MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Moderátor:Dark_Deamon

Odpovědět
Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:
MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 13.02.2021, 16:15 hod.

Jak už jsem avizoval v předchozím témátku diskuze o novém turnaji,

od 1. března bychom spustili nový druh turnaje v hledání předmětů - myšlenkově vychází z MF turnajů pořádaných Darkdeamonem a má být jeho rozšířením/doplněním. Díky tomu to bude většině dost známé, ale bude zde několik výrazných omezení + pár novinek. Zde předkládám základní info a pravidla v bodech, budu průběžně editovat, pokud vystane potřeba:

1) Hrajeme Diablo 2 LoD verze 1.13 a vyšší
2) Trvání od 1.března 2021 v 0:00 hod do 31.března 2021 23:59 hod ( 31 dní)
3) Hrajeme SC a HC dle Vaší volby
4) Z externích programů je jediný povolený Plugy
5) Do turnaje můžete přihlasit pouze jednu postavu (HC hráči vyjimka, viz dále bod 13), založit ji můžete až po odstartování začátku turnaje a hrajete ji kompletně sólo a bez využívaní dříve nalezených předmětů (= bez sdílené truhly a cizí pomoci ve hře)
6) Základní pravidlo je, že souboje a zabíjení nepřátel se odehrává jedině "tváří tvář"
7) Seznam povolených skillů u jednotlivých charakterů naleznete ZDE
8) Zákázany veškerá runová slova, jak pro vlastní postavu, tak pro pomocníky
9) Merc je povolený bez omezení (můžete si vybrat i ranged merce)
10) Počet pomocníků vyvolaných přes kouzla je omezen na 1. Je bez omezení, o jakého pomocníka se jedná (nerco může hodit golema nebo jednoho mága-kostlivce, ale ne armádu kostlivců apod.)
11) Respec je zakázaný
12) Příkaz "players" je povolen
13) Pro HC: v případě RIPu neztrácíte svou postavu z tabulek; pokud chcete pokračovat s novou, tak mrtvá zůstavá v záznamech do skončení turnaje = odpadá dilema, zda "přehrají" svůj předchozí výsledek a má smysl ještě turnaj znova zkoušet - do finálního pořadí se ale zapíše pouze váš nejlepší výsledek v turnaji (pokud nebude majitel vyslovně chtít jinak)
14) Charges z předmětů povoleny, neplatí však pro teleport (ten je zákazaný a smí ho užívat pouze sorc jako svůj unikátní spell)
15) Využívání run mimo RW - socketování, upradovaní předmětů je povoleno
16) Cubení run je také povoleno, ovšem nelze tímto způsobem získat body za "nález" dané vyšší runy; naopak pokud cubením spotřebujete všechny runy určitého druhu, musíme odepsat body ve své tabulce (mám 3 KO, vyrobím si FAL; body za FAL nemohu připsat, protože jsem runu nenašel a zaroveň jsem spotřeboval všechny KO, takže musím odepsat bod za KO)
17) všechny vzácné nálezy fotťe prosím (zde jsem uvažoval dokonce o všech bodovaných, nebo aspon všech zbraních, ale nechci vysírat, tohle je na vás), minimálně HR a TC87 jsou povinnost, včetně následné identifikace!
18) Kde je to opravdu povinnost udělat screen předmětu, je při plnění misí (viz dále) - fotka nález + fotka identifikace - bez toho body nezapočtu ve finálním zúčtování
19) Není to pravidlo, ale berte to jako moje doporučení, během turnaje si uložte svoje postavy a shared stash někam na disk a hrajte turnaj bez těchto souborů v "saves".
20) Všechny předměty, co najdete v turnaji, musí být v bedně konkrétní turnajové postavy ("bíle" záložky v truhle), pokud chcete nějaký turnajový , pro vás extra vzácný, předmět schovat ve shared stash, je to samozřejmě povoleno, ale musí to být oznámeno (jednoduše: "wow,wow, dropl jsem TM, screen+screen identifikace, zapisuju body a házím do SS". Takto :) )
21) První tři ve finální tabulce po skončení turnaje mi pošlou savy postav (případně screeny, pokud to nedělali průběžně) pro kontrolu. Nepočítám ani nechci myslet na to, že by tu někdo fixloval, ale mám k dispozici nějaké postupy a soft pomocníčky, co některé z možných překročení pravidel rozpoznají (pochopitelně nebudu konkretnější :) ). Berte to jenom jako prevenci v duchu fair play, věřím, že s tím nikdo nebude mít problém, je to práce hlavně pro mě a je to pro vás všechny. Savy po kontrole okamžitě smažu, nijak nebudu využívat ani zneužívat vašich postav ke zvrácenostem a svému potěšení :)

Cíle turnaje:

I) Melee only Turnaj bude soutěž ve sběru předmětů. To je hlavní pointa, ale zároveň je jeho druhotným cílem zesílení požadavků na schopnosti hráče. Obecně melee postavy jsou v diablu 2 druhá kategorie , navíc se nebudou moci spolehnout na RW. Proto v duchu této změny jsou bodovány i nějaké mise a úkoly v rámci hry. Aby nešlo o souboj dvou odlišných pojetí, jedná se v drtivé většině o úkoly zaměřené na hledání předmětů, ale v lokacích, které jsou nějakým způsobem obtížné
II) Body si každý zaznamenává do tabulky, kterou jsem připravil. Nálezy analogicky jako v MF turnaji nahráváte na forku - minimálně 1x za týden!
III) SC hráči budou mít nižší ohodnocení za výzvy a to přesně poloviční - je to citelný handicap, na druhou stranu považuji toho rozlišení SC/HC za velmi spravedlivé a nejlepší cestu jak balancovat SC i HC komunitu v turnaji
IV) maximální počet bodů je 1250 pro HC, 1125 pro SC. Nesnažte se to v hlavě porovnávat s MF turnajem, z hlediska bodování se jedná o zcela jiný turnaj a hranici 1000b považuji prakticky za nepřekonatelnou
V) Popis výzev a jejich bodování naleznete v bodovací tabulce, také je tam hlavička pro vaši postavu. Vše by mělo jít nahrávat potom snadno na forum, jak jste zvyklí z posledních ročníků MF turnaje. Podle zvoleného módu si prosím stáhněte tu správnou:

Bodovací tabulka SC ke stažení
Bodovací tabulka HC ke stažení
Postup, jak nahrávat body z tabulky sem na fórum, popisuji ZDE

Vítěz si u mě může vybrat jakkouliv runu mimo ZOD (kterou sám bohužel zatím nemám :D ), ostatních mám více, než sám kdy využiji

Na všechny nejasnosti a otázky se ptejte zde, odpovím, jak nejlépe dovedu, případně doplním podstatně věci rovnou sem do prvního příspěvku

Takže na nic nečekejte a hlaste se se svými buildy! Cesta ke slavě se opět roztáčí :lol:

Seznam přihlášených:
1) Antabus (smiter)
2) BliiNky (werewolf)
3) Fraxinus (mastery sorc)
4) dawemorraless (rabbies + fury dudu)
5) Sajs (zerk)
6) Jimmi (kickasin)
7) Rattus (fend ama)
8) ZOMB (ww+frenzy barb)
9) alesh88 (zealot)
10) kolij (sacrifice pala)
11) Roxar (double swing/frenzy barb)
12) Obter!vr (daggermancer)
13) Pietro (Smiter)
14) Kisuvka (werewolf)
15) Crec (zerk)
16) DarkDeamon (enchant sors - SWITCH na Avengera)
Naposledy upravil(a) Antabus dne 03.03.2021, 08:19 hod., celkem upraveno 23 x.

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od BliiNky » 13.02.2021, 16:48 hod.

Werewolf.

Uživatelský avatar
Fraxinus
Adviser
Příspěvky:3398
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Fraxinus#2208
Bydliště:Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Fraxinus » 13.02.2021, 18:25 hod.

Ale proč ne, že.
A nebudu žádná srabka a žádný chytrák ze skajpu. :green: Enchantka+ostatní masteries, a bez teleportu.
...Ancients, go, go go!
Current Project: Popis skillů na Diablo2 centrále - zde je k nahlédnutí (100 % completed)

Uživatelský avatar
dawemorraless
Na-Krul
Příspěvky:3027
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:DaweMorrales #2722
Bydliště:Brno

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od dawemorraless » 13.02.2021, 19:12 hod.

Rabbies druid + fury + méda béda :wave:
LVL 99 galerie
HC grál
Unikáty / - Tyraels Might, Asteron iron ward
Sety /100%
Runy /100%
RW / -7 jah
D3 Poetarum

Uživatelský avatar
Sajs
Wraith
Příspěvky:164

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Sajs » 13.02.2021, 19:41 hod.

hlásím se, build bude HC zerk

Jimmi
Wraith
Příspěvky:185
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JimmiSVK#2473

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Jimmi » 13.02.2021, 20:52 hod.

Vyskusam aj ja. Build urcite HC....a zatial to vyzera na Kickassin Meno:Facka_Patou :)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 13.02.2021, 21:37 hod.

Skvělé páni, díky za přihlášky, 6 lidí v turnaji a každý s jiným buildem, to je příjemný start!

Rattus
Wraith
Příspěvky:138
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Rattus » 14.02.2021, 09:48 hod.

Mě si taky můžeš zapsat. Pojedu HC Fend Amu.

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od ZOMB » 14.02.2021, 19:07 hod.

Líbí se mi koncept turnaje, obzvlášť pravidlo ohledně RW.

Pokud budu mít čas a chuť, pojedu hybridního paličáka (WW + Frenzy, samozřejmě HC).
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 14.02.2021, 20:09 hod.

Paráda,

Rattusova Fendka už tu jednou byla a sklidil za výkon všeobecné uznání, takže počítám, že zkušensoti s ní promění i nyní. Vítám ZOMBa v turnaji, dělá mi opravdu radost, že z 8 přihlášených je 8 různých buildů, to vypadá dobře :!:

alesh88
Quill Rat
Příspěvky:45

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od alesh88 » 16.02.2021, 08:18 hod.

asi se za nightmare nedostanu, ale pro radost si kliknu. paladin zealot, soft core. osobní meta 125 bodů :P

edit: když si nacpu runy do itemu (aniž bych složil runové slovo) to je v pořádku?

edit 2: už to vidím v pravidlech - bod 15 - pardon za offtopic

Uživatelský avatar
kolij
Burning Soul
Příspěvky:604
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:Kolij#2462

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od kolij » 16.02.2021, 21:08 hod.

Velmi aktivně jsem sledoval MF turnaj, bohužel k probíhájícím státnícím jsem se v lednu nemohl účastnit, ale teď už je času víc než dost >:D Hóóóóódně dlouho jsem Diablo nehrál, tak si troufám jen na SC a s mým buildem by to bylo opravdu HC hrát Sacrifice paladina (abych se neopakoval s buildem, když je tu taková variabilita buildů :D )

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 16.02.2021, 21:42 hod.

alesh88, kolij: Vítejte v turnaji, a kolijovi blahopřeji k zvládnutým státnicím :!: 10 účastníků, 10 buildů, krása :!: Já sám jsem se ještě nerozhodl, co pojedu. Cílem bude "pouze" udělat guardiana, ale ani jedna z možností, které zvažuji, tu zatím není.

nejpozději o víkendu dodám tabulky, abyste mohli mrknout na body a mise

Uživatelský avatar
Roxar
Quill Rat
Příspěvky:26
BattleTag:DirrefulRoxar
Bydliště:Praha 10

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Roxar » 19.02.2021, 16:51 hod.

Ahoj Lidi :wave:

Nevím jestli něco za měsíc vůbec najdu, času moc není. Nicméně zapojím se s Barbarem SC / Double swing.
Toho jsem ještě moc nehrál. Tak snad to půjde. Už sem prostudoval build z webu a trochu to upravím. ;)

Nepoužívám ,,Plugy" takže truhla bude asi malá.....Otázka je jestli vůbec něco padne :)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 21.02.2021, 20:50 hod.

Roxar: vítej v turnaji

to ALL:

právě jsem nahrál do prvního příspěvku odkazy na bodovací tabulky. Stáhněte si před turnajem tu správnou (SC/HC). Pokud budete chtít převést své body na forum, postup je následující:

1)Otevřít bodovací tabulku a přejít na list č. 2
2)CTRL+A
3)CTRL+C
4)Na foru ve vašem příspěvku smazat vše původní a dáte CTRL+V

Je to elegantní, velice jednoduchý způsob aktualizace vašeho progressu v turnaji. Zabere to tak 5 sekund, od tradičního barvení "růčo" je to ohromný skok dopředu, přesto kdyby někdo preferoval starý způsob, samozřejmě mu v tom nebráním

Uživatelský avatar
BliiNky
Burning Soul
Příspěvky:791
Currenly, I'm playing:Diablo 2
Bydliště:Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od BliiNky » 22.02.2021, 08:13 hod.

Ty challenge jsou super 8-) Palec nahoru.

Uživatelský avatar
Obter!vr
Doom Knight
Příspěvky:470
Currenly, I'm playing:Diablo 2

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Obter!vr » 22.02.2021, 09:51 hod.

Tak nakonec jo ... sice si dám za cíl 16 bodů za první 2 obtížnosti, ale třeba se najde někdy nějaká hodinka i na hledání něčeho :) A protože nám tam chybí nekro, tak tedy pojedu nekra na jedovou dýku + něco k tomu (golem nebo bone wall, uvidím), třeba to může být sranda :) HC samozřejmě
HC grál
Normal uniques: (113/116)
Exceptional uniques: (114/119)
Elite uniques: (64/83)
Others uniques: (20/34)
Class-specific uniques: (16/27)
Normal sets: (62/62) :love:
Exceptional sets: (57/65)
Runy: (29/33)

Uživatelský avatar
Antabus
Burning Soul
Příspěvky:693
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:Antabus#2689
Bydliště:Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Antabus » 22.02.2021, 10:13 hod.

Obter!vr:

vítej v turnaji, s tou poison dýkou určitě zmasakruješ i první misi v kravíně :)

Tento build jsem sám dlouho zvažoval, ale protože svoji účast beru jako takové beta testování novinek, tak se chci zaměřit čistě na všechny mise a výzvy a s poison necrem by to bylo fest těžké, takže jsem zapsal Smitera

Jimmi
Wraith
Příspěvky:185
Currenly, I'm playing:Diablo 2: Resurrected
BattleTag:JimmiSVK#2473

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od Jimmi » 26.02.2021, 11:28 hod.

Rozmyslal som nad mojou kickassin a skusim asi zahrat chagredup/kickassin build o ktorom moc info neviem najst a to TIger strike+Dragon Tail.
Build by bol
Tiger strike 20 psychicke
Dragon tail 20 fire zonove
Claw mastery 1
Burst of speed 1 fade 1(Podla toho budem menit ake budem mat itemy...ak dostatok all rest tak burst...ak nie tak fade a dam viac attack speed veci na seba)

Potom vsak neviem ci dat radsej
Claws of Thunder 20
Pheoneix strike 20(synergia ku claws of thunder)

Styl hry nabit Tiger strike a Claws of thunder a ukoncit Dragon tailom....

Myslite ze je to hratelne?

Alebo napchat radsej 20 bodov do shawod master...

Dik za rady

Uživatelský avatar
ZOMB
Warlord
Příspěvky:2703
Currenly, I'm playing:Diablo 2
BattleTag:zomb#2334

Re: MELEE only turnaj - vol. 1 - BŘEZEN 2021

Příspěvek od ZOMB » 26.02.2021, 12:11 hod.

Jimmi píše:
26.02.2021, 11:28 hod.
ozmyslal som nad mojou kickassin a skusim asi zahrat chagredup/kickassin build o ktorom moc info neviem najst a to TIger strike+Dragon Tail.
Takovou assassinku mám. Je to celkem sranda, ale napřed musíš vědět pár věcí.
Aby fungovala jak má, potřebuješ, aby mělo monstrum co nejnižší phys i fire resisty - tedy dva různé druhy, a tím se celkem redukuje to, kde můžeš efektivně farmit.
Já tu assu jedu s RW Lawbringer, a to kvůli auře Sanctuary (nastavuje phys resy u nemrtvých na 0%) a Decrepify.
Jenže v tomhle turnaji jsou RW zakázaná, takže snižování physical resistů musíš sehnat jinde - např. The Reaper's Toll (na mercovi), Atma's Scarab nebo Lacerator.

Až tohle budeš mít, nejvíc se ti asi vyplatí farmit Andariel (má -50% fire resy).

Ke skillům - těžko říct.
Kombinace dvou nabíjecích skillů (Tiger Strike + Claws of Thunder) asi nebude úplně ono, už jen s jedním nabíjecím skillem je to celkem otrava, však uvidíš. Podle mě Tiger Strike jako nabíjecí skill úplně stačí a investoval bych spíš do Fade (když jedeš HC), Shadow Master a Venom.
Nebo se můžeš rozhodnou víc investovat do finishing skillů (Dragon Talon, Dragon Flight). Dragon Talon ale nepotřebuje Tiger Strike a brzy bys zjistil, že používáš jen Dragon Talon samotný :)
Investovat do Dragon Flight by se možná vyplatilo, s Tiger Strike by se to mohlo dobře kombinovat, ale je tam cooldown, musíš to používat na dálku a celkově to asi nenadělá takové škody jako Dragon Talon samotný.
Fanoušek, hráč a modder hry Diablo 2
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Turnaje“