu rád, když se podělíte o své dojmy z hraní v turnaji, ať už pozitivní či negativní!

Tak snad brzy dáme repete! ;)

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od ZOMB » 01.04.2021, 21:25 hod.

Tak já ještě jednou poděkuju za uspořádání turnaje. Pravidla byla super - jak omezení na melee postavy (které mě stejně baví víc než casteři), tak nepoužívání RW (které IMHO v mnohých směrech rozbily hru), ale také nebodování běžných setů / run / unikátů vnímám jako super věc - nemusel jsem všechno sbírat.

Rád se účastním i dalšího kola turnaje, taky si myslím, že měsíc stačí. Jen bych to příště nedával tak brzy po klasickém MF turnaji - což je možná jeden z důvodů, proč lidi tolik nehráli. Já se MF turnaje neúčastnil, takže jsem do tohohle turnaje skočil čilý a plný elánu, ale asi jsem to takhle měl jako jeden z mála.
Myslím, že další kolo turnaje v říjnu by mohlo být aktivnější.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Sajs
Wraith
Příspěvky:164

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Sajs » 02.04.2021, 19:07 hod.

Gratuluji Zombovi k prvnímu místu, škoda toho RIPu.

Díky za uspořádání turnaje.

Za mě koncept ok, klidně bych ho udělal delší. Rád se zúčastním dalšího :)

Pietro
Wraith
Příspěvky:104
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:PietroCZE#2776
Bydliště:Sokoleč

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Pietro » 03.04.2021, 17:39 hod.

Děkuji za turnaj, bohužel jak si říkal, jsou v životě důležitější věci než D2.
Neměl jsem moc času na hraní, ale bavilo mě to a jsem za to rád.
Mě se Covid prakticky netýká, takže jsem v jednom kole v pracovním a rodinném procesu.
Blahopřeji vítězí a všem co se zúčastnili.

Uživatelský avatar
Kisuvka
Burning Soul
Příspěvky:644
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Kisuvka » 04.04.2021, 09:12 hod.

Já taky děkuji za turnaj :)

Mám pár připomínek - postřehů:

Za mě je to bez RW mnohem větší zábava, na druhou stranu by se daly škrtnout jen OP RW (Spirit, Insi, CoH, CtA, Dream, BotD, Obdc, ...) a ostatní, co jsou v podstatě na stejné úrovni jako unikátní předměty, ponechat.

Na muj vkus bylo trochu moc utažené pravidlo o útocích, takže se dalo hrát jen málo buildů. Já bych v podstatě vyřadil jen castery a vyloženě ranged útoky. Aby byl dodržen smysl melee - a to boj z blízka a vyřazeny OP buildy. Neboli k současnému stavu bych především přidal různé status change "útoky" typu Shock Wave, Static, Mind Blast, Conversion, nebo melee útok, co něco uvolňuje - Charged Strike, Lightning Strike.

Co se týče bodování, tak já bych z tabulky klidně vyškrtl i většinu exceptional předmětů - tyhle bordely stejně už všichni máme a padá to po metrácích, ale je děsnej vos** se jima zabejvat. Dle hesla: Bodujme to, co je vzácné, případně to, co je cenné.
Lvl 99 challenge No vitality melee challenge
Diablo II od 30.11.2003 8:55, 7500+ h
Unikáty: 100% 8-)
Setovky: 100% 8-)
Runy: 100% 8-)
Slova: 95,2% (-4) 1x Sur, 6x Jah
Celkem: 99,4% (-4)

Jimmi
Wraith
Příspěvky:185
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JimmiSVK#2473

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Jimmi » 05.04.2021, 18:44 hod.

Ja tiez dakujem usporiadatelovi za fajn turnaj a gratulujem vitazom. Zabavil som sa. Raz som skapal ae na druhy pokus sa moja assa dostala na hell co bol moj hlavny ciel. Hral som ju trochu aj po turnaji ale zatial som vela vody nenamutil na hell. K pravidlam nemam vyhrady...ake si vymyslite take budem dodrziavat v buducom turnaji:)

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“